Přeskočit na hlavní obsah

Když ženské kupují pytel brambor
"Hlavně to zase nepiš na blog nebo budem vypadat jako ještě větší krávy," říká mi ségra, když vylézáme ze supermarketu.
To je toho.
Šlo jen o malé nedorozumění.
Řeklo se pytel brambor, ten jsem vzala. Už jsem netušila, že to na pokladně bude problém.

Na pokladně obsluhuje mladičká brigádnice. Taky ženská.
A jelikož pytel brambor nemá čárkový kód, neví, jak jej naúčtovat.
"Nevíte," ptá se slečna, "kolik kilo to je?"

Kolik kilo?
Bože, já jsem ženská, jak to mám vědět?
Jsem ráda, že umím brambory oškrábat a uvařit.
Se ségrou na pytel ovšem znalecky koukneme, potěžkáme a verdikt je jasný.
"To bude tak...kilo," říká rozhodně ségra.
"Jo, kilo," kejvu souhlasně.
"No, to vypadá na kilo," říká holčina a hledá v tabulkách číslo.
Všechny jsme najednou děsně chytrý.


"Víte, my v síťkách máme brambory jen po deseti kilech," dodává po chvilce.
Deset kilo?
Obě na to se ségrou zase ZNALECKY koukneme.
Tohle a deset kilo?
"Ty hele, ale vem si," říká ségra. "Náš Pinďa má kilo a je mnohem lehčí než tenhle pytel."
No jo, to je pravda.
Ta holka nebude úplně hloupá.
Je vidět, že jí to chvilkama i zapaluje.

Chci říct. Mě by nezapálilo vůbec nic.
"No jo, to bude deset kilo," kývu zase souhlasně.
Vždyť to vidím přece, ne?
Jasnejch deset kilo!
"No, to vypadá na deset kilo," říká holčina a zadává kód do kasy.


Zase - jsme děsně chytrý.
A děsně pyšný na to, jak jsme tak zapeklitý problém - problém ženská - úžasně a rychle vyřešily.
Stydíme se až když odcházíme. Hanba nás fackuje.
"Hlavně to zase nepiš na blog," říká mi ségra. "U tebe už si lidi zvykli a nečekaj, že koupíš něco správně, ale já? Já mám ještě celou budoucnost před sebou!"

Co vy a odhady "baj voko"?
Luc.
Komentáře

 1. Ahoj Lucko, nic si z toho nedělej, já jsem tak jednou kupovala pivo - měli poslední balení, bez kódu, bez označení, a zakázala jsem prodavačce roztrhnout papírový obal, protože to byl dárek pro švagra. A nenechám to v tom obchodě, a nekoupím nic jiného. :D Věnovali se mi tři prodavači a nakonec manager obchodu správný kód kdesi vytelefonoval. Jak na mě čuměli lidi, to nebudu ani komentovat. :D Haha. Jo, a dlouho jsem tu nebyla, opět se vracím na blogy, máš to tu moc krásně vynovené a gratuluji k blogerce roku. zasloužíš si to! :))))

  OdpovědětSmazat
 2. Já vás podezřívala, že jste chtěly "ušetřit." Každopádně žádná ostuda :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Ale teď už vážně - kolik to teda bylo kilo?? :-D

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý :-) já neodhadnu nic.

  OdpovědětSmazat
 5. hahaha... váhu kilo nebo 10 kilo bych odhadla, ale mě zas hlava nebere, jak si "představit" třeba 80 centimetrů... nebo občas někde říkají "o velikosti 5 fotbalových hřišť".... moje hlava zná jen krátký -dlouhý - velký - veliký... :) přesněji to nejde :)

  OdpovědětSmazat
 6. :-D no hahaha odhady baj voko jsou absolutně na nic :-D neumím a neznám...
  V obchodech se mi běžně stává, že zboží nemá kód a já trvám na tom, že to CHCI koupit!

  OdpovědětSmazat
 7. Tak to mě pobavilo :D jsem stejnej retard :D

  OdpovědětSmazat
 8. raz davno mal operator Oskar vianočnu akciu.v bazene mali sladke melony a mali sa loviť do siete a potom odhadovať váhu.po piatich minutach premyšlania ma už skoro chlap chcel hodiť medzi ostatne melony,tupo som sa usmiala a tipla o 5 kg menej :-)

  OdpovědětSmazat
 9. :)))))
  Chápu, úplně. Odhadnout míru čehokoliv je pro mě neřešitelný problém. Ale to nevadí, to se ještě naučíme - ještě do toho jednou dorosteme! :) :-P
  Verunka

  OdpovědětSmazat
 10. Kamarád mě vzal na vyhlídkový let a ptal se, jestli vím, jak jsme vysoko... a já na to nooo asi čtyři kilometry? Hm, bylo to 400 metrů :)

  Hlavně, že jste ty brambory koupily, to je důležitý!
  A ségra má recht :)

  OdpovědětSmazat
 11. jídlo celkem odhadnu "jo to je tam na 3 obědy, ne? :D
  Ale jak už někdo psal - 4 fotbalová hřiště? Jooo to je mi o mooooooooooooooooc jasnější než v metrech nebo kilometrech nebo čem čtverečních - představim si tu samou neurčitou plochu, akorát zelenou :D
  Vzdálenost mez městy - číslo k ničemu, mi stačí říct "je to daleko" - jak daleko? - "noooo asi xy hodin cesty" a vim, ne? :D

  OdpovědětSmazat
 12. Holky boží :-)....funguje to u mě stejně: kilo nebo deset kilo - dyť je to stejný a nula od nuly pojde, ne...ale když mám to desetikilové kilo tahat domů, tak mi dojde co jsem vlastně nakoupila - no prostě v očích váhu nemám, no !-D....ale umím být děsně chytrá taky :-D.....a hlavně to piš na blog!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Já odhadovat neumím absolutně...v ničem...:D

  OdpovědětSmazat
 14. Matika mi nikdy nerobila problém. Dokonca som ju mala rada, ale váha, mieri. To už je iná káva. Ale priateľ si už nato zvykol a keďže používam väčšinou pri takýchto číslach cca = plus mínus niekoľko metrov, kilometrov, kg. Nie jeden dva ale aspoň 10, 20. Preto už keď sa pýtam na vzdialenosti pýtam sa od jeho domu k nám alebo z našej obývačky do kuchyne... To si viem ako tak predstaviť. Ale to koľko je 10 cm a podobne viem len s pravítkom :)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …