Přeskočit na hlavní obsah

Jak Holanďan málem přes hubu dostal


Rus, takový dvoumetrový týpek, zaplatí v restauraci, navlíkne péřovku jak na ruskou Sibiř a přes rameno hodí krásnou (chtělo by se říct dámskou) kabelku se zlatými cvočky.

"Ti Rusové jsou fakt vtipní," říká mi tlumeným hlasem Holanďan.
"Chlapi jak hora, tvrdost a neoblomnost jim kouká z očí a oni si pak vezmou takhle zženštělou kabelku, hihihi," povídá anglicky.

Ta akustika!
Rus to nějak záhadně slyšel a záhadně mluvil výborně anglicky.
"Hej, máš něco proti mej kabelce?" kráčí si to Rus k nám ke stolu.

Už jsem vám říkala, jak na mě loni v Moskvě poslali hned dvakrát ochranku?
A přesně nějak takhle ta ochranka vypadala.
To zase bude průser!

Potit se však začíná i Holanďan.
"Pardon, jsem netušil, co všechno je tady slyšet," usměje se líbezně a končí rozhovor.

"Nosit kabelku," říká mu, "neznamená být hned nutně gay," vysvětluje důrazně Rus.
"To jsem neřekl," dodává Holanďan.


Rus však stále stojí nad námi u stolu a žádá vysvětlení.
"Ok, Ok. Chtěl jsem říct," dodává Holanďan pomalu a dramaticky jako pokaždé, když potřebuje získat čas na promyšlení odpovědi, "my v Moskvě byli hned dvakrát a bóóóóže, to je krásný město," opět hraje o čas.

A navíc kecá.
Moskva se mu nikdy extra nelíbila.

"A viděl jsem tam plno rozdílů mezi lidmi. Ale z ruských mužů jsem měl óóóólvejs (zase hraje o čas) pocit, že jsou všichni stateční, nebojácní a neoblomní. Prostě skuteční muži jak za starých časů," ukončuje svůj projev.

Rus trochu taje. Pýcha na svou vlast se v něm zvedá.
Ale furt tedy čeká na vysvětlení, proč zrovna on by měl být zženštělej. Kabelka je prý velká móda teď.

"Jo aha, tak to jo. I get it. Tak to sem možná teprve dojde. A koukám, že je kabelka opravdu hezká. To asi vyjadřuje váš bohatý životní styl. To víte, já nic takového nemám, ale vlastně jen proto, že já  jsem jenom chudej ekonom z Holandska."


Rus se nafukuje pýchou.
Je rád, že jsme se dovtípili toho malého detailu a to, že on je očividně velice bohatý.
Bože.
Proč ten můj kluk musí bejt ekonom?
Málem dostal přes hubu a teď si s Rusem notuje.
Chci říct.
Diplomat by měl bejt.
Politik.
Ministr zahraničí přímo.
Hned by bylo o konflikty míň.
A třeba by byl i bohatej.
A pak by určitě začal nosit i pěknou dámskou kabelku.

Co vy a akustika:-)?
Luc.


Komentáře

 1. Lucka radšej "chudej" ekonom z Holandska, ako bohatý rus s kabelkou :DDD

  OdpovědětSmazat
 2. Tak to jsem se docela zasmála...dooobře z toho vybruslil :) No jako já asi nikdy nepochopím tuhle národnost a jejich úchylku v přeplácanosti a to, že zkombinují nekombinovatelné.

  OdpovědětSmazat
 3. Hehe, my teda s akustikou všechno dobrý, ale nad kabelkou bych se určitě taky pozastavila. :)

  OdpovědětSmazat
 4. :D :D haha, Holanďan se z toho aspoň umí vykecat, ja bych nebyla schopná slova
  Once Upon a Time

  OdpovědětSmazat
 5. :D:D Asi bych vzala nohy na ramena a pádila. Holanďan je fakt dobrý! :D

  OdpovědětSmazat
 6. Dobře jsi si vybrala. Tvůj muž je skvělý a to jsem ho nikdy neviděla. Pobavila jsem se! Krásnou sobotu!

  OdpovědětSmazat
 7. :D někdy je akustika pěkná potvora:D

  OdpovědětSmazat
 8. Mám velkou smůlu, že zrovna začnu něco vykládat a vše okolo ztichne a ze mě zrovna vypadne něco nevhodného. I když to se stává většině lidem, ale příjemné to není pro nikoho. :D
  Máš štěstí, že se Holanďan umí ze všeho vykecat. :D

  OdpovědětSmazat
 9. :D čakala som, že pointa bude, že držal kabelku žene, lebo to robí často aj môj priateľ, že mi drží kabelku, keď sa obliekam alebo niečo, ale že sa z toho vykľuje, že tá kabelka je jeho :D no čo čakal, keď chodí po uliciach s kabelkou? len dúfam, že sa taká móda nedostane aj k nám, aj keby ma potešilo keby mal frajer svoju "kabelku" a nestrkal si veci do mojej, ale asi by som sa cítila blbo keby mal krajšie kabelky ako ja. inak pred Holanďanom klobúk dolu :) neviem, či by som sa z toho vedela vykecať

  OdpovědětSmazat
 10. Já bych se z toho Rusa asi strachy po... Ještě že ty s Holanďanem umíte z takových situací vybruslit :-)

  OdpovědětSmazat
 11. haha, takový taktik! :D já bych se zmohla asi jen na smích, takže bych jistojistě přes ten čumák dostala :D

  OdpovědětSmazat
 12. Je určitě výhoda, že Holanďan umí dostat na svou stranu kohokoliv, kdo byl proti němu :D To je vskutku umění! :D
  Mě se přímo nic podobného nestalo, ale pár sprostých slov mi ujede třeba na nákupech, když mi nějaká nádhera blokuje v krámku přístup k oblečení, na které se zrovna musím strašně nutně podívat :) To jsou pak nenávistný spalující pohledy, že se divím, že ještě žiju :))

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. S akustikou mám též problém (a nejen s ní), to zrovna před vánoci si jedu vlakem a přes uličku se baví 2 puberťačky, a jedna živě vykládá, jak by bylo strašný (rozuměj STRAŠNÝ), kdyby se s ní ten kamarád, přestal bavit (líbil se jí). A když opět řekla, že by se s ní kvůli něčemu přestal bavit, už jsem to nevydržela a potichu si řekla: Jo to by byla strašná tragédie. Asi akustika! Ony to slyšely, okamžitě stichly a podívaly se na mě :D Ale strach jim očividně nedovolil mi cokoli říct :D Ale jo, přes hubu, jsem taky jednou málem dostala, jednou v noci v tramvaji, když jsem okřikla přiopilého kluka, naštěstí jsem měla s sebou 3 blízké, co praktikují bojový sport.

  OdpovědětSmazat
 15. Tvé články mi vždycky zaručeně zlepší večer! :D Není nad tu schopnost se umět parádně vykecat ze zapeklité situace. Přítel má také tuto vlastnost. Horší ale je to vědomí, že by tuhle schopnost mohl používat i proti mě :D

  OdpovědětSmazat
 16. To člověk ani nemusí být Rus, stačí se podívat mezi fotbalisty (manžel promine)...

  OdpovědětSmazat
 17. No wow :D. Mně se nedávno stala taky dobrá věc. Ve třídě máme hrozně ošklivý kluky a oni to o sobě docela vědí, dělaj si ze sebe navzájem prdel, když nějakej chce holku, druhej mu řekne, ať to vůbec nezkouší, že by se z něj poblila apod. :D No a jednu hodinu si sedli před nás a já říkám spolužačce "Ty vole, to je panoptikum." Načež se na mě otočili, nejdřív s nasraným výrazem, pak se ale začali smát, tak dobrý :D. Oba si totiž mysleli, že to bylo na toho druhýho :D.

  OdpovědětSmazat
 18. Krásne a diplomaticky z toho vykľučkoval :)) Kabelka-nekabelka, každý chlap si rád vypočuje aký je "úúúúúúžasný" :))
  BeautyMissfits

  OdpovědětSmazat
 19. Tak to čumim...chlapi (úplně všichni) většinou bejvaj egoisti..a lichotit chlapovi,kterej jim ani není sympatickej...to jsem myslela,že patří do scifi fantazií... :D Holanďan má očividně pohodový sebevědomí a rozum u něj vítězí nad pýchou :)) klobouk dolů :)

  OdpovědětSmazat
 20. Takže myslíš, že pro evropskou politiku je nejdůležitější Rusům lichotit a své názory šeptat? :D Já jsem s akustikou v pohodě, zas tak často se nebavím o takových tématech, ale někdy mluvím třeba o sexu a normálním hlasem, a to mě lidi, co se mnou jsou, taky řikaj "pšššt, ne tak nahlas" .. se dycky podívám okolo sebe a udělám si analýzu od oka, jak často ti ostatní lidi spí s někým a vždy je mezi nimi i nějaký podivín, nekecám.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …