Přeskočit na hlavní obsah

Jako moderátorka Seejay rádiaProblém mám jen jeden:

 • Pochopit co nejdříve nový (pracovní) postup
 • Zautomatizovat si tento nový pracovní postup
 • Zároveň při něm smysluplně mluvit a vnímat dění okolo

Řekla jsem jeden problém? Moc si věřím. Pravdou je, že z tohohle důvodu jsem nezvládala řidičák - ovládat auto rukama, nohama, zároveň vnímat dopravní značky a zároveň předvídat, co udělají ostatní řidiči na silnici? Na to mi jeden člověk nestačí!

A teď před sebou mám něco jako mixážní pult s tisíce tlačítky, něco, čemu se říká šavle, něco, z čeho mám vybírat písničky, jingly, tagy, bady, shotguny a drop-iny, sledovat playlist, komunikovat s posluchači ještě taková maličkost - MLUVIT.

Začátky byly kruté a rádio vždycky, když jsem vysílala já, vykazovalo podezřele velké množství technických problémů.

Jeden ze tří monitorů, které jsem měla "na starosti"


Problémy jsem ovšem evidovala i já:

1.) Špatné načasování toho, kdy mám mluvit. Buď jsem lidem kecala do písničky anebo písnička kecala mně do mého libého přednesu.

2.) Špatné načasování toho, kdy nechat mluvit volajícího a kdy ho utnout. Buď mi do vysílání jel jeho telefon píp-píp-píp, jelikož posluchač už zavěsil anebo jsem zavěsila já, zrovna když říkal: "A ještě jsem chtěl říct-" A neřekl. "Tak jo, Jardo, díky za zavolání a my jedeme dál!"

3.) Špatná jména. Volal mi do studia posluchač Míra? "Takže tohle byl náš posluchač Pavel, díky Petře za zavolání!" To se stane. Že jo.

4.) Přeřeky. A teď budeme hrát pro všechny Alenky, chtěla jsem říct. "A teď budeme hrát pro všechny halenky!" vypadlo ze mně. To byla Rihanna a její sadomasochistickej song. "To byla Rihanna a její sado...sado...sadomorbidní song!"

5.) Ostatní kolegové - vtipálci. Když už jsem se jakžtakž rozkoukala a rádiu přitom neutekla většina posluchačů, začali mi těsně před vysíláním chodit do studia kluci moderátoři. Děsně je bavilo dělat fórky.


15 sekund do vysílání:
"Hele, to takhle letí beruška a přímo uprostřed rybníku dostane orgasmus, to znáš?" ptá se mě kolega.
"Ne"
"To je škoda, je to docela příjemnej pocit!"

5 sekund do vysílání:
Výbuch smíchu.

Vysílání:
Výbuch smíchu a kurva, já už mám mluvit?

Na Seejay rádiu byla sranda. Asi si úplně nejsem jistá, jestli to řeknou kolegové a posluchači i o mém působení, ale já se bavila docela slušně.
Co vy? Jak rychle vám trvá, než se zaučíte?
Luc.

Komentáře

 1. Ahoj Luci, no tak to moc blahopreji! A budes vyslilat pravidelne? Urcite to byla skvela zkusenost. Ale skoro dalsi namet na clanek by byl: jaky je rozdil mezi psanim na blogu a moderovanim v radiu. To by bylo urcite taky moc vtipny:-)!
  http://blog.kafeadort.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Jo proto jsi měla tak kultivovaný přednes v tv. Aha, ty jsi profík!
  Pěkný článek. Působíš tam ještě? Je možné tě slyšet?

  OdpovědětSmazat
 3. Starej vtip, ale zabere vždycky.. :D
  Můžu tě tam ještě slyšet, nebo teď působíš jenom v Biooo? Tuhle jsem tě tam viděla, ale byla jsi zabraná do práce, tak jsem tě nechtěla rušit :)
  Wonderfull Today

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jéééé, no tak to se hlaš, ráda Tě poznám:-)

   Smazat
  2. Uvidíme, co budeš říkat, až to bude v reálu.. :D Takže se třes, chodím tam tak jednou týdně, neboť jsem také zaměstnanec.

   Smazat
  3. No to si děláš prdel? To musíme někdy zajít na oběd. Kde tam pracuješ:-)?

   Smazat
  4. Na sushi? :) Dělám popis k věcem v eshopu a sem tam komunikaci se zákazníky, takže naštěstí nejsem moc vidět.

   Smazat
  5. No tak o Tobě jsem slyšela. Minulý týden jsem Ti tam připravovala výrobky a vůbec by mě nenapadlo, že se takhle známe:-). A jistě, zajdem na sushi:-)

   Smazat
  6. Děcka, svět je malý, jak se zdá :-D tenhle váš rozhovor byl lepší jak detektivka :-D
   Bebe

   Smazat
  7. To jo. Doufám, že se ta vražda vysvětlí:-D

   Smazat
 4. Já tě na SeeJay poslouchala a mimochodem tiše závoděla. ;-) Ale článek mě zase po ránu pěkně pobavil, díky. :-D Mám dojem že jednou s řidičákem budu mít taky velký problémy, dělat víc věcí na jednou není mou silnou stránkou. :-D
  Luc, už nevysíláš?

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to je super, dá se to naladit i v Ostravě? ráda bych si tě poslechla, mám hrozně ráda uvolněnou atmosféru, když z vysílání sálá, směju se s moderátorama. Držím palce, ať se ti to co nejdříve zažije, spoustu posluchačů a hodně srandy;)

  OdpovědětSmazat
 6. Škoda, že jsem Tě neslyšela, budeš tam ještě někdy? :D :) ... Dá se říct, že já se naučím téměř vše, jen s tím řízením mám dojem, že se mi to nikdy nepovede. Ovládat víc věcí naráz nedokážu, i když se o nás ženských říká, že jo. Z řízení mám respekt a radši to přenechám jiným bláznům :))
  http://plysovyslon.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 7. Lucka ty máš tak krásny prejav, že toto povolanie je pre teba stvorené :) Podľa mňa je to super práca aj keď začiatky sú všelijaké a určite treba ovládať kopec technických záležitostí, ale ty to vždy s prehľadom a humorom zmákneš :) Budeš mať viac vysielaní? M&M
  LIPSTICK JUNGLE BLOG

  OdpovědětSmazat
 8. Teda, ráda bych si tě poslechla, bdueš eště vysílat? :) Jestli ano, prosím info.

  OdpovědětSmazat
 9. Pěkný článek. Já sama byhc to určitě nezvládla :)

  OdpovědětSmazat
 10. Holky, díky, jste hodný.
  Seejay můžete poslouchat třeba na webu: www.seejay.cz, já už tam ale od minulého týdne nejsem. Vždycky všechno píšu tak nějak zpětně:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi měla napsat hned, myslím, že by ti potom určitě stoupla poslechovost :)

   Smazat
 11. to je škoda, že už tam nejsiii.. já o tu srandu přišla :D jinak s řidičákem budu mít, tuším, také problémy. proto to asi tak odkládám :D

  OdpovědětSmazat
 12. Říká se, že my ženy jsme neuvěřitelně všestranné bytosti a dokážeme dělat víc věcí najednou ... no, tak nevím, kdo to vymýšlel. A nebo jsem asi muž :D
  Mrzí mě, že jsem Tě takhle minula, ráda bych si poslechla trochu veselého vysílání :D

  OdpovědětSmazat
 13. Luci, super! :D úžasně napsané :) já bych měla naprosto totožné problémy!

  OdpovědětSmazat
 14. opět jsem se u tvého článku hlasitě zasmála :-D

  OdpovědětSmazat
 15. Super! Tyhle přežblety jsou u všech moderátorů vždycky nejlepší.
  No pro mě bylo zatím nejhorší vyhlásit na závodech známky typu 3,3 3,4 3,3 3,4 3,3 - to bych to rozhdočí nejraději zabila. :-D

  OdpovědětSmazat
 16. Tak to mě mrzí že jsem tě neslyšela :-(

  OdpovědětSmazat
 17. dobrá zkusenost :)
  http://anett01.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 18. Jéj, škoda, že mě to všechno uniklo!
  Já bych asi neměla na to komunikovat, normálně melu páté přes deváté, ale jak vím, že bych "měla" mluvit, už mi to nejde. :D Ale jsem ráda, že aspoň ten řidičák mám no. :D

  OdpovědětSmazat
 19. Ono se takové moderování zdá jako hračka, ale já bych měla v hlavě úplně vygumováno, kdyby bylo vysílání na mě :D

  http://estrella-2012.blogspot.cz/2014/02/loreal-kod-mladi-rozjasnujici-pece.html

  OdpovědětSmazat
 20. Ty naše Beruško :-D :-D ...
  Já a technika taky nejdou moc k sobě, neboj nejsi v tom sama. O víkendu jsem si pořídila nový telefon a do hodiny jsem byla schopná zablokovat simku :-D A nešlo to zprovoznit až do dnešního rána ...

  OdpovědětSmazat
 21. :D neviem na čom sa viac smejem na tej lienke alebo Mira, Pavel, Peter :D dalo by sa niekde kuk, teda skôr počuť tvoje vysielanie? nejaký archív? takto z článku to vyzerá dosť zaujímavo :D

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …