L´Occitane Ultra Rich Cream: Potěšení pro suchou pokožkuStaří holubi se vracejí, napadlo mě okamžitě, jak mi přišla tahle věc k otestování.
V L´Occitane se už netestují jenom novinky. Zřejmě se vybralo pár těch nejoblíbenějších kousků ke znovuobjevení.

Tělový Ultra Rich Cream s 25% bambuckého másla byl mým prvním výrobkem od L´Occitane.
To jsem ještě žila v Itálii. Ve Florencii sice nebyl typický L´Occitaní krámek, zato jste tuhle kosmetiku sehnali v každé lepší parfumerii. Tam v těch provoněných parfumeriích v malé uličce nedaleko nahého Davida celá ta láska začala.

Pamatuju, že L´occitane byla snad jediná značka, která tenkrát nabízela čisté bambucké máslo. To jsem měla. A tenhle tělový krém na suchou a dehydratovanou pokožku jakbysmet. A jak jsem zjistila teď, na receptuře se nic nezměnilo, a tak vám tu recenzi vyseknu snad i z paměti:-)

 

Pro koho?


Pro podobné případy jako jsem já, co trpí/přetrpí suchou pokožku a na které jsou tělová mléka příliš jemná a vodová. Konzistenci Ultra Rich Cream by mnoho firem nazvalo máslem, jelikož jde o poměrně hutnej matroš. Krém má dokonce chránit a hydratovat pokožku na celých 72 hodin, tedy rovné 3 dny.

Na čísla moc nevěřím. 48hodinová ochrana proti pocení, 24hodinová hydratace, nové vlasy za 1 týden, zhuštění řas o 100% a o 3 centimentry méně za 3 týdny. Kdyby tohle všechno fungovalo, měla bych tu matiku i ráda. A taky bych měla božské tělo.

Stačí mi ale jednoduchý poznatek - zvlážňuje a hydratuje krém nebo budu treska vysušená do dvou hodin? Ano, zvláčňuje a ne, vysušená nejsem.Jak voní?


Miminkovsky. Taková ta lehká jakoby dětská vůně. Nic převoněného, nic dráždivého, nic rušivého. Za tohle má u mně plus největší.

Jak se vstřebává?


I když na první pohled vypadá hutně a při focení seděl krém na ruce nehnutě (tedy neujížděl do stran, nesklouzával, nevcucával se), vstřebává se dobře a bez pocitu mastnoty.

Hodí se i na normální pokožku?


Nevím, co to znamená:-). Bambucké máslo se však hodí na všechny typy pleti a krém myslím bude vyhovovat všem, co mají rádi vydatnější konzistence. Minimálně v zimě to ocení asi každý. Za kolik?


Malé balení (50ml) seženete v L´Occitane za 250 Kč, velké (200 ml) za 945 Kč.
Jaký je váš tradiční kosmetický výrobek?
Luc.

6 komentářů:

 1. Ty dokonalé krémy L'Occitane mě vždycky dostanou. Tenhle vypadá moc dobře. Hutné krémy já ráda. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá moc pěkně :). Mezi moje tradiční výrobky, co si kupuju opakovaně patří třeba tělový olej NUXE nebo micelárka Bioderma Sébium...ale od L'Occitane jsem ještě nic neměla, vždycky mi to přišlo předražené a převoněné. Tenhle krém se mi ale líbí, hlavně proto, že vypadá tak neutrálně.

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadá skvěle... Ale ta cena...?
  Za sebe doporučuju Yes to carrot tělový máslo, cena příznivější =o) jen ho naše Sephora kua přestala dovážet, takže trochu prekérka =o(

  OdpovědětVymazat
 4. Měla jsem velikou slabost pro růžový krém z téhle řady bambuckého másla. Voněl tak krásně... ovocně... a ten kelímek byl roztomilučký ťuťuňuňu... L'Occitane prostě ví, jak na nás :-)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
 5. Do L´Occitane chodím čím ďalej, tým častejšie- zle, zle, karta je v jednom kole.. No, žijeme len raz!:)

  OdpovědětVymazat