Sérum na růst řas NutraLuxe Lash MD: Stojí mi ty řasy za to?Řasy od přírody - nenalíčené i s řasenkou. Nula nula nic.

To mám za to, že jsem se nechala zlákat.
Že jsem nad tím nemávla rukou a neřekla si, že podobné mainstreamovky mě nezajímají, že mám svoje vlastní poklady. Ty přírodní. A vůbec. Že mně už nepomůže ani svěcená voda.

Jenže taky jsem jenom ženská a taky se ráno dennodenně musím koukat do zrcadla.
A jelikož mě Matka Příroda obdařila (kromě jiných "super" věcí) super krátkými, světlými, rovnými a zcela nevýraznými řasami, chtěla jsem víc. Chtěla jsem řasy husté, krásné, dlouhé.

A prodloužit řasy u mně nepřipadá v úvahu, víme. Nedají se na ně použít oleje.
Takže volba padla na sérum na růst řas NutraLuxe Lash MD, zřejmě to jediné sérum, po kterém vám řasy skutečně začnou bujit.

Nutno dodat, že obsahuje látky, které EU zakázala, a tudíž se musí objednávat přes e-bay z Ameriky. Já ho koupila od tohoto autorizovaného prodejce a do dvou měsíců se těšila na první viditelné výsledky. Těch jsem se dočkala.

Krvavé bělmo


To, že mi sérum očka dráždí, jsem věděla hned. Oči mírně zarudlé mi ovšem v ničem nezabránily. Víme přeci, že mám hroší kůži a nevadí mi takřka nic. Navíc - internet přetéká pochvalnými recenzemi na sérum a Petra Lovely Hair je chodícím důkazem, že i při dlouhodobém užíváním můžete mít oči krásné a řasy až do nebes. U Peti tedy minimálně k obočí.

Po 2 měsících užívání.

A já? Já jsem zase ta blbá výjimka, co potvrzuje pravidlo.
Po měsíci se však zarudlých očí zbavuju a vesele ho tak používám dál. Začala jsem toho dávat jen skutečně malinko, a tak se utěšovala tím, že takhle je to správně.

Po dvou měsících se mi ke krásným řasám až do nebes přidalo i krvavé bělmo. Především ve vnitřním koutku. Už nevypadám jak ubrečená, teď už jsem jak se zánětem spojivek. Lidé se mě na rudé bělmo ptají a snaží se pomoci.

Bolestivé odličování


Za asi nejšetrnější techniku odličování považuji pleť navlhčit pleťovou vodou a prsty rozetřít po celém obličeji olej, který si poradí se vším. Tomuhle stylu odličování je však konec, jelikož sérum takhle začíná dost pálit a štípat a oči jsou pak ještě rudější.


Stojí mi to za to?


To se ptám sama sebe docela často. Řasy mám teď dlouhé a pěkné, i když ano, kdybych sérum nanášela denně tak, jak se má, mohlo to být ještě lepší. Jenže mám skutečně pokračovat? Po jedné aplikaci trvá očím minimálně týden, než se zbaví krvavého bělma. Týden!

A co když se jednou vzbudím a zjistím, že jsem si poškodila oko nadobro? Že už se s bílým bělmem můžu rozloučit? Třeba to není možné, ale co já vím. A když to takhle dráždí mě, co teprve ti citlivější jedinci? Na druhou stranu - ostatním to očividně funguje a nevadí. Takže mě klidně můžete ignorovat:-)

Suma sumárum


To mám za to. Jednou ujedu a takhle to dopadá. Ještě jsem se nerozhodla, co se sérem budu dělat, ale už vím, že ať už budu kdykoli chtít změnit cokoli, přes podobné dryáky to už nebude. Fakt ne. Dlouho mě lákaly silikony, ale jestli to dopadne stejně jako s řasama, tak radši jednou umřu plochá než po celém těle podivně hrbolatá.


Co vy a NutraLuxe Lash MD? Osobní zkušenosti? Pro a proti?
Díky za rady,
Luc.41 komentářů:

 1. Já bych do toho nešla, u nás se to neprodává, slyšela jsem, že je to tu zakázané a to ne jen tak. Mám své oči ráda :)

  OdpovědětVymazat
 2. Recenzi na tohle sérum jsem četla už u Péti na blogu a jak píšeš, ona si ho chválila. Být na tvém místě, tak už bych ho dávno nepoužívala, zřejmě se sérum s tvýma nespřátelilo. Snad někdo vymyslí lepší, méně ,,drastickou" variantu séra na řasy.

  OdpovědětVymazat
 3. já na řasy zkusila kombinaci ricinového a avokádového oleje, jako třeba tady:(http://www.thebeautybybel.com/2013/11/how-to-grow-your-eyelashes-eyebrows.html - slečna používá kokosový olej, ale to bychom musely stát u sporáku, než se v našich klimatických podmínkách rozteče v tubičce od řasenky)
  a vážně mi přijde, že to funguje, ano, musela jsem si počkat docela dlouho, cca 2-3 měsíce, ale řasy mám prokazatelně delší a nepadají tolik.. a snad je to i zdravější (i když bych s tím na řasách taky nespala..)
  :)


  OdpovědětVymazat
 4. Já bych do toho nešla, už si tak nějak myslím, že jsou v životě důležitější a hezčí věci, než dlouhatánské řasy:-))) A ty silikony - vždyť by tě to převážilo:-))) a pak ta výměna po deseti letech, brrrrrr.

  OdpovědětVymazat
 5. Luci, já jsem ti ale říkala, když máš červené oči, nepoužívej to! Fakt, jestli tě to dráždí, tak se na to vykašli a radši to vyhoď, dlouhý řasy jsou sice pěkný, ale za záněty spojivek nebo víček to fakt nestojí a to nemusí být to nejhorší. Oni to píšou i na tom obalu, že jestli pozoruješ zčervenání nebo pálení, tak to nemáš používat. Já vím, že je to pekelně drahý a že to mrzí se na to vybodnout, ale není to sranda ;).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, Peťo, žes mě varovala, děkuju. Ale nedala jsem si říct:-(

   Vymazat
  2. Mrzí mě to, že jsem tě svými výsledky nalákala a zbytečně jsi to zkoušela a utratila za to peníze, ale radši bych se na to vykašlala, at si zbytečně nenaděláš nějaké problémy... každý fakt reaguje jinak, ta známá, co mne na to přivedla už to používá několik let a v pohodě, její dcera také a nemají problémy, kamarádka měla zpočátku ráno zarudlé oko a pak už ne, ale někdo má holt citlivé oči a prostě se to nedá, ale určitě bych kvůli řasám raději neriskovala....Jinak se silikony jsi mě pobavila :), přiznám se, že po té 30 mám také chvílemi cukání do toho jít, nikdy mi malá prsa nevadila, ani teď mi nevadí, ona je to vcelku i výhoda, jenže jak člověk stárne, tak prostě v obličeji vypadám jako ženská,ale tělo mám jako mladá holka a někdo by se asi radoval,ale já z toho zase tak odvařená nejsem :D a větší prsa by k té ženskosti určitě přispěla. Ale zase, pořád je to operace, nikdy jsem na žádné nebyla a bojím se riskovat "jen kvůli kozám " :D, ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, nechtěla bych nic velkého, prostě jen tak o číslo, aby měla jako mám ted s push upkou :). Viděla jsem krásné výsledky a nebýt srab, asi bych to klidně zkusila (prý to ale strašně bolí). Já proti úpravám nic nemám, sice žádnou plastiku nemám, ale říkám si, proč to nevyužít, když ta možnost tady je......

   Vymazat
  3. Peťo, to vůbec. Já vím, že jsi mě varovala a vůbec by mě nenapadlo se na Tebe zlobit jen proto, žes ho doporučovala. Ostatně - mě to přesvědčilo až tehdy, když jsem Tě na blogerce roku viděla. A rozhodla jsem se sama. Ale víš jak - já, která se v životě po ničem neosypala a které nevadí vůbec nic (o citlivosti tak nemůže být ani slovo), jsem fakt překvapená, že mě to takhle zničilo:-D

   A s těma prsama - já bych Tvojí postavičku brala. Jseš štíhlounká, ale to je výhoda. Vypadat jako holčička bude určitě ještě po padesátce:-D

   Vymazat
  4. Jo, je to zvláštní, mně zas na očích vadí skoro všechno, ale nemůžu říct, že to sérum by mi oči zhoršovalo :). Jinak já vím, však jsem hned jak jsi ho objednala psala, že doufám, že mi nevynadáš, když to nebude fungovat a slíbila jsi, že ne :D, takže je to zpečeno někde na fcb :D.......blbý ale je, že to sice funguje, ovšem přes takové vedlejší účinky :(.

   Vymazat
  5. Peťo, jak říkám - jsem to hlavně asi jen já, a komu to nevadí, ten ať mě klidně ignoruje. Možná jsem jen zhýčkaná vším tím přírodním, že tohle byl menší chemický šok:-D

   Vymazat
 6. Mám taky svoje řasy blbý, ale už jsem se s tím nějak smířila :-D Do tohohle bych nešla. Jednak kvůli ceně a jednak proto, že bych se bála, že mi to udělá s očima něco podobného jako tobě.

  OdpovědětVymazat
 7. Tohle je ten důvod, proč podobným sérům nevěřím. Nevím, evokuje to ve mně, že je v tom spousta svinstva :D Takže se spokojím i s tím co mám :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ne že bych bezvýhradně věřila v neomylnost EU, ale přeci jen to, že to zakázali trošku o něčem vypovídá. Už v tom bych viděla nějaké varování.
  (Tohle by měla být ta účinná látka, které je použita a je i třeba v očních kapkách na zelený zákal - http://www.sukl.cz/vyjadreni-sukl-k-pouzivani-ocnich-kapek-lumigan-pro-zvyseni?highlightWords=p%C5%99edepisov%C3%A1n%C3%AD+o%C4%8Dn%C3%ADch+kapek )

  A po takovéhle reakci na očích, bych to vyhodila bez zaváhání...
  Řasy nemáš nijak hrozný, abys takhle riskovala.

  Co se týče silikonů... Pokud z toho máš nějaké velké komplexy, proč ne. Ale měla by sis uvědomit, že zhruba každých 12-15 let budeš podstupovat celkovou narkozu vlastně "zbytečně", když jsi jinak zdravá, plus hůře se silikonová prsa vyšetřují na mamografu (i když to by se tě týkalo až po čtyřicítce) apod...
  Navíc jsi dost drobná, tak bych v tom zvětšení byla dost umírněná... a pak je otázka, jestli to tedy potom má smysl, když by to nebyl zas tak výrazný rozdíl.

  Veri

  OdpovědětVymazat
 9. No ty vole! Sem to chtela vyzkouset, ale radsi si to nelajznu, pac jak starnu, tak mam oci neako citlivy, prcic!! A co se silikonu tyce, klido ti venuju hektolitr svyho tuku 😃, ze i Pamca zbledne zavisti :)))

  OdpovědětVymazat
 10. zkusila jsem něco podobného a prostě to rozdráždí okolí očí, prokrví a řasy pak mají růst rychleji, ale za celkem blbou cenu. I Péťa má okolí očí strašně červené, je to vidět i na videu a to žere barvy i žilky vcelku hodně. A hezčí oči s nic moc řasama než krhavá panenka, řekla bych.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já to ale nemám ze séra a už navíc ho ani 2,5 měsíce nepoužívám, já mám blefaritidu, což je chronický zánět, měla jsem to vždycky a navíc ted začala jarní pylová sezona a s mou alergií ty oči červené mít budu vždycky, mám je prostě citlivé, mám je vždy červené po odlíčení, když déle koukám do počítače atd, za to ovšem vůbec nemohlo sérum ;)

   Vymazat
 11. no, tak to radsi zkouset nebudu. na jednu stranu me to laka, ale kdyz vidim toto... radsi ne-e :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pokud chces rasy aspon natocit, porid si kulmu na rasy od Oriflame. ja bych bez ni uz nedala ranu :)

   Vymazat
 12. Ahojda,

  já používám kapky na nitrooční tlak Lumigan a spokojenost :-) oči mám citlivý a tohle mi nic nedělá, nanáším je v pidi množství štětcem na linky =o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.sukl.cz/vyjadreni-sukl-k-pouzivani-ocnich-kapek-lumigan-pro-zvyseni?highlightWords=p%C5%99edepisov%C3%A1n%C3%AD+o%C4%8Dn%C3%ADch+kapek

   Vymazat
 13. moc bych si přála mít krásné řasy, ale nerada bych měla nějaké problémy, takže si holt budu muset vystačit s řasenkou :)

  OdpovědětVymazat
 14. Já měla rudý oči i po tom Riciňáku, takže radši ne :(

  OdpovědětVymazat
 15. Mne nedávno prišla ponuka na skúšanie nejakého Realash, ale milo som ich odmietla..bojím sa takýchto experimentov..a ja som s mojou dĺžkou spokojná, takže ja nič takéto skúšať určite nebudem..a tiež mám za sebou laserovú operáciu očí, ktovie čo by mi to spravilo :P Ja takýmto veciam osobne neverím..každá to máme podľa mňa dané geneticky :)

  OdpovědětVymazat
 16. Chápu tě, že chceš být ještě krásnější. Tedy vlastně nechápu, protože vypadáš úžasně. Nevšimla jsem si, že by měla nějaké krátké řasy. Ty tvé nádherné oči!
  Ovšem já si ani nevšimla, že bys potřebovala jiná prsa. Hlavně si je nenech dělat, protože je vážně zbytečné být v narkóze jen kvůli větším vnadám. Neriskuj! Stačí dobrá podprda :-) nebo ještě lépe žádná ;-D

  OdpovědětVymazat
 17. Já osobně bych nikdy nepoužívala něco, co není povolené v EU, EU má jedny z nejpřísnějších testů, ať už kosmetiky, potravin, léčiv nebo hygienických předpisů, že to u nás neschválili má určitě svůj důvod. Hele Luc když nad tím tak přemýšlím, ty tak miluješ ty olejíčky, tak zkus na řasy ricinový olej :) na omlazení je o tom nějaké téma, prý po tom krásně rostou řasy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, díky, ale já riciňák používám už asi 8 let a na řasy to nemá vliv vůbec. I když je to jinak olej výbornej a nepostradatelnej:-D

   Vymazat
  2. V tom případě mě napadá ještě sérum od Taliky, Vichy nebo RefectoCil Longlash Gel :)

   Vymazat
  3. Jsi zlatá, Leni, děkuju. Nicméně už asi do ničeho nepůjdu. Kašlu už na to:-D

   Vymazat
  4. A co třeba kleštičky na řasy? :) Přiznám se, že jsem na nich závislá ;)

   Vymazat
  5. Díky, Peťulko. Ale kleštičky ani kulma, tam ani není co dát:-D

   Vymazat
 18. Ja tedka začala použivat riciňák a zdají se mi takový jako silnější:) Ty se v těch olejích vyznáš mohla yb si udělat článek kterej a na co třeba použiváš! :))

  OdpovědětVymazat
 19. No ty bláho! Já bych se opravdu bála to dál používat. Nedokážu si představit, že bych za pár let na to mohla doplatit a mít trvale červené bělmo nebo oslepnout. Už takhle jsem vyděšená, protože můj táta je na jedno oko slepý a ještě to podporovat. Živě vidím ten příběh. Zaplatila tisíc korun za slepotu. Já jsem děsnej posera a dramatizér :-D

  OdpovědětVymazat
 20. Lucie- krasne logo! Od koho to mas zpracovane, napises?
  Vypada moc hezky!
  Ps: ja mam taky nove logo. Uplne to zmeni blog!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Veru. Konečně jsem začala koukat na vzhledovou stránku věci a máš pravdu, logo dělá hodně. Postara se o něj fotografka Jana Bauerová. Je dobře dohledatelná např. na FB:-)

   Vymazat
  2. Dobré vědět, určitě se to bude někomu hodit. Podle mě téma na blog jako hrom- kolik sem chodí blogerek:-)?

   Vymazat
 21. AAUU! :( jsi teda hrdinka, že si to tak dlouho vydržela! :-D
  No já nevím, na tyto séra obecně moc nevěřím i když jsem poslala ségru pro sérum na řasy od Alverde a je to fakt znát. Přijde mi ale celkem až neuvěřitelný, že je někdo ochotný dát za sérum 2000 a pak čeká, jestli to zabere...a Ty se na to z vysoka vyprdni, jsi krásná i bez smetáků jako má Peťa ;)
  Kristýna (bývalé The company - LIFE)

  OdpovědětVymazat
 22. No, já jej teda nezkoušela, ale vzhledem k tomu, že mé řasy bohužel vypadají dost bídně, tak bych přesně něco takového potřebovala, Péťa má totiž opravdu božské a nádherné řasy. Tak nevím, třeba to risknu :)

  http://estrella-2012.blogspot.cz/2014/04/super-vonavy-super-playboy.html

  OdpovědětVymazat
 23. Ahoja, tohle sérum jsem nezkoušela, ale každý večer než jdu spát, si řasy natřu ricinovým olejem a po měsící užívání mám krásné husté řasy a i delší než předtím, navíc olej je super i na vlasy a suchou pokožku :) A navíc stojí jen cca 80,- od Saloosu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivuš, tak teď jsi mě navnadila. Já riciňák používám už léta letoucí, ale jen na pleť (i když ho plno ulpí na řasách) a nikdy nic. Ale jelikož ho mám vždycky při ruce (jo, je bezvadnej!), tak to ještě jednou zkusím i na ty řasy:-)

   Vymazat
  2. Pak dej vědět esi si viděla rozdíl :) Mně přestaly vypadávat řasy - a to si je po ránu pořádně mnu, a nijak mě oči nedráždí a to nosím čočky, tak su zvědavá jak u tebe bude fungovat. Stačí nanášet na noc ke kořínkům a projet s ním řasy, aplikuji pomocí prstů :)

   Vymazat