Artistry vodové stíny, Lush rtěnky a Karel Hadek Shea Vita

Vogue, Lush, lipstick
Největší vydání Vogue a rtěnka Lush

Jelikož jsem se rozhodla, že říjen bude měsíc plný příběhů a soutěží, tudíž téměř bez kosmetických recenzí, musím stihnout ještě pár rychlých tipů.
A tak jsem si posvítila na tři výborné věci od Lush, Artistry a Karla Hadka.
Chci říct. Jsou to všechno dobré značky. Ale tyhle tři vychytávky mi usnadňují život asi nejvíc:

Artistry vodové stíny

Vodové stíny? Ano! Vypadá to jako lesk na rty, má to stejný pěnový aplikátor, ale jde ve skutečnosti o sametové oční stíny, které po nanesení jsou sakra mokré a trochu chladivé, ale dá se s nimi ještě pracovat a vykouzlit tak požadovaný efekt.

Artistry, vodové stíny, PR Petrarka, oční stíny, Amway
Vodové stíny Artistry

V balení jsem od Artistry dostala tři odstíny - pískový, růžový a tmavě fialový. Růžový nepoužívám, vypadám uplakaně a neumím z toho nic sexy vykouzlit. Tmavě fialová je super, je ale opravdu výrazná a je tak potřeba se s tím naučit pracovat tak, že nevypadáte jako s monoklem. Většinou aplikátorem jen ťupkuju barvu a prsty rozmažu doztracena. Ale chce to trochu cviku. Jakmile se to ale člověk naučí, postará se tím o dlouhotrvající barvu bez jediné chybičky, bez prášení, bez zalézání do vrásek.

Přesto to, o čem dneska chci psát je právě písková barva.
Je téměř neviditelná. A proto jí miluju. Aplikuju ji na celé víčko až k obočí. Poslouží výborně jako fixátor očních stínů i jako korektor. Zároveň projasní oční okolí i vnitřní koutky. A jedna věc - jakmile jím víčko potřete, jakékoli další stíny nebo linka na nich vydrží celý den naprosto bez hnutí. Přísahám, že za to skutečně nejsem placená, ale tahle věc prostě nemá konkurenci.Lush rtěnky

Křiklavě růžovou Lush rtěnku jsem dostala. Teda rtěnku - je to barva na rty. Drží to jak nátěr laku a není možné to smýt ani jídlem, ani líbáním, ani pitím. První hodiny je tak výrazná, řvavá a intenzivní, že jste vidět na míle daleko. Cestáři by to mohli používat místo oranžových vest. I ve tmě by jich bylo vidět. A výrazně růžová drží po celý den, jen pak trochu zalézá do vrásek, tak je fajn to občas zkontrolovat.

Jenže růžová není moje barva. Dlouho jsem toužila po opravdu červené. Jenže rtěnka za víc jak 500 Kč, do té fáze jsem se ještě nedostala. Pěti kilo dám do terapie na vlasy, do krémů od Hadka, do věcí, které mají nějaký smyl (jakože vám přestanou padat vlasy, zahojí se jebáčky, vyžehlí pleť...) 
Ale za rtěnku?

Lush, Vogue, Lipstick, news
Lush rtěnka v odstínu Vášeň :-)

Nakonec jsem si to ale dokázala omluvit a rudě rudou si koupila. Nenosím rudé rtěnky, ale když už někam jdu do společnosti, tak chci nějak vypadat. A chci, abych nemusela rtěnku kontrolovat s každým usrknutím welcome drinku. Což s Lush nemusím. Je to lak, barva, která skutečně dobře drží. Občas jí jen přetřu bezbarvým leskem, aby nezalézala do linek na rtech.

Ráda ji doporučím, i když její trvanlivost je poměrně malá. Vychází mi zhruba na 9 měsíců, což bohužel nevypotřebuju ani náhodou. Jestli si ještě někdy nějakou koupím, tak jen v jemných barvách, které budu moc nosit každý den a vydělám tak barvu do posledního natření. Ale je fakt, že Lush má obrovskou nabídku odstínů:-)

Shea Vita - Karel Hadek

Už jste se báli, že ho nezmíním, že?
Inu, Karel Hadek nemá žádnou dekorativku, ale přišel s další vychytávkou. Čistým bambuckým máslem Shea Vita, které se ovšem velice jednoduše rozpouští, není tak tvrdé, hrudkovité a i v chladu se dá příjemně rozetřít. Taky velké usnadnění věcí. Vynikající pěstící účinky bambuckého másla přitom zůstávají stejné.

shea butter, shea vita, bambucké máslo, Aromaterapie, Karel Hadek, BIO kosmetika
Shea Vita od KH

Shea Vita používám na celé tělo, i na obličej. Tím, že je krémovější, tak mi stačí trošku a přitom nejsem zbytečně mastná. Nakapala jsem do něj trochu jalovcového oleje, který rozpumpovává lymfatický systém jak po těle, tak i v obličeji. A dá se tím i výborně odlíčit. A ptáte se na cenu? Za 50 ml dáte 95 Kč :-)

Tři malé kosmetické tipy, malé usnadňováky s velkým výsledkem.
A pokud mluvíme o Lush rtěnkách, tak i s pořádně výrazným výsledkem:-)
Znáte některou z těhlech věcí?
Luc.

5 komentářů:

 1. Ty tekuté stíny od Artistry mě vážně zaujaly :)

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětVymazat
 2. Ty tekuté stíny vypadají moc pěkně, i když bych je asi příliš neunosila. A ty Lush rtěnky? Páni, vůbec jsem nevěděla, že tolik vydrží :)

  OdpovědětVymazat
 3. Luc, když jsem na tobě tu LUSH rtěnku viděla, svatosvatě jsem si slíbila, že jakmile uznám za vhodné, že nastal čas nosit barvičku na rty, bude to od téhle značky. Vypadala na tobě fakt parádně! :-)
  Akorát bych šla asi ve svém případě do nějaké růžovější :o)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkná recenze. Hlavně stíny mě zaujaly, něco, co se nehne celý den, se hodí, že? :)
  Asi si jdu googlit swatche.

  OdpovědětVymazat
 5. Skvělé, zaujal mne nejvíc Hádek. To by se mi hodilo.

  OdpovědětVymazat