Zlaté pravidlo: Jak na bručouny


To, jak se vypořádat s jedovatými lidmi, mě naučila jedna z mých prvních brigád asi v 17-ti.
V plzeňském supermarketu jsem měla dělat ochutnávku pro lidi čokoládiček Geisha. Tři dny v kuse. Měla jsem stánek, kimono a pytel čokoládových bonbonů (héééč).

Dva dny akce fungovala, třetí den nebylo ani kimono, ani stánek, ani čokoládičky.
Paní vedoucí se rozhodla všechno vyhodit, ač si klient zaplatil i za třetí den. Kimona vyhodila, papírový stánek skartovala a čokoládičky odmítala vydat.

Zoufalá, že mám po brigádě, jsem běžela za pánem, co měl stánek Geishy na starost. Oblíhnul situaci a šel za paní vedoucí. Té, i když mu odmítala všechno vydat zpět či mu podat rozumné vysvětlení, nevyhrožoval. Nerozčiloval se. Nekřičel. Neříkal, že to tak nenechá a že si to s jejím šéfem vyřídí.

Místo toho mírně ustoupil, oblídnul i jí a s velice klidným hlasem, leč poměrně nahlas, povídá: "Slečno vedoucí, ta kila čokolád si klidně nechte. Jsou výborné, doufám, že si pochutnáte. Ale nic vám nepomůže tak, jako pořádně tvrdej sex. Zkuste to někdy a pak budete určitě i příjemná a usměvavá jako třeba tady Lucie," zakončil svůj projev ukazováčkem na mě.

Cože? To ukázal na mě?
A proč se tak debilně usmívám?
Bože, to je trapný. Kouká na mě půlka supermarketu.
Jakobych byla nějaká...
Ale na druhou stranu...že.


Pán následně odešel, já už dávno zapomněla jeho jméno, ale takhle věta ve mně už navždy zůstala. Ideální je s ní chodit po světě a na všechny bručouny se usmívat.
Protože teď už víme, co to znamená.

Jaké největší "moudro" vám kdy člověk dal?
Luc.

PS: A kdybyste mě někdy náhodou potkali nabručenou, tak mám jen špatnej den, rozumíme si, že:-)?

11 komentářů:

 1. :D skoro mi zabehol rožok. Moja chyba pri tvojich článkoch sa nedá jesť, piť, nič, lebo hrozí, že to z človeka pri smiechu vyletí von :D
  Teda to musela byť situácia. Zaujímalo by ma ako by som sa pri niečom takom zachovala.
  Jaaaaj dobre sa bavím. :D a môžem ísť s úsmevom do záhrady sadiť.

  OdpovědětVymazat
 2. Jj, udusit je láskou je nejlepší. Na to se nedá nic říct, a tak nakonec musí ustoupit, protože by byli za totální trotly. Plus na chlapy speciálně ještě zabírá přehnané lichocení - "Ale opravdu? To jste vymyslel báááječně! Kam na tak skvělé nápady chodíte? Jste úžasný!". :D

  OdpovědětVymazat
 3. :D Nádhera. Můj otec celý život vypráví příběhy z vojny. Já budu asi své děti trápit příběhy z letních brigád :-) Sama mám dost podobných zážitků. I proto jsem se rozhodla psát blog.

  http://leelasjob-blog.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Na nepříjemný lidi hraju zmatenou "blbku"... Pomůžete mi, prosím? Zabírá mi to, jen to pak musím za rohem rozdýchat :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Já na bručouny docela trpím a nejhorší je, že mě napadne, co bych jim tak řekla až už je ta situace dávno pryč... V tomhle fakt neumím chodit.

  OdpovědětVymazat
 6. chacha :) to snad není možný :D ale dobře to vyřešil... vysvětlilo se nakonec,proč ty čokošky zabavila??

  OdpovědětVymazat
 7. ano presne tak.nahoršie čo môžeš urobiť je,nechať sa vytočiť.treba si zachovať chladnu hlavu a nasrať dobrou náladou.

  OdpovědětVymazat
 8. Nikdy mě tihle škodolibí lidé nepřestanou udivovat. Ale pán jí to řekl moc pěkně to se musí nechat :D

  OdpovědětVymazat
 9. Tak tohle mě pobavilo, díky :) jojo tohle pravidlo si denně opakuji v práci ,ale je to fuška být nad věcí :)

  OdpovědětVymazat
 10. Další skvělá historka, tu radu určitě nebudu váhat použít až budu mít pocit, že by ji někdo rozhodně potřeboval :D Díky Luci, zase jsi mi rozzářila den :)

  http://estrella-2012.blogspot.cz/2014/04/famous-beauties-monika-leova.html

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to nema chybu. To si musim pamatovat a neco na tom urcite bude. ;)

  OdpovědětVymazat