L´Occitane přichází s další novikou. Tentokrát se postará o vlasy...

No jo, sousedi koukali, co že to mám pěknýho:-)

Jo, výživa pro vlasy. To bych tady mohla mluvit hodiny. K testování mi teď ale přišly dvě novinky L´Occitane - šampon a kondicioner pro barvené vlasy. A jelikož jsem tu v Itálii měla na návštěvě sestřičku (občas někdo poklidit musí, chápejte...:-), tak jsme to vyzkoušely obě! A tady jsou poznatky:

Sestři - husté, ale melírem oslabené a suché vlasy, které si myje obden.
Při šamponování: "Hm, hezky to voní a pěkně to pění."
Po mytí s mokrou hlavou: "Hm, nic moc, takové...normální."
Po uschnutí hlavy: "Hele, já mám ty vlasy takový heboučký, sáhni si! A vůbec nejsou vysušený a ani ty konečky, no sáhni! Jakobych použila nějakej olej, ale nic tam nemám. Hej, já to chci taky, nechceš mi to koupit k svátku?"(Pozn: Takhle to dopadá vždycky:-D)
Nakonec jsme tedy musely do italského L´Occitane omrknout, zda to tu nemají (v ČR ke koupi už tento čtvrtek!) a bohužel, nic takového sem dosud nepřišlo a z výrazu paní prodavačky soudím, že asi jen tak nepřijde:-)

No nic. Musím to taky vyzkoušet, že? Když jí to tak pomohlo, mě to musí pomoc taky. To nemluvím o tom, že jsem o 5let starší a že moje vlasy už mnohokrát prošly jak domácím koncentrovaným (!!!) peroxidem (puberta holt, no), křiklavě oranžovou (rovněž podomácku napatlanou) a mnohokrát černou, kterou jsem pak drhla snad i rejžákem.


Takže moje diagnóza: Slabé, suché vlasy se zničenými konečky, barvené a mytí tak párkrát do týdne.
Při šamponování: Hej, dobré. Voní to sladce (snad nějaké ovoce?) a pění to božsky. Jedna moje bývalá spolubydlící by to použila následně i jako pěnu do vany:-). A barva drží!
Po umytí s morkou hlavou: Opravdu nic nového.
Po uschnutí hlavy: No jo. Opravdu. Jako byste přidali kapku oleje - vlasy jsou bohatě zavlažené, nebudí dojem přeschlé slámy a ještě se snadno upravují.Na svědomí to bude mít asi ta směs pěti esenciálních olejů z pelargónie, palmarosy, bergamotu, rozmarýnu a cedru. Úžasný pocit přetrvá až do dalšího mytí a ani pak se toho nemůžete nabažit.

Sestři používá takovou tu běžnou kosmetiku z drogerky za pár drobných, takže jsem se nedivila, že tohle jí přišlo jako extratřída, ale já si k vlasům jen tak něco nepustím a přesto mi to vytřelo zrak. Jediné drobné mínus je, že nikdy nevím, co je šampon a co kondicioner, neboť balení jsou na chlub stejná, ale jako design se mi přesně hodí do koupelny. Ha!


Jak jsem řekla, koncem týdne je to v Čechách. A já až přijedu, tam musím zkusit ještě masku!
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

14 komentářů:

 1. Luci, super recenze:-) To balení by určitě mohli nějak odlišit, mně se taky trochu pletlo:-)

  OdpovědětVymazat
 2. 1) super výhled
  2) myslím, že ségra by nebyla proti mít svátek klidně x-krát do roka, kdyby to znamenalo podobné dárečky ;-)
  3) za ten odkaz "brzy v prodeji" tě sejmu, Luc... mě to jaksi ušlo a žila jsem v domnění, že budou představené jen ty tři výrobky... a ona je tam i maska na vlasy! A peeling! A spreje! Někdy si říkám, že kdybych si odpojila internet, udělám fakt líp :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Bebe,
   za ten link se omlouvám, vůbec jsem netušila, že Ti tím způsobím taková traumata a vnitřní dilema:-). Však se podívej, co říkám na konci - že až budu v ČR, musím zkusit ještě tu masku na vlasy. Nezkusilas ji někdy?

   A ano, odpojit počítač, to by člověk fakt měl ten život klidnější...:-)

   Vymazat
 3. máš opravdu skvělé články děkuju za inspiraci :)

  OdpovědětVymazat
 4. Japonko Lucinko,
  skandál! A co můj čtvrteční přednastavený článek týkající se tipů na tyhle dva výrobky?! Nikdo už ho nebude číst ;-). No ale vidím, že nás dvě má Loccitane moc rád! ;-)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Vivi, nepřízně čtenářů se vůbec nemusíš bát. My na čtvrtek všichni už horlivě čekáme. Jsem si jistá, že tyto výrobky budou naservírovány opět se stylem...:-)

   Vymazat
 5. Opět nádherná recenze:)
  Jinak se moc omlouvám, že teď nestíhám komentovat, ale ve čtvrtek mě čeká zkouška a co horšího...ještě zápočet z němčiny :(
  A jak jsi v jednom ze svých příspěvků psala, že se neumíš německy ani vyčůrat, tak já jsem na tom úplně stejně a teď dělej nějaký zápočet, nota bene za měsíc zkoušku (gramatický test + ústně ze 40 stran odborného textu...Tak mi drž palečky a já se o prázdninách polepším a třeba budu komentovat každý tvůj příspěvek dvakrát :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Janyany,
   žádné omluvy, učit se je třeba. Právě taky bifluju, takže rozumím. Zítra tedy držím všechny palce!

   Vymazat
 6. No jo, evidentně na těch novinkových šamponech něco bude. Tož já si zajdu aspoň přičichnout, když už nic jinýho... :-)
  Verunka

  OdpovědětVymazat
 7. Dios. El cielo de tus ojos...
  No encuentro palabras para describir tanta belleza.

  Un abrazo fuerte.

  OdpovědětVymazat
 8. Luc! Ty máš nový design! Super, moc se mi líbí :)
  Jinak je paráda jak své kosmetické výrobky venčíš :DD

  OdpovědětVymazat
 9. Lucinko Ty zlobíš, teď si to budu taky muset koupit..
  :)

  OdpovědětVymazat