Přeskočit na hlavní obsah

Proč je dudácký festival víc cool, než si myslíte.

Nechci podceňovat různé festivaly.
Ale ten dudácký festival ve Strakonicích je fakt výbornej.
Poznáte plno kultur z celé Evropy. A zadarmo.
Skamarádíte se s dudáky, ožerete dudáky, poprosíte o selfie, napečete české buchty, uděláte řízky a pyšně jim ukážete město (které jinak po zbytek roku dost kritizujete).

A je to, mimochodem, docela parádní podívaná...


Dudáci ze Skotska to umějí prožít. Nerozptylujou se tanečky, ale slyšíte je nejvíc.


Jedna skupinka z Německa ovšem troufla i Skotsko. Místo dudáků poslala jen hezké holky. Frajeřina.


A Bulharsko zase trumflo Německo v ženské kráse.


Přijeli i Turci. Nebyli tolik slyšet, ale kroutili se vydatně a neúnavně.


Kde zůstaly ruské bábušky, to nevím. Tohle jsou Řekyně. 


Španělé přivezli trochu karnevalu, a byli výborní. Milujou české buchty. Whatever it means.


Téhle holandské bandičce říkáme už léta Skokani. Poskakujou, tancujou s dětma, mezitím stíhají hrát a někdy vlítnou mezi lidi se jen tak obejmout. Pak nestíhají a čeká se na ně. Klasika...


Už nevím, jestli Poláci vzali dudy. Ale troubili jinak.


Velká Británie to taky pojala ve velkém. Těžce konkurovala Skotům.


Takže nakonec Němci dorazili, svět je v pořádku.


Bořím mýty o Maďarech. Tamten vzadu byl hezký chlap.


A zde, za objímajícími se Holanďany, si povšimněte žluté budovy jak potřísněné krví. Inu, každé město má svůj unikát, na které je náležitě hrdo.

A hrdí jsme rovněž na to, že ty čtyři dny festivalu můžeme světu ukázat, že strakonické pivo zase tak špatné nemáme. Naopak. Celé čtyři dny teče proudem, cizincům chutná a na nějakou plzničku si nikdo ani nevzpomene.

Zdravím do Plzně!
Luc.


Komentáře

 1. Turečtí dudáci?? :-)) Já zažila i dechovkový festival v Nymburce... nikdy jsem netušila, že by mě to mohlo bavit :-))

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Řekla bych, že ta zastavárna potřísněná krví bude nějaký protest.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak hlavně, že jsem byla na dudáckém festivale v Kanadě, ale v rodné zemi ne :D .. fotky vypadají moc hezky, Strakonice mám ráda :-)¨
  Měj se hezky,skills-of-art.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 5. mě dudy rozčilujou, ač Skoty mám jinak docela ráda :)

  OdpovědětSmazat
 6. Páni, proč se něco takového nekoná i u nás? :D Parádní festival, to se hned tak nevidí :D

  http://estrella-2012.blogspot.cz/2014/08/omamena-fifty-shades.html

  OdpovědětSmazat
 7. Luci, ty jsi taky ze Strakonic? :-O :)

  OdpovědětSmazat
 8. Tak tento festival bych ráda navštívila, snad to někdy vyjde!
  Pěkné fotky a povídání.
  Lenka

  OdpovědětSmazat
 9. Téda, to jsou parádní fotky!

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …