Jako moderátorka Seejay rádiaProblém mám jen jeden:

 • Pochopit co nejdříve nový (pracovní) postup
 • Zautomatizovat si tento nový pracovní postup
 • Zároveň při něm smysluplně mluvit a vnímat dění okolo

Řekla jsem jeden problém? Moc si věřím. Pravdou je, že z tohohle důvodu jsem nezvládala řidičák - ovládat auto rukama, nohama, zároveň vnímat dopravní značky a zároveň předvídat, co udělají ostatní řidiči na silnici? Na to mi jeden člověk nestačí!

A teď před sebou mám něco jako mixážní pult s tisíce tlačítky, něco, čemu se říká šavle, něco, z čeho mám vybírat písničky, jingly, tagy, bady, shotguny a drop-iny, sledovat playlist, komunikovat s posluchači ještě taková maličkost - MLUVIT.

Začátky byly kruté a rádio vždycky, když jsem vysílala já, vykazovalo podezřele velké množství technických problémů.

Jeden ze tří monitorů, které jsem měla "na starosti"


Problémy jsem ovšem evidovala i já:

1.) Špatné načasování toho, kdy mám mluvit. Buď jsem lidem kecala do písničky anebo písnička kecala mně do mého libého přednesu.

2.) Špatné načasování toho, kdy nechat mluvit volajícího a kdy ho utnout. Buď mi do vysílání jel jeho telefon píp-píp-píp, jelikož posluchač už zavěsil anebo jsem zavěsila já, zrovna když říkal: "A ještě jsem chtěl říct-" A neřekl. "Tak jo, Jardo, díky za zavolání a my jedeme dál!"

3.) Špatná jména. Volal mi do studia posluchač Míra? "Takže tohle byl náš posluchač Pavel, díky Petře za zavolání!" To se stane. Že jo.

4.) Přeřeky. A teď budeme hrát pro všechny Alenky, chtěla jsem říct. "A teď budeme hrát pro všechny halenky!" vypadlo ze mně. To byla Rihanna a její sadomasochistickej song. "To byla Rihanna a její sado...sado...sadomorbidní song!"

5.) Ostatní kolegové - vtipálci. Když už jsem se jakžtakž rozkoukala a rádiu přitom neutekla většina posluchačů, začali mi těsně před vysíláním chodit do studia kluci moderátoři. Děsně je bavilo dělat fórky.


15 sekund do vysílání:
"Hele, to takhle letí beruška a přímo uprostřed rybníku dostane orgasmus, to znáš?" ptá se mě kolega.
"Ne"
"To je škoda, je to docela příjemnej pocit!"

5 sekund do vysílání:
Výbuch smíchu.

Vysílání:
Výbuch smíchu a kurva, já už mám mluvit?

Na Seejay rádiu byla sranda. Asi si úplně nejsem jistá, jestli to řeknou kolegové a posluchači i o mém působení, ale já se bavila docela slušně.
Co vy? Jak rychle vám trvá, než se zaučíte?
Luc.

32 komentářů:

 1. Ahoj Luci, no tak to moc blahopreji! A budes vyslilat pravidelne? Urcite to byla skvela zkusenost. Ale skoro dalsi namet na clanek by byl: jaky je rozdil mezi psanim na blogu a moderovanim v radiu. To by bylo urcite taky moc vtipny:-)!
  http://blog.kafeadort.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Jo proto jsi měla tak kultivovaný přednes v tv. Aha, ty jsi profík!
  Pěkný článek. Působíš tam ještě? Je možné tě slyšet?

  OdpovědětVymazat
 3. Starej vtip, ale zabere vždycky.. :D
  Můžu tě tam ještě slyšet, nebo teď působíš jenom v Biooo? Tuhle jsem tě tam viděla, ale byla jsi zabraná do práce, tak jsem tě nechtěla rušit :)
  Wonderfull Today

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéééé, no tak to se hlaš, ráda Tě poznám:-)

   Vymazat
  2. Uvidíme, co budeš říkat, až to bude v reálu.. :D Takže se třes, chodím tam tak jednou týdně, neboť jsem také zaměstnanec.

   Vymazat
  3. No to si děláš prdel? To musíme někdy zajít na oběd. Kde tam pracuješ:-)?

   Vymazat
  4. Na sushi? :) Dělám popis k věcem v eshopu a sem tam komunikaci se zákazníky, takže naštěstí nejsem moc vidět.

   Vymazat
  5. No tak o Tobě jsem slyšela. Minulý týden jsem Ti tam připravovala výrobky a vůbec by mě nenapadlo, že se takhle známe:-). A jistě, zajdem na sushi:-)

   Vymazat
  6. Děcka, svět je malý, jak se zdá :-D tenhle váš rozhovor byl lepší jak detektivka :-D
   Bebe

   Vymazat
  7. To jo. Doufám, že se ta vražda vysvětlí:-D

   Vymazat
 4. Já tě na SeeJay poslouchala a mimochodem tiše závoděla. ;-) Ale článek mě zase po ránu pěkně pobavil, díky. :-D Mám dojem že jednou s řidičákem budu mít taky velký problémy, dělat víc věcí na jednou není mou silnou stránkou. :-D
  Luc, už nevysíláš?

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je super, dá se to naladit i v Ostravě? ráda bych si tě poslechla, mám hrozně ráda uvolněnou atmosféru, když z vysílání sálá, směju se s moderátorama. Držím palce, ať se ti to co nejdříve zažije, spoustu posluchačů a hodně srandy;)

  OdpovědětVymazat
 6. Škoda, že jsem Tě neslyšela, budeš tam ještě někdy? :D :) ... Dá se říct, že já se naučím téměř vše, jen s tím řízením mám dojem, že se mi to nikdy nepovede. Ovládat víc věcí naráz nedokážu, i když se o nás ženských říká, že jo. Z řízení mám respekt a radši to přenechám jiným bláznům :))
  http://plysovyslon.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Lucka ty máš tak krásny prejav, že toto povolanie je pre teba stvorené :) Podľa mňa je to super práca aj keď začiatky sú všelijaké a určite treba ovládať kopec technických záležitostí, ale ty to vždy s prehľadom a humorom zmákneš :) Budeš mať viac vysielaní? M&M
  LIPSTICK JUNGLE BLOG

  OdpovědětVymazat
 8. Teda, ráda bych si tě poslechla, bdueš eště vysílat? :) Jestli ano, prosím info.

  OdpovědětVymazat
 9. Pěkný článek. Já sama byhc to určitě nezvládla :)

  OdpovědětVymazat
 10. Holky, díky, jste hodný.
  Seejay můžete poslouchat třeba na webu: www.seejay.cz, já už tam ale od minulého týdne nejsem. Vždycky všechno píšu tak nějak zpětně:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsi měla napsat hned, myslím, že by ti potom určitě stoupla poslechovost :)

   Vymazat
 11. to je škoda, že už tam nejsiii.. já o tu srandu přišla :D jinak s řidičákem budu mít, tuším, také problémy. proto to asi tak odkládám :D

  OdpovědětVymazat
 12. Říká se, že my ženy jsme neuvěřitelně všestranné bytosti a dokážeme dělat víc věcí najednou ... no, tak nevím, kdo to vymýšlel. A nebo jsem asi muž :D
  Mrzí mě, že jsem Tě takhle minula, ráda bych si poslechla trochu veselého vysílání :D

  OdpovědětVymazat
 13. Luci, super! :D úžasně napsané :) já bych měla naprosto totožné problémy!

  OdpovědětVymazat
 14. opět jsem se u tvého článku hlasitě zasmála :-D

  OdpovědětVymazat
 15. Super! Tyhle přežblety jsou u všech moderátorů vždycky nejlepší.
  No pro mě bylo zatím nejhorší vyhlásit na závodech známky typu 3,3 3,4 3,3 3,4 3,3 - to bych to rozhdočí nejraději zabila. :-D

  OdpovědětVymazat
 16. Tak to mě mrzí že jsem tě neslyšela :-(

  OdpovědětVymazat
 17. dobrá zkusenost :)
  http://anett01.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 18. Jéj, škoda, že mě to všechno uniklo!
  Já bych asi neměla na to komunikovat, normálně melu páté přes deváté, ale jak vím, že bych "měla" mluvit, už mi to nejde. :D Ale jsem ráda, že aspoň ten řidičák mám no. :D

  OdpovědětVymazat
 19. Ono se takové moderování zdá jako hračka, ale já bych měla v hlavě úplně vygumováno, kdyby bylo vysílání na mě :D

  http://estrella-2012.blogspot.cz/2014/02/loreal-kod-mladi-rozjasnujici-pece.html

  OdpovědětVymazat
 20. Ty naše Beruško :-D :-D ...
  Já a technika taky nejdou moc k sobě, neboj nejsi v tom sama. O víkendu jsem si pořídila nový telefon a do hodiny jsem byla schopná zablokovat simku :-D A nešlo to zprovoznit až do dnešního rána ...

  OdpovědětVymazat
 21. :D neviem na čom sa viac smejem na tej lienke alebo Mira, Pavel, Peter :D dalo by sa niekde kuk, teda skôr počuť tvoje vysielanie? nejaký archív? takto z článku to vyzerá dosť zaujímavo :D

  OdpovědětVymazat