Proč je lepší se mi v létě stranit...

Nemám ráda zimu. Nemám ráda ani podzim. Miluju léto. I když... • Mám panickou hrůzu ze sluníčka. Z toho, jak je škodlivé a že může způsobit rakovinu kůže. A tak raději nevylézám, nebo jen přebíhám a nebo se pro jistotu fáčuju.

 • Tloustnu víc než o Vánocích. Všechny ty kecy o tom, jak na léto lehce a téměř bezbolestně shazujeme povánoční kila, na mou sedací pneumatiku nezabírají. Ba naopak! V zimě mi stačí, abych klepala kosu na zastávce 5 minut a hned mám stovky spálených kalorií jak po hodině vibro plate. I se všema namoženejma svalama. To v létě ne!

 • Vysychám. Stačí dojít na nejbližší zastávku tramvaje a už se svlékám z kůže. Následuje pár modliteb, abych se dokázala přetřít olejem bez toho, aby tramvaj cukla. Protože jakmile cukne, tak je v prdeli všechno!

 • Zničený nohy. Narodila jsem se s křivými prsty u nohou, obřím palcem a vykloubeným kloubem u nohy. A s touhle diagnózou si hledejte boty. Fešný boty. Nohy mám navíc 41, ale kdyby mi odřízli palec, tak jsem na 36. Každoroční trápení s letní botkou tak končí rozedřenou nohou na všech dostupných místech (i mezi prsty) a já jsem kompletně zmrzačená, nasraná a boty zkrvený. • Ožraná od komárů. Tihle týpci se na mě lepí celý léto. Už v červnu se ze mně tak stává nateklý a rozbolavěný a neustále drbající se opar. Fakt sexy tohle!

 • Rozteklá od krémů. Viz bod 1 - neustále se krémuju opalováky. A tady je rovnou několik problémů: a) jsem olepená b) potem mi opalovák stéká do očí a štípe c) jak si mám natřít záda, aniž bych si neumastila vlasy? 

 • Opalovák vs. Repelent. A tady se nám začínají body spojovat - mám se nechat sežehnout a vysušit od sluníčka nebo se nechat ožrat komáry? A nechtějte vědět, jak to dopadá s kombinací opalovák+repelent.

 • Jako debil. Líčení taje a bez líčení si mě nepřejte potkat. Předevčírem jsem takhle "zkrášlená" opalovákem a bez jediného nánosu barviček vystrašila toho mladého hezkého lékárníka, když jsem si šla vyzvednout antikoncepci. Nejhorší bylo, že jsem nevěděla, jak mu dokázat, že mám i hezčí chvilky a že tudíž chlapům nejsem zase ták odporná a že tudíž ty prášky vážně potřebuju!

 • Barva v čudu. Tu hlavu můžu barvit pořád a stejně je ze mně echt blondýna! 

 • Spací režim. Výlet na sluníčko mě udyndá tak, že jak sednu, tak spím. Často se tak probouzím až na konečné tramvaje spolu s klukama homelessákama.Ale ano, dá se říct, že mám léto ráda.
Co nejvíc "milujete" na horkých dnech vy:-)?
Luc.

19 komentářů:

 1. Luci, ty máš prostě pořád něco viď? :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám ráda lenošení na dece se spoustou dobrot:)
  A taky všechna rána tak do 10 hodin, kdy ještě není pařák, je příjemně teplo a k tomu je vzduch příjemně svěží a nemsím se bát, že se spálím:)

  OdpovědětVymazat
 3. ja mám strach zo slnka, ale preto, že mám alergiu :D
  komáre nenávidím a tiež sa na mňa furt lepia. a ešte mám nohy doodierané celé leto.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem narozená na konci podzima a léto fakt ráda nemám. Jednak jsem bílá jak křída a mám černý vlasy, takže jsem v létě jak ohořelej solární panel, protože se můžu mazat, mazat, mazat a stejně se spálím, jednak nejsem úplně hubená a s tou tukovou vrstvou všude je mi tak dvojnásobný teplo oproti všem mým spolužačkám, který i v tomhle vedru nosily dlouhý sukně, a jednak mám osm dioptrií a tak jsem musela vyplajznout sedm tisíc za zatmavovací brejle, abych je pořád nemusela přehazovat. A o nohou mi ani nemluv, mám velikost 43, šíleně se mi dělaj puchýře, takže v tom vedru pět minut jdu, zapaří se mi nohy i v botách, co mám X let a pak nemůžu chodit, protože mám puchejře všude... :C

  OdpovědětVymazat
 5. :D To máme podobně. Hnátu mám velikosti 42, ale kdybych neměla prsty dlouhé skoro jako na rukách, tak mám taky 36. No a tloustnu jako blázen, naopak o Vánocích jdou kila dolů. Nejsem stvořena pro léto!

  OdpovědětVymazat
 6. Mě sluníčko také strašně uspává a už s tím začínám lidi trošku štvát, protože kdekoliv si lehnu na víc jak 15 min, tak spím. :D
  S těmi komáry buď ráda, že nebydlí v již. Čechách, tady se to jimi jen hemží. :/

  OdpovědětVymazat
 7. Mám to stejně. V létě mám ty nohy taky úplně zmarastěný, samej pucheř a odřeněniny .-. A to mám velikost jen 39 - 40. :-D :-D (jen) .. V létě se radši ani nemaluju, ze sluníčka mám vyrážku, nesnáším opaplenej krém v létě a štípance od komárů mám vždycky rozškrabaný až do krve. ALE TOHLE VŠECHNO JE POŘÁD LEPŠÍ NEŽ ZIMA!

  OdpovědětVymazat
 8. Na slunku mi vyskáčou pupínky a opar přes celou bradu. Palec mám maličký oproti ostatním prstům, takže sandály a pantofle uvítám, protože mám úzkou patu, takže v uzavřavených botech trpí ostatní prsty. Přítel nechápe, že prostě potřebuju odpolední siestu v létě, abych byla schopná fungovat.

  OdpovědětVymazat
 9. takže :D - já mám zase problém v tom, že se každé léto spálím i přesto, že se vážně mažu :D :-/, o komárech mi ani nemluv, tohle léto se mi jeden krutě pomstil tak, až mi oteklo čelo, takže teď nemůžu vyjít z baráku, protože vypadám jako mimozemšťan (momentálně už jenom jako člověk, který dostal pěstí) a cpu se prášky na alergii (samozřejmě to spálení od sluníčka tomu otoku "pomohlo" :D)

  a dám ti radu - v těhle vedrech na líčení kašli a pořiď si sluneční brýle s černými skly přes půlku obličeje a nesundavej je ani v obchodech, zabírá to :D :D

  OdpovědětVymazat
 10. Slunko a únava. Vražedná a pravidelně se opakující kombinace. Dávám to za vinu roztaveným obvodům mezi zbývajícíma mozkovýma buňkama. Funguje jen oživovací pokus v podobě hromady zmrzliny a kafíčka. Ňam! :-)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
 11. Léto je skvělé, konečně nemrznu ( i když ledové ruce a nohy mám i teď). Jen s tou váhou pěkně kecáš. I kdybys přibrala pět kilo v létě, dostala by ses na normální váhu zdravého člověka... :) Puchýře a sedřené nohy mám celý celý rok, takže... je to asi jedno:) Veronika

  OdpovědětVymazat
 12. Vidím,že nás vedia ,,nasrať" rovnaké veci :) Mám slnečnú alergiu,skoro stále sme na chate pri vode- čiže komáre makajú nonstop. A topánky tiež 41- keď aj nájdem pekné,tak pre mini nohy....

  OdpovědětVymazat
 13. Já nic moc takového nepozoruju, vlasy si v létě většinou strkám do drdolu, takže je od krému nemám, klíšťáci a komáři na mě skoro nelezou a maluji si jen očka, takže se mi nic moc roztíkat nemůže:) A miluju teplo, i když mě sluničko taky unavuje, ale v zimě jsem taky pořád unavená, tak to vyjde nastejno...

  OdpovědětVymazat
 14. To jsem ráda, že v tom nejsem sama. V létě se totiž cítím úplně stejně - jsem ospalá, tloustnu sama od sebe (byť v zimě si naopak náhodní kolemjdoucí myslí, že jsem podvyživená) a navíc zapáchám od repelentu. A ty potvory kousavé to stejně neodradí! Mimochodem - uvítala bych nějaký test prostředků odpuzujících hmyz :D

  OdpovědětVymazat
 15. tak to mě pobavilo:-D já osobně mám nejraději podzim:) léto a horko mám ráda jenom o moře, jinak mi spíše taky vadí:) a s těma botama to mám úplně stejně!:-D taky mám obří palec a žádné, ale fakt žádné boty mi nesedí!:-D

  OdpovědětVymazat
 16. Tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo přibírá v létě :). V zimě naopak pokaždý zhubnu. Většina lidí to má přesně naopak, ale není nic debilnějšího než přibrat do plavek.
  A taky mi vadí lepící se oblečení. Fakt vtipný když se mi přilepí na zadek sukně a vše je vidět.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak opět jsi mi pobavila, Luci. :)
  A s tou váhou podle mě pěkně krmíš uši, kdybys přibrala nějaký kilo, tak to určitě není na škodu. :)
  Já mám na létě ráda mraky věcí, ale vypíchnu jen jednu - sluníčko mi vyšisuje vlasy do krásné zrz, jakou chci mít celoročně aniž bych se barvila. :)

  OdpovědětVymazat
 18. Opet si me rozchlamala :D. Co me v lete dere? Komari! Bez Dithiadenu ni krok! A taky vedro! A dusno! A vsechno! :D

  OdpovědětVymazat
 19. Haha :D Luci, jsi můj člověk! Já nejvíc přiberu vždycky v létě. Ostatní mi říkají, že jak je horko, tak nemají chuť na jídlo, tak hubnou... kdežto já se cpu melounama, zmrzlinama, abych se zchladila, cvičit mě v tom vedru nikdo nedonutí... no vůbec prostě!

  OdpovědětVymazat