3 věci, které jsem jako malá fakt dokázala vymyslet


Nebyla jsem hloupý dítě.
Jen jsem v dětství zřejmě vynechala tu fázi "A proč?", a tak mi ve škole nezbývalo, než si vlastní teorie vytvářet. Což mi šlo báječně. Moje bujará fantazie tak byla důvodem, proč se na nejedné rodičovské schůzce mamka pořádně zapotila. Co jsem zvládla vymyslet?

 • Pták se čtyřma nohama


Byl to výkres. Měl to být špaček, nepovedlo se, protáhla jsem to na slepici. Slepice byla trochu objemnější, než jsem předpokládala a nožičky na špačka by jí tak neunesly. Přepadávala by, usoudila jsem, a slepici přikreslila další dvě nohy vepředu.

Byl to tenkrát skandál. Naši se to snažili ututlat: "Holka z vesnice a ona nakreslí ptáka se čtyřma nohama!" a na základce mi hrozilo, že mi ta kule z výtvarky ovlivní i známku z přírodovědy. Nikdy jsem ten povyk nechápala. Bylo přece logický, že pouze na dvou zadních stát nemohla.


 • Syknál


Slovo "signál" v diktátu? V tom bude nějakej háček. Kdyby to bylo tak jednoduchý a psalo se to tak, jak slyším, tak by to v diktátu určitě nebylo. Takže logicky to musí bejt nějaká výjimka. Chci říct. Celá čeština je jedna velká výjimka. A já jsem dost chytrá na to, abych to prokoukla. Takže místo signál jsem chytře napsala "syknál". Dvojtý zásah!

Za trest jsem slovo "signál" musela přepsat stokrát!

 • Kde se vyrábí mléko? V mlíkárně!


Radši nechtějte vědět, kolik mi bylo. Ale to byla špatně položená otázka. Kdyby se mě zeptali, ze kterého zvířete to mléko je, věděla bych. Ale jako dcera mlékařky jsem holt byla v těhlech věcech o krok napřed, takže ta ostuda po celé škole byla naprosto neadekvátní.


Mou rodinou, příbuzenstvem, vesnicí i základkou se šířila panika a hysterie. 
Nejen, že jsem vykazovala jistou ignoranci vůči svému dětství v JZD, ale dokonce jsem vykazovala znaky městské holky, což bylo na malé jihočeské vesnici dost na pováženou.

Jaká byla školní léta u vás?
Luc.

16 komentářů:

 1. :D Lucko ty jsi číslo. Slepice měla logiku, to naprosto souhlasím :D
  Já nezapomenu na to, když si nás na nižším stupni postavila učitelka do řady a každému dala nějakou otázku. Já jsem stala až skoro na konci té dlouuuhee řady. Než na mě došla řada, byla jsem už nervozní, protože skoro každý už seděl na svém místě. Když mi učitelka dala otázku, kde se jezdí Tourd de France, nebyla jsem schopna odpovědět :D Propadla jsem panice a prostě jsem tu zatracenou Francii neřekla a neřekla :D

  OdpovědětVymazat
 2. Odmaturovala sem z dějin výtvarné kultury s tvrzením "Pražský hrad neboli Vyšehrad" a jelikož se můj otčím jmenuje Václav Svoboda, celou základku jsem si pletla názvy socha Svobody a socha Václava. :D nepomohl mi ani fakt že sv. Václav by mohl zákonitě stát na václavksém náměstí :D

  OdpovědětVymazat
 3. Perfektně napsané :-D Já si momentálně na nějaký můj "fajl" nepamatuju, ale určitě by se něco našlo :-D

  Skills of Art

  OdpovědětVymazat
 4. Vždycky se prostě od plic zasměju když si čtu tvoje posty, jsi skvělá! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Skvělý!
  Failů jsem měla v dětství dost, momentálně mě napadá tenhle: v první třídě jsme měli za úkol zaškrtnout u jednotlivých obrázků(růžička, prasátko, vypraný prádlo...), zda daná věc voní nebo smrdí. Udělala jsem obrovský skandál, když jsem zaškrtla, že prasátko voní. Všichni si o mně mysleli, že jsem divná. Ale já jsem přece myslela mé růžové plyšové prasátko, které jsem měla doma!

  OdpovědětVymazat
 6. ako mala som zboznovala zvieratka a tak mi moj tatik veterinar kupoval casopisi v cestine (slovenske asi s touto tematikou neboli)...okrem ineho som milovala i slovensky jazyk a literaturu a tak som bola ako premiantka vyslana na olympiadu ;)To prekvapenie ked som zistila ze slovo TYGER v slovencine nie je...moju ucitelku skoro porazilo.a ja som sa este hadala ze to mam dobre...
  no jo hold som to mala v oku tygra z cestiny ;)Ted tady bydlim a tak si mohu vsude vesele psat tygr jelikoz me ten tiger fakt nejde pres prsty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. haha casopisy...jsem ostuda i v dospelosti ;)

   Vymazat
 7. Já vehementně tvrdila, že lučavka královská je rostlinka :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Skvělé Luci, ještě teď se směju :) Je vidět, že se rodiče při tvé výchově leckdy zapotili :D

  Spotřebováno - Prosinec 2014

  OdpovědětVymazat
 9. Moje prohřešky se obvykle týkaly zeměpisu, protože ten mi opravdu nikdy nešel. S klidným svědomím jsem tak mohla tvrdit, že Argentina s Venezuelou patří do Austrálie, stejně jako Rio de janeiro, vedlejší stát Španělska je Chille a u mapyjsem měla prst zapíchlý najakési řece ve Středních Čechách a tvrdila jsem, že je to Dunaj. Proč ne, že? A když mi vlasy u vodníka vyšly na jedné straně delší a na druhé kratší, bylo to prostě schválně, jelikož u vodníků se to takhle přeci nosí :D

  OdpovědětVymazat
 10. To ja si spomínam ako sme s mamou hrali "hádaj na čo myslím" a ja že teda je to zviera a začína sa na F. Mama bola zúfalá nevedela už fakt aké zviera sa začína na F, vraj Ferdo mravec? A ja vo svojej ilúzií neskutočnej inteligencie že: "No predsa Fčela!" Dodnes ma to prenasleduje :)

  OdpovědětVymazat
 11. Já jsem jako malá říkala místo pardon pakdon dokud mi táta po dvou letech neřekl, že to říkám špatně... :D

  OdpovědětVymazat
 12. Super, se tu valim smichy. Ale s tim mlikem souhlasim a krava mleko nevyrabi. Ta otazla byla proste polozena totalne spatne. :)
  Mne se pred Vanoci podarilo odeslat zakaznikovi e-mail, kde misto schweissen (svarovat) jsem vynechala "w" a zmenilo to uplne vyznam slova. :-D Nastesti jsem si toho vcas vsimla, jinak by se chlapec asi divil. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Odpovědi
  1. Jinak ja jsem treba v osmicce utrpela sok na hodine zemepisu, kdyz mi kamaradka rekla, ze Krusne Hory nejsou "tam dole" - jako tam nekde kolem Strakonic, ale uplne nahore....a ja dva roky predtim nechapala, odkud vsichni porad berou, ze se tam tolik veci tezi.... :D

   Vymazat