Proč nemám ráda sluníčkové lidi


Já nejsem cynik.
Jsem celoživotní optimista.
Jsem přesvědčena například, že Holanďan už si prostě lepší ženskou než mě prostě nemůže najít.
Ale bojím se sluníčkových lidí. Poznám je už po první větě:

 • Vždycky se mají líp než já
 • Vesmír se o ně postará
 • Milujou všechno živé
 • Jsou vděční i za to, že jim vržou panty
 • Jsou tu pro mě vždycky
 • Miláčkové, energie, telepatie a andělé
 • Všechno dobře dopadne, to mi můžou zaručit
 • Myslí jedině pozitivně
 • Nemají černé myšlenky
 • Nikdy nemají ráno krizi, když musej vstávat
 • A nemají smysl pro humor

Lehce mě tím vytáčejí. Dobře, tak jsem cynik. Funguju na úplně jiných principech. Ráno mívám krize pořád, den blbec zhruba tak třikrát za týden, nemiluju všechno živý a všechno dopadne dobře jen v tom případě, že nepřiložím ruku k dílu.

Ale o co míň sluníčka, o to míň mraků se mi může prohnat náladou, že.


"Zítra večer? To nemůžu, to mám skupinové meditace," pochlubí se sluníčková kamarádka. "Je to tak strašně uklidňující a ...počkej," zarazí se mrknutím na monitor. "Ježiš ta vypadá. No pojď se podívat. Tohle je ta nová mýho ex. No podívej se. Tlustá, ošklivá, domácí puťka. Nevím, co na ní vidí. Takovej hezkej chlap a on si vybere tohle? Teda né, že bych byla nějaká sexbomba, ale aspoň mám zdravý sebevědomí."

"Ne! Panebože, podívej: She is expecting a baby hlásá Facebook. Ježišmarjá! On si kvůli ní bude muset pořídit dítě? A to ho přitom nikdy nechtěl. A že to vím, byli jsme spolu takovejch let. Tak to je jasný. Je s ní jenom kvůli tomu dítěti. Nemiluje jí!"

Nemám ráda ty náhlý exploze sluníčkových lidí.
Bubli, bubli, bubli. BUM!
Zaplaťpánbu, že já jsem normální.
Chci říct.
Holanďan mě nechat kvůli nějaký cuchtě, tak mu to patří.
Já zůstanu v klidu.
V klidu usednu nad blog a slovíčko "Holanďan" přepíšu ze všech příběhů, co se tady o něm kdy objevily, třeba na slovíčko "Ital". To se zblázní.

Co vy a sluníčkoví lidé?
Luc.


19 komentářů:

 1. Já mám vždycky u takových lidí pocit, že se uvnitř musí hroutit a tohle je jen maska, která je udržuje před lidma na nohou.

  OdpovědětVymazat
 2. Sluničkoví lidé nejsou moc vyrovnaní. Já rovnou raději říkám všechno na rovinu a žádný meditace nepotřebuju:)

  OdpovědětVymazat
 3. Ajaj, většinu těch bodů bych splňovala :-) Ale za sluníčkového občana se nepovažuju.. ale možná mám jen okoralé srdce a nejsem schopná takových něžných citů :-) Viděli jste třeba tohle video, to je prostě bomba parodie právě na tento typ lidí (https://www.youtube.com/watch?v=9_g3xftjb5o). Kdysi jsem ho viděla i s českými titulky, ale tu verzi jsem nenašla. Ale podle mě to je jen jedna z dalších her, které se sebou hrajeme, a je úplně jedno jestli hrajeme cynika, nebo sluníčko. Nebo někoho mezi :-)) Ale upřímně řečeno, nebylo by fajn mít pocit, že vesmír se postará a že každý další ráno není otrava? (tedy pokud to není víkend?) :-)

  OdpovědětVymazat
 4. No nějaký ten bod splňuju, ale krize se podle mého nevyhýbají nikomu ;) a nemedituju :D Jsem ale fakticky pozitivní, když mi život přinese nějakou ránu, jsem z toho smutná, ale nebabrám se v tom, snažím se to zpracovat a brát to jak to je. Hezký den.

  OdpovědětVymazat
 5. Nevím, kde ten optimismus berou, když na světě je tolik zla a bídy...Jsem totiž realistický pesimista a vím, že se dějí špatné a "naschvál" věci...Jo, někdy zvednou náladu, když se na mě usmějí (a že sluníčkových kamarádek pár mám, jednu až extrémně!), ale většinou nevěřím vlastním uším, co dokáží vyplodit za věty. A ano, smysl pro humor jim chybí, hlavně ten černý a ironický :)

  OdpovědětVymazat
 6. Nemám ráda jakýkoli extrémy/ extrémistický bojovníky za cokoli - dobrou náladu, práva zvířat, Alláha, skleníkové plyny... A když se na mě podívají pohledem "pokud to neděláš jako já, děláš to spatně a shoříš v pekle", mám chuť jim vrazit :)

  OdpovědětVymazat
 7. Asi taky nejsem sluníčkový člověk... Ale vím, že je to o roli, kterou si vybereme :)
  A nemám ráda, když se ze sebe někdo posere, ať už je to sluníčkový člověk, nebo cynik.
  A "zaplaťpanbůh", každé ráno NEMÁM KRIZE. Proč taky? :)
  Kat....

  OdpovědětVymazat
 8. Já jsem sluníčková až na půdu. Ale na druhou stranu chrlim tolik sarkasmu, až to hezký neni :D. A od plic si taky ráda zanadávam :). Schizofrenie hadr :D.

  OdpovědětVymazat
 9. Podle mě jsou "sluníčkoví" a "sluníčkoví" lidé. Obdivuju ty lidi, co jsou pořád pozitivní a na všem najdou něco fajn (o to se taky snažím). Ale takoví ti, co políběj nově vypučelej pupen na květině, kterou si sami vypěstovali, a pak okomentujou statusem na fb, když pupen uhnije a jsou z toho upřímně nešťastní, tak ti mi lezou na nervy :))

  OdpovědětVymazat
 10. Sluníčkoví lidé přežívají z toho, že kradou energii všem normálním lidem okolo. Skupinová terapie je zločin. A dneska just nebudu vstávat, protože to vedro je únavný a moc sluníčkový.

  OdpovědětVymazat
 11. Tihle lide me vytaceji! Podle me si na to jen hrajou, pro okoli. Jinak to neni mozne. Ale zajimalo by me, co se v nich skutecne odehrava.
  Ja bych takova byt nemohla, jakozto milovnik ironie a vecny cynik :-D

  OdpovědětVymazat
 12. Presne takýchto ľudí nemám rada, môžeš im povedať hocičo a stále sa na teba budú usmievať a vnucovať ti lásku a mier. :DD

  OdpovědětVymazat
 13. Uuf, už jsem se lekla, že mezi ně taky patřím, ale od poloviny specifikace jsem si jen říkala, to ani náhodou :-D

  Jasně že časem vybouchnou, protože u spousty lidi je tento slunickovy zivot jen pozlatko a pretvarka.

  OdpovědětVymazat
 14. Mě ti lidi děsí. Oni prostě někoho jednou musí zavraždit, prostě musí...

  OdpovědětVymazat
 15. Tento typ lidí taky moc nemusím. Můj život teda rozhodně není dokonalý. Ne že bych se měla špatně, stěžovala si a byla nespokojená. Jen tím chci říct, že i mě se občas nedaří, všechno mě štve, všichni mě štvou a nic mi nevychází. Občas... Někdy víc, někdy míň. Prostě to není tak růžové. A v těchto chvílích mě tito lidé tak vytáčí, že bych je s chutí sejmula lopatou po hlavě a tak jsem ráda, že v tom nejsem sama :)

  http://estrella-2012.blogspot.cz/2014/07/new-in-june-2014.html

  OdpovědětVymazat
 16. Neverim tomu, ze jsou porad slunickovi lide upeni, vzdyt kazdy ma nekdy den blbec. Ja se radim mezi optimisty, ale rozhodne nejsem slunickovy clovek. A prejmenovani na Itala hodne pobavilo. :-D

  OdpovědětVymazat
 17. Ve svém okolí mám přesně jednu takovou osobu. Filtruje to hlavně přes facebook, kde ji všichni obdivují, jak dokáže být pořád ze všeho šťastná. Ale když ji pak člověk potká v reále, šťastně nevypadá ani trochu. Občas mám trochu výčitky, že z toho mám (ale jen malinkatou) radost...

  OdpovědětVymazat