Jmenovala se Natalia a fantazírovala o dětech s HolanďanemJmenovala se Natalia, pocházela z Ukrajiny a bývala to Holanďanova spolužačka z vejšky. Po 20 letech se potkali jako kolegové ve Florencii a milá Natalia nás zvala na večeři. Vždycky trvala na tom, že Holanďan musí přivést i mě a vždycky ty rozhovory byly na chlup stejné. Vždycky byly jen o následujícím:

1. FÁZE


To, že Natalia má asi ráda ženské pohlaví mi neustále připomínal fakt, jak se před Holanďanem rozplývala nad mou krásou, nad mýma očima, nad "krásnými souměrnými rysy a rozkošně kudrnatými vlasy," jak ráda říkávala.
Rozverně to opakovala stále dokola a já se vždycky jen přihlouple usmívala a za všechno jí děkovala, neboť mi to ještě nikdy nikdo neřekl, natož ženská. 


2. FÁZE


To, že Natalia určitě nemá ráda ženské pohlaví mi však došlo v zápětí.
"Taková nádherná ženská," povídá Holanďanovi. "Já si furt říkám, jak zrovna ty si jí mohl sbalit, to prostě nechápu," říkala.

"Ty," dodala dramaticky, "takovej průměrnej chlap by si měl najít nějakou průměrnou ženskou. Někoho víc k sobě. Třeba mě," dodávala vždycky se smíchem.

"No řekni, jestli bysme se měli špatně?" dávala Holanďanovi otázku, na kterou nechtěla odpověď.
"Měli bysme nor-mál-ní manželství. Nemusel by ses bát, že bych tě podváděla, protože nejsem vůbec hezká, aby mě někdo chtěl, já bych se taky strachovat nemusela, no řekli, jestli bysme se měli špatně?"

"Byli bysme průměrnej, ale nor-mál-ní pár. Lidi by se nedivili, že patříme k sobě. Čas od času bys na mě skočil, děti bysme měli ošklivý, ale chytrý a nadaný na ekonomii. No řekni," dodávala se smíchem.


Počkat.
Ona mluví o dětech?
A s mým Holanďanem?
A přede mnou?
Ta ženská nebude lesba.
Sakra!

Holanďan ani já jsem nikdy nevěděli, co říct nebo jak se tvářit.
I když se vlastně na nic neptala a fantazírovala dál. Manželství i děti viděla naprosto barvitě, jakoby o tom přemýšlela léta. Děti by prý vychovávali multikulturně, ale přála by si pro ně holanské občanství, jelikož: "kdo ví, kdy bude Ukrajina v EU."

3. FÁZE


Ve třetí fázi si Natália vždycky uvědomila, že se asi rozohnila moc a že možná překročila jakousi hranici. Bylo vidět, jak moc jí je trapně, a tak se to snažila obrátit.

"Takže, Holanďane," začínala s vystrčeným ukazováčkem, "když máš tááákhle hezkou manželku a tááákhle mladou, tak se o ní musíš výborně starat," udělovala rady do života.
"Musíš jí stále milovat, opečovávat, ve všem s ní souhlasit, nikdy jí neodporovat, nikdy jí nic neodmítat..."

Moje slova.
Já tu Natálku měla vždycky ráda.

"A hlavně," dodávala nakonec, "musíš bejt prostě pozornej manžel, jinak ti uteče!"


Odcházeli jsme pravidelně v rozpacích.
neměla ráda to její fantazírování o manželství a dětech, on byl zase dotčen, že ho nepovažovala za dost atraktivního.
Já ji měla ráda za veškeré lichotky a jemu zase lichotilo to, když mu chválila, jak dobře si vybral.
Nebo možná mu lichotilo, že by si ho ráda vzala.
Nevím. Nikdy jsem neměla dost odvahy se zeptat...

Co vy a podobné kolegyně/spolužačky/nápadnice/ctitelky vás nebo vašich poloviček?
Luc.

18 komentářů:

 1. Jo, taky bych pár příběhů asi našla. Je zajímavý, jak ženský umí intrikovat, za boha si nevzpomenu na žádnou podobnou storku, kde by "villain" bych chlap:-) Natalia zní jako učiněný zlatíčko:D

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to jsi mi připomněla mojí kolegyni z práce, která mi neustále říká, jak jsem krásná a chytrá a že on se ke mně nehodí. Navíc ho prý nesnáší, ale zvláštní je, že si neustále opakuje, jak by její jméno sedělo s jeho francouzským příjmením. No, asi už se nikdy nedozvím, co se za tím skrývalo. ;) Krásný článek! moc mě pobavil!

  OdpovědětVymazat
 3. :D Ctiteľky, nápadníce a podobné ženy okolo mojej polovičky už nežijú :D
  Ďalší super článok. Teda ale to musel byť divný pocit. Neviem ako by som sa zachovala ja, ale na konci som bola v šoku, že slečna odišla po svojich.

  OdpovědětVymazat
 4. "kdo ví, kdy bude Ukrajina v EU" mě rozsekalo nejvíc :D
  Boží zážitek, pro oba z Vás :)

  OdpovědětVymazat
 5. To asi neví nikdo... No každopádně to byla tedy ženščina! A já se pobavila. Jen ti nevěřím, že ti nikdo nikdy neřek/la, jak jsi nádherná, vtipná a milá atd. tedy před tou návštěvou, protože nyní ti to říká určitě každý.

  OdpovědětVymazat
 6. To mi přijde dost neslušné... já ženám moc nevěřim, vždy si řikám, že musí být o krok napřed a mají něco za lubem. A i kdyby ne, tak já o krok napřed být musím, jen pro jistotu ale musím... zatím se mi nic přímo nestalo... i když se mi třeba jednou kamarádka nějaké jiné holky snažila přebrat mého kluka pro tu svou kamarádku, nebyla jsem u toho, ale zuřila několik týdnů poté... on si to navíc chvíli nechával pro sebe, takže jsem si ještě představovala, že mu to ani nevadí...

  OdpovědětVymazat
 7. No zatím, a doufám, že to tak zůstane, s tím nemám žádné zkušenosti :D max. mi někdo něco takového vykládal, ale jen mezi 4 očima :D ... Ale nebývá to příjemné, člověk pak vážně netuší, jak se chovat.

  Zajímalo by mě, jak ta slečna vypadá.. :D:D

  OdpovědětVymazat
 8. Ta slečna to tedy měla celkem promyšlené, to se musí nechat, ta vychytralost :D Kdybys měla čas a chuť, tak mrkni, budu moc ráda :) http://roma450.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 9. U fáze 2. ze me několikrát vypadlo ,, Ty vole!"

  Já bych se asi taktně netvářila a řekla ji něco ve smyslu, že SVÉHO chlapa za obyčejného nepovažuji, což mi již několikrát dokázal a kdyby stál o obyčejnou a normální ženskou, už by si ji před těmi 20ti lety nabrnkl :-D

  OdpovědětVymazat
 10. no,bud pila málo alebo privela.tragikomedia.

  OdpovědětVymazat
 11. No jo, já mám podobné "potěšeníčko" pokaždé, když nám můj a přítelův kamarád představí novou slečnu. Vždycky si vybere takové ty živé, až moc kamarádské a otevřené všemu a všem. A ony se začnou vrhat při seznamování na toho mého drahouška. To je pusa na tvář, nenápadné doteky na rameno, probodávání očima a lichotky, jak je vtipný a sympatický. No já až nějaké jednou dám dělo... :D

  OdpovědětVymazat
 12. Neee :D už podle nadpisu jsem se smála, ale ten článek je perfektní Luci :))
  Co ale nechápu, jsou ty lichotky. Zrovna Tebe považuji za nejkrásnější modelku a vzor :) jsi perfektní ;)

  OdpovědětVymazat
 13. haha, no tak ta je dobrá :D já bych asi tak v klidu nebyla :D

  OdpovědětVymazat
 14. :D zas super článek. já bych si asi neodpustila nějakou jedovatější poznámku :D
  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 15. No tak Natálka by tohle v mém případě asi ukončila v půlce druhé fáze, pak už by ji do řeči asi nebylo :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Dokud Vás bude zvát oba dva tak je to dobrý, horší bude až jednoho z Vás zvát přestane :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Joooo to jsem taky lehce tolerovala slecne kamaradce ze stredni, jak si rozumnela s mym pritelem, ale presto me mela nejradsi.....a pak jsme se rozesli, podotykam ze po sesti letech, z toho pet jsme spolucbydleli....a slecinka nikdy bych ti neublizila, mam te moc rada nelenila a do mesice ho dostala...vyrazy ktere se mi honi hlavou - od rozchodu jsou to necele tri mesice - myslim popisovat nemusim...bud rada, ze u vas to dopadlo jen rozpakama :)

  OdpovědětVymazat