Přeskočit na hlavní obsah

La Collection de Grasse - letní unisexová toaletka Zelený čaj


Když jsem žila v Itálii, vždy jsem si výrobky na testování nechávala posílat k našim do Čech.
A tohle zůstalo až do dnešních dob.
Bohužel.

Mamka se za ta léta naučila vyslovovat L´Occitane (prvotní Loktajne se ale drželo docela dlouho) a jak vidí pošťáka s balíčkem s páskou L´Occitane, je shopna mu podepsat i šek, pak běží domů, balíček otevře, očuchá, navoní se (případně nakrémuje) a pak mi slavnostně napíše SMS, cituji:

"Prisel ti nejakej zelenej parfem od Loccitane. A je bozi!!! Presne moje vune, ty mi ji zaberes, vid ty muro?"

Z jejích SMSek by se dala sestavit celá recenze. Vždycky ovšem končí tak, že to chce taky, jestli jí to nedám a že mně se to líbit stejnak nebude. Dneska je ta generace rodičů děsně rozmazlená:-)


Pochopila jsem tedy, že jsem od L´Occitane obdržela Toaletní vodu Zelený čaj a Hořký pomeranč. A jakmile jsem ji dostala do vlastních rukou, zjistila jsem, co se mamině tak líbí - je to totiž dokonalá letní vůně. Úplně stvořená pro horké letní dny, kdy se jen něčím svěžím chcete probudit, osvěžit, provonit si celý den.

Ono totiž na toaletku je to poměrně dlouhotrvající vůně. Jde o citrusovou vůni, unisexovou. Velice mi připomíná další toaletku od L´Occitane - Verbenu. Kdybyste mi ji dali očuchat se zavřenýma očima, budu přesvědčená, že je to Verbena.


Přesto nová toaletka je o fous výraznější, není tak jednotvárná a naopak v sobě skrývá i ovocné tóny. Výborně poslouží po ranní sprše, přibalit ji nezapomeňte na dovolenou ať se vždycky, jak jí ucítíte, vrátíte ve vzpomínkách k moři.

L´Occitane letos přichází s celou řadou toaletních vod La Collection de Grasse - Magnólie & Ostružina, Vanilka & Narcis, Zelený čaj & Hořký pomeranč, Jasmín & Bergamot. A já už se moc těším, až si všechny zajdu očuchat.


La Collection de Grasse toaletky stojí 1290 Kč za 75ml.
Už jste se k nim dostali? A která z té hvězdné čtyřky vám voní nejvíc?
Luc.

Komentáře

 1. Určitě ten zelený čaj. Rodiče jsou rozmazlení, protože mají úžasné potomky, kteří je rádi rozmazlují..

  OdpovědětSmazat
 2. verbenu jsem od L´Occitane měla a pak ještě něco takového svěžího. tenhle čaj může být taky super, mám čaj od sephory sprcháč a ten je na léto dokonalý, tak půjdu teda ovonět:)

  OdpovědětSmazat
 3. Moje mamka taky používá "Můro" :D

  OdpovědětSmazat
 4. Tak tahle toaletka je mé tajné přání :)))

  OdpovědětSmazat
 5. Když mamku tak rozmazluješ (mimochodem já to dělám stejně :)), tak je rozmazlená, ale je to super. :)
  Včera jsem je chtěla očuchat, ale v obchodě tam byl nájezd muslimek, takže jsem to odložila na později. Nicméně bylo zajímavé vidět, jak si strkají papírky pod hábit k nosu... :)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …