Pouto mezi čtenářem a blogerem


Nikdy jsem nevěřila v lásku na první pohled.
Na první pohled z někoho můžu padat do mdlob, to je pravda.
Ale láska je mnohem hlubšího ražení.
Na tu je potřeba trochu víc.

Zamilovat si nějakého blogera je přitom to samé. Má to i stejné fáze. A když to se mnou umí, má mě jako čtenáře jistýho.


1.) Náhody neexistují. A je jedno, jestli poznám nového týpka v místech, kde bych ho nečekala, nebo mě vyhledávače záhadně zavedou k dosud neobjevenému blogu. Kde jsou sympatie, tam zůstávám minimálně na obhlídku.2.) Něčím mě zasáhne. Vlastně je mi jedno, jak je dotyčný týpek vystajlovaný nebo jak designově vyladěný je blog. Když bude jenom to a vnitřek nula, porozhlédnu se jinde. Ale pakliže mě bloger něčím zasáhne...nápadem, emocemi, přístupem k životu, stylem psaní nebo jen autentičností, začínám se zajímat dál.3.) Proklepnu si ho. Hlavní bod v online světě. Ať už jde o chlapa či blogera. Zajímá mě, kdo je za tak dobrým blogem. Jak si žije, pro co žije, kde pracuje, jak se prezentuje a kde se v něm bere tolik odvahy/nadhledu/originality/drzosti/moudrosti. Chci vědět, co máme společného a čím mě obohatí.4.) Sleduju ho na sociálních sítích. Tam se ostatně to, jaký je, pozná nejlépe. Chci vidět jeho každodenní život nebo aspoň to, co ho baví a co o sobě prozradí.5.) Když už jsem lapena, projíždím historii blogu. Chci vidět ten vývoj. Anebo mě prostě zajímá víc a víc článků. Většinou pak přečtu celý blog za víkend. Je to ostatně jako číst knížku - žiju se svým online hrdinou, děsně mě to baví, ale nevím, jak to dopadne. Jen vím, že když ho budu sledovat nadále, že budu součástí jeho příběhu.6.) Jsem v tom až po uši. Tedy v ideálním případě, samozřejmě. Tady je ten online svět o trochu jednodušší, jelikož nežádám opětovanou lásku. Vlastně nechci nic. Jen pokračovat.

Pakliže si ale někoho zamiluju, je to vždycky stejný proces.
A pak i věrnost ráda slíbím.


...a to je ve vztahu přesně ten moment, kdy sice čekám, že to řeknete na oplátku taky, ale nežádám to...

Jak se zamilováváte vy?
Luc.


21 komentářů:

 1. Haha, přesně jsi to popsala. Musím říct, že málokterý blog mě vyloženě zaujme, je jen pár takových, které doslova hltám a těším se na každý článek. Zrovna ten Tvůj k nim rozhodně patří, jelikož mě vždy pobavíš a obohatíš nějakou životní zkušeností či momentem na hranici absurdnosti, což miluji :D Takže též vyznávám lásku! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Mám to stejně..a na rovinu říkám, že mě přímo iritují blogy, kde třebas i nad hodně povedenýma fotkama leží jedna věta textu bez špetky snahy, které by při vší lepší zručnosti svedl napsat sousedův pes. Já chápu, že ne každý dostal do vínku spisovatelské střevo, ale copak snad nezvládne napsat více než jen: dnes jsem si oblíkla makovou sukni, bílou blůzu, černou chanelku (ze SAPY) a espadriles, doladila to slamákem.
  To mě vždycky popadají mdloby a blog opouštím.. A přesně jako ty, zajímá mě, co se skrývá za tím vším a zajímá mě i historie, vývoj..takže doslova stalkuju..ale jen chvíli =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně tak! :) Když jsem zamilovaná začínám od prvního publikovaného článku. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Milá Luc, objevila jsem tě celkem nedávno (cca měsíc zpět) a naprosto tě žeru! ;-) Hned jak budu mít volný víkend, tak ho hodlám strávit s tvými články :-) A zrovna jdu objednávat jeden oční krém, který jsem tady u tebe objevila :-).
  L.

  OdpovědětVymazat
 5. No jo a pak je nejhorší, když to taková blogerka zabalí, smaže blog a zmizí :( Prožito.

  OdpovědětVymazat
 6. Jéé ty jsi dobrá. Fak! Zabouchla jsem se do tvého smyslu pro humor. Hustý.

  OdpovědětVymazat
 7. Mám to stejně, vždycky někoho objevím a nedám pokoj dokud nepřelouskám příspěvky zpětně až k tomu prvnímu... No a tady se vždycky dobře pobavím, to je jasná věc ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. Pěkně jsi popsala jak jsem objevila tvůj blog a jak jsem si tě zamilovala. Jediny blog na který se pravidelně vracím už přes dva roky.

  OdpovědětVymazat
 9. Nechci bejt trapná, ale celkem dost tě žeru ♥

  OdpovědětVymazat
 10. No řekněte, koho něco takového napadne?
  Jsi úžasná!
  http://www.letsspeakwithchrisdoke.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 11. I pro mě jsou blogy srdcová záležitost. U jejich projíždění se skvěle relaxuje, inspiruje a motivuje. Tvůj patří mezi mé oblíbené. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Také tě žeru!!! Objevila jsem tě nedávno..a začínám číst od začátku! Musím se přiznat, že nejsem úplně věrná :D Sleduji pravidelně asi 10 blogů, ale vysloveně miluji jen 3. Ale u blogů se na monogamii moc nehraje..spíš takové hippies volné vztahy :D Hlavně, že tam ta velká láska je.

  OdpovědětVymazat
 13. Luci, jen pár slovy...Tvůj blog je PASTVA PRO OČI A BAŠTA PRO DUŠI.....řekla bych zjednodušeně PESTRÁ, PLNOHODNOTNÁ STRAVA:o))..jen tak dál...při čtení Tě nejen žeru, ale i žeru:o)) Inka

  OdpovědětVymazat
 14. Taky Tě žeru a 7. se těším na setkání! Vím, že tam budeš, proto nesmím chybět! :D
  L. H.

  OdpovědětVymazat
 15. Další článek u kterého jsem se zasmála :)
  Tvoje články prostě miluju :) Jen tak dál!:)

  OdpovědětVymazat
 16. Přesně takhle jsem to měla s Tvým blogem, když jsem na něj narazila NÁHODOU po vyhlášení blogerky roku (už té první). Hltala jsem jeden Tvůj článek za druhým, projížděla jsem je od nejnovějších k nejstarším. Většinou při cvičení z Ekonomiky podniku a pak přišel zápočet a já nejenže neměla vypočítané příklady ze cvičení, já ten zápočet na první pokus nenapsala! Ale na druhý už jo! ;)

  Tvoje články mám ráda, ale nic víc mezi námi nečekej. Přítele už mám a nehodlám si začít s vdanou ženou :D

  OdpovědětVymazat
 17. Kdyby jsme tě neměli rádi a nechtěli číst Tvůj blog, tak tu přece pořád nejsme :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Ne, že by si to ted totálně vystihla :D tvůj blog jsem objevila, před páru dny a procházím si postupně všemi těmi stádii (až na to, že čtu od předu dozadu - nemůžeš se divit, vzhledem ke stáří tvého blogu :D).
  Nezačínám být stolkerem, jen se prostě zamilovávám :D (y)

  S láskou Terieen :D

  OdpovědětVymazat
 19. Čtu už druhý týden všechny tvé články pěkně popořadě. To fakt za víkend stihnout nejde! ;-) Až dočtu, dám vědět :-p

  OdpovědětVymazat