Co se podpálilo na Vánoce tentokrát?

Zdroj

Říkám to mamce furt, že s těma svíčkama musí opatrně, když jsme na návštěvě my dva s Holanďanem. Víte, my nepostřehneme ani to, že naši nahodili barák, vybílili, vyměnili kuchyň nebo skříně v obýváku.

Tak jak si sakra máme uvědomit, že všude okolo nás je banda hořících svíček, které mají evokovat teplo a pohodu Vánoc?

Stalo se to loni na Štědrý den.
Já, ségra a mamka naprosto nadšené pořád otevíráme dárky, taťka si šel lehnout a Holanďan pro změnu šel do kuchyně pracovat na noťasu.

Prostě chlapi. Rozbalí dárky, řeknou hm, dík, tos nemusela a někam zalezou do klidu. Koupili dárky, předali dárky, zvládli tolerovat ženskou hysterii o vánočním úklidu, utrpení skončilo.

Tady se ještě směju.

„Nepálí se tu něco?“ podívá z ničeho nic mamka.
Víte, naše mamka, to je taky případ. Ta relaxovat neumí. Místo aby si užívala dárků, tak ještě čichem monitoruje situaci. Jako upřímně – nic nehoří. Zapálily se prskavky, to je všechno.

„Ty ale tady smrdí nějakej plast,“ je si naprosto jistá mamka.
To už prolézá pod stromečkem, kontroluje obývák, všechny svíčky.
Už s tím zase začíná?

„Ježiš, hoří ti noťas,“ křičí mamka na Holanďana.
Malá bezbranně vypadající svíčka dlouho pálila do víka noťasu, až se začal trochu tát a trochu doutnat. Vůně pálící se gumy teď praštila do nosu i mně.

Nejhorší je, že matky maj vždycky pravdu.

To už propuká davové šílenství, kdy se ve čtyřech snažíme zklidvidovat svíčku, uhasit noťas a ještě rychle uložit veškerou práci. Obě jednotky, tedy mamka i Holanďan, mají po srandě.


Mamce ohořely dekorace včetně ubrusů, záhadným způsobem se přičmoudnul i papírový betlém, kde za tragických událostí uhořela jak panna Marie, tak i ovečky a oslíci. Holanďanovi ohořel nový noťas a ještě dostal vynadáno, že udělal z Ježíška sirotka.

Taky jsou u vás Vánoce svátky klidu, míru a paniky?
Luc.

15 komentářů:

 1. :D chudák sirotek Ježíšek. U nás se naštěstí ještě žádlý malér se svíčkou nestal :). Krásné svátky Luci
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 2. keď som videla ten nadpis, hneď som vedela, že to musí byť článok od teba :D

  OdpovědětVymazat
 3. Nevím jestli víc litovat Holanďana a jeho nový notebook a nebo Ježíška :-D

  OdpovědětVymazat
 4. U nás se naštěstí pálí jenom cukroví v troubě :D Svíčky se na Vánoce zatrhly, prý bychom s mojí pomocí ihned vyhořeli :D

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle mě vůbec nepřekvapuje, obzvlášť u tebe, Luci. :D My naštěstí nic nepodpálili, ale jelikož jsme rodina z půlky Maďarů, klidné Vánoce to nejsou. :D Většinou to je spíš nemsabatkišlákymenjánok.

  www.infinitetreasure.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Svíčky jsou zákeřná věc! :D Hlavně o vánocích mají tendenci všechno okolo sebe podpalovat. Moje máme takhle záhadně přišla o květinu a panenka mé sestry o vlasy. :D

  OdpovědětVymazat
 7. ten konec je nejlepší :D chudák sirotek Ježíšek! :D

  OdpovědětVymazat
 8. haha, tak to je vtipné. Nám se zatím nic takového na Vánoce nestalo. S těma chlapama máš pravdu. Rozbalí dárky, do čehož je ještě člověk mnohdy musí přinutit a řeknou ,,hm, hezké", ale najdou se i výjimky. Hezké svátky, Luci!
  BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 9. Luci, super pribeh. Fakt jsem se nasmala. :-)
  Nevim, jestli litovat jeziska nebo Holandana a jeho novy notebook. :-)
  Mne se zadarilo na Stedry vecer po ceste z kostela, odkud jsme si vezli betlemske svetlo v lucernicce. Po ceste autem jsem lucernu trochu naklonila a malem dopadla jako Filipovsly v roli barona v pohadce Jak se budi princezny. Vosk ze svicky protekl lucernou primo mne na kabelku, zapecetil mi zip a na lem kabatu. Nastesti kabelku mi ocistil muz a kabat budu cistit dneska ja.

  OdpovědětVymazat
 10. Noťas bych si opravdu spálit nechtěla :D

  OdpovědětVymazat
 11. vidiš,ked pracuje na štedrý večer.to preto :-D
  my máme dva stromčeky.jeden velký živý a druhý malý umelák.umelák dostal poskromne ozdob a ten živý viac,je až po strop..syn nerobí nič iné len prenáša gule a strapce na ten svoj do izby.ja ich prenášam naspäť,lebo ten velký bez nich vyzerá ako oprchnute kura.taká malá vianočná turistika,čo sa ja s gulami nabehám..

  OdpovědětVymazat
 12. A kdo nosí dárky v Holansku? Třeba se mu Ježíšek nelíbil. :D

  OdpovědětVymazat
 13. :-D Já jsem asi tři roky zpátky seděla u babičky za stolem pod oknem, po jídle jsem se sesunula trošku na židli a za mnou na parapetu plápolal vesele adventní kalendář a s ním i můj culík :-D

  OdpovědětVymazat
 14. Moje mamka zase má takový ten postoj, aby všechno bylo... Musí být napečeno, uvařeno, uklizeno a zabaleno. Jinak se to prostě nedá :D Nicméně letos jsme trávili naše první Vánoce v klídečku s přítelem doma a myslím, že se to opravdu povedlo ;)

  OdpovědětVymazat
 15. Tak ten konec je nejlepší - z Jeziska udělal sirotka :D

  OdpovědětVymazat