Přeskočit na hlavní obsah

Pravidla pozitivního sobectví
Dnes bych vám ráda představila Míšu. Poznala jsem ji na jednom svém kurzu a zaujala mě  svým životním postojem: „Zjistila jsem, že cokoliv trapného se mi děje, prostě pobaví ostatní - a od té doby jsem mnohem více v klidu a nic neberu tragicky (většinou hned přemýšlím, co o tom napíšu)...“

To znám. Na trapné chvilky bych mohla mít patent. Nicméně. Michaela Dombrovská začínala jako blogerka a dodnes její tvorbu naleznete například na stránkách Protoze.cz. Schválně vám nebudu říkat její životní příběh. Jen řeknu, že je autorkou 10 pravidel pozitivního sobectví. Zapomeňte na přemoudřelé poučky o tom, jak žít. Moudrost celého desatera se totiž skrývá za tím humorem a lehkostí bytí!


 1. Nesoutěžím, vyhrávám
Pravidlo, které nám připomíná, že strávit život v porovnávání se s ostatními lidmi nevede ke štěstí a pohodě. Sledujeme sice stejnou cestu, ale kráčíme po ní vlastním tempem.

 1. Neškodím, pomáhám
Poukazuje na škodlivost pomluv a intrik. Protože nikdy nevíme, jakou škodu nakonec můžeme způsobit...

 1. Denně jablko
Na všechno je potřeba dostatek síly. A ve zdravém těle, zdravý duch, že...

 1. Jen žádné katastrofy
Bez špatných zpráv se dá žít, aniž bychom ztratili schopnost soucítění. Jen jde o to si dobře vybírat, komu dovolíte se o trápení podělit.

 1. Práce šlechtí – v pracovní době
Dělat něco dlouho neznamená dělat to dobře. Pravidlo tak poukazuje na rovnováhu mezi prací a volným časem.

 1. Můj dům, můj hrad
Nutnost dobrého zázemí. A je jen na nás, s kým si zázemí vytvoříme.

 1. Zvesela, jen zvesela
Poukazuje na štěstí, vnitřní krásu a pozitivní přístup k životu. Je to sice dřina, ale v důsledku to usnadňuje život i lidem okolo.

 1. Mít vizi...
...co se svým životem udělat a co po sobě zanechat...

 1. Šetřit energií
...na zbytečnostech, malichernostech a marných pokusech, protože si musíme...

 1. Užívat života, přeci
Nic totiž není smrtelně vážné. A o tom jsou Pravidla pozitivního sobectví:-)


 Pravidla pozitivního sobectví okamžitě přilákala pozornost médií, a tak už jste o Míše možná už dávno slyšeli. Možná ještě uslyšíte. Můžete se rovnou zúčastnit přímo jejích seminářů na toto téma.

Já tu PPS taky moc ráda sdílím. Míša totiž patří k těm vzácným lidem, co si ze sebe umít udělat legraci a co se nebojí lidi pobavit i kdyby měla poukázat na vlastní nezdary. Její životní příběhy/náhody můžete v krátkosti sledovat například na Facebooku.

Dobře se bavte,
Luc.

Komentáře

 1. Míša je skvělá, a takovéhle články jsou jedině přínosem :)

  OdpovědětSmazat
 2. Zajímavé čtení! Určitě je na něm plno pravdy :)

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětSmazat
 3. O Míši slyším poprvé a moc ráda jsem si početla :) Nádherný dess blogu Luci :)) Moci Ti to sluší :)

  OdpovědětSmazat
 4. Tak s tímhle desaterem se můžu v klidu ztotožnit. Je mi velmi sympatický :)))

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …