Olejová maska na vlasy: Ochrana před vysoušením i pomoc při růstu vlasů

Od jara testuji masku na vlasy, ale ne jen tak ledajakou.
Je bezvodá, chlubí se BIO ingrediencemi, avokádovým, šalvějovým, olivovým olejem, bambuckým máslem a hlavně rozmarýnem. A jak víme, rozmarýn prokrvuje a napomáhá tak růstu vlasů.

Celá tahle věcička od BioAroma pochází z Řecka a výrobce slibuje, že: "působí jako intenzivní regenerace pro poškozené vlasy a roztřepené konečky, posiluje vlasy a vyhlazuje je. Jedinečná přírodní maska proniká do nitra vlasových vláken, kde přispívá k jejich obnově, regeneraci, hloubkově výživuje, uzdravuje a hydratuje, uzavírá povrch vlasového vlákna a činí vaše vlasy poddajnější a lesklejší. Působí i jako prevence vypadávání vlasů."


Tak tomuhle bych zase tolik nevěřila. V délkách už jsou vlasy neživé a na roztřepené konečky nepomůže ani lepidlo, ani svěcená voda. Takže to vidím maximálně na nějaký ten optický klam či větší lesk.

ALE!
Kdo dennodenně žehlí, natáčí či fénuje, ten tuhle věcičku ocení.
Maska se nanáší klasicky místo kondicionéru, nechá se působit 30 minut a pak se znova musí smýt, jelikož je hodně mastná. Já sama to už beru jen mycí zemí od Logony či Hádkovým Mycím olejem, abych vlasy nepřesušovala pěnidly.

A hle. Vlasy se pod tíhou každodenního natáčení přestávají lámat a padat.
Vlasy se přestávají přepalovat. Nebo se možná pořád přepalují, co já vím. Ale mají jakousi olejovou ochranu a už neztrácejí elasticitu a nevypadají tak vysušeně.

Ale to je furt kosmetický problém.
Jelikož má maska opravdu dokonalé složení (zcela přírodní, jen ta vůně nic moc), vtírám si jí na noc do vlasové pokožky. A přidávám ještě kapku rozmarýnového éteráčku. Protože kde jinde vlas vyživovat když ne přímo u kořínku, že. Je to takový balzám na pokožku hlavy. Do roka čekám bujnou hřívu!

To není děložní čípek. To je vnitřek masky po vyndání z lednice.

Suma summárum


Maska na zničené vlasy se dá používat nejen na jakousi regeneraci vlasů, ale i k stimulaci růstu nových a zdravých vlasů. Je olejová, takže je dobré ji uchovávat v lednici a dobře vymývat. Sama bych ji doporučila jako určitou ochranu vlasového vlákla při žehlení, ale nechci to úplně nazývat termoochranou. Není nejlevnější - v e-shopu ji koupíte za 515 kaček (250ml), ale pakliže máte vlasy suché, zničené, zpřelámané, tak určitě nezklame.

Takže ano. Zase ano.
Luc. 


7 komentářů:

 1. Na tom odkaze ji nemůžu najít:-)

  OdpovědětVymazat
 2. super, vlasy mám teď v příšernym stavu, takže tohle nutně potřebuju! jinak rozesmál mě popisek u fotky :D
  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 3. Super článek :) potřebuju něco takové na vlasy, takže děkuju za tip.

  OdpovědětVymazat
 4. To je ovšem velice zajímavý tip :D Na to se budu muset podívat trochu důkladněji.

  OdpovědětVymazat
 5. Už jsem po ní několikrát pokukovala. A když teď píšeš, že se dá patlat i na vlasovou pokožku, tak už vážně neodolám a jdu si pro ní :)

  OdpovědětVymazat
 6. Klepu na dřevo, ale naštěstí mám vlasy relativně zdravé. Ale zase - lepší začít používat to hned, než když je pozdě, že jo?! :) A konečně vím, co měla ta fotka na Instagramu znamenat - hrozně jsem nad tím přemýšlela :))

  Neo Inizio

  OdpovědětVymazat