Trombolin pro Holanďana: Pitná kúra pro odolné kapiláry

Z tohohle hrnečku můžu pít jenom já!

Jak jsem Holanďana málem umřít nechala, to byl nejčtenější článek minulého roku, který jsem sepsala poté, co jsem se probrala z toho šoku - Holanďan nemá rýmičku a kašlíček. On má trombózu v noze a rozsáhlou embólii na plicích.

Naštěstí lékaři zasáhli za pět minut dvanáct a po pár týdnech se mi drahý vrátil domů.
Kurýruje se z toho ale ještě dneska. A jelikož trombóza není žádná sranda a zase jsem to chtěla mít ošetřený na všech frontách (já se totiž náhodou starám), sáhla jsem po bylinkách - bylinném čaji Trombolin od Dr. Popova.Holanďan pije litry čajů denně. Většinou bylinných, a tak byl za Trombolin rád.
Chutná dobře, vlastně mě chutná hodně - připomíná mi šípkový čaj, ale není tak fádní. Je v tom více chutí, ostřejší bylinky výborně namíchány s těmi jemnými a uklidňujícími. Čaj se klasicky jen zalije horkou vodou, žádné vaření na plotně.
Je to ovšem čaj sypaný. A co je sypaný, to musíte Holanďanovi naservírovat až pod nos.

Je jako dítě - můžete mít zahradu plnou výborných broskví, třešní či jahod, ale dokud mu to nepřinesete domů, nepřeberete, neumyjete, nevypeckujete, pak se toho nikdy nevšimne.
Naštěstí jsem někde v Německu koupila sáčky na čaj, takže příprava je jednoduchá - vezmu sáček, hodim do něj kávovou lžičku bylinek, zavřu, zaliju a servíruju.

Donedávna to tak byl jen Holanďanův čaj.
Ale jednou jsem o tom přemýšlela...on měl trombózu a embolii. Od té doby je léčen, chodí na samé kontroly a bere prášky na ředění krve. A testy má stále lepší.
Zatímco já - já mám sedavé zaměstnání, na zadku sedím celý dny, nic na ředění krve neberu - ježiš, vždyť já to taky potřebuju. Jako sůl. Co když se mi stane to samý? A tak jsem to začala pít taky.Trombolin:
 • snižuje krevní srážlivost
 • omezuje tvorbu trombů
 • zkvalitňuje krevní oběh a odolnost kapilár
 • pije se dlouhodobě 1-2 šálky denně
 • obsahuje komonici, která udržuje zdravou krev

Pokud se s něčím podobným potýkáte nebo tomu jen chcete předcházet, mrkněte na Trombolin. Objednat ho můžete v každé lékárně a 50g vás přijde na 45 Kč. Na zdraví!
Luc.

9 komentářů:

 1. Akorát by sis měla dávat pozor u toho dlouhodobého pití čaje, protože pokud problémy s krví nemáš, nemělo by se to přehánět a už vůbec kombinovat s jinými čaji obsahujícími kopřivu a přesličku + zelený čaj - ty sami o sobě čistí -> ředí krev. Krev ředí i Aspirin a vitamín C (sám o sobě v ovoci ne, jen v tabletkách). Pak by se ti mohlo stát, že se řízneš a krev ti poteče hodinu, o menst. ani nemluvím. Dobré by bylo se poradit s některým lékařem přímo z hematologie, myslím, že by stačil napsat mail s dotazem :) Já mám právě opačný problém, takže od doktorů vím, co všechno krev ředí, ale vždy je lepší se zeptat odborníka, než něco podcenit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Lení. Takže pokud správně chápu, tak máš příliš řídkou krev? A co na to užíváš?

   Vymazat
  2. Spíše mi nefungují krevní destičky, jak mají, jmenuje se to trombocytopatie. Mám lehčí formu, život mi to přímo neohrožuje, jenom občas trochu komplikuje :) Takže jsem na to brala jenom vitaminy jako Ascorutin a v případě zastavení silného krvácení Pambu nebo injekčně Adrenalin. Ale doktor právě říkal, že bych neměla nic, co krev ředí, viz. ta kopřiva, přeslička atp. Teď v dospělosti je to už lepší, ale ne perfektní.

   Vymazat
  3. Leni, tak to jsem ráda, že Ti to život neohrožuje. Doufám, že se to bude jen zlepšovat:-)

   Vymazat
 2. Jů, děkuji za tip, mám nemocné krevní destičky a jsem právě díky tomu náchylná na vznik trombóz a embolií, takže na to určitě mrknu :)

  OdpovědětVymazat
 3. tak jsem uz chtela psat, ze i kdyz s tim problem nemam, asi ho take zacnu pit. pak jsem si ale precetla komentar od Leniesek a radsi teda ne-e :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nat, myslím, že dokud se jím nebudeš denně prolejvat po litrech, že se toho bát nemusíš. Já si dávám šálek párkrát do tejdne, Holanďan ho bumbá jednou denně.

   Vymazat