Rozbitý boiler a nedůstojné koupele


Bojler.
Zkurvenej borlej, tohle mi dělá naschvál.
Celej život jde a teď, když odjel Holanďan na 2 měsíce do Gruzie, tak se posere.
Neteče tudíž teplá voda. A nesvítí kontrolka.

Volám majiteli bytu, že bojler je rozbitej a on hlavně ať nevolám opraváře, že by to "mohlo být drahý." Že prý zítra přijde a opraví to.
Přišel až za 3 dny.

Tři dny o studené vodě, případně o převařené z varné konvice.
Nikdy nechtějte vědět, jak jsem se spršila.
Nikdy nechtějte vědět, jak jsem si myla hlavu.
Je to totiž za hranicí lidské důstojnosti.

Třetí den pan majitel přišel, podíval se na to a konstatoval, že "je to rozbitý." A kdyby prý věděl, že je to rozbitý, tak si vezme nějaký nářadí a spraví to. Ale nic si s sebou nevzal, jelikož jsem mu asi dost důrazně nevysvětlila že je to kurva rozbitý.


Ať se prý uklidním, že opravář to spraví. Bojler je v záruce, nemusí se platit nic, že.
Prej ať se uklidním. Se mu to řekne, když on si denně smáčí zadek v horké koupeli.
Volám opraváře a ten že přijde za týden.

Za týden. Týden nedůstojných "koupelí" a mytí nádobí ve studené vodě.
Povolávám na pomoc souseda pod náma. Je to architekt a moc šikovnej člověk.
To prý není bojler, říká soused.
To je eletřina.

"Máte hrozně starou elektřinu. Tohle zakázal už před 25 lety Gustav Husák!" povídá mi, jakoby se nechumelilo. Prý mi s tím nepomůže, že by musel tu elektřinu (kabely??) vysekat ze zdi a zjistit problém.

A to prý ještě můžeme být rádi, že nenastal nějakej zkrat a nezačali jsme hořet.
Hořet.
Zkrat.
Sekání zdí.
Nedůstojný koupele.
Studená voda.
Bože, proč zase já?
Štěstí, že mám celej život nízkej tlak. Jinak by mě dávno jeblo.


Jak vyšlo najevo později, pan majitel se velice angažoval v jedné nejmenované politické straně, což vysvětlovalo ten předražený byt, staré pojistky, neochotu nic zaplatit, nic spravit a vůbec se nestarat. A to, že byl hlavní boss v celém bytovém družstvu rovněž vysvětlovalo ty šílené příkazy na chodbách, které mu tam vylepovala ta stará panna odvedle. Patřila do stejné politické partičky a cítila, že je její povinností šmírovat dírkou od dveří a všechno hlásit.

Brzy na to jsme se odstěhovali a čekala nás Itálie.
Itálie.
Ano, já vím. Tragédem se člověk nestává. Tragédem se člověk rodí...

Majitelé bytu a vy? Nějaké milé zážitky:-)?
Luc.

19 komentářů:

 1. Ty jsi prostě magnet na problémy :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Takovýhle lidi, co jsou neochotní nic udělat, jsou nejlepší :D My jsme jednou taky měli rozbitej bojler a to koupání ve studené vodě.. už nikdy :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ach, páni domácí... Za svůj život jsem prolezla kdejakej pronájem a adres jsem měla víc než bot a to už je co říct. Když to shrnu, nejhorší jsou ti, co vám lezou do bytu, protože maj pocit, že když je to jejich byt, nezáleží na tom, že v něm bydlí někdo jiný a že si tam můžou kdykoliv. Teď bydlíme s manželem v bytě, který vlastní pan domácí typu "pan Pasivní", nevíme o něm jak je rok dlouhej, hlavně, že platíme. A když něco potřebujem, tak vždycky napíše mejl, ať si poradíme a pošleme účet. No nevim, ale furt lepší než "pan Zvědavý".
  Hezký víkend!
  http://netrpeliva.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Haha. Tohle mě pobavilo:D. Nám když vypadne na den voda a přijedou s náhradní vodou, tak všichni šílíme, ale jak jsi se musela cítit ty... No zase mě to rozesmálo:D.

  OdpovědětVymazat
 5. A jejda, tak to je teda nemilé :( Včetně pana domácího a staré panny odvedle. já bydlím pořád u našich, takže s domácími zatím zkušenost nemám. Nicméně obvykle když naši někam odjedou, tak se něco posere. Obvykle lednička... Když jsem pak zavolala opraváře, který přišel na státní svátek a za tři sta opravil termostat, otec mě po návratu zdrbal, že ví, co té ledničce bylo, že by to spravil a že jsou to vyhozené peníze. Nj, jenže týden bych tady bez ledničky nejspíš nevydržela.... Takže spíš takováhle zkušenost. Doufám, Luci, že se máš fajn ;)
  Zdraví Eve.h

  OdpovědětVymazat
 6. ja som sa presťahovala do Nitry do školy a našla si byt s dvoma kamarátka, dvojizbák. Majiteľ je úplne perfektný človek, plní nám čo nám na očiach vidí :)

  OdpovědětVymazat
 7. Hodně jsi mě pobavila! :D
  Vím, jaké to je, asi 3 dny nám netekla teplá voda. Jednoho dne, nám rupl záchod, takže pro změnu netekla studená a věř, že to je ještě horší, studenou si můžeš ohřát, přetrpíš to, ale vařící voda je to nejhorší, co mě potkalo! :D

  OdpovědětVymazat
 8. Lucinko, ty si vážně užiješ..! :)
  Občas se přestávám smát a začíná mi tě být líto..:D Hele, kdyžtak zavolej a já tě vezmu do sprchy k nám.. Šilhánková tě zná, objasním jí tvou situaci a ona tě přivítá, už jen z hygienických důvodů..:D
  Mám Tě ráda :*
  Dominička :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Uz jsem ti chtela vynadat, ze se nestavis u me vykoupat, a ono to bylo uz davno. Jo, odstavky vody v lete si taky uzivam, uz se zas desne tesim :D.

  OdpovědětVymazat
 10. Já se musím vážně nahlas smát, páč jsem zrovna ve stejný situaci. Chlapa mám z baráku a bojler mi taky nefachá. Domovník konstatoval, že to bude elektrikou a ne bojlerem a opravář přece nepojede přes celý město v pátek odpoledne, tudíž mě čekají hezké 4 dny o ledový vodě. :D

  OdpovědětVymazat
 11. chudáku, studená voda je nepříjemná záležitost :D
  Střípky z mého života

  OdpovědětVymazat
 12. Jednou až budu mít hrozně moooc volného času,si pročtu celý tvůj blog:)Ted si zatím vždy vystačím s You might also like: :D :D miluju tvoje články a tvůj humor,jsou prostě skvělé.Musíš být užasná osoba,Holandan se má :D a ty se máš že máš jeho :) Myslím,že koupání ve studené vodě a maléry s bojlerem si každý za svého života užije :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Molly, díky moc za krásná slova. Ano, mám se, že mám Holanďana. Jinej už by ode mně dávno utekl:-D

   Vymazat
 13. Milá Lucko, takový zážitek jsem měla s topením. Dva týdny nešlo topení a byla ještě k tomu hnusná zima a majitel taky neochotný. No zkrátka docela síla.
  To nešla ani voda a byla zima, jsem spala v dvou bundách, několika vrstvách svetrů a dvou peřinách.
  Fakt mě to ale posílilo :D.

  OdpovědětVymazat
 14. občas koukám, co může jeden člověk zažít! :D díkybohu mě zatím žádný hrůzy nepotkaly a doufám, že ani nepotkají :D

  OdpovědětVymazat
 15. Luci, ja si vždy len kuknem, aký je titulok Tvojho článku a už sa smejem... že čo to "zase bude"... :D :D :D A nikdy nesklameš. :)

  OdpovědětVymazat
 16. Luci, zase jsem zasmála. Hlavně se mi líbí, jakým stylem píšeš. :)
  No nic příjemného to určitě nebylo. Mně se akorát stalo, že v bývalém bytě byl hlavní uzávěr teplé vody jen napůl otevřen, takže na teplou vodu se čekalo asi pět minut a samozřejmě, že se teplá voda načítala. Když to trvalo 2 týdny, tak jsem běžela za domovním důvěrníkem pěkně mu to vytmavila a ejhle za půl hodiny tekla teplá voda hned.

  OdpovědětVymazat
 17. Já mám sice vlastní byt ale kotel mě přestal jed minulý týden, takže vodu na nádobí sem si ohřívala ve varné konvici atd... Po dlouhé době kdy jsme kotel pořád nemohli opravit, jsme zjitili, že nám do komína vlítl igelit:)

  OdpovědětVymazat
 18. ...a az teprve v Italii Lucka ocenila "ochotu a rychlost" pana domaciho... Prisel, videl, poradil... V Italii... Slibi, neprijde, neudela ;)

  OdpovědětVymazat