Přeskočit na hlavní obsah

S liftingem na gyndě

Zdroj obrázku: www.hercampus.com

Si člověk leží na tom křesle, nohy roztažené jak na porodním sále a uprostřed má gynekoložku provádějící cytologii. Sedí na bobíku, není vidět, ale je slyšet. Za ta léta už jsem si zvykla, že jsou jen 2 možné verze předběžné diagnózy:

"Ten váš děložní čípek se mi opravdu líbí."

nebo

"Tady na pravé straně něco vidím, ale i kdyby to byl nádor, tak bude určitě nezhoubnej!"


Jednu z těch dvou vět tedy očekávám i teď.
Místo toho se tam zezdola ozve:

"Vy máte nějakej botox, že jo?"
Cože? Jak jako botox?
To už si tam lidi taky píchaj botox?

Chci říct. Víme, jak to dopadá, když se to přežene v obličeji, že.
Nehybná tvář, mimika nula, citlivost nula.
Takže...že by si to ženský fakt dávaly tam jako? Jako na znecitlivění?

Zdroj obrázku: phraseturner.wordpress.com

"Jak to myslíte?" ptám se trochu rozpačitě.
"No jste taková úplně vytažená!" dodává tomu korunu gynekoložka.

Já a vytažená?
No to je snad ještě horší, než kdybych byla těhotná.
Jak můžu bejt vytažená?
Ve svým věku?

Chci říct. Come on. Nejsem žááádná rajda, že jo.
Jako jo, slyšela jsem o jisté...vytaženosti tam dole. Ano. Netvrdím, že to neexistuje.
Ale to prý spíš u žen, co těžce odrodily minimálně kupu dětí, ne?
Takže já mám alibi.

Minimálně víme, že ani ten nejnáruživější chlap tohle nedokáže.
Ani černoch.
To jenom teoreticky, kdyby snad nějaký byl, že. Ale on stejně nebyl.
Takže pořád ta samá otázka - jak můžu bejt vytažená?

"Ale no tak. Vždyť vás znám už takovejch let a takhle vytaženej obličejík jste neměla ani v pubertě. Ale za to se nemusíte stydět, to holky v Praze si dávaj ty botoxy a liftingy, silikony a kolageny v ještě mnohem nižším věku..."


Dokončí "proceduru", vstane a vidí můj opařenej obličej.
"Nebo...ježiš marja, vy jste myslela jako ... tam? Ne, to já myslela obličej, já si toho všimla už od dveří!"

Bože, já jsem fakt debil.
Proč mě vůbec napadla takováhle kravina?
Na co já vůbec myslím?
A teď je mi zase trapně. Možná nám oboum.
Usměju se a říkám, že botox nebyl. NIKDE.

"Tak prostě máte štěstí. Jo a ten váš děložní čípek se mi opravdu líbí, výsledky budou do měsíce, ale určitě bude všechno v pořádku," dodává. To už je mi ale jedno, hlavně, že odcházím domů s pocitem, že nejsem vytahaná.

Jak probíhají návštěvy gynekoložky u vás?
Luc.


Komentáře

 1. :D:D:D u mě věta: Ale Martino, vy tedy máte krásný čípek !! Známe, známe, ale můžu tě uklidnit, pochopila bych to úplně stejně jako ty :D

  OdpovědětSmazat
 2. :D :D :D tak tahle story fakt nemá chybu :D :D nejvíc mě pobavila :D

  OdpovědětSmazat
 3. Ešte šťastie, že tá moja mi zasa nepovie ani slovo :D Aj keď neviem čo to je výhra :P

  OdpovědětSmazat
 4. :D tak to je dobrý. moje kamarádka chodí k chlapovi, a ten jí jednou řekl, zrovna když jí prohlížel, že krásně voní :D :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nat, tak to je moc:-D
   To by mi zrudnul i zadek:-)

   Smazat
  2. To me by teda dodelalo. Jezisi :D.

   Smazat
  3. Na to existuje jedna jediná odpověď.
   "Jééé děkuju, sem si zrovna prdla..." :-D
   Bebe

   Smazat
 5. Tak tohle mě pobavilo :D. Ale nejsi divná, mě by napadlo to stejný. Já mám gynekologa hrozně fajn chlapa, jen mluví děsně potichu, tak mu někdy nerozumím, co říká.

  OdpovědětSmazat
 6. :D:D Tak to je fakt pekelná story! Botox a vytahaná :D Já chodím k chlapovi, a naštěstí mi nic neříká, už tak je mi hrozně trapně.

  OdpovědětSmazat
 7. U mě probíhají návštěvy gynekoložky beze slov, za což jsem doteď byla ráda, ale po přečtení článku mi je teda líto, že nikdy nikdo nesložil poklonu mýmu děložnímu čípku...určitě by si to zasloužil!

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem se pobavila. Na gyndě jsem nebyla asi rok, po přestěhování jsem ještě neměla čas hledat gynekologa..to mi připomíná, že bych s tím měla něco udělat...

  OdpovědětSmazat
 9. Při osobním vyprávění jsem si málem učůrla smíchy... a málem jsem to před chvilkou zopakovala :-DD
  Bebe

  OdpovědětSmazat
 10. Tak to jsem se fakt pobavila. Lekla jsem se, že ho tam máš :-) Prý se dělají různé plastické zákroky tam dole.

  OdpovědětSmazat
 11. Holka, tak teď jsi mě vážně dostala :D A díky za připomenutí, musím se objednat na gyndu :D

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětSmazat
 12. Lucí :D:D:D Ty ,ty mě opravdu dostáváš:D

  OdpovědětSmazat
 13. Teda teď si mě pobavila...no mě by napadlo to samé....ale taky jsem měla jednoho gynekologa,který perlil zajímaly ho spíž pihy, a jak mi doporučit nějaké očkování apod, než to co mělo :)

  OdpovědětSmazat
 14. kamarádka byla jednou u svého gynekologa, on jí po prohlídce pochválil, že ji má moc pěknou. a ona na to odvětila "říká se to" :XDDDD

  OdpovědětSmazat
 15. :D Super, mě jednou gynekoložka řekla, že se jí líbí moje pihy tam dole :D Cítila jsem se dost divně :D

  OdpovědětSmazat
 16. Určitě bych to pochopila stejně :D Člověk by nečekal, že by mohla mluvit o ksichtíku, když se hrabe mezi nohama. Mě se jednou stala záměna s jinou pacientkou. Byl tam náhradní doktor a měl na stole kartu jiné ženské. Když jsem roztáhla nožky, tak než mě začal kontrolovat, tak pronesl něco o tom, že si nemám dělat starosti, že neplodnost je celkem běžná věc v dnešní době...mno, po sérii vysvětlování a dohadů jsme zjistili, že měl na stole jinou kartu :))

  OdpovědětSmazat
 17. :D:D:D:D ... promiň, víc nemůžu ... :DDD

  OdpovědětSmazat
 18. sakra mám gynekologa a nepochválil mi ani jedno ani druhý nikdy, že by to bylo tím, že mám dvě děti :-)))...:-D

  OdpovědětSmazat
 19. Jeden gynekolog při prohlídce zařval: Ježišmarja, co to je? Já se úplně vylekala, ale on akorát neuměl rozbalit nějaké to šťourátko, dali mu tam nějaký nový druh.
  Jinak můj současný gynekolog je takové zlatíčko, až na ty jeho otázky o dětech zrovna uprostřed prohlídky. A děti ještě neplánujete, kolik že vám je? 30? Hmmmmm...

  OdpovědětSmazat
 20. Já mám strašně krásnýho doktora, ale ten si moc nepovídá...což je možná škoda:)

  OdpovědětSmazat
 21. Já měla své doby docela hodně velké problémy v této oblasti a kvůli častému stěhování jsem byla u více doktorů. Jeden zapoměl před vyšetřením vypnout jakousi tu televizku s ultrazvukem a když jsem si tam tak ležela tak mi začal vyprávět jak se na miminko těším apod. No málem jsem se z toho křesla sesunula na zem:-))) Zrovna jsem byla v maturitním ročníku, proběhl mi celej život před očima, doslova jsem na něj zařvala, že já těhotná být nemůžu:-D A věta jako "aha, to není vaše" mě dostala:-)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …