Ženská a chlap: (NE)VYJEDNÁVÁNÍ


Nebudeme říkat, že se tohle odehrálo u nás.
Řekneme, že to tak má každý.
Samozřejmě, že to tak má každý.
Inu, chlap se rozhodne své drahé koupit k narozeninám zimní bundu a naivně očekává slova díků. A ženská zase bláhově očekává, že si bude moc tu bundu vybrat.

Ale je to jinak...


Chlap (v duchu): Koupím jí bundu, ve které bude moc zdolávat Himaláje. Bude možná drahá, ale těch let, co vydrží! Bude hřát, takže neuslyším nikdy žádný fňukání o tom, že je jí zima.

Ženská (v duchu): Koupí mi bundu. Hohoho. Mám vyhlídnutou tu krásnou vypasovanou zlatou. Dělá nádhernou siluetu, má odepínací kožíšek a vypadá fakt luxusně. Letos stejně krutá zima nebude a příští rok si stejně koupím novou.

Chlap: "Hele, tahle je dobrá. Vidíš, máš tam i ultra termo mikro high-tech vlákna, to neprofoukne. Milion kapsiček a vepředu vak na nějaký nezbytnosti - nožík, kapesníčky, mobil. A ani s kabelkou se nebudeš muset tahat!

Ženská: "V tom budu jak...když jela Bridget Jones na hory. Mě by stačila třeba tahle, podívej. Hezká, s páskem a nějakej tenčí svetřík pod to dám. A je ve výprodeji!"


Chlap: "Prosím tě, nejdeš na módní přehlídku. Tahle je taky hezká, mě se líbí. A vůbec - kdo tě v tom asi tak uvidí?"

Ženská: "Jak kdo mě v tom jako uvidí? Půlka Prahy. A já sebe sama v zrcadle."

Ženská (v duchu): A vůbec nechápu, jak může mít tak špatnej vkus, když si vybral mě.

Chlap (v duchu): Hele a tady to má i vnitřní kapsičky!

Ženská: "A co tahle? Ta už je doooost teplá, má dvě vrstvy a kapucu. A vypadá fakt dobře, tu bych i nosila."

Chlap: "Tu ne, ta je moc krátká, potáhne ti na ledviny. Víš, že se tyhle věci nesměj podceňovat. Něco ideálně ke kolenům."

Ženská: "To víš že jo. Budu jak tučňák! Já se chci taky líbit, nevím, že je to tak těžký pochopíš."

Chlap: "Ale mě se líbíš..."

Ženská: "Víš co? Já už ani nic nechci. Nic mi k těm narozeninám nekupuj. Jen jsem si myslela, že jsou to moje ledviny a můj dárek!"

Chlap (v duchu): A ještě má nepromokavej povrch...


Nebo vy snad nakupujete dárky za mírumilovnějších podmínek?
Luc.

13 komentářů:

 1. Tak máš nakonec novou bundu? Myslím, že jsi to popsala trefně. Trefný článek, i když to asi tak uplne vtipne není.

  Jistota je u mne parfém. Ten si jako jedinou věc neumím sama vybrat, takže jsem za ni vděčná.

  OdpovědětVymazat
 2. :D Vidím, že Mars versus Venuše je never ending story všude. Já jsem muže s posledním dárkem k narozeninám ukecala na focení. Přítel se se mnou za nic na světě nechtěl jít fotit k profi fotografce. Říkám mu, mladí a krásní jsme jen jednou a svatební fotky jsou takový klišé... A on, že za nic na světě. Pak se přiblížily moje narozeniny a on samozřejmě neměl tušení co by.... Je teda fakt, že po osmi letech už ta originalita ve výběru lehce pokulhává. Tak jsem řekla, že nic nemusí kupovat, ale půjde se se mnou vyfotit. A hleďme, nakonec to šlo :)

  OdpovědětVymazat
 3. :D Jojo, typický :D. Podle mě by mi chlap 3/4 mého oblečení neschválil, taky se mi pokoušel vnutit svoji suoper teplo lyžařskou bundu na normální nošení, ale neuspěl :D. Jinak se ale s rádky umí trefit, jelikož se oblečení pro mě ani nesnaží kupovat :)

  OdpovědětVymazat
 4. :D pobavila jsem se, ne že bych chodila kupovat dárky s mým drahým, ale já mám ráda překvapení! Jenže okruh překvapení už se mému miláčkovi zužuje... z jistých důvodů už mě nesmí překvapovat oblečením a elektronikou do domácnosti :D

  OdpovědětVymazat
 5. Ja si našťastie darčeky vyberám aj skúšam sama a väčšinou súhlasí. Síce mi potom chýba prekvapenie, ale tak nejako to prežijem. Len keď riešime knihy, tak vtedy je to horšie. On povie, ale veď ich máš dosť, keď prečítaš, čo máš doma potom budú nové. Takže túto vetu som sa naučila používať aj ja. Síce len ústne a nakoniec ju len poviem, ale nedodržím. A keď hodím kukuč, tak väčšinou dostanem čo chcem. Veď on vie, že knihami mi urobí najväčšiu radosť a ešte dokonca vie, že keď si ich vyberiem sama, tak mám dvojnásobnú radosť :)
  Ale ja som napríklad ako chlap v tomto. Mám zimnú bundu, v ktorej moja 50 kg (plus, mínus) postava vyzerá tak na 80-90 kg. Ja viem hrúza, občas hanba, ale to teplo. Ale povedala som si, že už si pomaly zvykám, že v zime vyzerám ako debil. Hlavne, že mi je teplo. A hádam tomu aj uverím :D Takže ja by som tohoto chlapa s teplou bundou brala.
  Inak tie myšlienky v duchu sú najlepšie :D Už som sa veľakrát zamýšľala, že by som chcela počuť myšlienky môjho chlapa. Ale potom dostanem strach, že čo by som si vypočula. Či by to nebolo úplné ticho alebo somariny oproti ženským myšlienkovým pochodom.

  OdpovědětVymazat
 6. NO zatím jsem si takhle dárek nevybírala, ale už teď vidím, jak by do toho přítel taky určitě kecal :D ten by mi ale zase vybral něco sexy beztak :D
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 7. My máme s přítelem nepsanou dohodu o tom, že si prostě dárky na Vánoce nebo narozeniny nedáváme. Za to mu jednou za rok z dovolené přivezu nějakou serepetičku a on mi občas přiveze něco jen tak pro radost. Oba jsme rozpačití, nerozhodní a šetřílci. Nikdy nevíme, co tomu druhému vybrat, ono ani moc nechápeme proč se za takových situací obdarovávat. Navíc oba nesnášíme nakupování a tak to dopadá tak, že cestou na nákup zalezem do elektra, kde to prolézáme křížem krážem, hodnotíme, porovnáváme a odcházíme domů s prázdnou, protože nechceme jen tak utrácet.. jen ten seznam elektroniky pořád přepisujeme :D.

  OdpovědětVymazat
 8. Spíš mi to přijde, jak kdyby mi bundu vybíral fotr, hlavně TEPLOU, TLUSTOU A DLOUHOU nejlíp až pod zadek! Jo a jedině PÉŘOVOU s padesáti kapsama...
  A v nejlepším případě maskáčovou, abys splynula :-D BOŽE MŮJ, netrapte mě!

  OdpovědětVymazat
 9. Posílám fotku v kabátě, který si zkouším a který vypadá přesně tak, jak jsem si vysnila a už nedoufala, že ho někdy najdu.
  "potřebuješ ho! Kolik stojí?"
  "70€ :-("
  "Kup si ho, pošlu ti je. Zasloužíš si ho k narozeninám!"
  "Nekoupím, už tam nejsem a asi ho nepotřebuju.."
  "KUP SI HO, posílám ti 70€ a jestli si ho nekoupíš, zabim tě! :-)"
  Druhý den radostně hopkám zpět do obchodu... :-) Je prostě nejlepší :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Luci, opet super clanek. Na druhou stranu to take vtipne neni. Muj muz zna muj vkus na obleceni a bundu nosim jen ma lyze a tam si nech od neho poradit, talze najdeme vetsinou necp funkcniho, co vypada i pekne. :)

  OdpovědětVymazat
 11. Chci k vánocům župan, snad to bude v pohodě.

  OdpovědětVymazat
 12. jednou bych chtel resit takove problemy jako moderni civilizace :-D

  OdpovědětVymazat
 13. U nás je to to stejné, a pak mi jě ještě řečeno, že mi to připomene za deset let až budu mít všechno nemocný :-)

  OdpovědětVymazat