5 perliček, kterými se může pochlubit jenom Rusko. Jenom Rusko.


Jsou věci, který by člověk neměl zapomínat.
A takový si je potřeba zaznamenat do deníčku.
V Moskvě si tak jeden vedu.
Aby se nezapomnělo, jakej je v Rusku potenciál!

1. Plivání čistí tělo

Milý deníčku,
já se tu bojím chodit do města. Ne snad kvůli zkorumpovaným policajtům a zlodějům, ale abych se náhodou neutopila v těch kalužích plivanců. Čekala jsem na chodnících sníh, ne tohle! Snažím se to obcházet, ale většinou pak vyjdu někde za Moskvou. Co za Moskvou, za Uralem.

A dalšího šoka jsem utrpěla včera, kdy jsem přišla na to, že to není jen typickej dvoumetrovej ruskej Ivan, který si "čas od času" odplivne, ale že jsou to i ty krásné křehké Rusandy z bohatých rodin. Tři nádherný baby si tu včera zapálily a v pauzách mezi popotahováním z cigaret flusaly všechny.

Takže jsem, milý deníčku, přišla k jasnému vysvětlení - flusání čistí tělo. Asi nejvíc plíce. A mě teď trochu děsí, že na západ od Ruska to nikdo neví. Beztak právě proto tu tolik lidí umírá na rakoviny.


2. Konečně má někdo rád českého prezidenta

Milý deníčku,
Rusko je asi jediná země na celém světě, kde nás znají, mají rádi a kde respektují i našeho pana prezidenta. Mají prý nás rádi tak, že mě tu učí rusky, fakují tu česká piva a snaží se mě ohromit tím, že znají jak Prahu, tak i Karlovy Vary. Mnoho lidí odsud tu posílá své děti na české univerzity, ale už nevím, jestli kvůli tomu, aby se jim dostalo dobrého vzdělání, nebo aby u nás šířily ruštinu. Jsou to moc milí lidi!


3. Třesknutý smysl pro humor

Je mínus deset a paní prodavačka mi v obchodě dává na máslo igeliťák, aby prý cestou domů neroztálo. A pak že Rusové nemají smysl pro humor!


4. Umějí hospodařit

Že se musí udržovat pořádek a pevné zásady, o tom, milý deníčku, svědčí topná sezóna. Minulý rok jsem se ve vší své líbeznosti a s plným make-upem a minisukní vydala za panem recepční, jestli by nám v těch mrazech (-10C) nechtěli náhodou už taky zatopit.

A on mě, představ si, pochválil za úžasný smysl pro humor.
Je prý se mnou sranda, když si myslím, že už na podzim budou topit. Co maj podle mě dělat, až do Moskvy dorazí mrazy -50C? To se teprve topí! A já zhýčkalec bych si zatopila s prvníma menšíma mrazíkama, bože!


5. Všechno vidí pozitivně

Milý deníčku,
jejich pozitivní myšlení bych taky chtěla mít. Má ho tu opravdu každý. Do jednoho.
Řeknou ti, že je to za rohem, děvoško a ty tam jedeš jako debil nasranej hodinu a 40 minut. Pokud ti ukážou nejbližší potraviny, tak se připrav na 3 km chůze a když řeknou, že nejsou z Moskvy, ale kou-sí-ček odtud, tak myslí 9 hodin letu. Proč nepochází víc self-help knížek z Ruska?

Někdy příště možná odhalím další potenciál Ruska.
Prozatím si z Rusů berte příklad:-D
Luc.


28 komentářů:

 1. Rusko je šírá, drsná a krásná země :D. Moje mamka tam byla kdysi na stáži při škole, ale to bylo snad ještě než přijely tanky...ne dobře, ale o kousek později. To flusání by mi asi hrozně vadilo, já to nenávidím, ale sama flušu při běhání, když mám pocit, že umřu :D. Naopak se mi líbí ten drsnej smysl pro humor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se mamce líbilo? Mě se tu líbí moc. Ale jen na dovču, žít bych tu nemohla.
   A ten humor - já se bojím toho, že to ta prodavačka myslela smrtelně vážně:-D

   Vymazat
 2. krásný článek :) ten první bod mě dostal! haha :D
  mě se na Rusku vždycky líbilo to, jak jsou všechny budovy tak barevný :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! A není to jen Krimml, všude člověk najde barevný nebo zlatý paláce a chrámy. Podle umělců je to prý vtip, což ve skutečnosti znamená, že LIVE je to úchvatná podívaná:-)

   Vymazat
 3. :D Pobavilo :D I v Česku se občas s někým zastavíš a než se rozejdete, vyfluše jezero. Tím myslím starší děti. Když jsem se ptala proč pořád flušou, dostala se mi odpověď :"No přece to nebudu polykat!"

  OdpovědětVymazat
 4. S bodem 5. mam tady taky problém! Není to ale obří rozlohou, jako v případě Ruska, ale tim, že Angličani všude jezdí autem nebo busem a pak ti řeknou, že je to na 5 minut a ty jdeš půl hodiny.
  Ale do Ruska bych se někdy strašně ráda podívala...sice se to tam valí do pěknýho průseru (nebo to možná spíš v pěknym průseru je roky a ještě se to z něj nevyhrabalo), ale stejně mě to láká! Musí to bejt zajímavá zkušenost...

  OdpovědětVymazat
 5. Fuj! :) to plivání je fakt nechutný...

  Zvu Vás na svou giveaway: KLIK

  OdpovědětVymazat
 6. Já mám teda z Ruska do dneška trauma. 14 dní a už by mě tam nikdo nikdy nedostal :D Byly jsme v Moskvě na závodech a po té, co se na ulici celej den válel mrtvej bezdomovec, denně jsme po cestě do tělocvičny rozdali žebrajícím dětem balíček žvýkaček, v hotelu byly klikatý chodby (asi si inženýři přihli vodečky), všechmo šedivý, nikdo se ti nepodívá do očí....a nechtěli nás odhlásit z hotelu, protože z jednoho pokoje se ztratil mini ručník....ble, nikdy víc :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, i to je Rusko. Až tady jsem přišla na to, že to, co se o Rusech říká, je povětšinou pravda. Ale Moskva jako město je úchvatná a to se mi líbí moc:-)

   Vymazat
  2. "Celej den válel mrtvej bezdomovec". Vy o mrtvém člověku mluvíte, jako kdyby tam leželo mrtvé zvíře. Bezdomovci jsou překvapivě taky lidi :/

   Vymazat
 7. Já se tedy přiznám, že vím, proč kuřák plive. Neboť cigareta jako taková ústa vysušuje, kdežto slina zase zvlhčuje.

  Děje se to běžně i u nás, i když ne na každém rohu.

  OdpovědětVymazat
 8. :D já ty tvoje články prostě miluju, zase jsi mě pobavila, díky a těším se, že se na tom večírku pro blogerky potkáme a věř, že nebudeš sama, komu se stane něco, co jsi popsala v předchozím článku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, děkuju. A moc se na Tebe těším. Doufám, že až to skončí, že ještě bude nějaká pořádná afterparty:-)

   Vymazat
 9. Skvělý článek, opět mi zlepšil náladu a před spaním jsem se hezky zasmála :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Ty tvoje články jsou prostě skvělé...ty už můžeš cokoliv, byla jsi v Rusku ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo. Ještě na nákupy do NYC a na sushi do Japonska a můžu odejít do důchodu:-)

   Vymazat
 11. haha, dobré a vtipné čítanie na večer :D

  OdpovědětVymazat
 12. A ty tam budeš i přes těch -50? To bych asi nedala, celou zimu, bych byla zavrtaná v posteli a ať si každej dělá co chce...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teress, to ne. Já odjíždím koncem října a pevně věřím, že se podobných "teplot" nedočkám:-)

   Vymazat
  2. Tak to máš za pár a jestli se vracíš do ČR tak tady určitě taková zima nebude:)

   Vymazat
 13. V Rusku jsem nikdy nebyla, ale věřím, že zážitky musí být hluboké. :) Jako vždy jsem se pobavila a doufám, že to bylo tak úsměvné, jak popisuješ. Dovoluji si Tě pozvat ke mně na giveaway.

  http://bourjoisgirl.blogspot.cz/2013/10/bezova-ruze-od-bourjois-prekvapeni-pro.html

  OdpovědětVymazat
 14. S těma univerzitama u nás, to máš teda pravdu... nedávno jsme se s kámošema v Brně seznámili s moc fajn rusko-ukrajinským párem, kteří tam studujou VUT...
  česky uměli sotva pár slov, ale to vůbec nevadilo, protože kamarád (po půlnoci, už ve skvělé náladě) byl přesvědčen, že se s nimi domluví svou bezchybnou ruštinou, poněvadž z ní přece maturoval, žejo... :D nakonec jsme jim pomocí rukou, nohou a angličtiny nabídli, aby si s námi šli zatancovat do klubu... souhlasili :D
  když se jich kamarád asi po dvacáté ptal česky s ruským přízvukem (toť ta jeho "skvělá ruština"), jestli si s ním dají vodku, protože ji přece musí mít rádi, protože jsou přece "rusáci", chudáci furt jen vyděšeně kroutili hlavama, jako že ne, a pak se rozloučili a zmizeli... a potom, že v Rusku jsou alkoholici!! :D

  OdpovědětVymazat
 15. tak teda nevím, jestli by se mi do Ruska chtělo :D

  OdpovědětVymazat
 16. Moskva mě nikdy nějak nelákala...odrazuje mě hlavně citát "zima jak v Rusku", když ale vidím tvé fotky, možná to přehodnotím, vypadá to tam moc hezky.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak jsem se zase pobavila. Hlavně nad tím tajícím máslem. Achjo a mínus 50? Mě zmrzne krev už při mínus 20 :-D

  OdpovědětVymazat