Jak Holanďan málem přes hubu dostal


Rus, takový dvoumetrový týpek, zaplatí v restauraci, navlíkne péřovku jak na ruskou Sibiř a přes rameno hodí krásnou (chtělo by se říct dámskou) kabelku se zlatými cvočky.

"Ti Rusové jsou fakt vtipní," říká mi tlumeným hlasem Holanďan.
"Chlapi jak hora, tvrdost a neoblomnost jim kouká z očí a oni si pak vezmou takhle zženštělou kabelku, hihihi," povídá anglicky.

Ta akustika!
Rus to nějak záhadně slyšel a záhadně mluvil výborně anglicky.
"Hej, máš něco proti mej kabelce?" kráčí si to Rus k nám ke stolu.

Už jsem vám říkala, jak na mě loni v Moskvě poslali hned dvakrát ochranku?
A přesně nějak takhle ta ochranka vypadala.
To zase bude průser!

Potit se však začíná i Holanďan.
"Pardon, jsem netušil, co všechno je tady slyšet," usměje se líbezně a končí rozhovor.

"Nosit kabelku," říká mu, "neznamená být hned nutně gay," vysvětluje důrazně Rus.
"To jsem neřekl," dodává Holanďan.


Rus však stále stojí nad námi u stolu a žádá vysvětlení.
"Ok, Ok. Chtěl jsem říct," dodává Holanďan pomalu a dramaticky jako pokaždé, když potřebuje získat čas na promyšlení odpovědi, "my v Moskvě byli hned dvakrát a bóóóóže, to je krásný město," opět hraje o čas.

A navíc kecá.
Moskva se mu nikdy extra nelíbila.

"A viděl jsem tam plno rozdílů mezi lidmi. Ale z ruských mužů jsem měl óóóólvejs (zase hraje o čas) pocit, že jsou všichni stateční, nebojácní a neoblomní. Prostě skuteční muži jak za starých časů," ukončuje svůj projev.

Rus trochu taje. Pýcha na svou vlast se v něm zvedá.
Ale furt tedy čeká na vysvětlení, proč zrovna on by měl být zženštělej. Kabelka je prý velká móda teď.

"Jo aha, tak to jo. I get it. Tak to sem možná teprve dojde. A koukám, že je kabelka opravdu hezká. To asi vyjadřuje váš bohatý životní styl. To víte, já nic takového nemám, ale vlastně jen proto, že já  jsem jenom chudej ekonom z Holandska."


Rus se nafukuje pýchou.
Je rád, že jsme se dovtípili toho malého detailu a to, že on je očividně velice bohatý.
Bože.
Proč ten můj kluk musí bejt ekonom?
Málem dostal přes hubu a teď si s Rusem notuje.
Chci říct.
Diplomat by měl bejt.
Politik.
Ministr zahraničí přímo.
Hned by bylo o konflikty míň.
A třeba by byl i bohatej.
A pak by určitě začal nosit i pěknou dámskou kabelku.

Co vy a akustika:-)?
Luc.


22 komentářů:

 1. Lucka radšej "chudej" ekonom z Holandska, ako bohatý rus s kabelkou :DDD

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to jsem se docela zasmála...dooobře z toho vybruslil :) No jako já asi nikdy nepochopím tuhle národnost a jejich úchylku v přeplácanosti a to, že zkombinují nekombinovatelné.

  OdpovědětVymazat
 3. Hehe, my teda s akustikou všechno dobrý, ale nad kabelkou bych se určitě taky pozastavila. :)

  OdpovědětVymazat
 4. :D :D haha, Holanďan se z toho aspoň umí vykecat, ja bych nebyla schopná slova
  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 5. :D:D Asi bych vzala nohy na ramena a pádila. Holanďan je fakt dobrý! :D

  OdpovědětVymazat
 6. Dobře jsi si vybrala. Tvůj muž je skvělý a to jsem ho nikdy neviděla. Pobavila jsem se! Krásnou sobotu!

  OdpovědětVymazat
 7. :D někdy je akustika pěkná potvora:D

  OdpovědětVymazat
 8. Mám velkou smůlu, že zrovna začnu něco vykládat a vše okolo ztichne a ze mě zrovna vypadne něco nevhodného. I když to se stává většině lidem, ale příjemné to není pro nikoho. :D
  Máš štěstí, že se Holanďan umí ze všeho vykecat. :D

  OdpovědětVymazat
 9. :D čakala som, že pointa bude, že držal kabelku žene, lebo to robí často aj môj priateľ, že mi drží kabelku, keď sa obliekam alebo niečo, ale že sa z toho vykľuje, že tá kabelka je jeho :D no čo čakal, keď chodí po uliciach s kabelkou? len dúfam, že sa taká móda nedostane aj k nám, aj keby ma potešilo keby mal frajer svoju "kabelku" a nestrkal si veci do mojej, ale asi by som sa cítila blbo keby mal krajšie kabelky ako ja. inak pred Holanďanom klobúk dolu :) neviem, či by som sa z toho vedela vykecať

  OdpovědětVymazat
 10. Já bych se z toho Rusa asi strachy po... Ještě že ty s Holanďanem umíte z takových situací vybruslit :-)

  OdpovědětVymazat
 11. haha, takový taktik! :D já bych se zmohla asi jen na smích, takže bych jistojistě přes ten čumák dostala :D

  OdpovědětVymazat
 12. Je určitě výhoda, že Holanďan umí dostat na svou stranu kohokoliv, kdo byl proti němu :D To je vskutku umění! :D
  Mě se přímo nic podobného nestalo, ale pár sprostých slov mi ujede třeba na nákupech, když mi nějaká nádhera blokuje v krámku přístup k oblečení, na které se zrovna musím strašně nutně podívat :) To jsou pak nenávistný spalující pohledy, že se divím, že ještě žiju :))

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. S akustikou mám též problém (a nejen s ní), to zrovna před vánoci si jedu vlakem a přes uličku se baví 2 puberťačky, a jedna živě vykládá, jak by bylo strašný (rozuměj STRAŠNÝ), kdyby se s ní ten kamarád, přestal bavit (líbil se jí). A když opět řekla, že by se s ní kvůli něčemu přestal bavit, už jsem to nevydržela a potichu si řekla: Jo to by byla strašná tragédie. Asi akustika! Ony to slyšely, okamžitě stichly a podívaly se na mě :D Ale strach jim očividně nedovolil mi cokoli říct :D Ale jo, přes hubu, jsem taky jednou málem dostala, jednou v noci v tramvaji, když jsem okřikla přiopilého kluka, naštěstí jsem měla s sebou 3 blízké, co praktikují bojový sport.

  OdpovědětVymazat
 15. Tvé články mi vždycky zaručeně zlepší večer! :D Není nad tu schopnost se umět parádně vykecat ze zapeklité situace. Přítel má také tuto vlastnost. Horší ale je to vědomí, že by tuhle schopnost mohl používat i proti mě :D

  OdpovědětVymazat
 16. To člověk ani nemusí být Rus, stačí se podívat mezi fotbalisty (manžel promine)...

  OdpovědětVymazat
 17. No wow :D. Mně se nedávno stala taky dobrá věc. Ve třídě máme hrozně ošklivý kluky a oni to o sobě docela vědí, dělaj si ze sebe navzájem prdel, když nějakej chce holku, druhej mu řekne, ať to vůbec nezkouší, že by se z něj poblila apod. :D No a jednu hodinu si sedli před nás a já říkám spolužačce "Ty vole, to je panoptikum." Načež se na mě otočili, nejdřív s nasraným výrazem, pak se ale začali smát, tak dobrý :D. Oba si totiž mysleli, že to bylo na toho druhýho :D.

  OdpovědětVymazat
 18. Krásne a diplomaticky z toho vykľučkoval :)) Kabelka-nekabelka, každý chlap si rád vypočuje aký je "úúúúúúžasný" :))
  BeautyMissfits

  OdpovědětVymazat
 19. Tak to čumim...chlapi (úplně všichni) většinou bejvaj egoisti..a lichotit chlapovi,kterej jim ani není sympatickej...to jsem myslela,že patří do scifi fantazií... :D Holanďan má očividně pohodový sebevědomí a rozum u něj vítězí nad pýchou :)) klobouk dolů :)

  OdpovědětVymazat
 20. Takže myslíš, že pro evropskou politiku je nejdůležitější Rusům lichotit a své názory šeptat? :D Já jsem s akustikou v pohodě, zas tak často se nebavím o takových tématech, ale někdy mluvím třeba o sexu a normálním hlasem, a to mě lidi, co se mnou jsou, taky řikaj "pšššt, ne tak nahlas" .. se dycky podívám okolo sebe a udělám si analýzu od oka, jak často ti ostatní lidi spí s někým a vždy je mezi nimi i nějaký podivín, nekecám.

  OdpovědětVymazat