Když největší osobností rodiny je pes


Nejhorší je, když největší osobností celý rodiny je pes.
To pak máte pocit, že vaše mamka je zpátky na mateřský a taťka nějak zjihnul.
A ještě horší je, že jste z čoklíka taky úplně posraní.

V ložnici spí napravo mamka, nalevo taťka a přesně uprostřed má svůj polštářek i Pinďa.
Na ten si položí hlavičku (sledujte, jak ve spojitosti s Pinďou používám zcela automaticky zdrobnělinky) a naši celou noc kontrolují, zda je dost přikrytej.

To je ještě v pořádku.
Komplikace nastávají tehdy, když se čoklík rozhodne k někomu se přitulit.
K mamce třeba. I přes tvrdý spánek a hlasité chrápání to taťka podvědomě vycítí a začne na mamku žárlit.

Ložnice, tři hodiny ráno:


"Pinďo, pojď ke mně, pojď," nastavuje náruč tvrdě spící taťka.
"Ne, nech ho u mě," hádá se s ním tvrdě spící mamka.
"Tys ho měla včera," argumentuje taťka.
"On k tobě stejně nepůjde, roztahuješ se!"
"Já se neroztahuju!"
"A naučil si ho chrápat," křičí stále v hlubokém spánku mamka.
"Copak já můžu za to, že všechno kopíruje?"
"Tak nemáš chrápat!"
"A vůbec," dodává mamka. "Příští tejden mám noční, tak bude furt jenom s tebou."
"No, to mu pak budu dobrej," mumlá taťka.


Musím fakt říkat, že o mě, jako mimino a dítě, co přileze k rodičům do postele, se nikdo nepral?
Že jakmile jsem zase vytuhla, tak mě přenesli zpátky do mé postele?
A to se pes přitom roztahuje víc!

Pinďa ovšem nejvíc miluje tu část, kdy taťkovi zazvoní budík a ten musí vstávat.
To vyskočí a upřeně na taťku zírá.
Hypnotizuje ho.
Ani nemrkne.
"Ty bejku, ty čekáš až vstanu, abys mi zabral postel, že jo," prokoukl ho taťka.
Pak ale vstane, Pinďu opatrně přikryje a jde do práce.

Má tu někdo nemazanýho psa, který nemanipuluje s celou rodinou?
Luc. 

20 komentářů:

 1. Náš pes manipuluje jen s přítelem :D Protože mu všechno dovolí :D Jako je sranda je pozorovat, o tom žádná, ale psa já nekompromisně vyhazuju pryč, chci se vyspat ... i když, ono ve spojitosti s miminkem po boku je to taky takové pofiderní :D Nicméně, i když tam mimčo nebylo, posílala jsem ho pryč, do postele a do jídla mi nikdo nesmí lozit :D

  OdpovědětVymazat
 2. Jako kdybys mluvila o mých tchánovcích. Nejdřív švagrovi nadávali, že si vůbec psa koupili a dneska ho milujou pomale víc, než svoje skoro roční vnouče. Nejhorší na tom je, že synům vždycky jejich otec nadával, jak jsou blbí a neschopní, ale když přijde ten pes, tak se div nerozplyne. Nevím proč, ale zdá se mi, že tohle je dost specifická věc pro Čechy. Když jsem byla v léte v Londýně, přišlo mi, že tolik lidí, kolik má psa u nás, tam rozhodně nebylo.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to by som sa pozrela kto má takého psa. Podľa mňa väčšina milovníkov psov ich má rozmaznaných a niekedy horšie ako malé deti.
  Ako láska je láska, ale niekedy mám už na neho nervy. Idem sa v noci na WC a po ceste stúpim na hračku a zapískam alebo sa snažím udržať rovnováhu, aby som neletela k zemi a už som hneď prebratá. Ale som rada, že spáva s našimi a nie so mnou, lebo je celý po mne - vláči si do postele hračky a rozťahuje sa ako keby to bola jeho posteľ a našich tam len trpel :)
  Taktiež milujem, keď je víkend a človek si chce dlhšie pospať, ale Piňďušo už je hore a spať sa mu nechce, tak mi začne funieť pod dverami až ma zobudí. Hračiek má hádam viac ako ja, keď som bola malá a to som mala peknú zbierku. Rozmaznávaný je určite viac ako ja. Človek na neho spraví niekedy krik, on sa otočí riťou a urazí sa a potom ho zase kričiteľ ľutuje a mojka.
  Ale som rada, že je u nás rozmaznávaný ako by mal byť niekde kde robia zvieratkám zle :(
  Takže ja som názoru, že každé zvieratko by malo byť rozmaznávané, lebo oni to potom aj vracajú, že rozmaznávajú aj nás, ale zase s mierou. A pri Piňďušovi som sa naučila kopec veci. Napríklad, keď sa bojíš kúp si psa, budete sa báť spolu :D A ešte kopec iných veci. Takže som rada, že ho máme, aj keď je to malý manipulátor :)

  OdpovědětVymazat
 4. Opět jsem se pobavila díky Tvé rodině, ale nesměji se jim ;-)
  V Praze ti určitě chybí.

  OdpovědětVymazat
 5. Všichni mazlíčci jsou manipulátoři nejvyššího kalibru :D

  OdpovědětVymazat
 6. Náš pejsek nejdřív nesměl na gauč. Pak nesměl do ložnice. Pak do postele. Teď se o něj v posteli pereme. Když mamka volá z dovolené, musím podat podrobný report o tom, jak se náš miláček má, jestli jsem ho nakrmila a jakou konzistenci mělo jeho hovínko. V závěru se zeptá, jak se mám já a zavěsí se slovy, že musí končit, že by to měla moc drahé.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo, to znám :-)

  Zrovna včera večer pes ležel s mužem pod dekou u bedny, pak nervózně vyčkával, až se umeju a půjdu do postele, vyčkal tak deset minut (to aby to měl zahřátý, přece nebude mrznout!!!) a šup za mnou do postele... celou noc spí na polštářku a samozřejmě pod peřinou, pokud se ho náhodou omylem dotknu, tak mě srovná zavrčením, aneb nechte pana psa vyspat!

  Dneska ráno jsem se líčila, pes samozřejmě pod peřinou a vyčkával :-D po venčení mu utírám tlapky a říkám: "ty je máš teda studený" on se na mne podíval stylem "dělej vole" a pak utíkal za páníčkem do postele... (a já do práce)

  OdpovědětVymazat
 8. Můj pes manipuluje hlavně se mnou. :D Nedokážu se na něj nikdy zlobit nebo mu cokoli zakázat. Je to neskutečně rozmazlené stvoření. Třeba si lehne na celou moji deku doprostřed postele a já místo toho, abych ho sundala, raději ležím zkroucená bez deky. :D Nemůžu si pomoct, ale zkrátka je mi líto ho zvedat, když si tak krásně leží. :D
  Janie Reinde

  OdpovědětVymazat
 9. To je krásný Luci :) ... já jsem už jen z té představy taky připosraná :D asi bych ho taky chtěla ukořistit pro sebe, miláčka :)

  Victoria´s Secret - Vánoční Giveaway

  OdpovědětVymazat
 10. Výborný článek a opravdu šikovný pejsek :) .. u nás doma doma dokonce vládne králík. Každé ráno v 6 hodin začne hryzat klec s dělat hrozný hluk dokud ho někdo nepustí proběhnout a nedá mu kus chleba. Zvířátka jsou prostě mazaná. :D

  OdpovědětVymazat
 11. To je roztomile :D Kdyz na me nas pejsek udela ocicka, taky bych pro nej udelala prvni posledni :D

  OdpovědětVymazat
 12. Taky s námi občas čoklik pěkně mává, ale oba se chceme vyspat, takže od první noci se nekompromisně v ložnici zavíráme. Jakmile tam necháme otevřeno přes den, hned se schoulí do peřin a na sedačce ho máme taky pořád. Ale v noci, ne-e...to se spí :) Kočka to taky chápe, nedobývají se k nám.

  OdpovědětVymazat
 13. Náš pes dotiahol manipulovanie k dokonalosti. V noci, keď má pocit, že mu nedávame na širokej manželskej posteli dost miesta, vymyslí si, že potrebuje vyvenčiť. Upreným pohľadom donúti manžela aj uprostred noci vstať a ísť s ním von. Lenže náš milý pes nikdy nemal v pláne ísť do tmy von, on sa vo dverách otočí a rýchlo beží späť do postele, len aby si mohol ľahnúť na mužovo vyhriate miesto v posteli :-)

  OdpovědětVymazat