Přeskočit na hlavní obsah

Pouto mezi čtenářem a blogerem


Nikdy jsem nevěřila v lásku na první pohled.
Na první pohled z někoho můžu padat do mdlob, to je pravda.
Ale láska je mnohem hlubšího ražení.
Na tu je potřeba trochu víc.

Zamilovat si nějakého blogera je přitom to samé. Má to i stejné fáze. A když to se mnou umí, má mě jako čtenáře jistýho.


1.) Náhody neexistují. A je jedno, jestli poznám nového týpka v místech, kde bych ho nečekala, nebo mě vyhledávače záhadně zavedou k dosud neobjevenému blogu. Kde jsou sympatie, tam zůstávám minimálně na obhlídku.2.) Něčím mě zasáhne. Vlastně je mi jedno, jak je dotyčný týpek vystajlovaný nebo jak designově vyladěný je blog. Když bude jenom to a vnitřek nula, porozhlédnu se jinde. Ale pakliže mě bloger něčím zasáhne...nápadem, emocemi, přístupem k životu, stylem psaní nebo jen autentičností, začínám se zajímat dál.3.) Proklepnu si ho. Hlavní bod v online světě. Ať už jde o chlapa či blogera. Zajímá mě, kdo je za tak dobrým blogem. Jak si žije, pro co žije, kde pracuje, jak se prezentuje a kde se v něm bere tolik odvahy/nadhledu/originality/drzosti/moudrosti. Chci vědět, co máme společného a čím mě obohatí.4.) Sleduju ho na sociálních sítích. Tam se ostatně to, jaký je, pozná nejlépe. Chci vidět jeho každodenní život nebo aspoň to, co ho baví a co o sobě prozradí.5.) Když už jsem lapena, projíždím historii blogu. Chci vidět ten vývoj. Anebo mě prostě zajímá víc a víc článků. Většinou pak přečtu celý blog za víkend. Je to ostatně jako číst knížku - žiju se svým online hrdinou, děsně mě to baví, ale nevím, jak to dopadne. Jen vím, že když ho budu sledovat nadále, že budu součástí jeho příběhu.6.) Jsem v tom až po uši. Tedy v ideálním případě, samozřejmě. Tady je ten online svět o trochu jednodušší, jelikož nežádám opětovanou lásku. Vlastně nechci nic. Jen pokračovat.

Pakliže si ale někoho zamiluju, je to vždycky stejný proces.
A pak i věrnost ráda slíbím.


...a to je ve vztahu přesně ten moment, kdy sice čekám, že to řeknete na oplátku taky, ale nežádám to...

Jak se zamilováváte vy?
Luc.


Komentáře

 1. Haha, přesně jsi to popsala. Musím říct, že málokterý blog mě vyloženě zaujme, je jen pár takových, které doslova hltám a těším se na každý článek. Zrovna ten Tvůj k nim rozhodně patří, jelikož mě vždy pobavíš a obohatíš nějakou životní zkušeností či momentem na hranici absurdnosti, což miluji :D Takže též vyznávám lásku! :D

  OdpovědětSmazat
 2. Mám to stejně..a na rovinu říkám, že mě přímo iritují blogy, kde třebas i nad hodně povedenýma fotkama leží jedna věta textu bez špetky snahy, které by při vší lepší zručnosti svedl napsat sousedův pes. Já chápu, že ne každý dostal do vínku spisovatelské střevo, ale copak snad nezvládne napsat více než jen: dnes jsem si oblíkla makovou sukni, bílou blůzu, černou chanelku (ze SAPY) a espadriles, doladila to slamákem.
  To mě vždycky popadají mdloby a blog opouštím.. A přesně jako ty, zajímá mě, co se skrývá za tím vším a zajímá mě i historie, vývoj..takže doslova stalkuju..ale jen chvíli =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak! :) Když jsem zamilovaná začínám od prvního publikovaného článku. :D

  OdpovědětSmazat
 4. Milá Luc, objevila jsem tě celkem nedávno (cca měsíc zpět) a naprosto tě žeru! ;-) Hned jak budu mít volný víkend, tak ho hodlám strávit s tvými články :-) A zrovna jdu objednávat jeden oční krém, který jsem tady u tebe objevila :-).
  L.

  OdpovědětSmazat
 5. No jo a pak je nejhorší, když to taková blogerka zabalí, smaže blog a zmizí :( Prožito.

  OdpovědětSmazat
 6. Jéé ty jsi dobrá. Fak! Zabouchla jsem se do tvého smyslu pro humor. Hustý.

  OdpovědětSmazat
 7. Mám to stejně, vždycky někoho objevím a nedám pokoj dokud nepřelouskám příspěvky zpětně až k tomu prvnímu... No a tady se vždycky dobře pobavím, to je jasná věc ;-)

  OdpovědětSmazat
 8. Pěkně jsi popsala jak jsem objevila tvůj blog a jak jsem si tě zamilovala. Jediny blog na který se pravidelně vracím už přes dva roky.

  OdpovědětSmazat
 9. Nechci bejt trapná, ale celkem dost tě žeru ♥

  OdpovědětSmazat
 10. No řekněte, koho něco takového napadne?
  Jsi úžasná!
  http://www.letsspeakwithchrisdoke.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 11. I pro mě jsou blogy srdcová záležitost. U jejich projíždění se skvěle relaxuje, inspiruje a motivuje. Tvůj patří mezi mé oblíbené. :)

  OdpovědětSmazat
 12. Také tě žeru!!! Objevila jsem tě nedávno..a začínám číst od začátku! Musím se přiznat, že nejsem úplně věrná :D Sleduji pravidelně asi 10 blogů, ale vysloveně miluji jen 3. Ale u blogů se na monogamii moc nehraje..spíš takové hippies volné vztahy :D Hlavně, že tam ta velká láska je.

  OdpovědětSmazat
 13. Luci, jen pár slovy...Tvůj blog je PASTVA PRO OČI A BAŠTA PRO DUŠI.....řekla bych zjednodušeně PESTRÁ, PLNOHODNOTNÁ STRAVA:o))..jen tak dál...při čtení Tě nejen žeru, ale i žeru:o)) Inka

  OdpovědětSmazat
 14. Taky Tě žeru a 7. se těším na setkání! Vím, že tam budeš, proto nesmím chybět! :D
  L. H.

  OdpovědětSmazat
 15. Další článek u kterého jsem se zasmála :)
  Tvoje články prostě miluju :) Jen tak dál!:)

  OdpovědětSmazat
 16. Přesně takhle jsem to měla s Tvým blogem, když jsem na něj narazila NÁHODOU po vyhlášení blogerky roku (už té první). Hltala jsem jeden Tvůj článek za druhým, projížděla jsem je od nejnovějších k nejstarším. Většinou při cvičení z Ekonomiky podniku a pak přišel zápočet a já nejenže neměla vypočítané příklady ze cvičení, já ten zápočet na první pokus nenapsala! Ale na druhý už jo! ;)

  Tvoje články mám ráda, ale nic víc mezi námi nečekej. Přítele už mám a nehodlám si začít s vdanou ženou :D

  OdpovědětSmazat
 17. Kdyby jsme tě neměli rádi a nechtěli číst Tvůj blog, tak tu přece pořád nejsme :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Ne, že by si to ted totálně vystihla :D tvůj blog jsem objevila, před páru dny a procházím si postupně všemi těmi stádii (až na to, že čtu od předu dozadu - nemůžeš se divit, vzhledem ke stáří tvého blogu :D).
  Nezačínám být stolkerem, jen se prostě zamilovávám :D (y)

  S láskou Terieen :D

  OdpovědětSmazat
 19. Čtu už druhý týden všechny tvé články pěkně popořadě. To fakt za víkend stihnout nejde! ;-) Až dočtu, dám vědět :-p

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …