Přeskočit na hlavní obsah

Holanďan a já: Co jste o nás možná nevěděli...

Došlo na lámání chleba.
Já i Holanďan jsme se rozhodli každý sdílet jednu věc, kterou o nás věděli jen někteří...

Holandsko

 

Holanďan:


Bývaly doby, kdy byl označován za handicapovaného, jelikož bolestí nedokázal hýbat rukama. Na základě lékařské diagnózy nemohl pracovat a jeho nemocenská tak dosahovala víc jak dvou let. Celá ta léta opakoval, že, ač čerstvý absolvent psychologie, se chce odstěhovat do Prahy a vystudovat ekonomii.

"Tak o tom si teď můžeš nechat zdát," slýchával.
Ta touha ale byla tak silná, že když se po dvou letech obešel bez lékařské pomoci, sbalil úspory, pár knížek o ekonomii a podal přihlášku na UK do Prahy.

A dál ten příběh asi znáte...
Z Holanďana se stal napůl Čech, co se naučil doma přezouvat, pít českou Kofolu a mít rád český humor. A stal se ekonomem.

Itálie

 

Já:


Do Itálie jsme se nastěhovali v srpnu.
V listopadu jsem měla sbalený kufr poprvé. Přesvědčena, že mi žádný chlap nestojí za to, abych kvůli němu musela žít v Itálii, jsem se hodlala vytratit tenkrát, když byl Holanďan na konferenci v Dublinu. Přemluvil mě.

Za ten první rok jsem ale balila kufry ještě třikrát.
Ještě třikrát mě přemluvil.
Pak - ze strachu, že příště už ho to přemlouvání nebude bavit - jsem se na to vykašlala a stala se těžkým flegmatikem, kterému je všechno jedno.

A tak nebýt těchto dvou věcí, s Holanďanem bychom se nikdy v Tescu nepotkali, následně nikdy nepodpálili domácnost, nikdy netušili, co to znamená mít italské sousedy, nikdy nezničili postele, nikdy nezažili zemětřesení, nikdy nedumali nad cizí krví na posteli, nikdy, nikdy, nikdy...

Bůh žehnej tomu, že se to stalo.
Luc.

Komentáře

 1. Ahoj Lucie, v tom textu je tolik příslibů, že budu muset proklikat všechny ty tvoje starší články a zjistit, cože jste to vlastně všechno prožili! Měj se krásně.

  OdpovědětSmazat
 2. Trochu nerozumím časové posloupnosti - v Tescu jste se seznámili, ale dvě věci - on v ČR a ty flegmatik - ale to už jste byli spolu v Itálii, ne? Každopádně jsem ráda, že jste spolu, protože příhody stojí za to. Moc mě baví to číst.

  OdpovědětSmazat
 3. To je tak strašně hezký, Lucko. Moc vám to přeji a těším se na další příběhy.

  OdpovědětSmazat
 4. Tá fotka holandskej záhrady je nádherná.
  Vy dvaja ste si proste súdení. :)

  lifeloveZAZA

  OdpovědětSmazat
 5. Nějak už se v tom nevyznám, kdo z vás kdy kde žil. Nechtěla bys udělat shrnutí vašich let? :-) blog už čtu dlouho, ale v těch starších článkách mám bordel :-D Jinak Holanďana obdivuju :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Any, to se Ti ani nedivím, já sem ty články hážu tak, jak mě napadne.

   Nicméně. Holanďan je tu nastálo od 1997 a jen v letech 2010 - 2012 jsme žili v Itálii. Zbytek ČR:-)

   Smazat
 6. Hrozně pěknej článek...evidentně to byl osud :)

  OdpovědětSmazat
 7. Moooc hezký :) Já taky věřím na osud, nic se neděje jen tak náhodou... :)

  OdpovědětSmazat
 8. láska jak trám :-) keď budeš za tridsať rokov vydávať biogragiu,budem stáť prvá vo fronte.good luck

  OdpovědětSmazat
 9. Zase o důvod víc přečíst si starší články :-)

  OdpovědětSmazat
 10. To je hezké :)
  Luci, neplánuješ udělat článek o tvé péči o pleť? I fotky třeba:) To, že máš pleť krásnou víme, ale Peťa LovelyHair ve mě probudila větší zvědavost tím, že o tobě napsala, že máš ve skuteční opravdu krásnou pleť :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eve,
   Peťa je zlatíčko. Však ona je na tom stejně. Jeden článek o kompletní péči už jsem psala tady: http://www.zivotpodlelucie.com/2013/10/pletovy-special-co-pouzivam-za-peci.html
   Kdyby cokoli, určitě se ptej:-)

   Smazat
 11. Váš životní příběh, jestli to tak můžu říct, mě baví a fandím vám, jste super pár :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Scribbler, děkujeme moc. Snad ten příběh bude mít i svůj happy end:-)

   Smazat
 12. Podle všech těch příběhů, které čtu jste si vážně souzení a zapadáte do sebe jak puzzle :)) Jinak Holandsko je fakt krásná země (a mají tam i hezký chlapi). Držím palce, aby vám to vydrželo - už jen kvůli tomu, že chceme pořád takové skvělé příběhy :))

  OdpovědětSmazat
 13. Krásný životní příbeěh :)
  A mohu se zeptat, kde kupuješ výrobky od Karla Hádka? Protože v lékárně mě s tim poslali někam, že to vůbec nevedou :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, výrobky Karla Hadka kupuje přímo u něj: www.karelhadek.eu
   Myslím, že po celé ČR je jen pár obchůdků s jeho výrobky, ale vždy jen s těmi základními nebo nejprodávanějšími, takže všechno přímo u něj:-)

   Smazat
  2. Děkuji moc, hned jdu objednávat :)

   Smazat
  3. Ty se máš. Objednávání u Hadka patří mezi ty nejlepší chvilky mého života. Hned teda po rozbalování jeho kosmetiky:-D

   Smazat
 14. Vy dva jste prostě úžasní. Vy toho ještě zažijete! :D

  OdpovědětSmazat
 15. super jako vždy a jste rádi, že jste spolu že? Ať to klape:), http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 16. Haha, tak jsem si před pár dny pročetla všechny články, na které tu odkazuješ, abych si doplnila znalosti o Tobě a Holanďanovil, a teď koukám, v rozvrhu se mi změnilo jméno profesora na experimentální ekonomii... :D Asi to s vážným xichtem nedám:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D :-D

   Neboj, až uvidíš všechny ty jeho příklady, tak Tě fakt smích přejde:-D

   Smazat
  2. Tak trošku zamrzá už teď:D

   Smazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …