Já + Holanďan = dítě? Nikdy!

Holanďan jako mimino. Všimněte si toho počítadla v ruce:-)


Kurva!
Musí vyhodit elektřinu zrovna teď?
Při vypnutí všeho jsem se tak lekla, že mi ta malá bílá anti-baby pilulka, která byla středobodem každého mého večera, někam spadla a zakutálela se.

Do prdele.
Ono nestačí, že je tma.
Já ji teď budu muset honit někde pod stolem.
Néééé.

Přinesu pár svíček a s baterkou v ruce si jdu lehnout na zem a hledat.
"Co to tu vyvádíš?" ptá se překvapeně Holanďan.
"Mi vypadl tady prášek antikoncepce a nemůžu ho najít."
"A co se stane, když si ho dneska nevezmeš?"

Co se stane?
Panebože.
Před očima se mi promítne celej můj život.
"Bude to malý, s velkým zadkem, upíříma zubama a pár chlupama na hlavě, to se stane!"
Bože. Už naši měli zvážit, jestli si mě vůbec pořizovat.

Já jako mimino. Všimněte si té blond barvy vlasů:-)


Ta představa je krutá.
Chci říct.
Vždycky jsem žila v přesvědčení, že moje geny by se neměly šířit a množit.
Holanďana sice ctí vysoká inteligence, ale stejně každé ráno začíná větou: "Nevidělas moje brýle/kalhoty/peněženku/klíče/klíče od auta/papíry/tašku/desky/hodinky/doklady/mobila...?"
A stejně se ještě třikrát pro něco vrátí!

A já? Já jsem teprve výhra!


Už vidím ty zápisky v deníku Naše dítě:

 • Půl rok - dítě ryčí celou noc, nespí. Třikrát už tu byla sociálka. Ta bába odvedle nás napráskala s tím, že jde o jasné týrání dětí.
 • Rok - rostou zuby, tenčí se nervy. Paní ze sociálky sem chodí na noční šichtu. Dítě se ještě nezačalo ani stavět na nohy, je prý lehce pomalé po tatínkovi.
 • Rok a půl - dítě už se učí chodit. Jedna návštěva policie. Nějací dobří lidé ho našli o dva bloky dál a nenapadlo je nic lepšího, než ho vrátit zpátky. Navíc je jasné, že orientační smysl zdědilo po mamince.
 • Dva roky - trochu to trvalo, ale dítě začíná mluvit. Hned co otevře pusu, je vidět, že inteligenci zdědilo po tatínkovi. Nikdo jiný mu totiž nerozumí.
 • Tři roky - už plynule mluví česky a holandsky, objevilo sushi a kouzlo zeleného čaje. Dali jsme ho do školky, ale vrátili nám ho. Prý ve třech letech musí umět chodit minimálně na nočník.
 • Čtyři roky - začalo konečně spát, ale často se zabejčí, zasekne a nepůjde. Po delší době návštěva sociálky. A hasičů. Prý ho nesmím nechávat samotnýho doma, i když trucuje a nechce jít.
 • Pět let - sociálka dítě svěřuje po opakovaných problémech do péče mé svědomité a děti milující sestry. Po pěti letech doháníme spánkový deficit.
 • Šest let - dítě opět svěřeno do naší péče. Z důvodu psychického kolapsu mé sestry i širokého příbuzenstva.
 • První třída - první poznámka za to, že je chytřejší než učitelka. To po tatínkovi. Po mamince má poznámku za to, že je lempl a nenosí domácí úkoly.
 • Puberta - vyhrožuje, že jestli ještě jednou budeme tááááák trapní, tak že si taky založí svůj vlastní blog. Život s Luc. a Holanďanem. A vyhrožuje, že o nás poví pravdu a nic než pravdu!

To už klečíme na kolenou oba a hledáme tu zatracenou a ztracenou pilulku.
Myslím, že i představa společného dítěte Holanďana dost vyděsila.
Hledám pod stolem, za topením, za skříněma, nikde není.

Co teď budu dělat?
Po hodině hledání s baterkou opraváři nahazují proud v celém domě a hned uprostřed obýváku se leskne - malý bílý prášek. Na prášek. Nebo spíš na sračku. Zřejmě jsme na něj v té tmě stoupli nebo klekli.


A sakra!
Teď nevím, co je lepší. Jestli představa malého teroristy (nebo teroristky) nebo zoufalé sbírání rozemletého prášku, jenž byl rozdrcen špinavou botou a válel se hodinu po zemi.
A to je přesně to, o čem mluvím.
Ta úžasná schopnost posrat i malé věci s fatálními následky.

Máte to někdo podobně:-)?
Luc.

66 komentářů:

 1. Blogerku roku jste vyhrala pravem.........pri kazdem Vasem clanku se neskutecne bavim......ale zase tak sebekriticka snad byt nemusite.....Pri takovem stylu psani a smyslu pro humor neverim, ze to muze byt tak spatny:o))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, jste zlatá. Bohužel na ten praktickej život už tak stavěná nejsem:-D

   Vymazat
 2. Teda Luci, ty jsi vážně číslo :D Tvůj Holanďan se s tebou opravdu nenudí. Co já bych za to dala, kdybych mohla zobat antibabynu...bohužel mi to léky na hlavu nedovolují( to víš, jsem praštěná) :D takže jestli budu těhule, bude pěknej průšvih. 18 na krku, přítel 45, jeho dcera má 25, takže spíš budu dřív ,,babičkou,, než matkou :D je to vážně standa, co se ti děje...I když z toho asi nejsi vždycky nadšená...hezký den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty prášky na antikoncepci nevadí, neber vážně co se píše v příbalovém letáku a poptej se na to na gyndě :)

   Vymazat
  2. Tady nejde o přibalový leták, ale o neurologické problémy( epilepsie) přímo neuroložka mi to zakázala :(

   Vymazat
  3. Ale bejt třeba ve dvaceti babičkou, to je teprve věc, kterou v rodině jen tak někdo nemá:-D

   Vymazat
  4. no to je pravda :D ale jelikož jeho dceři je 25, tak možná budu babičkou ještě dřív, než ve 20 :D

   Vymazat
  5. Aha já myslela, že bereš léky např. na deprese, nebo typ léků se sertralinem. V tom případě můžeš uvažovat maximálně o nitroděložním tělísku...

   Vymazat
 3. Hm, docela smutný titulek. Vlastně dost hodně smutný. Být vdaná za někoho, s kým nikdy nechci děti...

  No nic, mám to stejně, proto se chystám k rozvodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je na tom smutnýho? Jsou lidi, kteří děti nechtějí mít (já) a i takový lidi se můžou milovat a mít partnera... Existuje komunita no kiddding...
   Naopak je hezké si přiznat, jakým směrem chceš upínat svůj život.

   Vymazat
  2. Taky bych si řekla "hmm docela smutný titulek", ale jelikož vím jak píše Lucie, tak to beru opravdu s rezervou a hlavně v klidu a pohodě. Vždyť toto je její styl! :)

   Fotky jsou pecka. HAHA

   Vymazat
  3. Nemůžu si pomoct, ale vztah bez dětí mi prostě připadá sobecký. Dva dospělí lidé, kteří nemají nedostatek, si prostě nechtějí slevit ze svého pohodlíčka.

   Vymazat
  4. článek se mi moc líbil! děti mít chci, ale nevidím nic sobeckého na tom, když je někdo nechce! a určitě to není o tom, že by musel slevit a rozpočítávat finance a čas nejen na dva, ale na tři, popřípadě čtyři. mně zase přijde v dnešní době postavené na hlavu, že si ženy děti pořizují jen proto, aby je měly a aby nemusely pracovat, pak se rozčilují nad nízkou mateřskou, ale hnout při ní prstem nikoho ani nenapadne. navíc časté měknutí mozků je dost běžnou věcí - vidím to ve svém okolí, při větě "my jsme se pokakaly", okukuju nedůvěřivě maminku ze všech stran, abych se přesvědčila, odkud vítr vane. // někdo je zkrátka chce a někdo ne.

   Vymazat
  5. Takže když někdo nechce děti vůbec, má zůstat prostě sám? To je ještě smutnější, ne?

   Vymazat
  6. Neodpustím si reakci na pár příspěvků o něco výš:
   Nepřijde vám neuvěřitelně sobecké nepořídit si domů třeba tři psy z útulku? Pokud máte dostatek financí a netrpíte nouzí, co tak slevit ze svého pohodlíčka a vytvořit domov několika zvířátkům, které nemají kde hlavu složit? [ironie]

   A poctivý hysterák z hledání pilulky znám až moc dobře, Luc! Jsem jednou jela na týden do Beskyd a po cestě ve vlaku jsem si uvědomila, že platíčko s práškama zůstalo na psacím stole. Přemýšlela jsem, jestli to neotočit :-D

   Bebe

   Vymazat
  7. Vlasto, takze je lepsi podlehnout tlaku okoli a deti mit? Kdyz vidim, jake nervy me stoji me dite chtene, jak je to -casto- tezke byt matka, dela se mi trochu nevolno z predstavy, jake zazemi diteti asi tak vytvori nekdo, kdo ho o vlastni vuli nechtel.
   Touha zit si svuj zivot po svem je zcela prirozena, ne sobecka. Nekomu do toho obrazu deti zapadaji, nekomu ne.
   To, ze mit deti je samozrejme (jak. casto ctu), je stejny bullshit, jako ze kazda matka sve dite miluje jiz od narozeni.

   Vymazat
  8. Bald and pale: nenapsala bych to líp :-) Bebe

   Vymazat
  9. to je snad každého věc, jestli se rozhodne mít děti, lidí je 6 miliard :) nebo sedm?

   Vymazat
  10. Durduin: to je smutné, ale s titulkem to nemá nic společného, bych řekla.

   Vymazat
  11. Ke komentářům výše: V některých případech je daleko sobečtější si to dítě pořídit než si ho nepořídit, spousta prudce inteligentních lidí si pořizuje dítě s partnerem kterého zná jen pár měsíců, nebo za nepříznivé finanční situace - tomu já říkám sobectví. Co je sobeckého na tom nechtít dítě? Každý žijeme jen jednou tak si snad ten život můžeme prožít podle vlastního uvážení. Tak proč muset mít dítě? Abychom nevymřeli? - Nehrozí. Abychom obohatili společnost? - Spousta lidí společnost ničím neobohacuje. Aby tu po nás něco zůstalo? - Nesmysl, za pár let se na nás zapomene. Aby náš život dostal smysl? - Já mám třeba dost bohatý život i bez dětí. Aby se o nás ve stáří měl kdo postarat? - Doporučuju zajít do nejbližšího domova důchodců a přeptat se obyvatel kolik z ních má děti - většina.

   Vymazat
  12. Smutný je být vdaná za někoho s kým nechci děti - za předpokladu že s někým jiným je chci...
   Já v dětech vidím smysl svého života, jiní ho mají v něčem jiném, nebo v"ničem" prostě to jen tak proplout, ale nikdo nemá patent na pravdu, bylo by nesmírně arogantní tvrdit že je jedna jediná správná cesta, i když ona asi je - pro každého ta, kterou si vybral

   Vymazat
 4. Ach Luc. při čtení tvých zápisků z deníčku dítěte jsem málem smíchy spadla z postele :D teda ne že by mi připadalo vtipný přijít o antikoncepci. Já osobně děti někdy v budoucnu, za milion a pár předpokladů, chci, ale to je naštěstí pro mě ještě dlouhá doba 3:) Zatím mi stačí můj psí puberťák, který mě často drásá mé osudem těžce zkoušené nervy ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, puberťáci jsou koukám u všech stvoření stejní:-D

   Vymazat
 5. Jaaaaaj no my jsme jednou takhle na dovolený v jižních čechách jaksi vytratili platíčko anti, ou shit... Hledali, nenašli, tak se jelo do nemocnice, zda by mi napsali jedno plato a že prej né, že děti jsou krásný... JENŽE my děti nechceme, což víme od začátku vztahu, takže jsem propadla v pláč, muž zíral do zdi... Sakra já jsem na dovolený a to znamená, že hodlám provádět koitus...
  Řešení? Jelo se do Prahy pro plato, uf čekalo doma... jo a tamto "ztracený" bylo samozřejmě na stole, přímo UPROSTŘED! No existuje na světe větší pitomec?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mikinko, Ty mi vždycky dáváš pocit, že jsem ještě relativně normální:-D
   Prosím prosím, sepiš své příběhy knižně:-)

   Vymazat
 6. Článek pobavil, taky znám takové situace. :)) Ačkoliv asi ne tak dramatické. (No jo, vy jste specialisti... :D )

  OdpovědětVymazat
 7. Jakozto matka tu paniku naprosto chapu :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufam, ze se zase poskladas, abychom o tve prispevky do budoucna neprisly(i) ;-)
   A holandanum zdar ;-)

   Vymazat
  2. Mimochodem, nejake tipy na fajn kosmetiku poriditelnou v Holandsku? Chystam.se za par dnu, striham metr :-))

   Vymazat
  3. Jo, už se dávám dohromady:-)
   V Holandsku doporučuju kosmetiku Erica. Je BIO a mají výběr z tisíců druhů krémů, bylinek, homeopatik, olejů apod...
   A užij si moc Holandsko. Závidím:-)

   Vymazat
  4. Diky za tip, pisu si a prozkoumam!
   Dekuju, nezrizene se tesim :)

   Vymazat
  5. Zacatek clanku me inspiroval k dotazu - umi Holandan rict "kurva" ? :-)

   Vymazat
  6. No jéje. Léta koukal na South Park. To jejich "kurva drát" uměl okamžitě:-)

   Vymazat
  7. Ja porad vysvetluju, ze ekvivalent "kut regen" - "kurva dest" je sice roztomily, ale spravne je "zkurveny dest" :-)) a tak :-)

   Vymazat
 8. Podobné zápisky v deníčku mají obě mé děti:-) A to se Holanďan nechce rozplemenit s blogerkou roku? Nevěřím!!

  OdpovědětVymazat
 9. Náhodou :D takový dítě by bylo super :D aspoň by nás exotů bylo zase o něco víc :D.
  Další opravdu podařený článek. Děkuji za prosvětlení dnešního dne trochou humoru.

  OdpovědětVymazat
 10. Já se picnu, vy jste vážně dvojka, která se nenudí. :-D

  OdpovědětVymazat
 11. Taky už jsem hledání pilulky zažila, hrůůza, naštěstí nedopadla tak "na prášek" jako ta tvoje :D A každou neděli, když odjíždím do Brna na celý týden, radši stokrát kontroluju, jestli platíčko opravdu mám s sebou :D

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. :D zas si mě pobavila :D super napsané a mám to zatím dost podobné
  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 14. Znám tvé noční můry! Zjevuje se v nich naše smečka:D Ale asi po částech, protože jinak bys měla navíc takové bílé oválné tabletky,po kterých by ti to bylo fuk :D

  OdpovědětVymazat
 15. Vtipně napsaný, i když jako vždy trochu přehnaný :) Ale mně se to vlastně líbí. Jen kroutím hlavou nad těma výkřikama tady v komentech - kdo jste, abyste soudili ostatní?? Jo a nikdo, vážně nikdo, nezmíní, že pokud se nevezme jen jedna jediná pilule z celýho plata, naprosto a vůbec nic se neděje?? Tím se opravdu anti-baby účinku nezbavíte ženský, nebojte :) jedno opomenutí je v poho :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, nahoda je blbec... mam kamaradku, co vynechala, uprostred cyklu, jednu tabletku a bylo to :D.

   Vymazat
 16. :-D :-D :-D z vás nemůžu!!!
  tak já to vzala z té druhé stránky - dítě menší zlo než ládování se hormonama... cítím se skvěle a příroda si to už nějak zařídí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemůžu jen souhlasit.. Už šest let to funguje.. :-D

   Vymazat
 17. Taky jsem už klečela pod stolem, postelí a jak slepec jezdila rukou po zemi a byla zoufalá, ale našla se potvora jedna .. je fajn, že se prášky dobře zapíjí, ba kolikrát se ani zapít nemusí :D jak jsou malé, ale to hledání je svinstvo. :D:D

  A neviděla bych to tak tragicky, podle mě byste byla dokonalá rodinka plná zmatků, ale zároveň radosti a štěstí a měli by jste o další zábavu postarané. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. prašti mě přes prsty, jak jsem to mohla napsat .. oprava *byste :D

   Vymazat
 18. bomba clanek. to jsem se zas pobavila :D
  u nas by to bylo asi podobne :D

  OdpovědětVymazat
 19. já si myslím, že vy dva byste měli úžasný dítě!! :D něco jako druhý Mr. Bean (vtip :D :D :D :D :D)

  jinak já jsem na ztrácení prášků talent :D vždycky jsem je hned našla, ale když mi jeden zapadl pod postel (mám takovou hrozně těžkou, až k zemi, je tam skulinka snad jen centimetr), tak jsem myslela, že mě odvezou :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale Nat! Takhle to tu říkat na plnou pusu, že naše děti by byly jako Mr. Bean:-D.

   Vymazat
 20. Něvěřím, že Holanďan nechce mít blondatého andílka (viz. tvé foto). Vzhledem k tomu, že jsi u focení seděla, tak jsi byla hodné děvče,pt zlobivé vyfotit nikdy nestihnou :DDD

  OdpovědětVymazat
 21. Nechapu. Pokud se dva lidi dohodou, ze deti mit nechteji a souhlasi s tim oba, tak o co jde? Nikdo nemam povinnost se mnozit. A neni to o pohodlnosti. Ja bych naopak v nekterych pripadech povolila dite jen na nejaky "ridicak". A ze by lidstvo vymrelo, kdyz se sem tam nekdo nebude chtit mnozit, tak to pochybuju :D. Jeden minus to ma, byly by z toho skvele storky :D.

  OdpovědětVymazat
 22. Já myslím, že vy byste měli mít dítě povinně! U čeho se budou chlámat budoucí generace??

  OdpovědětVymazat
 23. Si mi teďka připomněla jednu naší přednášku z gynekologie...že prý žena by měla mít do 35 splněny reprodukční povinnosti...jako fakt se tomu odborně řiká povinnosti :D ...takže máš černej puntík :D :D

  OdpovědětVymazat
 24. Jaj Luc, tohle lezení po kolenech a hledání prášku se mi taky několikrát povedlo. Nicméně i já si občas představím děti s mým milým a většinou ten obraz v mysli hned zapudím...
  Zdraví Eve.h

  OdpovědětVymazat
 25. Luci, opět jsem se parádně nasmála, ale nebuď tak kritická. Třeba by to dopadlo nad tvá očekávání. :)
  Podobnou situaci jsem už několikrát zažila, ob měsíc mi prášek spadne a lovím ho z pod postele. :D

  OdpovědětVymazat
 26. Luci, opět jsem se parádně nasmála, ale nebuď tak kritická. Třeba by to dopadlo nad tvá očekávání. :)
  Podobnou situaci jsem už několikrát zažila, ob měsíc mi prášek spadne a lovím ho z pod postele. :D

  OdpovědětVymazat
 27. Rozdrcený prášek se ti stane jednou za uherský rok ale dítě by bylo nadoživotí :-) Volila bych ten prášek :-)

  OdpovědětVymazat
 28. Hihi :) tak hledání spadnutého prášku moc dobře znám :)) a taky mám podobné představy :D :))) né že bych neměla ráda děti :)) mám je ráda hrozně moc a těším se, až budu mít :)) ale až za dlouho :))
  jinak perfektně napsané jako vždy :)

  OdpovědětVymazat
 29. Článek čtu už podruhý a pořád mě to dostává! :-D Vy dva jste se fakt hledali! :-D A přikláním se k názoru, že vy dva byste měli mít děti povinně, aby se i budoucí generace mohly zasmát! :-D

  OdpovědětVymazat
 30. No, když jsem si tak četla deník dítěte, musím konstatovat, že jste zřejmě už nějaké dítě počali a v porodnici došlo k záměně, protože popis zcela přesně sedí na mou sestru. =D

  OdpovědětVymazat
 31. Úplně nechápu - není možné si vzít z platíčka další pilulku? Nebo byla úplně poslední?

  OdpovědětVymazat