Neukirchen: Taková horská rakouská načančaná vesničkaJako malá jsem s našima procestovala půlku Rakouska a čtvrtku Německa.
Fascinovalo mě, jak to tam za hranicema maj nádherný.
Celá léta jsem se tam chtěla vrátit.

A tak jsem před pár týdny zabookovala pár malých milých penzionků, naplánovala program cesty a jala jsem se tu krásu ukázat Holanďanovi.

A tak jsme skončili v jedné úžasné horské vesničce Neukirchen, kousek od Krimmelských vodopádů. A zatímco Holanďan odpočíval po náročném výšlapu, já šla ještě na večerní procházku.

Rakousko je moje nejkrásnější země v celé Evropě, a tak jsem zběsile fotila, abych vám něco z toho ukázala. Kdybyste plánovali menší výlet, pak si nenechte ujít Krimmelské vodopády, Gerlos, Solnou komoru, Orlí hnízdo či vodní zámeček Ort. A ubytujte se v některém z rodinných horských hotýlků - jsou překrásný a starat se o vás bude celá rodinka:-)

Pension und Jugendgästehaus Mühlhof - vřele doporučuju:-)
Obchůdek s minerály


Krimmelské vodopády:-)
A nakonec pozdrav z Orlího hnízda


Kam jste letos vyrazili na dovču vy?
Nebo které země vás nepřestanou fascinovat?
Luc.

18 komentářů:

 1. miluju hory:) ale takhle v létě jsem v nich ještě nebyla!

  OdpovědětVymazat
 2. Rakousko musí být nádherné! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Rakousko a Švýcarsko jsou pro mne nej země v Evropě a možná i ve světě :) Naštěstí jsou fakt hodně blízko, takže se snad jednou do těchto zemí podívám :) Ještě mě láká Dánsko, Island a prostě ty severské země, ale myslím, když vidím fotky z Rakouska nebo Švýcarska, tak se úplně rozplývám ♥ Krásné fotky jsi pořídila :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já bohužel kvůli dětem a nedostatku peněz nejezdím léta nikam, ale o to víc ráda si prohlížím podobné fotky. Ráda bych navštívila Rakousko nebo Švýcarsko, ale to je jen tajný sen. Moc ti to sluší.

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, mohla bych se zeptat na podrobnosti ohledně toho Orlího hnízda, co se týče vstupného, dopravy atp. ? Chystáme se tam také a tak bych byla vděčná za nějaké tipy, díky! :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Romanko, vstup na Orlí hnízdo i s cestou tam a zpět (busama) to vyjde asi na 16 euro pro dospělou osobu:-). Jen nevím, jak je to se vstupným, kdybyste si tam chtěli dojít nahoru po svých (jednou jsem to absolvovala a stačilo mi:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Příjemná změna článků :) Já mám citový vztah k Řecku <3

  OdpovědětVymazat
 8. Vypadá to úplně pohádkově :)

  OdpovědětVymazat
 9. Luc, to je nádhera :-) Z fleku bych jela! Orlí hnízdo mě podle výhledu tuze láká. Akorát se obávám, aby z toho chlapa nešvihlo :o)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
 10. presne tam sa na jesen chystame! :D

  OdpovědětVymazat
 11. Já byla v Rakousku před pár lety ke konci září a bylo to naprosto úžasné - listí už začínalo hrát nazlátlýma barvama a na vrcholcích už ležel první sníh. Rakousko jsme sice jen tak štrejchli, protože hlavní cíl byl zámek Neuschwannstein v Německu, ale ty hory, strže, průzračná jezírka, vodopády... to mě dostalo. Určitě se tam chci vrátit a vidět víc.

  OdpovědětVymazat
 12. Rakousko mám pár minut od baráku (dobře, krapet přeháním, těch minut je asi patnáct...), takže mě tolik nefascinuje, ale věřím, že tam je krásně :) já mám už asi 6 nebo 7 let v oblibě Finsko. už přesně nevím, kvůli čemu to začalo, ale jednou bych tam moc ráda jela a nevadilo by mi tam ani bydlet :) snad se jednou naučím i tu finštinu :)

  OdpovědětVymazat
 13. V Rakúsku je všetko na jeden štýl :) hlavne tie dedinky :) Ale mne sa to neskutočne páči :)
  L a - S i s s i

  OdpovědětVymazat
 14. Páni, Luci! No ty ses musela mít! :-) Takováhle chaloupka vypadá jako z pohádky! :-) Vlastně celkově pohádková dovolená. :-)

  Jinak, na blogspot již nechodím. :(
  www.dominikisek.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Rakousko je překrásné, mám ho hned za kopcem, bydlíme na samém kraji hranic. :)

  OdpovědětVymazat
 16. krásné fotky, je tam nádherně :)

  P.S. Ráda bych tě pozvala na Giveaway na mém blogu :)

  http://estrella-2012.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 17. Já na Orlím hnízdě taky byla a asi už bych tam nikdy nejela, nějak mě to nezaujalo... Jinak o dalších místech o kterých v článku mluvíš nemám ani šajna, do Rakouska jezdím tak maximálně jednou za dva roky do Vídně...jsem dost městskej člověk, takže nějaký krajinky mě moc nebaví. Každopádně bych chtěla podotknout, že Orlí hnízdo je v Německu, což z Tvého psaní bych pochopila, že leží v Rakousku.

  OdpovědětVymazat