Panebože! Topí se mi slepice!


"To je slepice!"
Takové nařčení mi nikdy nepřišlo nějak extra urážlivé. Až doteď. Teď mi došlo, že slepice jsou fakt pitomé.

Jela jsem k našim na víkend s příslibem klidného víkendu. Místo toho mě nechali samotnou a nedovřeli vrátka od zahrádky, kde jejich slepice sídlí. Ty slepice, co snáší výborná domácí vajíčka. A taky ty slepice, co teď utekly na dvůr.

Pipiny pitomý.
To je mám snad nahánět po celým dvoře?
Zase já?
Jak je tam chci jako zpátky zase zahnat?
Vyběhnu na dvůr a začnu na ně dupat a křičet a divoce házet rukama.
Stoupnu si dokonce před dvířka od kurníku, aby jim jako došlo, kudy kam.


Slepice lze rozdělit do dvou skupin.

 • Ta první je ta, co nereaguje vůbec a užívá si svobody, aby mohla osrat kde co.
 • Ta druhá je ta, co reaguje, je vystresovaná, bojí se mě, a tak se snaží utéct. Snaží se utéct i přesto, že před sebou vidí plot. A tak naráží hlava nehlava do plotu a v té panice to ještě třikrát zopakuje, dokud je to nezačne bolet.

Nesnáším slepice.

Půlka panikaří a z té druhé půlky panikařím zase já.
Jedna slepice, zřejmě ta nejchytřejší, se však rozhodne vzlétnout, ale spadne do velké nádrže s vodou.
Panebože, mně se topí slepice.
Kurva!

Slepice začíná plavat. Tak vida, mají nějaký pud sebezáchovy.
OK, tak si plav, já budu nahánět ostatní děvčata.
Jenže ostatní devčata se buď šprajcla hlavou v plotu anebo jsou příliš zaměstnaná prozkoumáváním dvora.
Co? Že jí mám pomoct?
Proč zase já?


Chci říct.
Taková rozzuřená slepice mě určitě klofne.
A vůbec. Netrpím na černé svědomí.

Netrpím. Ale kromě sebe teď lituju i jí.
A naši mi nikdy neodpustěj, že jsem jim zabila slepici.
Číhnu, jestli nekoukaj sousedi a vrhám se do ledové vody pro slepici.
Ta, zřejmě ráda za záchranu, úplně zapomene na klování a nechává si pomoct.
No proto!
"Tak slepice, já tě zachránila, tak pojď do kurníku," křičím na ní hystericky.

Ještě chvilku lítám mezi slepicema, ale výsledek žádný.
Holky ze mě nemaj respekt.
Než přijel na pomoc taťka, půlka "holek" zpustošila dvůr a půlka došla k úrazu různého druhu. A já?
Já teď budu i vajíčkama opovrhovat!


Co vy a divoká zvěř?
Luc.

24 komentářů:

 1. Haha, úplně ti rozumím, občas naháním sousedovic slepic,e co přelítnou k nám, a je to fakt zábava. Rekord je asi půl hodina nahánění jedné slepice do díry v plotě, kterou nemohla trefit, samozřejmě bez úspěchu. Jak mám zvířata všeobecně ráda, tak slepici bych snad i dokázala zabít :)

  OdpovědětVymazat
 2. Také nám jednou utekly slepice a já seděla dvě hodiny před brankou a čekala na naše až je zaženou, protože se jich bojím :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Hahahaha :D tak teď jsem se fakt zasmála! Se slepicama nemám úplně velkou zkušenost, ale s kohoutama už jsem vyslechla pár historek. Když pré chytnete rozzuřeného kohouta, které na vás chce zaútočit, tak ho musíte chytit za nohy a mlátit s ním o zem, abyste ho omráčili! :D já su teda milovnice zvířat, ale dobrovolně přiznávám, že téhle představě se směju.. Tohle se pré fakt dělá a je to jediné, co ho uklidní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to je bomba, už vím co budu dělat (pokud neomdlím strachy) až na mě takový pazúr zaúčtočí:DDD

   Vymazat
 4. Luc, sem si zase malem ucurla smichy!! Jediny, co bych zkusila je zradlo.. Hazet jim naky zrni a nalakat je zpatky :))))

  OdpovědětVymazat
 5. Tys s nima byla fakt o samotě? Moje hrdinko! Se slepic bojim, jak po člověku tak jako počíhávaj bokem, protože maj ty oči blbě umístěný. A jak se hýbou...jak takoví ti malí dinosauři co útočili v tlupě a sežrali kdekoho, brrrrr.
  Jako ne, že bych neměla ráda zvířata, třeba v ZOO, za sklem nebo plotem, ohradníkem a vodním příkopem jsou v pohodě...

  OdpovědětVymazat
 6. excellentne napisane, ja mam so slepicami podobne skusenosti, (o malilinko lepsie) a absolut suhlas, su to najhlupejsie stvorenia, ale domacimi vajickami neopovrhnem nikdy :))

  OdpovědětVymazat
 7. Tebe si nedovedu představit, taková jemná, delikátní a elegantní...to by byla fakt bžunda na tebe koukat.

  OdpovědětVymazat
 8. Slepice máme nově asi týden. No, je to fuška...oni jsou fakt pitomí!!! Do kurníku jít nehodlají, takže dnes bylo zahánění na mě. Čapla jsem je z ocas přitáhla a chytila no byla to fakt akce!!!
  http://adush09.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 9. Luci, ja te chapu. Taky se slepic bojim, ale i malych kuratek. :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Na slepice a jiná zákeřná zvířata (zdravím našeho neposlušného hafana) vždy a za všech okolností platí na přilákání žrádlo! Příště zkus vzít nějaké zrní nebo jakékoli jídlo, vysyp je kousek za vrata se slovy „na pipipi“ a uvidíš tu rychlost, jak přiletí.

  OdpovědětVymazat
 11. Mi zdrhnul kun a ozral babice afrikany :-) pak se prosel jahodama a ty zkrmil taky... nastesti se nevzpiral a sel do boxu sam

  OdpovědětVymazat
 12. Dnes jsem se opravdu pobavila :D No, mě slepice nesnášely, babička je chovala. Já jsem před nimi zásadně utíkala, třeba i na žebřík, když byl poblíž...

  OdpovědětVymazat
 13. Babička je měla, když jsem byla malá a měla jsem z nich hrůzu, dokáži si tvou situaci živě představit. :) :D

  OdpovědětVymazat
 14. Jednou se mi stalo něco podobného. Nikdo doma a slepice po celé zahradě. Některé z nich ozobávaly jedovaté konvalinky, jiné se zase prošly po kaktusech, ale ve finále to přežily všechny včetně mě, takže to dobře dopadlo. :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Miluju Lucie Tvůj styl a s nadšením vítám další Tvůj článek.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj,vím,že tenhle komentář nebude mít souvislost s tímhle článkem,ale chtěla bych ti říct,že nikdy nebudu litovat toho,že jsem si v létě roku 2011 ve 2 hodiny ráno projížděla blogy( u toho jsem si lakovala nehty :D) a narazila na ten tvůj. Píšeš vážně moc dobře a vtipně. Vždycky se u tvých článků zasměju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Ivuš, Ty už jsi tu koukám veterán. To mě moc těší. A děkuju za krásný komentář, doufám, že Tě to tu bude bavit ještě dalších pár let...:-)

   Vymazat
 17. Tak těď jsem se upřímně zasmála :D:D skvělě napsáno!

  OdpovědětVymazat
 18. Znám! My naháníme po zahradě králíky když zdrhnou :D Králíci sice nemají zobáky zato dokážou všema čtyřma nohama a všema drápama co jich mají pěkně ublížit + neumí plavat :D
  PS: moc se mi líbí úvodní logo, delší dobu jsem tu nebyla a tohle je pro mě novina :)

  OdpovědětVymazat
 19. Zrovinka předevčírem jsem honila ovce. Ty potvory vždycky vyčíhnou tu správnou chvilku, aby vzaly čáru a my je pak s manželem honíme po celé vsi. Jednou nám utekly a našli jsme je 15km od bydliště. Vždycky jsem si myslela, že ovečka Shaun je dosti přehnaná, ale když vidím ty naše "sekačky", jak jim z očí koukají lumpačiny, vím určitě, že Shaun je jistojistě skutečná "postava".
  Poslední honění ale nedopadlo dobře. Náš beran asi na protest proti omezování svobodného pohybu spáchal sebevraždu oběšením se na houpačce :(

  OdpovědětVymazat
 20. :D ale dobre si to zvládla. Priateľovi rodičia, keď chodia v lete na dovolenku, tak my sa im staráme o zverinec. Už sme naháňali po dvore (aj u susedov) sliepky, zajace. A jeden rok našu starostlivosť neprežili všetky malé sliepočky, ale zase nebola to naša vina, lebo ich požralo nejaké zviera, ale tak pointa je v tom, že ja keď naháňam nejaké zvieratá, tak kričím ako blázon a keď sa za mnou rozbehnú, tak utekám a kričím ešte viac. Mám rada zvieratá, ale neznášam, keď sú nechápavé a nevedia čo od nich chcem. Presne ako u teba - človek im ukáže cestu a oni zachovávajú paniku. :)

  OdpovědětVymazat
 21. :D:D Na tebe tak nastražit skrytou kameru, protože toto je škoda nevidět. :D

  OdpovědětVymazat
 22. Tak pozor! Slepic se tedy musím zastat. Nahánění je sice složitější, ale jen pro cizí lidi, ti domácí ví, jak na své slepice jít. Se slepicemi jsem trávila každé prázdniny u babičky a mám je ráda dodnes. V neděli jsem slavila den dětí (ne, fakt nejsem dítě už asi patnáct let, ale to snad nevadí...) v ZOO ve Vyškově a mají tam různé rasy slepic a králíků a udělaný Hanácký statek - pro rodiny s dětmi (ne s puberťáky) fakt doporučuji. Kdo ale slepice moc nemusí, tak ať tam radši nechodí - mají tam i japonské bojové plemeno a ten kohout vypadal fakt drsně...

  OdpovědětVymazat