Přeskočit na hlavní obsah

Holanďan a já: Stejný úkol, jiné řešeníJednoho z nemocnice pustí, aby si tam mohli nechat toho druhého.
Jsme tak ve vzájemné střídavé péči.
A kupodivu potřebujeme vzájemně stejnou pomoc:

Holanďan volá:


On: "Prosím tě, můžeš mi sem donést nějaká čistá trička?"
Já: "Jasně, na spaní?"
On: "Taky, ale i běžně i vizity a tak. Ale něco pohodlnýho!"
Já: "Tak já ti vezmu nějaký ty věci na spaní a pak třeba to žlutý tričko nebo to z Thajska, jo?"
On: "Jo, dík. A kdyžtak nějaký svetr, prosím tě."
Já: "Nějakej hodně teplej nebo stačí ten s proužkem?"
On: "Jo, ten s proužkem stačí. Dík."

Výsledek: 3 trička na spaní, 3 trička na den, svetr s proužkemJá volám:


Já: "Prosím tě, můžeš mi sem donést nějaká čistá trička?"
On: "Jo, jasně. Počkej...kde máš trička?"
Já: "No ve skříni."
On: "Kde máš vůbec skříň?!"
Já: "Na chodbě, ty nevíš, kde mám skříň?"
On: "Ale jo, už asi vím. Počkej, dojdu tam..."

On (vyplašeně): "Čemu říkáš trička?"
Já: "No normální trička. Nějaká na spaní a nějaká normálně přes den. Ideálně dlouhý rukáv."
On (vyplašeně): "A kde to najdu?"
Já: "Asi v té druhé přihrádce zezdola."
On: "Vidím jenom nějaký kalhoty."
Já: "Tak v tej kopičce vedle, hledej, je to tam."
On: "V té východní nebo západní kopičce?"
Já: "Cože?"
On: "No já tady něco vidím, ale tomu říkáš trička? A v tom chceš spát?"
Bojím se zeptat, co zrovna našel.

Já: "Ježišmarja, to je fakt domluva jak s chlapem."
On: "Hele, já když ti dám mapu, tak na to koukáš stejně vytřeštěně. Tady je něco červenýho s kovovejma kuličkama na ramenou, to chceš?"
Já: "Ne, to je svetr, potřebuju obyč tričko. Jednobarevný, hladký, bavlněný!"
On: "Našel jsem to tričko s rybičkou, co jsem ti tenkrát dal," křičí vítězně.
Já: "Ok, tak aspoň to. A prosím ještě aspoň jedno..."

Nevím, kde se stala chyba.
Holanďan mi předkládá popisy svetrů huňatých, svetrů ozdobných, popis naškrobených halenek, popis triček s glitrama, ale nic, co by mně, té šílené ženské, vyhovovalo.On: "A nemůžu ti přinést nějaký pyžamo? Pyžama jsem našel. Já ti vezmu to s tou Hello Kitty, v tom vypadáš roztomile!"
Já: "Opovaž se mi sem přinést Hello Kitty! Vem mi nějakou košilku!"
On: "Ach bože, ty mě utrápíš," vzdychá Holanďan a prodírá se džunglí ženského šatníku.

Výsledek: 2 svetry (místo triček), tričko s rybičkou, pyžamo

Co vy a neuvěřitelně těžké a nesplnitelné úkoly:-)?
Luc.

Komentáře

 1. Úžasný článek :D Myslím, že u mě by to dopadlo dost podobně :)

  OdpovědětSmazat
 2. Bohužiaľ, to sú všetci chlapí takí, môj chlap keď sa postaví pred skriňu, kuchynskú linku, chladničku apod. a nemá to rovno pred očami, tak to tam podľa neho nie je :D A ak by som mu to aj opísala, že kde to má hľadať, tak mi vždy na to odpovie, to ako keby si mi povedala, že v riti :D Ale aspoň sa s nimi nenudíme :D

  OdpovědětSmazat
 3. Jeee to znám :) A to ještě používám i jeho šatník :P

  OdpovědětSmazat
 4. Achjo, všude je to stejný :D a nejlepší je poslat chlapa na nákup, to se pak člověk diví, na co se rozepisoval s tím seznamem :DD

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavně ať už je nepotřebuješ a můžeš si je sama vybírat doma.
  Z porodnice jsem šla oblečená jako poslední bezdmovec, protože se hodně za ten týden ochladilo. Zapomněl na mne a tak mi aspoň přinesl jakýsi stoletý svetr, co našel zapomenutý ve skříni v práci.

  OdpovědětSmazat
 6. To mi něco hodně připomíná :-), když jsem "bydlela" tři týdny v nemocnici a doma nechala nejen muže ale i dvě děti...Naštěstí jsem si pyžámka sbalila sama, ale co se dělo tehdá doma raději neřešit - můj muž mi odvětil: no bude to prostě podle mě - děcka hlady nebudou :-)..Tak se oba držte a ať už zase bydlíte jen spolu a nepotřebujete žádné trička do nemocnice :-D...A pak že prej chlapi nejsou z Marsu :-) Přeju hodně zdraví!!

  OdpovědětSmazat
 7. Jojo, to jsou chlapi :D:D Co s nimi no :D:D
  můj přítel by mi také nic nevybral.. :D Myslím, že by se v tom ani nevyznal, protože já mám trička rozdělená - ostatně jako všechno oblečení na - ven, do školy, práce, na doma, na spaní, na zahradu...mám ještě pokračovat? :D:D

  OdpovědětSmazat
 8. Ha nesplnitelné úkoly, sem s nimi! :D Já razím heslo, všechno jde, dokud se nevyčerpají veškeré možnosti a i pak se většinou nějaké řešení najde. Jinak bych řekla, že balení mužských věcí je pro ženu jednodušší, protože většinou je to právě žena, která to prádlo pere, žehlí, skládá a dává do skříněk, takže má logicky větší přehled (a chlap kolikrát ani pořádně neví jaké poklady ve skříni má).
  PS: doufám, že už jen budete oba zdraví a nemocnici se vyhnete obloukem :)

  OdpovědětSmazat
 9. dřív by to u nás bylo asi stejné, po tom, co ale můj přítel se mnou absolvoval snad "milion" nákupů, jasně jsem mu vysvětlila co je halenka, tunika, parka atd., by to snad už donesl správně :D

  OdpovědětSmazat
 10. Měla jsem to loni v dubnu úplně stejně. Volala jsem mu a popisovala kde a co :) boží vidět výrazy ostatních "spolubydlících" v nemocnici :)

  www.theclarkysworld.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 11. Z toho by mě jednou omylo! :D:D Ale je to všude stejné, vidím to sama u našich. Tak co, už je líp?

  OdpovědětSmazat
 12. zatím jsme podobné úkoly plnit nemuseli!

  OdpovědětSmazat
 13. Tak to je parádní :-D Mě naštěstí přítel do nemocnice balit nemusel a když já balila jemu, tak jsem to zmákla hravě, přeci jen my ženy to máme zmáknutější :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Luci myslím, že by to u nás vypadalo hodně podobně, nedovedu si představit, co bych měla s sebou já:) Zajímalo by mě, ve které části mozku/vnímání ten rozpor nastává:) A jinak moc zábavně napsáno, hlavně, že už je ti líp. Veronika

  OdpovědětSmazat
 15. :D Nejvíc mě dostala otázka, kde máš skříň :D

  OdpovědětSmazat
 16. Luci hlavne ze humor nechybi. Drzim stale palce a doufam, ze nebudu muset manzela takhle instruovat.

  OdpovědětSmazat
 17. Luci hlavne ze humor nechybi. Drzim stale palce a doufam, ze nebudu muset manzela takhle instruovat.

  OdpovědětSmazat
 18. :D Nemám slov, jako vždy, cítím se pobaveně. Už je to aspoň trochu líp? Myslim na tebe, snad tě brzo pustí (nebo už jsi v péči Holanďana doma?). Já ležela v nemocnici před rokem, taky hned na Novej rok, takže vím, jaký je to peklo. Naštěstí můj lavrbój přivezl všechno potřebný, aniž bych si cokoli objednala (trochu proto, že jsem nemohla mluvit). Ale jinak mojí šatní skříni taky nerozumí, takže jsme na to všechny stejně :D Měj se co nejlíp!

  OdpovědětSmazat
 19. Poslala jsem ho pro coca-colu a dietní suchary. Donesl kofolu a nějaký pufovaný grahamový chlebíčky s tím, že dietní suchary neměli, že je nanašel. Přitom jsem mu řekla, ve které jsou uličce, a věděl, jak vypadají, protože jsem mu je kupovala týden předtím.

  OdpovědětSmazat
 20. Jééé tak já budu snad prvně oponovat =o) téééda nevím čím to je, ale co si řeknu, to donese... ať už oblečení, nákup či cokoliv jiného =o)

  OdpovědětSmazat
 21. :-D no vidíš, tak už se směješ :) jo, to znám, to jsou prostě chlapi no :) Měla jsi s nm udělat videohovor abys ho mohla přesně směrovat :))

  OdpovědětSmazat
 22. Chlapi jsou chlapi, s tím my nic neuděláme :-)

  OdpovědětSmazat
 23. Uff, tak ja by som bola jedna z tých, ktorá by odpadávala :-) Ale pobavila som sa...

  Blog Papi Lapi

  OdpovědětSmazat
 24. připomíná mi to mého muže. :D

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …