Jak jsem se změnila v Brežněva


Měsíc v Moskvě.
Ideální příležitost nechat si dorůst obočí a vrátit se s hvězdně dlouhým a úžasně vytvarovaným, říkala jsem si.
No dobře, zase jsem se přepočítala...

1. Týden


První týden bez pinzetky s mým obočím udělalo divy.
Začaly rašit první chloupky a abych je spojila do jedný lajny, začala jsem obočí dokreslovat a světe div se, vypadalo to mnohem líp.

1. Týden - obočí se prodloužilo, což je fajn.

2. Týden


Sem tam už chloupky ujíždějí.
Jedou za vyhraničenou osu, ale není to nic děsivého. Zatím to vypadá, jako bych si zapomněla odstranit pár chloupků, ale nic, co by mi hyzdilo obličej a připomínalo Brežněva. A Brežněv nebyl fešák.

2. Týden - už to obočí radši nefotím, ale ještě nevím, co mě čeká:-)

3. Týden


Začíná mi docházet, že nechat si dorůst obočí v Moskvě nebyl ten nejbrilantnější nápad. Rusky totiž chodí tak krásně upravené, načančané, nalíčené. A se mezi nima pohybuju jak malý špinavý bobřík, jemuž se zvlčily všechny chlupy v obličeji a jedou do všech stran.

Chci říct. Já vím, pamatuju si to, že když jsem byla malá, měla jsem tak záviděníhodné husté obočí, že mě naši museli fotit z velké dálky, aby se to vůbec dalo dát do rodinného alba.
Ale už si nepamatuju, že by mi obočí zasahovalo do půlky čela.
Začínám se stydět a nosit pořádnýho kulicha, ač Rusové se mi smějou, že žádné pravé ruské mrazy ještě nepřišly...

3. Týden - už přichází na řadu kulich:-)

4. Týden


Sekací týden! Konečně!
Jenže žádné velké kouzlení s obočím nebylo.
Většina chlupů sice bravurně dorostla a prorůstala snad i pohyblivým víčkem oka, chlupy mi rostly i u spánků a jely si jaksi do všech směrů, ale od kořene nosu už růst nechtěly. Svině!

Obecně tak lze říct, že u nosu jsem stále měla krásně tvarované obočí, které pak ovšem přerůstalo v houštinu, jelo si nahoru a jelo si dolů.

Měsíc vypadám jak křovák na útěku a teď tohle?
Beru pinzetku a vracím obočí do původního stavu. Pravému obočí se lehce zlepšil tvar, levé je ovšem stejně marné jako bylo vždycky. Takže se teď natáčím jen z pravé strany.

4. Týden - na řadu už přichází hodně do čela vražený kulich:-)

Za takové utrpení nulový výsledek.
Co vy a dorůstání obočí? Jak dlouho to vydržíte než vám rupnou nervy a pustíte se do toho pinzetou:-)?
Luc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý skutek pod čarou:


Jelikož se nám blíží advent, ráda bych své čtenáře zapojila do charitativní pomoci.

Jde o občanské sdružení Vlaďka Dětem, za kteým stojí řada známých osobností v čele Vlaďka Řepková. Jeho cílem je poskytnout všestrannou pomoc dětem s hemato-onkologickou diagnózou a dětem se závažným chronickým onemocněním a podpořit jejich úsilí o plnohodnotný návrat do života.

Za cíl si však dává pomoci i rodičům, kteří se musejí vyrovnat s tím, že jejich dítě onemocní zhoubným nádorem, nejčastěji leukémií.

Celé poslání téhle dobré věci a možnosti pomoci najdete na stránkách Vladkadetem.cz, přispět samozřejmě lze finančně na účet: 107-608 196 0237/0100

To, že se nemusíte bát, že se věnované peníze nedostanou do těch správných rukou snad dokazuje fakt, že jde o občanské sdružení právě Vlaďky Řepkové a podepsaná pod tím je i jedna z vás - čtenářka Vendulka, které tímto děkuji za echo:-)

24 komentářů:

 1. Já si jednou vytrhala tak moc obočí, že to vypadalo opravdu příšerně a čekala jsem rok než jsem docílila opravdu toho co jsem chtěla. Každopádně teď už jsem spokojená, jediná nevýhoda je, že mi obočí neroste delší, ale bohužel hodně krátké, takže konec musím vždy dokreslit:)

  OdpovědětVymazat
 2. Celou dobu co čtu, myslím na to, že máš skvělou čepku a že ji chci taky :-D
  Jo hej a čím si maluješ obočí? Tužka nebo stíny? V tejto oblasti jaksi pokulhávám daleko za opicama :-)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
 3. Já, kdybych měla obočí jako tehdy, když jsem byla malá, to bych za toho Brežněva fakt byla:D Teď taky trochu experimentuju a nechávám si ho dorůst, ale nechávám jen chloupky, které rostou bezprostředně u původního tvaru a ostatní musí pryč:D
  The Huge Lover

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné fotky Lucí ..! A opět jsi velmi pobavila.. prý obočí do půli čela :D:D Achjo:D

  OdpovědětVymazat
 5. hmmm, taky premyslim, ze ho necham rust, ale pak budu muset nosit cepici jako ty… I kdyz tady v Italii nosej mistni cepice uz snad od zari:D
  http://sienastyle.blogspot.it

  OdpovědětVymazat
 6. to bych nevydržela.. ale když jsem byla malá, myslela jsem si, že žiletka chlupy češe (ano, hloupé to dítě), tak jsem si chtěla jedno obočí učesat. skončila jsem s jedním obočím a to druhé mi dorůstalo snad věky :D
  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 7. myslím, že to nemáš zas tak špatné no :D

  OdpovědětVymazat
 8. To jsem se pobavila. Naštěstí mně rostou světlé, takže to není tak vidět, když to nevytrhám hned :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Obočí mám přirozeně docela tenký, jeho trhání mi zabere tak dvě minuty dvakrát do měsíce, ale nic se nestane, když není čas. O víkendu jsem si pořídila mírně barvící gel, abych ho spíš zvýraznila. Každé obočí má jiný tvar, což je docela probém, když se nedá moc upravit vytrháním. Kamarádky, co si trhají obočí každých pár dní, tak říkají, že se mám, já se spíš bojím, že jednou ho ještě ubyde a bude to v...

  OdpovědětVymazat
 10. Zkus si obočí potírat večer ricínovým olejem,třeba doroste tam kde má, mě na řasy fungoval dobře.Jen pozor pokud se dostane do očí, není to nic příjemného

  OdpovědětVymazat
 11. Jednou jsem si, v záchvatu hluboké puberty, vyškubala obočí do tenoučké čárky, až jsem neměla skoro žádné. Ani nevím,co mě to napadlo nebo proč jsem to udělala...asi to v té době bylo cool (ne Markéto, vážně nebylo!). Dlouho mi to připadalo normální, nemít obočí, ale naštěstí se mi jednou v hlavě rozsvítilo a uvědomila jsem si, že vypadám jak kráva. A tak jsem obočí začala chtít a přestala škubat, ale ono pořád ne a ne dorůst, až snad po roce nebo dvou mi konečně narostlo, za což vděčím hlavně Biosilu, který jsem brala na vlasy a nehty (ale ty jsou na tom stále bídně:D).
  A tak jsem teď na svoje obočí hrozně pyšná a už mu nikdy tak neublížím! :D
  No a tobě to jako vždycky moc sluší...ve všech fázích :D

  OdpovědětVymazat
 12. myslím, že nám tam to obočí narostlo z nějakýho důvodu a rozhodně nechápu úzký čárky nebo ještě lépe oholený obočí a černou linkou namalovaný nový..takže já lehce tvaruju do obloučku, ale nechávám si ho co nejvíc :-)

  zivotoc.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Jo, to jsem teď párkrát viděla... vyholené a černou linkou namalované. Je to sranda :-))
  Asi jako když se kdysi dávno namalovali na bílo a na hlavu si strčili bílou paruku... a kdo nebyl tak vyšnořený, nebyl pořádný šlechtic :-)))))) Já jako malá byla fakt Brežněv :-) Zajímavé je, že teď vytrhávám výjimečně a přece ho nehoním po čele :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Moskvu zavidim a tiez tu super capicu:)

  OdpovědětVymazat
 15. Hustota obočí je u mě v pořádku, ale tvar mi prostě nebyl přán, mám rovnou čárku a strašně bych chtěla krásný oblouk. No co se dá dělat. Ale vzpomněla jsem si u článku, že Brežněvovi od malička říkám Břežněv a všichni se mi moc smějou:D

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Luci, musím ti dát za pravdu, že obočí je lepší mít než nemít. Obličej pak působí mnohem líp, nicméně je asi potřeba mu dodávat trochu tvar ;) To zase jo.
  Zdraví Eve.h

  OdpovědětVymazat
 17. Lucko, zkus si koupit v DM "řasenku" na noc s kofeinem. Zhustí obočí :)

  OdpovědětVymazat
 18. Hey číčo,jtakhle velký kukadla máš od přírody?Nebo štítná žláza?
  Jen se ptám,ptz ty oči jsou opravdu výrazný ;););)

  OdpovědětVymazat
 19. Luc, stale drzim tempo a oboci mam netknute.. Zpocatku jsem rozdil maskovala, ted to nejde a vypadam jak idiot, jedno o pet centaku vejs, nez druhy.. Sileny!!

  OdpovědětVymazat
 20. Moje ségra si jednou oholila půlku obočí, protože prohrála sázku, a už jí nikdy nedorostlo. Takže s obočím já nakládám velmi opatrně.

  OdpovědětVymazat
 21. No, já si ho teď taky nechávala dorůst Lucko. A myslela jsem, že to pojede víc. Já mám teda zase pravý obočí nějak divný :/. Nechápu to :D.
  Takže jsem zjistila, že to moc nenarostlo a mám ho jako předtím :D.

  OdpovědětVymazat
 22. Já měla obočí vždycky husté a tmavé, a to i když jsem cca do dvanácti měla úplně blond vlasy (než ztmavly:)). Takže jsem spíš řešila jak moc to vytrhat abych vypadala ještě jako já a zároveň ne jako se dvěma se líbajícíma chlupatýma housenkama...:) Veronika

  OdpovědětVymazat
 23. Jéé a já jsem zrovna na těch fotkách z Moskvy obdivovala Tvé skvělé obočí :)) jinak ta první fotka, máš tak překrásně velké oči ♥ to je nádhera :) teď si taky nechávám dorůst obočí :) a trhám jen "přečuhující" chloupky :))
  A čím si obočí dokresluješ? :) tužka nebo stíny? vypadá to moc hezky :)

  OdpovědětVymazat
 24. Já si dorůstat obočí nechala jednou a bylo to jak za trest, vypadala jsem jako by mi slovo pinzeta nic neříkalo a styděla jsem se chodit mezi lidi.

  OdpovědětVymazat