Odposlouchávadlo v baráku? To mi ještě chybělo!


Na svou obranu říkám, že šlo o dost stresující den.
A už jen to, že máte chlapa na hadičkách je taky dost stresující.
Doktoři potřebovali Holanďanovi na 24hodin monitorovat srdce. Nasadili na něj dráty, hadičky a kabely a poslali jej domů.

Celý hrudník posetý diody, to byl smutný pohled. "To bude dobrý," chlácholil mě Holanďan. "A představ si, tohle je i mini recorder, co zvukově nahrává všechno, co se děje, aby případně doktoři věděli, na co srdce reaguje."


 • Recorder? To jako zvuková kamera? 
 • To jako bude slyšet úplně všechno?
 • Jako úplně všechno?
 • No to mi ještě chybělo!


Podívejte. Nejsem naivní. Já vím, že doktoři nemaj celej den na to jenom si pouštět záznamy jednoho pacienta. A už vůbec je nezajímá, co si povídá s manželkou. Ale zase...Holanďan je tu celý den sám a odpočívá. Teď mu přijdu já, takže je jasný, že mu to srdce začne bít rychlejc, že jo.


To se stává, když se dva maj rádi.
Jako nechci bejt naivní, ale Holanďan mě furt rád má, víte? 
Určitě mě i vroucně miluje, na tom se za těch sedm let určitě nic nezměnilo. To poznám.
Takže je logický, že mu najednou to srdce začne tepat rychlejc tou láskou.

A to už se doktoři podívaj, na co mu srdce reaguje, že jo.
Takže jsem radši celej večer zticha. Nechci, aby někdo náhodou zaslechl, o čem se doma bavíme.
O sexu ani nemluvě. Bože. Nic nebude.
Zvládám  tak jen základní fráze typu: "Nedáš si čaj?" "Nemáš ještě hlad?" "Vstáváš ráno brzo?"

"Honey, co ti je? Jseš dneska taková zamlklá," ptá se Holanďan.
OK. Trochu jsem zaražená, ale měl by bejt minimálně rád.
"Nestalo se ti něco? Nebo tě děsí ty dráty?"
"Ne, jsem v pohodě," říkám pološeptem. "Já jen," dodávám a ještě ztišuju hlas, "nechci, aby všichni případně věděli, co si tu povídáme. Já vím, že to kontrolovat takhle nebudou, ale je mi to nepříjemný, když máš na sobě tu kameru."


Ano, ano, přesně tak.
Holanďan se rozesměje na celé kolo: "Myslíš tohle? No jasně, to natáčí sice všechno, ale jenom tikot srdce, ne to, co si tady povídáme. Nebo sis to vážně myslela?"

Ehm. No. Jsem přetažená. A jak říkám - je to děsně stresující, když máte někoho po operaci srdce na hadičkách.
Za normálních okolností bych to prokoukla. Samozřejmě.
"Ale tak fajn," vychutnává si mě Holanďan. "Příště už vím, čím tě umlčet! To byl tak super klidnej večer, už jsem si dlouho tak neodpočinul."

Jak se projevuje stres u vás?
Luc.


10 komentářů:

 1. Zase perfektní článek!!!! Vždy se na tvých stránkách hrozně pobavím!

  OdpovědětVymazat
 2. zacala jsem po chvili premyslet, jak je tento senzor udelan, asi nejde o mikrofon..i kdyz mikrofony taky muzou mit maly uhel citlivosti (takze nezaznamenaji to, co se deje na opacne strane). nj, elektrofakulta v anamnezi..
  Katka F.

  OdpovědětVymazat
 3. Pobavila jsem se, ale radsi kdyby teda vubec podklad pro clanek nebyl. Preji hodne zdravi!

  OdpovědětVymazat
 4. Přeju hlavně, aby zdravotně bylo vše v pořádku a pohodě.
  Jinak díky momentálnímu stresu a prostě adrenalinu toužím po Destruktivním deníku, protože se mi líbí představa, že se můžu na něčem vyřadit a ještě to maskovat jako kreativitu :D
  A ke sledování dodávám, že naše starostlivé sousedky v důchodu se rozhodly zainvestovat do svého koníčka ale špehovaní, postoupit do dalšího levelu a pořídily kameru, aby si mohly nahrávat i přesné časy a další detaily z našeho života. A následně nás o tom informovat :) od té doby prakticky nezamykam, neb máme lepší hlídače, než 5dobermanu do kupy :D

  OdpovědětVymazat
 5. Já? Stres? Ještě nás nikdo neseznámil, bohužel... No dobře, konec žertů :D Když jsem ve stresu, usmívám se jako debil, hýkavě se směju a jsem lehce podrážditelná, takže ve chvíli, kdy se začnu vztekat, všichni mizí z dohledu, protože vzteklý býk je vážně životu nebezpečný :D

  OdpovědětVymazat
 6. tak ja zase grckam, ked mam stres, neviem ci to je moc lepsie :D

  OdpovědětVymazat
 7. Nič si z toho nerob. Ja by som mu uverila tiež. Ja už mám niekedy paranoju z tých všetkých kamier a podobne. V jednej robote sme mali skoro všade kamery (samozrejme na wc dúfam, že nie), v druhej na nás čumela tiež a tak mám teraz pocit, že kamery sú všade a sú zvedavé práve na mňa a teda neviem, či by som sa chcela chváliť pred všetkými čo robím za zatvorenými dverami doma.
  Bode, ale úžasne som sa zabavila. Aj sa mi nejako upchával noštek, ale už je to lepšie :D
  V strese som momentálne teraz a prejavuje sa to tak, že už len čakám kedy skončím s horúčkami v posteli a vyležím si to pekne a dlho, lebo u mňa je to tak na fázy - na začiatku som hyperaktívna a snažím sa s tým bojovať, potom to už pomaly vzdávam a vrčím na všetkých a na všetko (viac ako inokedy) a nakoniec to vzdávam úplne a ja a horúčky končíme v posteli :(
  Inak ten sex a ako ho zaznamenáva by ma zaujímalo. Nie zvuky, ale srdce. Aby si potom o ňom nemysleli, že prekonal niekoľko infarktov za večer. Bacha, aby si ho kvôli tomu nenechali, takže od seba. Skoré uzdravenie prajem a gratulujem k nachytávke pani manželky :D

  OdpovědětVymazat
 8. :D Já vždycky žasnu nad tím, jak ty umíš každou historku senzačně podat Luci :) Fakt sice je, že taková situace rozhodně není žádná sranda a já bych byla asi tak vynervovaná, že bych měla tepovou frekvenci vyšší než ten kdo je monitorovaný, ale i tak jsem se musela upřímně od srdce zasmát :) Jste totiž naprosto senzační pár :)

  New in and Christmas Gifts: December 2014

  OdpovědětVymazat
 9. ...při čtení Tvého příspěvku jsem si vybavila, jak jsem před mnoha lety omylem usedla v čekárně na interně u srdcaře.Dívám se po plakátech kolem sebe...hmmm divný...samé srdce... vedle mne seděla starší korpulentní dáma.Po chvíli ji začalo cosi bručet pod šaty. Dívám se podivně na ni, že nereaguje...říkám " paní, bzučí Vám asi mobil..." paní se podívala na mě dosti nevraživě...děláš si ze mě legraci? To je budík na srdce... Jo, člověk si někdy sedne blbě :-) Věrka

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to je výborný :D :D My máme kamery v práci, ale po roce už na to moc nemyslíme a občas s kamarádkou fakt blbneme a třeba si tak tancujeme a divoce gestikulujeme, ehm... Doufám, že to nesnímá i zvuk!

  OdpovědětVymazat