Co mě irituje na amerických seriálech


Hollywood je Hollywood.
Co o tom vím.
Ale jsou věci, které snad musí na amerických seriálech iritovat snad úplně každého.
Zde je můj seznam iritaček.

Siláctví

Siláctví je v každém seriálu. Hlavního hrdinu postřelí, otráví, srazí autem a on hned jak se probere, tak okamžitě musí do akce. Ostatní ho přemlouvají, aby zůstal v posteli. Ale on je nenahraditelný. Má prostřelenou lebku, ale musí vyřešit detektivní případ.

Dialog o 20 minutách o tom, že má zůstat v posteli a on že ne, že je v pohodě a úplně oukej. Nakonec se stejně zhroutí a na konci epizody se s brekem přizná, že chtěl pomáhat. Byl to jeho sen z dětství - být hrdinou, zařídit světový mír, být Miss World.
Blééé.

Chtěl jsem být Miss World a zařídit světový mír.

Nekomunikace

Hlavní hrdina musí svému kamarádovi v 10 sekundách říct, že musí rychle pryč, že je tam časovaná bomba a má rychle utíkat. Ale to v Americe asi neříkaj. 

Hlavní hrdina kamarádovi říká, že musí odsud, ale neřekne proč. Kamarád se ptá proč, co je s tebou, neporoučej mi, nepůjdu, neříkej mi, co mám dělat. Hrdina neřekne, že tam je bomba. Hrdina civí a říká, že musí jít, že nedopustí, aby se mu něco stalo.

Deset vteřin v čudu, bomba bouchne, kamarád taky.

Vše bude v pořádku

Každej americkej hrdina vás samozřejmě ujistí, že vše bude v pořádku a že on vás nenechá zemřít. Že děti dostanete zpět. Že vás odsud dostane. Ochrání vás. Ne, že by to hodlal udělat. Ale říct to musí. Seriál je dlouhej, musí se to něčím zaplácat, že?

Make-up i v noci

V noci vás přepadnou zloději, jste vyplašená, vyletíte z postele, ale sakra - vám to ale sluší. Krásně vystínované rty konturkou, dokonalá linka, řasy až na zem. Kurva, to jsem jediná, kdo se na noc odličuje?

Já se líčím na noc. Abych ty zloděje nevyplašila:-)

Chlap chce mít čtyři děti

Pokud jde o romantický seriál, vsadím boty, že se chlap do hlavní hrdinky zamiluje okamžitě a ač ji nepožádá okamžitě o ruku (to je jen přeci záležitost happy endu), tak se ve slabé chvilce přizná, že by s ní chtěl mít čtyři děti. 
Jsem vždycky ráda, že žiju v Čechách a nemusím rodit jak na běžícím pásu.

Je to taky moje chyba

Pohádají se. On je vinný, samozřejmě. Přijde se omluvit s kytkou růží a ona říká: "Ale to je taky moje chyba, měla jsem Tě podpořit ve Tvém velkém snu a já to neudělala..." A tak se tam deset minut hádaj o to, kdo to zavinil a kdo se má omlouvat.

Chudá holka a milionář

Ale jo, chudá holka může sbalit milionáře. Showbysnys je toho plnej. Jenže v amerických seriálech a filmech je to tak, že ona chudá přemluví svého super bohatýho milence, aby se dal na charitu, aby pomáhal dětem v Africe a rozdal všechny peníze. Nepotřebují je, že. Mají sami sebe, že.

Taky divný. V showbysnyse je to vždycky tak, že chudá holka si rychle navykne na bohatství svého milého a mezi chudý by nevyrazila ani ve ferrari.

To já ne, to můj drahý.

Čím hloupější seriál, tím větší úspěch

A všeobecně platí, že čím hloupější a primitivnější zápletka, tím větší úspěšnost seriálu. Chytré seriály si žádají asi moc přemýšlení, a tak se zruší hned v půli první série. A to už mě ale fakt bere rapl!

Park Avenue měl co říct. A tak ho zrušili.

Máte to podobné?
Co irituje vás?
Luc.


48 komentářů:

 1. Úplně přesné. A co mě pak štve ještě víc, jsou nesmyslné happy endy. Celý film se něco děje, pak buch, deus ex machina a je to. Všichni jsou šťastní, veselí, zdraví a když je zavřou jsou "for the first time in my life I'm free". To by jednoho jeblo. Veronika

  OdpovědětVymazat
 2. Make-up i v noci :D. To jsi mi připomněla český seriál ordinace v růžové zahradě.. paní Morávková si ho na spaní nechává :) to se vždycky směji, kdyby alespoň jemné líčení, ona má vždycky výrazné stíny..:D takže to není jen Amerika :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já mám většinu seriálů docela ráda:) Sleduju The Vampire Diaries, The Carrie Diaries, Nashville, The Lying Game, Pretty Little Liars, 90210, Gossip Girl, The Real Housewives...Plus všechny CSI. Jistě, někdy jsou tam trošku rozpačité momenty, ale není to pro mě nijak rozrušující:)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě na americkejch seriálech fascinuje to, že kdykoliv když dete po ulici, nebo příjdete někam do baru sedí tam nějaká pěkná kočka, ale nepamatuju si jedinej seriál, kdy po oslovení řekne, promiň mám přítele ... z toho usuzuju že žádná pěkná kočka v americe nemá přítele :D

  OdpovědětVymazat
 5. Já mám některé seriály a filmy ráda, člověk u nich zapomene na chvíli na realitu, ale některé věci jsou opravdu mimo.

  OdpovědětVymazat
 6. Já to až tak neřeším, je to stylizace, kdyby to vypadalo jako můj každodenní život, nevím, proč bych se dívala. Druhá věc, že stejně valnou část seriálů nesleduju. Jen by mě zajímalo, kde bouchají bomby, to je spíš ve filmech, ne?

  OdpovědětVymazat
 7. Tos naprosto vysthila :D. S tím make-upem je to nejlepší, stejně jako ti hodní milionáři :D.

  OdpovědětVymazat
 8. Mňa zas sere, keď blondína je sama doma a počuje čudné zvuky z pivnice, samozrejme ide skúmať, čo sa tam deje....ja by som sa zavrela do spálne a hneď volala polícii, aby prišli :D (a pod rohožkou je vždy náhradný kľúč, tak nemusím ísť von, aby som im otvorila :D)

  OdpovědětVymazat
 9. V Zoufalých manželkách Lynett vzbudili uprostřed noci a byla bez makeupu a vypadala fakt šíleně. Místo šokujících zápletek a bechberoucích scén by měli reálně ukázat, jak hlavní sexy hrdinky vypadají ráno bez líčení a hned by se jim zvedla sledovanost. šokující a dechberoucí by to bylo taky. Taky mě štve, jak v Upířích denících pořád pijou whisky nebo co, to přece není možný, aby půl seriálu byli všichni pod parou.

  OdpovědětVymazat
 10. mňa najviac irituje, keď dotyčný hrdina chce tomu druhému hrdinovi niečo dôležité povedať, čo by sa dalo povedať za 5 sekúnd, no oni to tam tak naťahujú a ten druhý ho bud nepusti k slovu, alebo sa urazi, či odíde a pritom ešte vobec nevie o čo ide. To ma neskutočne vytáča. Niečo podobné ako s tou nekomunikáciou.


  Štýl ženy

  OdpovědětVymazat
 11. Lucka, to je super, som to nahlas čítala a pobavil sa aj drahý. v rýchlosti mi ani nič nenapadne, možno časom. V podstate si niektoré vymenovala, ale niečo navyše, fakt mi nič nenapadá. Ale môžem ti napísať, čo ma pobaví: koniec nemeckých seriálov, kde je ako inak happy end, na konci zašteká pes a všetci sa zasmejú :-D alebo formulka zo starého Beverly Hills: "chceš si o tom popovídat?" :-D aha! už! keď sa niečo prihodí a oni miesto toho, aby reagovali, 15 sekúnd na seba čumia s otvorenými hubami a strih

  OdpovědětVymazat
 12. :D tak takhle jsem se už dlouho u článku nezasmála :D hlavně tvoje popsání s bombou nemá chybu :D

  OdpovědětVymazat
 13. Lucko, opět skvěle a vtipně napsáno!

  A moc se mi líbí nové záhlaví.

  OdpovědětVymazat
 14. Jdu spát, musím se jít namalovat :D

  OdpovědětVymazat
 15. Přesně, ten dokonalý make-up uprostřed noci nebo ráno... To je fakt konečná! Mně lezou na nervy ty jejich romantické komedie - dva se potkají, zamilují, pak jeden zjistí, že tendruhý udělal něco škaredýho, hrozně se naštve a nakonec se omluví a žijí šťastně až do smrti!!!! Fuj!

  OdpovědětVymazat
 16. přesně, ten make-up!:D
  a taky mě irituje, jako pořád všichni jenom jedí, a když už nejedí wafle nebo sendviče, tak pijou kafe z papírových kelímků. A to mě štve hlavně proto, že na seriály koukám večer, a dostanu tak hned hlad :D

  OdpovědětVymazat
 17. mně vadí rozhovory, když se dva setkají, po nějaké době a oba řeknou: musím ti něco říct. s tím, že jeden chce říct jak ho miluje a ten druhý chce říct jak je šťastný, protože si v té odluce někoho našel. no a pak je ta věta: Ty první. samozřejmě vždycky kecá ten, kdo si už někoho našel, takže ten druhej zamilovanej, je zhroucenej a ostrouhá a pak je zas hodina filmu, aby ten co si už našel, tak aby zjistil, že ten první je jeho láska největší.

  no a pak taky nechápu, že přijdou ve filmu domů a nerozsvítí si u dveří a jdou potmě až do kuchyně, kde na ne samozřejmě čeká zloděj nebo nevím kdo že

  OdpovědětVymazat
 18. S make-upem souhlasím! :D No strašný :D V.

  OdpovědětVymazat
 19. opět jsi nezklamala! :D když jsem to tak pročítala, hned mě napadla jedna americká seriálová věta "musím ti něco říct... " :D ihned mi je jasný, že ta dotyčná je těhotná nebo potratila... a nebo má smrtelnou chorobu a umírá! :D

  OdpovědětVymazat
 20. a ještě mě napadlo něco! :D něco se ve filmu stane, třeba se blíží hurikán nebo Godzila a já nevím co a zatímco my bysme byli už někde na druhý straně zeměkoule, tak hlavní hrdina půl hodiny stojí a civí a až pak ho napadne utíkat :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. presne,aj s týmto súhlasím! :D skvelý článok,absolútna pravda vo všetkom

   Vymazat
 21. Asi těm frajerkám cinknu jak to dělají s tím make-upem na noc. Já se minule z lenosti neodlíčila a ráno jsem měla řasenku na tvářích i na čele. To jim by se nestalo! Fakt si mě zase rozesmála. Co znám tvůj blog tak si mi smíchem prodloužila život tak o padesát let :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Dokonale si to vystihla. Upíří deníky jsou plné takovýchto klišé. Dívám se na to už jen ze zvyku.
  Ale ten make-up i v noci, mě rozčiluje snad nejvíc! :D

  OdpovědětVymazat
 23. Me nejvic pobavi jak kdekoli v Americe, hlavne v N.Y nekam jedete autem, pospichate a najdete MISTO K PARKOVANI presne tam kde potrebujete..pred obchodem, pred uradem, pred domem.... No kdyby to bylo v realu cely dil filmu by hledali misto k zaparkovani :))

  OdpovědětVymazat
 24. 666 zrušili? to neee :( mám už pokrk všech vampire diaries, pretty little liars a podobnejch hovadin.. a s tím make-upem souhlasím. už mám ale takovou vadu, že každou ženskou, která je v posteli pozoruju, jestli je namalovaná :D

  OdpovědětVymazat
 25. a najlepšie je že všetci čo ich naháňajú vždy utekajú smerom na strechu po schodišti ...ako by tam mali nejakého únika ...alebo sa tam pak na tej streche bijú alebo bránia ...a je to strašne dramatické ...klasika :)

  OdpovědětVymazat
 26. jooo máš úplnu pravdu :D zas si ma aj pobavila a to sa mi páči ;DD


  je u mňa giveaway alias pozvánka ;)

  OdpovědětVymazat
 27. Myslím, že jsi to vystihla perfektně :-D Hlavně nezapomenout na americký úsměv ;)

  OdpovědětVymazat
 28. americani maji tzv. hero problem. temer v kazdem filmu se najde jeden takovej, ktery vsechny prezije, zachrani, vyhraje ... atd.

  OdpovědětVymazat
 29. Super jsou hlavně americké horory, kdy víš, že obluda, které jsi usekla nejméně 15x hlavu, stejně vstane znova a pokusí se Tě zabít!

  OdpovědětVymazat
 30. Vystihla jsi to naprosto přesně, proto se někdy na ty filmy kouknu, protože na odlíčené a neupravené lidi mohu koukat kolem sebe na ulici nebo na sebe v tu noc :-) Jsou to pohádky a proč ne.

  OdpovědětVymazat
 31. haha super članok, ja som si spomenula že vždy ked sa niečo stane tak všetci nemo čumia po sebe, nie že by niečo radšej spravili tak sa pozeraju na seba ak blbci..:D alebo vždy na konci su všetci štastní, ako inak a uplne trapne sa pozru na seba a zasmejkaju sa..pride mi to uplne trapne..:D našlo by sa samozrejme toho viac inak s tym makeupom si ma fakt pobavila ! :D

  OdpovědětVymazat
 32. Tak to mě pobavilo, výborný článek :D Musím s tebou úplně souhlasit, a to ve všech bodech! :D

  OdpovědětVymazat
 33. me nejvíc rozciluje kdyz je vyhrocena scena a hlavni hrdina vystoupi vsichni ztichnou a on ma pet minut dlouhou rec o tom jak to dokážou překonat to co ma přijít

  OdpovědětVymazat
 34. Musím souhlasit naprosto se vším :).

  OdpovědětVymazat
 35. Podtrhnout, podepsat, zarámovat. Je to přesně tak. :)

  OdpovědětVymazat
 36. Já teda z amerických seriálů zbožňuju Zoufalky a GG. Jinak jsem žádný až tak nesledovala, tak nemůžu posoudit, ale tyhle dva byly super

  OdpovědětVymazat
 37. Mě vždycky nejvíc pobavilo, když se pohádal rodič s dítětem, rodič se neudržel a dal frackovi facku. A zhrzený fracek na to reagoval: "Tys mě uhodila?!"
  Když jsem byla v pubertě a občas nějakou chytla, tak jsem si říkala, jak by na podobnou větu reagovala moje mamka :)

  OdpovědětVymazat
 38. Ne, nejseš jediná, kdo se odličuje na noc, já taky. Proto mě asi ještě nikdo nepřepadl v noci, maj ze mně strach, jen co si představí, jak bez make-upu vypadám.
  Děkuju za pobavení :)

  OdpovědětVymazat
 39. Ten make-up v noci ještě jakž takž ujde, ale mě nejvíc irituje, když se sprchujou a mají naprosto dokonalý make-up, který se nesmyje prostě nic, voda mu neublíží. :D

  OdpovědětVymazat
 40. Super post Luci. Mně ještě hrozně rozčilujou jejich předsudky o Evropě :D U filmu Eurotrip se mi zvedal tlak každou chvíli :D

  http://snowwhitesisters.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 41. Máš pravdu Luci. Já jenom myslím, že bychom se na to nechtěli ani koukat, kdyby herečky nebyly nalíčené a chlapi nebyli nereální siláci :) Vždyť to by nás iritovalo ještě víc :))

  OdpovědětVymazat
 42. Mě teda vždy dostane, že pokud je tam nějaká agentka, tak používá karate pouze v jejich oblíbených deseticentimetrových podpatcích :D.

  OdpovědětVymazat
 43. Mě třeba štve, že středoškolačky hrají třicetileté herečky.

  OdpovědětVymazat
 44. Jo a taky mě irituje na hororech, že dělají naprosto nelogické věci, lezou tam kam by normální člověk nevlezl a když to je taková ta vyvražďovačka. Tak největšího silák tam to monstrum půl filmu mlátí a příšera je pořád ready a týpka zabije no a pak tu příšeru zabije ta nejpitomější bárbína z celé filmu na podpatcích. A vždycky jako jediná přežije :D

  OdpovědětVymazat
 45. - četl jsem. To jo, obsah byl (snad) i dokonce pochopen.
  Zaujala mně věta : "V showbysnyse je to vždycky tak, že chudá holka si rychle navykne na bohatství svého milého a mezi chudý by nevyrazila ani ve ferrari."
  - Všímám si, že neděláš gramatické chyby - a ejhle! Byl jsem přesvědčen, že ve věte výše uvedené - máš chybu. Ale! - omlouvám se, je to správně - zde i doloženo :

  Byznys, nikoli biznis ani byznis

  Publikováno: 9. 4. 2012 v 20.07 | Zařazen do: Čeština pod lupou | Autor: Dalibor Behún

  Slovo byznys je Velkým slovníkem cizích slov definováno jako „obchodní činnost; úspěšné obchodní podnikání; výdělek, zisk z této činnosti“.

  Podobně jako v původním tvaru slova business se i v počeštěné podobě občas chybuje. Z hlediska pravopisu je důležité, že v tomto výrazu píšeme na obou místech tvrdé „y“, tedy byznys, nikoli biznis ani byznis.

  Zajímá ho jenom jeho byznys. (nikoli biznis ani byznis)

  Další obvyklá spojení:
  Město pro byznys (nikoli Město pro biznis ani Město pro byznis)
  byznysmen (nikoli biznismen ani byznismen)

  Zdroj: Velký slovník cizích slov

  Jseš dobrá!

  OdpovědětVymazat
 46. Užasné, děkuji. Musím říct, že právě byznys jsem kdysi vyhledávala, nebot se mi hrozně pletlo s anglickým business, že. Ale mám pocit, že se může psát i bysnys se s.

  Každopádně díky a s těma chybama bych si zase tak nevěřila. Bejt češtinářka, tak fakt nechci opravovat vlastní blog:-)

  OdpovědětVymazat