Pudr do koupele a tělové mléko Töpfer + vyhlášení giveawayPudr. A do koupele. To jako na zmatnění a vysušení pokožky?
Právě naopak.
Nevím, kolik značek na světě tohle vyrábí, asi jen jedna - dětská BIO kosmetika Töpfer. A to už více jak sto let, takže prý kvalita prověřená generacemi.

Možná generacemi německých babiček, k nám se tahle značka dostává teprve teď.
Co to tedy pudr do koupele je, co od něj čekat a na co ho použít?

Otrubový pudr do koupele

Očekávám něco jako bílou mouku, která mi zbarví vodu a okamžitě se rozplyne. A kdepak! Pudr jsou jak otruby, co dáváme do jídla - ve vodě se nerozpouštějí, nebarví vodu a taky téměř nevoní. Tedy pokud nebudete očuchávat přímo pudr v balení - to pak voní přímo návykově. Něco sladkého (to bude ta syrovátka) s trochou osvěžujícího rozmarýnu. Dokonalá vůně!

Pudr do koupele je pro zážitkem hlavně pro mimča a pro lidi s velice citlivou či suchou pokožkou. Tento pudr/prášek z pšeničných otrub je tvořen převážně otrubami a esenciálními oleji. Otruby nejenže zázračně působí na naše střeva, ale i na pokožku, obsahují proteiny a vitamíny v tucích rozpustné. Otruby jsou doporučovány i pro ekzematózní pokožku.Jde tak o jemnou péči, která už při samotné koupeli čistí pokožku, takže už se nedoporučuje používat sprchové gely, které kůži odmašťují. Pudr pomáhá na hodně suchá místa a stojí především na organické syrovátce, pšeničných otrubách, olivovém oleji, lecitinu a éterických olejích.

Nejsem citlivej jedinec, a tak netuším, jakou úlevu přináší při ekzémech či alergikům, jako suchar ale můžu říct, že na suchou pokožku je velice příjemný a oceňuju, že čistí i bez mýdla. A díky té vůni, kterou očuchávám přímo z krabičky, je mi jasný, že ho budu potřebovat prostě už pořád.

Tělové mléko 

Hned po koupeli, ještě na vlhkou pokožku, vmasírovávám tělové mléko Töpfer - je jemné, jako byste dítě chtěli jen tak zlehka přetřít, ale bojíte se na jeho malé tělíčko přitlačit. Podobná je i vůně - ze začátku si říkám, že klasický citronek, to má snad každá BIO kosmetika. Pak se v tom rozvoní něco sladkého (mandle?) a ve finále voníte úplně stejně jako mimino:-DMléko rovněž obsahuje pšeničné otruby, éterické oleje, organický měsíček, bambucké máslo i olivový, jojobový a mandlový olej. Takže ač jemné jak pírko, na nedostatek hydratace si nemůžu stěžovat. Ikdyž znáte mě...já mám nejradši hutné a těžko rozmazatelné krémy. Ale to jsem prý jediná svého druhu.

Oba výrobky jste teď mohli vyhrát v giveaway, která včera skončila. Výrobky do soutěže věnoval Bio-shopik.cz a přihodil ještě jednu věcičku navíc - BIO dětský pudr.
V soutěži, kterou vybíral Random, zvítězil komentář číslo 2.


Výherkyní celého balíčku se tedy stává Karolína Zámečníková a já moc gratuluju.
Vy ostatní dostanete šanci na výhru o BIO produkty brzo. Hodně brzo:-)

Otrubový pudr do koupele zakoupíte v na Bio-shopíku za 186 Kč/250g
Tělové mléko za 190 Kč/ 200 ml
Luc.

6 komentářů:

  1. Gratuluji! Určitě to zkusím i příště.

    OdpovědětVymazat
  2. Teda ten pudr vypadá zajímavě, nechápu, jak to, že to funguje :D

    OdpovědětVymazat
  3. Všechny výrobky, vedené na bio-shopik.cz, mám osobně odzkoušené. Proto je taky doporučuji všem svým známým a přátelům. Ideální nejen pro novorozeně a batole, ale taky pro všechny dospělé. Vyzkoušejte si je všechny a uvidíte, jak ulevíte vašemu tělu.

    OdpovědětVymazat