Přeskočit na hlavní obsah

Když holíte Brazilky


Na střední jsem byla na brigádě v kosmetickém salonu, což jsem tenkrát považovala za naprostý vrchol blaha. A všeobecně to blaho bylo.
Ale taky jsem viděla něco, co ve mně zanechalo jakousi stopu.
Ještě minulý týden se mi o tom zdálo.

Do salonu totiž chodilo na depilaci celého těla i několik Brazilek.
Tahle epilace voskem stála tenkrát nějakých dvanáct stovek.
Nechápala jsem, proč platit takových peněz za něco, co se v pohodě udolá žiletkou.
Brazilky byly holky pěkný, ale jen do té doby, než se svlékly.

Pak začal těžký boj s chlupy, které se táhly v trsech po celém těle a nevynechaly ani takové partie jako břicho, záda, krk či prsty na nohou. Omlouvám se za nejapné vtipy o žiletkách.
Tohle šlo udolat voskem jen s vypětím všech sil.
Sil mých a sil Brazilek.


Muselo se taktizovat, protože...


 • Porost rostl v různých směrech, takže nebylo lehké určit odkud kam mám trhat
 • Jedna páska s voskem vzala jen třetinu celé divočiny
 • Při druhém pásku se mi místo chlupů začala odlupovat kůže té nebohé Brazilky
 • Při třetím pásku už tekla krev, kůže nikde, ale s chlupama to ani nehlo!

Jestli v reklamě ukazujou slečnu, co se na vaně jedním trhnutím postará o dokonale hladké nožky, tak v reálu s Brazilkou to vypadalo tak, že jsem nad ní střídavě stála, krčila se, poskakovala, modlila se a brečela.

Chci říct.
Byla jsem teenager.
Tohle by teenageři vidět neměli.
Co z nich potom vyroste, když budou přihlížet takovéhle morbiditě?
Jaký postoj si asi vypěstujou ke svým vlastním chlupům, že jo.
Jak říkám. Ješte minulý týden se mi o tom zdálo.

Brazilky na to ale očividně byly zvyklé a všechny tak úžasně spolupracovaly. Byly milé, zdvořilé a vůbec jim ta intimita mezi náma nevadila. Mluvily dost dobře česky na to, aby mě samy dirigovaly.

Zákazníci čekající na recepci si tak mohli vyslechnout jistě zajímavou konverzaci Češky a jedné cizinky, že když pokrčí nohy, že se tam možná dostanu. Ona že ano, ale musím z druhé strany. Nebo že natáhne krk, abych jí mohla oholit dekolt. A že za ušima by to chtělo taky, ale ať dám majzla na to, kde jí končí krk a netahala jí zbytečně vlasy.


Nutno dodat, že měly zřejmě snížený práh bolesti, jelikož ani při těch nejtěžších operacích - typu třísla a intimní partie - necekly. Zato já cekala za ně a emotivně prožívala každej pokosenej centimetr čtvereční.

Dvanáct set vlastně vůbec nic nebylo.
Ale co, já už jsem celkem v pohodě.
Že jsem trošku labilnější, to už mi vyčítat nikdo nemůže.

Co vy a zajímavá povolání?
Luc.


Komentáře

 1. Teda, tak to musel být mazec :D. Mě to bolelo za ně při čtení článku. Já jsem ještě z žádným takovým povoláním nesetkala.
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 2. jéje :) to muselo být něco... já chodím na cukrovou pastu /ne intimní partie, to bych nedala/ a ty diskuse v okolních místnostech stojí za to :)))

  OdpovědětSmazat
 3. No můj bože :-D chudinky chlupatice teda...!
  Já jsem blond, světlá a na nohou mám celkem tak tři chlupy, jala jsem se koupit depilační pásky Veet, mezi dlaněma jsem to nahřála, plácla jsem to na nohu a strhla a jako jednak bolest, jo, dva chlupy teda pryč, ALE zůstaly mi nohy olepené tím voskem a nešlo to nijak dolů, ani přiloženým kapesníčkem!!! Takže neštěstí, no fajn, obleču se a to "samo" opadá... JENŽE se ke mně přilepily kalhoty a to teda né, jala jsem se tedy gůglit, strejda gůgl poradil odstranění olejem, což teda pomohlo, ale ty nervy! Zbytek pásků letěl do koše, už níkdy víc, můj milý Veete, amen!

  OdpovědětSmazat
 4. Ty máš ale zážitky. Fakt ti některé vůbec nezávidím. Zase bys neměla tak super blog a trauma :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Jako kosmetička ti naprosto rozumím :)

  OdpovědětSmazat
 6. Haha, tak to je trauma na celý život. :D

  Sweet Letty

  OdpovědětSmazat
 7. Bobinku!! :D Trauma na celý život :D

  OdpovědětSmazat
 8. :D tak to jsem se po ránu parádně pobavila Luci, díky :)) "natáhnu krk ať mi můžeš oholi dekolt" :DD

  OdpovědětSmazat
 9. Vždycky mi říkali, že každá zkušenost je cenná, zapomněli dodat, že některá může být traumatizující :D

  www.packageofwords.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 10. Docela nechutný o tom jen číst :-/

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …