Přeskočit na hlavní obsah

Kdy abstinent ztrácí veškerou důstojnost


"Dal bych si malý pivo," kouká na nápojový lístek Holanďan. "Pomůžeš mi?"
Tohle se čas od času stává a já nikdy nevím, jak reagovat.
Ano, ráda bych mu dopřála to potěší z pár loků piva.
Ale malý pivo ve dvou?
Kdo bude koho podpírat a odnášet, když se nezřízeně zřídíme takhle oba naráz?

Holanďan i já nejsme abstinenti.
Ale víte, je to s náma těžký.
Cucat společně pivo, občas i panáka, nám dává neuvěřitelně zabrat.
Já, protože jsem se ještě nenaučila pít a on, jelikož už dávno pít neumí.

Pamatuju si, když šel Holanďan zapíjet kamarádovu holčičku.
Odešel v osm, přišel v půl jedenácté.
Byl úplně v pohodě. Nebreptal, nemotal se, nehihňal se, reagoval rychle a šel si ještě udělat vajíčka.

Láhev zabiják!

Následující ráno mě čekala velká snídaně až do postele.
Prý se strašně omlouvá za to, jak se včera zlískal.
Měl prý celé (velké!) pivo a panáka na zdraví té nově narozené.
Že mu bylo celou noc zle a ať se nezlobím, že přišel v takovém stavu.
Prý už se to nestane.

Nechtěla jsem tu snídani vracet, a tak jsem mu řekla, že ano, přišel hrozně nalitej, byl vulgární až agresivní, ale že mu teda odpouštím, no.

Když Čech řekne, že jde "na jedno", vždycky kecá.
Když můj Holanďan řekne, že jde "na jedno", kecá taky.
Dát si jedno, tak domů nedojde.

Včera mi přišel dvakrát Cider od Martinusu na Den nepřečtených knih.
4,5% alkoholu. To je, přepočteno na naši výdrž, něco jako 3 promile v krvi.
S třema promilema vám přečtu kdeco. Dočtu i to, co jsem číst ani nezačala. A začnu číst i to, co jsem akorát dočetla.


Jestli to není nebezpečný mít takovýto alkoholový problém?
Je to nebezpečný.
Přijdete o většinu přátel a po sklence vína i o veškerou důstojnost. 

Někdo další s podobným alkoholovým problémem?
Luc.

Komentáře

 1. Můj problém s alkoholem je, že takovej ten čistej tvrdej se mnou nic nedělá, ale "měkkej" jako pivo nebo víno mě ztříská hned. Vypiju osm panáků vodky a nejsem ještě ani veselá, zatímco po dvou dvanáctkách či dvoudeckách vína se skoro válím pod stolem...jenže když je člověk venku s přáteli,je trapas objednat si čtyři vodky jen tak pro začátek, takže piju většinou víno a všichni se pak diví, jak nemám výdrž :D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já být tebou, tak si začnu objednávat ty vodky :D

   Smazat
  2. Kristý, mám úplně stejný problém :D Dvě sklenička vína mají na mě horší účinky jak panák absintu :D

   Smazat
 2. Tenhle cider ja fejn, ráda si dávám točený...
  Jinak já prošla období 100000 % abstinence. Lituju! :-D O kolik zábavy se člověk připraví ... navíc je nevýhoda, když jsou všichni navátí a já jediná ne -jaksi pak nemám pochopení pro jejich humor. :-D

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to mě dostalo :D prej hrozně zliskal :D

  OdpovědětSmazat
 4. Strašne sa smejem :D :D :D ja si dám max. víno alebo cider, stačí mi jedno poldeci a točí ma :D
  http://little-miss-dee.blogspot.sk/

  OdpovědětSmazat
 5. Mám to úplně stejně :D protože už docela dlouho kvůli životnímu stylu nepiju, rozhodně mi stačí málo. Naposled jsem si dala !malou skleničku! šampusu na počest rozlučky se svobodou mé kamarádky a už jsem ji cítila v hlavě :D Sama jsem se tomu musela smát. Ale co, když už se chce člověk opít tak dost ušetří :D

  OdpovědětSmazat
 6. Naštěstí snesu o skleničku více :-)
  Nepůjdeme někdy trénovat?

  OdpovědětSmazat
 7. Mě nejvíc pobavilo to, že jsi tu snídani nechtěla vracet :-). Já alkohol moc nepiju, protože čím jsem starší, tím je mi po něm hůř :-D. Navíc v poslední době sleduji, že se mi třeba po panácích chce spát, což je dost blbý, když jste někde ve společnosti... Ale obecně snesu docela dost. A ten cider mám hrozně ráda točenej, s ledem!

  OdpovědětSmazat
 8. Hihi, taky bych tu snídani asi nevracila a přihřála si kašičku :-D

  OdpovědětSmazat
 9. Hihi, to jsem se zase nasmala. :)
  Pred tremi tydny se mi zbombil muz a zavolal, ze bude spat u kamarada. Asi to bylo i lepsi a druhy den dopoledne volal, zda mi volal pred tim, ze nebude spat doma. :)
  Ja se tedy nezliskam po jedne sklenicce, ale zase nejaka nasoska nejsem, ale kdyz cjytnu slinu, tak je to pak sranda. :)

  OdpovědětSmazat
 10. Na tvůj blog si chodím zlepšit náladu - děkuju! :D :))*

  OdpovědětSmazat
 11. :D
  já mám problém ten, že alkohol mi vůbec, ale fakt vůbec nechutná... takže nepiju.
  akorát já se umím zpráskat aj po "sprajtu" :D
  a jestli mi tu někdo chce říct, že to mám aspoň levný (jako dost lidí v mým okolí), tak si porovnejte cenu sprite a piva :D

  OdpovědětSmazat
 12. No na jedno, to mi připomíná chlapské lži. JDU NA JEDNO, NE MILÁČKU, ŽÁDNÉ ŽENSKÉ TU NEJSOU a ta poslední DOPIJU A HNED JDU DOMŮ.

  OdpovědětSmazat
 13. Já měla do osmnácti výdrž jako chlapec v nejlepším věku, na osmnácté narozeniny jsem se zlískala ve čtyři odpoledne na kulečníku se třídou a dvěma profesory a od té doby jsem abstinent dobrovolně. Alkohol mi už nechutná, s úderem dospělosti mě to přestalo i bavit (zátahy v klubech i kluby samotný ztratily svý kouzlo) a když abstinenci při zvláštních příležitostech poruším, můžu si s Tebou a Holanďanem potřást rukou:)

  OdpovědětSmazat
 14. Tvoje psaní po ránu je ten nejlepší start:-) Tlemím se tu od ucha k uchu:-)
  Já nikdy ani pořádně pít nezačala. Protože kdykoliv jsem se čehokoliv napila, do pár minut se mi chtělo strašně spát a skládala jsem hlavu na stůl i pod stůl. Je jistě pochopitelné, že v tomto stavu jsem si moc zábavy neužila, tudíž alkohol mě rychle přestal zajímat. U mě nefunguje takové to, že má být člověk v dobré náladě, bez zábran a chrlí vtípky. Já po vypití decky vína jsem jak po sezobání krabičky Rohypnolu:-)

  OdpovědětSmazat
 15. Mně od jakéhokoli alkoholu stačí troška, a hned je to na mě poznat a zároveň mi je hrozně rychle špatně. :D
  Navíc mi vlastně vůbec nechutná, takže se o něj vlastně vůbec nezajímám a pokud nemusím, nepiju ho. :-)

  www.dominikisek.blog.cz

  OdpovědětSmazat
 16. no..můj Fin taky moc nepije, což skoro nikdo nechápe..protože Finsko je plný alkoholiků..:D ale když naposledy při návštěvě Brna vypil jednoho panáka Jacka Danielse s colou, tak se děsně motal a ještě se smál sám sobě, že se motá..a to pracuje jako barman..:D

  OdpovědětSmazat
 17. Pobavilo mě to. I když to moc nechápu, my na té Moravě máme k pití asi jiný vztah ;-)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …