Přeskočit na hlavní obsah

Holanďanův výstřik


K žádosti o práci potřeboval přiložit různé dokumenty.
Pas, diplomy, doporučující dopisy a kupodivu i výpis z trestního rejstříku.
Trochu nezvyklé, ale Holanďana to nerozrušilo. Přestěhoval se do ČR dlouho předtím, než jsme vstoupili do EU, a tak je na úřadování a papírování zvyklý.

"Musím na policajty," povídá mi. Říct si o výstřik z trestního rejstříku, asi jako že nejsem násilnickej," smál se Holanďan zcela nevinně.
Řekl výstřik?
Výstřik?

"Myslíš výpis z rejstříku, ne?"
"No. Co jsem řekl?"
"Výstřik!"
"Aha....jo aha. A není náhodou výstřik...to...ehm..."
"Jo, je. Takže si pamatuj - výpis. Jako že ti musí vypsat nebo vypisovat to, že máš čistej rejstřík, jo? Je to výpis od slova psát."


Teda myslím.
Kořeny slova nikdy nebyly mojí velkou vášní.
Ať už je to jak chce, se psaním to souvisí.

"Výpis! Výpis! Výpis. Od slova vypsat," opakuje si Holanďan.
"Když ono mi to zní tak stejně," dodává zoufale.
Výstřik totiž maličko zavání výstřižkem a to je podobný jako výpis(ek), že? A to nemluvím o výkřiku! Jen to bohužel je úplně jiná souvislost.


Jeho češtinu jsem vždycky obdivovala. Zná tisíce slovíček, dokáže je bezchybně napsat a většinou i bezchybně vyslovit. Jen se to nesmí plést, no.

"Co když to řeknu špatně? To by znělo fakt blbě, co? Abych chtěl výstřik od policajtů!"
Jasně to vidím - dva znudění policajti sedí v nějakém kumbále, když tam vrazí Holanďan, který od nich prosí výstřik a pak povídá něco o trestním rejstříku. Co by pánové asi dělali, že:-)?

Holanďan v myšlenkách odchází a volá až večer.
Prý to asi popletl. Ale že to pochopili. A že tu práci dostal. A kdy že to půjdeme oslavit....


Konec dobrý, všechno dobré.
Nakonec jsme místo oslav koupili televizi (naši první!). Našla jsem totiž slevový kód Mall.cz (tedy ne tak slevový jako na doručení televize domů zdarma) na Slevovekody.com. Už jsem o tom minulý rok i psala. A teď to využila ve velkém. Sice s ní nebude tolik srandy co doma s Holanďanem, ale budu se moc dívat na Ano, šéfe.

Jak se bavíte vy:-)?
Luc.

Komentáře

 1. Když jsem viděla ten nadpis, tak jsem se bála článek rozkliknout a přečíst :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já taky... úplně mě napadly hrozný nemravný historky :D

   Smazat
  2. Né ženský. Ve vší počestnosti. Výpis z rejstříku je náhodou vážná věc:-)

   Smazat
  3. No že? Ještě když člověk potom vidí tu nemravnou hlavu v záhlaví... :D (Nic ve zlém, fotka je to hezká, ale vypadáš velmi... naze.)

   Smazat
  4. Ančo, Lucka tam má oblečení, takové černé cosi, co nezakrývá jedno rameno:)
   A koukám, že to napadlo spoustu lidí. Ach ty dvojsmysly :D

   Smazat
  5. Černé cosi nevidím, asi mám špatné rozlišení monitoru. Tak zase zůstanu ochuzena. :( :D

   Smazat
  6. Ne ne, An. Rozlišení máš určitě správný, radši jsem nahodila jen portér:-). Slibuju ale svatosvatě, že mám jsem tam plně oblečena:-)

   Smazat
  7. Ani, monitor máme stejný, jen jsem Keliška, co projíždí profily cizích lidí na fcb. ;)

   Smazat
  8. Ach tak. :) V tom případě je všechno v pořádku... :))
   Nikol, to taky dělávám, divím se, že mi tohle uniklo... :D

   Smazat
 2. Hihi, já se děsila už u toho titulku. Luci, já nedávno v autoškole řekla, že chci blinkat doleva - myslela jsem samozřejmě blikat blinkrem. A to jsem rodilá Češka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to naštěstí neřekla v autoškole, ale kamarádce a o zábavu bylo postarané :D

   Smazat
  2. Blinkat doleva. Tak teď jsem hotová:-)
   To můj učitel na střední říkával místo zbytky zblitky. A jelikož jsme ho měli na vaření, tak nám jeho věta: "Dojezte si ty zblitky" přišla geniální:-)

   Smazat
 3. Jej chudák :D je to takové roztomilučké a je hezké, že tu práci dostal :)

  OdpovědětSmazat
 4. To se stává i Čechům. Když jsem teď prezentovala ve škola, tak jsem místo zrušit řekla vzrušit. A nezůstalo to nepovšimnuto :D.

  OdpovědětSmazat
 5. Čeština je variabilní a květnatý jazyk. Ve které jiné řeči můžeš někoho poslat do prdele na 10 způsobů? :-D

  Bebe

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to mě opět pobavilo:-) výstřik od policajtů:-)))


  Ms. Blogger Eva

  OdpovědětSmazat
 7. Lucie, koukám shoda nejen že jsem taky Lucie, ale doma mám taky Holanďana :-), je tady asi 20 let z toho 10 intenzivně a česky se sice domluví, ale přeci jenom občas se to splete...třeba v pekárně chtěl rolák (rohlík) a bylo by toho víc :-))), takže to chápu , ale pobavilo mě to:-)

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem si to musela otevřít a přečíst, ne že bych nečetla všechny tvoje články, tak moc jsem byla zvědavá, co jsi na nás ušila...a on to opět vtipný příběh. ...tak trochu škoda ;-)))

  OdpovědětSmazat
 9. Vidím, že jste opravdu povedená dvojka :)

  OdpovědětSmazat
 10. Já se taky lekla toho titulku :-D Vy teda máte příhody, nenudíte se no :-) A tak to má být. Skvěle jsem se pobavila :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Mne toto uplne zdvihlo naladu a krasne schuti som sa zasmiala popri tvrdom uceni na skusky :)))

  OdpovědětSmazat
 12. tak já si takhle nevinně zas po čase sednu k blogu, lustruji své oblíbené bloggerky a za mnou se mihne muž, koukne mi přes rameno a hned se sápne po myši, tak na tohle ty tady koukáš....a pochopitelně, že hned rozklikl Tvůj článek. Na chvíli ztuhl, čekal přeci jen něco více pikantního a pochopitelně asi i s příslušnými detaily. O to víc se zasmál a odteď mu musím hlásit všechny Tvoje nové články. Takže jako dík - až uvidí všechny Tvoje fotky, asi bude rozvod :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Velké množství slevových kupónů najdete také na novém webu http://slevovykupon.net/

  OdpovědětSmazat
 14. Jo, Luci, ještě mě napadlo. Holanďana obdivuji, můj Francouz sotva umí nějakou větu. Místo střešní okno říká strašný okno, místo Pojď říká Pojdi (což je dost nehezký, říkat mi, že mám jít pod kytky) a místo Krtek říká Skřtek :)

  OdpovědětSmazat
 15. Ježiši Luc :). Sice jsem to už slyšela, ale stejně jsem lehla :DDD. Ale tak na to, jak umí česky skvěle, tak tohle jsou pak krásná zpestření :).

  OdpovědětSmazat
 16. tak teď jsem se málem po.... smíchy :D :D to mi nedělej Luci!! :D

  OdpovědětSmazat
 17. Ahoj Lucí! :)
  Miluji tvoje články, vždycky mě rozesmějí a zvednou mi náladu! :)
  Určitě, až uvidím trestní rejstřík, vzpomenu si na výstřik! :D

  OdpovědětSmazat
 18. .-)))To mi pripomina myho muze, kdyz je nadsenej (cesky), tak rika nactenej a ja abych nebyla pozadu, tak jsem mela dlouho problem s Nabel a Nebel. To prvni je pupek a to druhy mlha a umis si predstavit, jak se panacek valel smichy, kdyz jsem rekla ze venku je pupek misto mlha!.-)

  OdpovědětSmazat
 19. Příště zkuste slevový kupón na http://www.kuponovnik.cz/ k Mallu tam toho můžete najít i víc... ;-)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …