Přeskočit na hlavní obsah

Když největší osobností rodiny je pes


Nejhorší je, když největší osobností celý rodiny je pes.
To pak máte pocit, že vaše mamka je zpátky na mateřský a taťka nějak zjihnul.
A ještě horší je, že jste z čoklíka taky úplně posraní.

V ložnici spí napravo mamka, nalevo taťka a přesně uprostřed má svůj polštářek i Pinďa.
Na ten si položí hlavičku (sledujte, jak ve spojitosti s Pinďou používám zcela automaticky zdrobnělinky) a naši celou noc kontrolují, zda je dost přikrytej.

To je ještě v pořádku.
Komplikace nastávají tehdy, když se čoklík rozhodne k někomu se přitulit.
K mamce třeba. I přes tvrdý spánek a hlasité chrápání to taťka podvědomě vycítí a začne na mamku žárlit.

Ložnice, tři hodiny ráno:


"Pinďo, pojď ke mně, pojď," nastavuje náruč tvrdě spící taťka.
"Ne, nech ho u mě," hádá se s ním tvrdě spící mamka.
"Tys ho měla včera," argumentuje taťka.
"On k tobě stejně nepůjde, roztahuješ se!"
"Já se neroztahuju!"
"A naučil si ho chrápat," křičí stále v hlubokém spánku mamka.
"Copak já můžu za to, že všechno kopíruje?"
"Tak nemáš chrápat!"
"A vůbec," dodává mamka. "Příští tejden mám noční, tak bude furt jenom s tebou."
"No, to mu pak budu dobrej," mumlá taťka.


Musím fakt říkat, že o mě, jako mimino a dítě, co přileze k rodičům do postele, se nikdo nepral?
Že jakmile jsem zase vytuhla, tak mě přenesli zpátky do mé postele?
A to se pes přitom roztahuje víc!

Pinďa ovšem nejvíc miluje tu část, kdy taťkovi zazvoní budík a ten musí vstávat.
To vyskočí a upřeně na taťku zírá.
Hypnotizuje ho.
Ani nemrkne.
"Ty bejku, ty čekáš až vstanu, abys mi zabral postel, že jo," prokoukl ho taťka.
Pak ale vstane, Pinďu opatrně přikryje a jde do práce.

Má tu někdo nemazanýho psa, který nemanipuluje s celou rodinou?
Luc. 

Komentáře

 1. Náš pes manipuluje jen s přítelem :D Protože mu všechno dovolí :D Jako je sranda je pozorovat, o tom žádná, ale psa já nekompromisně vyhazuju pryč, chci se vyspat ... i když, ono ve spojitosti s miminkem po boku je to taky takové pofiderní :D Nicméně, i když tam mimčo nebylo, posílala jsem ho pryč, do postele a do jídla mi nikdo nesmí lozit :D

  OdpovědětSmazat
 2. Jako kdybys mluvila o mých tchánovcích. Nejdřív švagrovi nadávali, že si vůbec psa koupili a dneska ho milujou pomale víc, než svoje skoro roční vnouče. Nejhorší na tom je, že synům vždycky jejich otec nadával, jak jsou blbí a neschopní, ale když přijde ten pes, tak se div nerozplyne. Nevím proč, ale zdá se mi, že tohle je dost specifická věc pro Čechy. Když jsem byla v léte v Londýně, přišlo mi, že tolik lidí, kolik má psa u nás, tam rozhodně nebylo.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to by som sa pozrela kto má takého psa. Podľa mňa väčšina milovníkov psov ich má rozmaznaných a niekedy horšie ako malé deti.
  Ako láska je láska, ale niekedy mám už na neho nervy. Idem sa v noci na WC a po ceste stúpim na hračku a zapískam alebo sa snažím udržať rovnováhu, aby som neletela k zemi a už som hneď prebratá. Ale som rada, že spáva s našimi a nie so mnou, lebo je celý po mne - vláči si do postele hračky a rozťahuje sa ako keby to bola jeho posteľ a našich tam len trpel :)
  Taktiež milujem, keď je víkend a človek si chce dlhšie pospať, ale Piňďušo už je hore a spať sa mu nechce, tak mi začne funieť pod dverami až ma zobudí. Hračiek má hádam viac ako ja, keď som bola malá a to som mala peknú zbierku. Rozmaznávaný je určite viac ako ja. Človek na neho spraví niekedy krik, on sa otočí riťou a urazí sa a potom ho zase kričiteľ ľutuje a mojka.
  Ale som rada, že je u nás rozmaznávaný ako by mal byť niekde kde robia zvieratkám zle :(
  Takže ja som názoru, že každé zvieratko by malo byť rozmaznávané, lebo oni to potom aj vracajú, že rozmaznávajú aj nás, ale zase s mierou. A pri Piňďušovi som sa naučila kopec veci. Napríklad, keď sa bojíš kúp si psa, budete sa báť spolu :D A ešte kopec iných veci. Takže som rada, že ho máme, aj keď je to malý manipulátor :)

  OdpovědětSmazat
 4. Opět jsem se pobavila díky Tvé rodině, ale nesměji se jim ;-)
  V Praze ti určitě chybí.

  OdpovědětSmazat
 5. Všichni mazlíčci jsou manipulátoři nejvyššího kalibru :D

  OdpovědětSmazat
 6. Náš pejsek nejdřív nesměl na gauč. Pak nesměl do ložnice. Pak do postele. Teď se o něj v posteli pereme. Když mamka volá z dovolené, musím podat podrobný report o tom, jak se náš miláček má, jestli jsem ho nakrmila a jakou konzistenci mělo jeho hovínko. V závěru se zeptá, jak se mám já a zavěsí se slovy, že musí končit, že by to měla moc drahé.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo, to znám :-)

  Zrovna včera večer pes ležel s mužem pod dekou u bedny, pak nervózně vyčkával, až se umeju a půjdu do postele, vyčkal tak deset minut (to aby to měl zahřátý, přece nebude mrznout!!!) a šup za mnou do postele... celou noc spí na polštářku a samozřejmě pod peřinou, pokud se ho náhodou omylem dotknu, tak mě srovná zavrčením, aneb nechte pana psa vyspat!

  Dneska ráno jsem se líčila, pes samozřejmě pod peřinou a vyčkával :-D po venčení mu utírám tlapky a říkám: "ty je máš teda studený" on se na mne podíval stylem "dělej vole" a pak utíkal za páníčkem do postele... (a já do práce)

  OdpovědětSmazat
 8. Můj pes manipuluje hlavně se mnou. :D Nedokážu se na něj nikdy zlobit nebo mu cokoli zakázat. Je to neskutečně rozmazlené stvoření. Třeba si lehne na celou moji deku doprostřed postele a já místo toho, abych ho sundala, raději ležím zkroucená bez deky. :D Nemůžu si pomoct, ale zkrátka je mi líto ho zvedat, když si tak krásně leží. :D
  Janie Reinde

  OdpovědětSmazat
 9. To je krásný Luci :) ... já jsem už jen z té představy taky připosraná :D asi bych ho taky chtěla ukořistit pro sebe, miláčka :)

  Victoria´s Secret - Vánoční Giveaway

  OdpovědětSmazat
 10. Výborný článek a opravdu šikovný pejsek :) .. u nás doma doma dokonce vládne králík. Každé ráno v 6 hodin začne hryzat klec s dělat hrozný hluk dokud ho někdo nepustí proběhnout a nedá mu kus chleba. Zvířátka jsou prostě mazaná. :D

  OdpovědětSmazat
 11. To je roztomile :D Kdyz na me nas pejsek udela ocicka, taky bych pro nej udelala prvni posledni :D

  OdpovědětSmazat
 12. Taky s námi občas čoklik pěkně mává, ale oba se chceme vyspat, takže od první noci se nekompromisně v ložnici zavíráme. Jakmile tam necháme otevřeno přes den, hned se schoulí do peřin a na sedačce ho máme taky pořád. Ale v noci, ne-e...to se spí :) Kočka to taky chápe, nedobývají se k nám.

  OdpovědětSmazat
 13. Náš pes dotiahol manipulovanie k dokonalosti. V noci, keď má pocit, že mu nedávame na širokej manželskej posteli dost miesta, vymyslí si, že potrebuje vyvenčiť. Upreným pohľadom donúti manžela aj uprostred noci vstať a ísť s ním von. Lenže náš milý pes nikdy nemal v pláne ísť do tmy von, on sa vo dverách otočí a rýchlo beží späť do postele, len aby si mohol ľahnúť na mužovo vyhriate miesto v posteli :-)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …