Přeskočit na hlavní obsah

Neukirchen: Taková horská rakouská načančaná vesničkaJako malá jsem s našima procestovala půlku Rakouska a čtvrtku Německa.
Fascinovalo mě, jak to tam za hranicema maj nádherný.
Celá léta jsem se tam chtěla vrátit.

A tak jsem před pár týdny zabookovala pár malých milých penzionků, naplánovala program cesty a jala jsem se tu krásu ukázat Holanďanovi.

A tak jsme skončili v jedné úžasné horské vesničce Neukirchen, kousek od Krimmelských vodopádů. A zatímco Holanďan odpočíval po náročném výšlapu, já šla ještě na večerní procházku.

Rakousko je moje nejkrásnější země v celé Evropě, a tak jsem zběsile fotila, abych vám něco z toho ukázala. Kdybyste plánovali menší výlet, pak si nenechte ujít Krimmelské vodopády, Gerlos, Solnou komoru, Orlí hnízdo či vodní zámeček Ort. A ubytujte se v některém z rodinných horských hotýlků - jsou překrásný a starat se o vás bude celá rodinka:-)

Pension und Jugendgästehaus Mühlhof - vřele doporučuju:-)
Obchůdek s minerály


Krimmelské vodopády:-)
A nakonec pozdrav z Orlího hnízda


Kam jste letos vyrazili na dovču vy?
Nebo které země vás nepřestanou fascinovat?
Luc.

Komentáře

 1. miluju hory:) ale takhle v létě jsem v nich ještě nebyla!

  OdpovědětSmazat
 2. Rakousko musí být nádherné! :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Rakousko a Švýcarsko jsou pro mne nej země v Evropě a možná i ve světě :) Naštěstí jsou fakt hodně blízko, takže se snad jednou do těchto zemí podívám :) Ještě mě láká Dánsko, Island a prostě ty severské země, ale myslím, když vidím fotky z Rakouska nebo Švýcarska, tak se úplně rozplývám ♥ Krásné fotky jsi pořídila :)

  OdpovědětSmazat
 4. Já bohužel kvůli dětem a nedostatku peněz nejezdím léta nikam, ale o to víc ráda si prohlížím podobné fotky. Ráda bych navštívila Rakousko nebo Švýcarsko, ale to je jen tajný sen. Moc ti to sluší.

  OdpovědětSmazat
 5. Ahoj, mohla bych se zeptat na podrobnosti ohledně toho Orlího hnízda, co se týče vstupného, dopravy atp. ? Chystáme se tam také a tak bych byla vděčná za nějaké tipy, díky! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Romanko, vstup na Orlí hnízdo i s cestou tam a zpět (busama) to vyjde asi na 16 euro pro dospělou osobu:-). Jen nevím, jak je to se vstupným, kdybyste si tam chtěli dojít nahoru po svých (jednou jsem to absolvovala a stačilo mi:-)

  OdpovědětSmazat
 7. Příjemná změna článků :) Já mám citový vztah k Řecku <3

  OdpovědětSmazat
 8. Vypadá to úplně pohádkově :)

  OdpovědětSmazat
 9. Luc, to je nádhera :-) Z fleku bych jela! Orlí hnízdo mě podle výhledu tuze láká. Akorát se obávám, aby z toho chlapa nešvihlo :o)
  Bebe

  OdpovědětSmazat
 10. presne tam sa na jesen chystame! :D

  OdpovědětSmazat
 11. Já byla v Rakousku před pár lety ke konci září a bylo to naprosto úžasné - listí už začínalo hrát nazlátlýma barvama a na vrcholcích už ležel první sníh. Rakousko jsme sice jen tak štrejchli, protože hlavní cíl byl zámek Neuschwannstein v Německu, ale ty hory, strže, průzračná jezírka, vodopády... to mě dostalo. Určitě se tam chci vrátit a vidět víc.

  OdpovědětSmazat
 12. Rakousko mám pár minut od baráku (dobře, krapet přeháním, těch minut je asi patnáct...), takže mě tolik nefascinuje, ale věřím, že tam je krásně :) já mám už asi 6 nebo 7 let v oblibě Finsko. už přesně nevím, kvůli čemu to začalo, ale jednou bych tam moc ráda jela a nevadilo by mi tam ani bydlet :) snad se jednou naučím i tu finštinu :)

  OdpovědětSmazat
 13. V Rakúsku je všetko na jeden štýl :) hlavne tie dedinky :) Ale mne sa to neskutočne páči :)
  L a - S i s s i

  OdpovědětSmazat
 14. Páni, Luci! No ty ses musela mít! :-) Takováhle chaloupka vypadá jako z pohádky! :-) Vlastně celkově pohádková dovolená. :-)

  Jinak, na blogspot již nechodím. :(
  www.dominikisek.blog.cz

  OdpovědětSmazat
 15. Mně se to líbí, hned bych šla :-)

  World By Bella

  OdpovědětSmazat
 16. Rakousko je překrásné, mám ho hned za kopcem, bydlíme na samém kraji hranic. :)

  OdpovědětSmazat
 17. krásné fotky, je tam nádherně :)

  P.S. Ráda bych tě pozvala na Giveaway na mém blogu :)

  http://estrella-2012.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 18. Já na Orlím hnízdě taky byla a asi už bych tam nikdy nejela, nějak mě to nezaujalo... Jinak o dalších místech o kterých v článku mluvíš nemám ani šajna, do Rakouska jezdím tak maximálně jednou za dva roky do Vídně...jsem dost městskej člověk, takže nějaký krajinky mě moc nebaví. Každopádně bych chtěla podotknout, že Orlí hnízdo je v Německu, což z Tvého psaní bych pochopila, že leží v Rakousku.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …