Jak jsem chtěla, aby mi Holanďan vyhrál LouboutinkyJestli si prý nechci vyzkoušet hru, která na bázi aukce nabízí ty nejluxusnější zážitky, kosmetiku, módu.
Aukce?
Co já vím o aukci?

Jenže pak se mi tam někde v mozku spustila červená kontrolka.
Auction theory, to je přeci Holanďanova specialitka.
Přednáší o ní, dělá experimenty, jezdí po konferencích...

Mám to.
Co kdyby mi teda pomohl něco chytře a mazaně v aukci vyhrát?
Třeba ty lodičky Louboutin.
Jo, to byl ten moment, kdy se ozvalo mé chamtivé já, má vypočítavost a touha.


O co jde?


Tahle aukce se jmenuje Geted a ten, kdo se jí zúčastní si může přijít na "slevu" pár tisíc na svůj vysněný předmět. Funguje to tak, že vstoupíte do aukce a tím snížíte cenu předmětu. Tu cenu tak snižuje každý nový účastník, co se přidá. Takže pokud se 10 lidí bude rvát o botičky Louboutinky, tak 10 lidí sníží cenu. A získá je ten, kdo jim to vyfoukne nejdřív.

Takže to chce taktiku:


 • Buď můžu čekat, až se aukce zúčastní co nejvíc lidí a dostanu tak lodičky s nejvyšší slevou (třeba i v řádech tisíců)
 • Anebo můžu čekat, ale mezitím mi je může někdo, kdo už na další snižování cen čekat nebude, jednoduše koupí.
 • Toť oříšek, že?Je tak fajn si určit, kolik jsem za kterou věc ochotna dát. A jak moc si dovolím riskovat.
Hru jsem si nakonec vyzkoušela taky.
Bohužel je to zcela nový projekt, který se oficiálně spustil asi před týdnem, tudíž tam zatím není nikdo, kdo by se mnou aukci o Louboutinky hrál. A tedy nikdo, kdo by společně se mnou snižoval cenu.

A to je škoda, jelikož když už mám doma takovou kapacitu, tak jsem toho chtěla využít, že.
A přinést tak reportáž plnou nervů, emocí a tipů na výhru. Ale tak třeba časem, až začne lidí přibývat...

Pro koho je projekt určen?


Samozřejmě pro toho, kdo si potrpí na luxusní zboží a kdo si ho i může dovolit. Sice ho může dostat se slevou (teoreticky i několik desítek tisíc), ale zároveň Geted neslibuje věci za hubičku.
Není to slevový portál.
Navíc opravdu vyhrává strategické myšlení, není to loterie nebo ruleta a nejde tak o štěstí.Holanďan mi ukazuje plno podobných projektů v zahraničí. Prý je to venku dost populární a lidi hrajou takřka o cokoli. Do Čech přišla luxusní verze a uvidíme, jak moc si to Češi oblíbí. Na jednu stranu nejsme nejbohatší národ, na druhou stranu jsme těžce zatížení na značky. A jak říkaj Viral Brothers - je tady šílený množství rozpoznávačů faků. Ti poznaj fake na sto honů.


Takže jasně, je to pro rozpoznávače faků. V Geted jde totiž o originály, které má časem doplnit i Victoria Secret, GUESS, módní značka Victoria Beckham, YSL, LV, Lancome a další.
Nezbývá než sledovat, jak si tahle aukce povede na českém trhu...

Co vy a luxusní móda? Toužíte, milujete, máte...?
Zariskovali byste pro ní?
Luc.

14 komentářů:

 1. Tohle jsem si nikdy nemohla dovolit, takže jen koukám a žasnu. Držím palce v aukcích.

  OdpovědětVymazat
 2. Trapná reklama. Poslední dobou mě bavíš čím dál tím míň. A tím, že zakážeš anonymy, aby ti sem čtenáři nenapsali upřímný názor na tvoji prodejnost, tím si nepomůžeš. Děláš placenou propagaci úplným nesmyslům, hlavně že ti za to zaplatí, to je pro Lucii to důležité.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlasim, te reklamy je tu uz presprilis :(

   Vymazat
  2. Krystý,
   říjen patřil jen příběhům, v listopadu byly snad jen tři recenze. Neplacené.
   Plus jsem sdílela 2 charitativní projekty na pomoc dětem, rovněž neplacené samozřejmě.
   A chápu, že by tu člověk nejradši viděl jen samé vtipné historky a moje trapasy, ale bohužel se mi nestávají každý den nebo týden. Zaplaťpánbu:-)

   Vymazat
  3. Náhodou, nejsou to nudné recenze, obvykle je jinde ani nečtu, ale u Lucie mě vždy zaujmou a aspoň se dozvím, co se zrovna někde děje nebo frčí.
   A není robot, aby každý den vyváděla něco, o čem by mohla psát.

   Vymazat
  4. Mně to nepřijde špatné, že někdo dělá propagaci nějakému výrobku, službě nebo obchodu ... stejně je to vždycky jen na nás, na čtenářích a potenciálních zákaznících, jestli nás ta propagace inspiruje nebo jestli ji budeme ignorovat. Reklama je všude, a kdyby nebyla, tak jen malá hrstka z nás má doma tak provařené věci, jako jsou balzámy na vlasy Aussie, oční stíny MAC, BB krémy od Misha a další "nutnosti", co jsou probírány horem dolem na všech cz i zahraničních blozích a vlozích ... a stále platí ta svoboda, když se mi něco nelíbí, tak se na to nedívám, nečtu to a hned je mi líp, ne? ;)

   Vymazat
 3. Stále si kupuju ELLE a některé věci .... chce se mi brečet nad tou cenou, zároveň však nad tou krásou, kterou nemůžu mít. Vzhledem k tomu, že zatím studuju a veškeré výdaje cpu tam nebo na dárky, tak mám smůlu a můžu ti jen fandit, aby se tam přidalo moc lidí a ty mohla vyhrávat! :D

  OdpovědětVymazat
 4. toužím, a doufám, že si na to jednoho krásného dne poctivě vydělám :D ale je to spíš takový ten pocit "bylo by hezké to mít" ... jinak si na značkové oblečení potrpím jen na sport, a i to "honím" ve slevách, protože mi přijde na druhou stranu zbytečné platit tolik jen za malou fajfku na lístečku, i když je to kvalitnější než věci neznačkové (moje zkušenost teda...) :)

  OdpovědětVymazat
 5. Líbí se mi to, zajímá mne to, ale jaksi jsem to nepochopila...tak třeba až nebudu tak unavená. Mně se tvé články líbí a jsem ráda, že tu upozorňuješ na různé nové i prospěšné věci. Je přeci na každém, co si z toho vezme. Mně nikdo nic nenabízí, ani kouzelnou utěrku v obchoďáku.

  OdpovědětVymazat
 6. Laboutain? To si snad ale dělaj srandu, ne? :D

  OdpovědětVymazat
 7. odkaz ukládám a občas nahlédnu. ale abych si něco koupila jen proto, že to bude o nějakou tu kačku levnější, to fakt ne. leda bych se náhodou dostala k pořádný sumě a rozhodla si splnit sen v podobě nějaké krásně drahé kabelčičky :D

  OdpovědětVymazat
 8. No, zasoutěžila bych si o nového iPhonka, ale mám v plánu koupit až někdy na jaře, až si na něj ušetřím :-D tak to možná pak zkusím.. Pokud bych ho stejně chtěla koupit a kdybych mohla něco málo ušetřit... Ale vím, že na tento typ aukce já nemám moc nervy no :(

  OdpovědětVymazat
 9. Ale tak "malinko" ty louboutinky zkomolili, co? Panebože, pro mě, co studuje fráninu, je to hrozná potupa :D Projekt je to zajímavý, leč pro mé finanční dispozice nedotknutelný. Každopádně tobě držím palce, abys něco výhodně nakoupila ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Samozřejmě, že toužím a miluji luxusní módu..celkově mám ráda drahé věci, ale nemůžu za to :-)

  OdpovědětVymazat