Co to tu straší?English version HERE!

Sobota ráno, 4:01

Spím jako dudek. Tedy do té chvíle, než mě něco vzbudí. Lehké posouvání našich skleněných dveří, otevírání skříní a podivné "rachtání" všech poliček a obrázků na zdi.

Ty vole, straší! Okamžitě se mi vybaví veškeré ty historky o tom, co se vám může stát, když máte doma ducha. Někdo vám třeba přejede ledovou rukou po noze nebo začne chodit na půdě. A obracet ty obrazy. A otevírat dveře a skříně!


Jen tady něco nesedí - proč mi vibrujou všechny orgány v těle? Am I having sex? Nebo mají sex sousedi? Ty už spolu ale nespí přes půlku manželství!

A najednou strašnej křik. Sousedé Italové okamžitě vylítnou na balkon, aby si naposledy mohli poklábosit se sousedy. Začnou na sebe přes ulici něco křičet, hystericky, tragicky.


Dochází mi to až po půl minutě - zemětřesení! A to zřejmě pořádný, když to vzbudilo půlku Florencie. Země se nepřestává chvět, matrace se rozjíždějí a mě najednou bere děs - proboha! Vždyť my jsme v posledním patře, jediní ve štítě, který se začíná taky chvět.

Ne, panebože, ne. Já ještě nechci umřít. A hlavně ne takhle - s hysterickejma Italama na balkonech. Aspoň že nevidím, v čem spí. Beztak mají bombarďáky z doby renesance! Ach ne, já nechci umřít v Itálii. Miláčku vstávej, vzbuď se, zemětřesení. No prosím, já tu umřu ještě sama!

Když zopakuju třikrát otčenáš (respektive Panenko Maria Podsrpenská, vidíš to?), tak všechno ustane. Teda kromě křiku Italů. Dveře dokořán, ale už je ticho. Už mi nevibrujou orgány. Nezničilo to štít. Nakonec si jdou i Taliáni zpátky lehnout.


Přijdu si jako borec. Přežila jsem to! A zažila jsem to, pchá! Teď budu doma u našich machrovat, že jsem přežila i zemětřesení. Ne že by byli nějací mrtví, to ne. Ale to nikdo nemusí vědět. A až se mně budou ptát, co jsem dělala, tak řeknu, že jsem pohotově začala zachraňovat lidi a cpát je z balkonů pod rámy dveře.

Podobné story mi už nežere ani ten pes. Ale aspoň všichni dělaj, že je to náramně baví!
Co vy? Zažili jste někdy něco podobného?
Luc.


To bylo vzrůšo! Skoro jsem umřela. Ne na zemětřesení. Strachy! Ale nikomu se nic nestalo.

28 komentářů:

 1. Málem jsem se z tebe počůrala smíchy van Kotenová! :-D jako je mi jasné, že taková situace vůbec není vtipná... ale ten popis.. já z toho fakt nemůžu. Dneska teda echt perlíš :-D

  OdpovědětVymazat
 2. No to víš, že zažila :( Jen zemětřesí to bylo 1x a zbytek sesuvy v dolech :( Karvinsko má své kouzlo (a to myslím vážně), ale občas jde sranda stranou ;)

  Já bych ty "Taliáni" ale stejně chtěla vidět, v čem spí...?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobrý dotaz... Hele Luc, nechceš nám někdy ty taliány tajně vyblejsknout v jejich nočních ohozech, ať se máme čím bavit? :-)

   Vymazat
  2. Zemětřesení a sesuvy v dolech? Jejku nánku! To máte na Karvinsku asi hroší kůži, že? A jinak se obávám, že na Taliány v pyžamech nebude moc hezký pohled. Blééé....:-D

   Vymazat
 3. Sice ne moc krásný zážitek, ale fakt vtipně napsané.
  U nás naštěstí zemětřesení nehrozí, leda že by to sousedi přehnali s vrtáním do zdi a ementálový dům se propadlo do sebe... :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí vyrazit na dovolenou na jih, An. Tam se buď třese země nebo se otřásá ekonomika v základech! Každopádně velké dík!

   Vymazat
 4. Tedy opravdu drama a popis jak z bestselleru. Já zažila hurikán a strachy se sama krčila v koupelně. No a pak super turbulence....v obou případech se mi fakt chtělo žít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kde to bylo, Marti? To zní děsně zajímavě! Jsem ráda, že jsi se nám vrátila zpátky!

   Vymazat
 5. No Lucko, po ránu tu taky asi umřu - smíchy! Geniálně jsi to popsala. Sice v ten moment asi není člověku úplně všechno jedno, ale - to tvé hrdinské zachraňování Taliánů - thumbs up!!! :D :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přitom Taliáni jsou ti poslední, o které bych se starala, že...:-)? Binno, díky moc!

   Vymazat
 6. Já z těch Tvých článků taky umřu smíchy :). Jen tak dál, ty a Bebe jste dvojka :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, my s Bebe se tak dlouho hledaly až se našly:-). Díky, Luci!

   Vymazat
 7. Lucinko, jak ty to děláš, že i takovou situaci umíš napsat lehce a s vtipem :) Na začátku jsme se bála a pak jsme se zasmála :) Hodně jsi mi pomohla, tedka se třepu ve škole a bojím se zkoušení z ajiny :-// :))) :D Tak jsem se aspoň trošku odreagovala u Tvého blogu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane, tak ať se anglina povede na jedničku! A já rovněž moc děkuju:-)

   Vymazat
 8. Je to teda vtipný :D, ale tutpvě jsi spala dlouho, Taliáni jsou oblečení a ti vstávaj.. no pozdě :P. Chrníš až do odpoledne, tak a máme tě D:

  OdpovědětVymazat
 9. V roce 2008 (myslím, že to bylo tenhle rok) jsem byla v Egyptě a 2km od nás, v hotelu, byl bombový útok .. tehdy v noci jsem jen slyšela nějakou ránu .. až po probuzení jsem zjistla, o co jde .. ufff

  OdpovědětVymazat
 10. Je to sice slabší odvar než hořící deka, u které jsem úplně čučela nad tvojí nehořlavostí, ale taky docela terno, vid :) Těch dramatických zážitků v Itálii. Jinak fotka s vajíčky úžasná, tu jsem ještě neviděla :D

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to je dost dobrý ;-) Docela jsem se zasmál! Ale vtipné to pro tebe určitě nebylo...

  OdpovědětVymazat
 12. ufff tak to urcite nebola ziadna sranda :( ale napisala si to velmi trefne :D aj tie fotky su supeeer :)))

  OdpovědětVymazat
 13. Luci, no ty to popisuješ docela vtipně, ale ve skutečnosti to muselo být o nervy! Hlavně, že se nikomu nic nestalo!:-)

  OdpovědětVymazat
 14. hlavne, ze si v poriadku, aj ked v tvojom podani cloveku aj sklbe kutikmi od usmevu..

  OdpovědětVymazat
 15. Tak to je super :D Opět jsem se zasmála :D

  OdpovědětVymazat
 16. Skvělý článek! Vždycky mi dokážeš zvednout náladu :)

  OdpovědětVymazat
 17. Skvěle napsané! To muselo být vzrůšo. =D Taky bych to někdy chtěla zažít. Adrenalin mám ráda. =)

  OdpovědětVymazat
 18. hahaha vyčarila si mi úsmev na perách :D a Tie vajíčka :)

  OdpovědětVymazat
 19. Marylinka :)
  btw na tý fotce úvodní jsi moc hezká

  OdpovědětVymazat
 20. šílený zážitek! http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat