Přeskočit na hlavní obsah

Jak kdysi Holanďan pěstoval potají trávu


Holanďan dostal za úkol postarat se o zahrádku rodičů. Tak se postaral.

Že byl Holanďan v mládí pěkné kvítko, to není zase tak těžké věřit.
Dneska zapřísáhlý nekuřák a téměř abstinent, co stěží zvládá dopít malé pivo, byl kdysi velký pařič.

Aby měl dost trávy do koláčků, pěstoval ji ve svém studenstkém bytě na zahradě.
Další studenti mu ale keřík odrbali ještě dřív, než stačil uspořádat divokej mejdan. Když tak jeho rodiče odjeli na měsíc pryč, domákl se, že se jim musí postarat o zahrádku, vzal tak kolo a keřík a jal se jejich zahrádku obohatit o nový voňavý přírůstek.

"Jenže naše nenapadlo nic lepšího, než se vrátit neočekávaně o pár dní dřív, takže jsem si tu trávu nestihl vzít zpátky," vysvětluje dneska.
Vědomí, že rodiče - tehdy už postarší pár v důchodu - najdou na své milované a pečlivě udržované zahrádce víc jak metrový keř marihuany, ho trochu stresovala.


Věděl, že si něco vyslechne.
Tušil, že rodiče nebudou mít radost.
Bál se, že ho přijedou nečekaně navštívit zrovna v pátek večer.

Místo toho jej vítali rozzáření rodiče.
Žádné poučování, žádné pohoršení, žádné výčitky.
Po večeři ho mamka navíc táhla na zahrádku, ať se jde podívat, co jí mezitím pěkně vyrostlo.

"Představ si," líčila a horlivou radostí, "víš jak jsme si minulej rok kupovali od zahradníka ty sazeničky k tomu novýmu keříku? Už jsem se bála, že nic nevyroste, že to zmrzlo, byla to nějaká exotika, ale podívej," pyšně ukazovala na metrovej keř trávy.


Keřík pěkně vykopala ze země, pečlivě přesadila do největšího květináče a kolem dokola vysadila ještě muškáty. Výsledek byl velkolepý - květináč s kytkama zářil na kilometry daleko. Naneštěstí pro Holanďana. Ten měl zase po koláčcích...

Co vy a rodičové?
Luc.

Komentáře

 1. no,čo viem,tak dopestovať trávu nie je až také jednoduché,takže Holanďan bude šikovný človek.po mamke. čo vieš aký Přemek Podlaha v ňom drieme

  OdpovědětSmazat
 2. Jsem se zase pobavil, ty muškáty, úplně to vidím =D
  Dík za lepší den =)
  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 3. :-D to je fakt super...!

  OdpovědětSmazat
 4. Už jsem se lekla, že si rodiče rozhodli udělat koláčky sami :D Ale hlavně, že maminka byla spokojená :)

  OdpovědětSmazat
 5. Taky jsem čekala rozuzlení v podobě zdrogovaných rodičů :D ale macešky to je taky styl! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Naše babička tuto rostlinu jednou tátovýmu bráchovi v hádce podupala (vlítla naštvaná do záhonků a všechno to tam zdemolovala) :))

  OdpovědětSmazat
 7. Pobavilo.:D Hlavně ty muškáty:D

  http://www.letsspeakwithchrisdoke.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 8. A já si říkala, že maminka moc dobře věděla, co je to za kytičku, že vítala tak rozzářená. :D No věřte nebo nevěřte, u nás na vesnici měli takový keř přímo v přední zahrádce pod oknem (a očividně se na něm živila celá vesnice, protože se stále zmenšoval). :D
  Takové malé Holandsko ve středních Čechách. :D

  www.infinitetreasure.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás na vesnici to taky rostlo všude a místní dospěláci ani nevěděli co to je :-)

   Smazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …