Přeskočit na hlavní obsah

Pamatovat si tváře a bejt blbej na jména


Pamatovat si tváře a bejt blbá na jména, to je peklo.
Ne tolik pro dotyčnýho, ale pro celé jeho příbuzenstvo.
U nás je to naše mamka.
Živě vám popíše kohokoli. I to, jak vypadali vaši spolužáci začátkem devadesátých let. Ale jména? To po ní nechtějte ani náhodou! Je tak nebezpečné jí do ruky dávat buď fotoalbum, nebo televizní program.

"Už dlouho nedávali ten film s tím chlápkem, jak uteče s tou ženskou."

Jo, přesně ten film...

"No dyť víš. On je ten, co hrál s tou, ježiš, jak ona se jmenuje...taková tmavovlasá, nakrátko...no to je jedno, si teď nevzpomenu. On je takovej hnědovlasej, no dyť víš. Johnny, John, Jamie tak nějak se jmenuje. Prostě něco od J."

Takže to bude Steve...

"No a tady hraje s takovou tou blondýnkou malou. No je známá. Teď o ní psali, jak zhubla a jak furt drží nějakou dietu. A chodila s tím muzikantem, no dyť víš. Nehrála ona v Titanicu? Ne, to si pletu. To nebyl Titanic, to bylo to druhý. Sakra, teď mi to vypadlo. Nebyla to Láska nebeská? Ne počkej, já už vím. Piráti z Karibiku!"

Že by Pán prstenů...?


"No a ti dva se do sebe zamilujou. On hraje právníka a ona je učitelka. Nebo tak něco. No dyť víš, loni jsme na to tady koukali. Ale on má přítelkyni a má se ženit, ona odjíždí, no ale nakonec se nevožení a vezme si tuhle, tu blondýnu, co hrála v tom, co si teď nevzpomenu."

Takže jedno je jasné. Romeo a Julie to není.

Nemáte prosím vás někdo tip, co by to mohlo být za film?
Luc.

Komentáře

 1. Zni to jak nějaký film natočený podle Harlequine :D ale občas se mi to taky stane. Mam uplny zasek, ze nevím, jak se to jmenuje, ale jinak to dokážu popsat. Problém je, když se mi to stane na zkoušce :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :)))) jj, u zkoušky to znám, taky jsem jen říkala: to je na té straně 238, předposlední odstavec, je to tučně a má to 5 řádků :D - ale nestačilo mu to :))))

   Smazat
 2. V práci si musím dávat pozor na jména, když dojde klient, musím z něj dostat, za kterým pracovníkem chodí, což je často problém, protože ho ani neumí popsat nebo už tam dávno nepracuje. A když už to jméno řeknou, že se tak zaměřím na to, abych našla klapku k přepojení, že zapomenu jméno klienta. Jednou jsem dokonce zapomněla i křestní jméno u klientky, která se jmenuje stejně jako já. :D

  OdpovědětSmazat
 3. V práci a normálně v životě tímhle netrpím, ale jakmile chci někomu popsat knihu, film, událost vyjadřuju se stejně :-))))

  OdpovědětSmazat
 4. No já jsem si vždycky pamatovala jména a čísla, ale pro změnu nemám paměť na tváře, resp. když se jinak učešou, obarví, koupí jiný kabát, jsem v pr.... Vůbec nepoznám, že to je ten a ten. Je to dost nepříjemný :( Obdivuju lidi, co třeba poznají někoho na fotce ze základky. Já nepoznávám lidi po 14 dnech :D Dokud neřeknou jméno.

  OdpovědětSmazat
 5. Muj si nepamatuje obliceje. Jednou za cas se pripomenu, kdo jsem :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem na tom stejně, na jména pamatováka nemám, ale tváře! :) :D
  Fairychain

  OdpovědětSmazat
 7. Já mám zase to, že když se seznamuju s novýma lidma a oni mi řeknou jméno tak ho do minuty nevim :D. Nevim co můj mozek dělá, ale jakmile slyšim: ahoj, já jsem ... tak přestane fungovat :D. Ale když si to osvěžim tak si pak už pamatuju :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak toto sa často stáva aj mne. A je to dooosť blbé, keď chcem potom toho dotyčného osloviť. Najtrápnejšie chvíle :D

   Blonďavá Potvora

   Smazat
  2. Jako by jsi mluvila o mně :D Ale přitom jsem kdysi mívala dost dobrou paměť na jména. Asi se má kapacita již vyčerpala... Opravodvý problém je ve chvíli, když chci dotyčného oslovit, na něco se zeptat a je mi trapé se znovu ptát na jméno, když se mi před chvíli představoval.

   Smazat
 8. Film netuším, ale mám podobný problém..dokážu si vybavit, co daný člověk měl na sobě, jak se jmenuje, při jaké situaci to bylo, ale nedokážu si přiřadit tvář =/. Takže pak se běžně stává, že mě někdo pozdraví nebo na mě mává a ja čumím jak trol a nechápu, koukám okolo sebe, že co se děje..no situace na prd.

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 9. Obvykle jsem v hádání podle obdobných indícií poměrně dobrá a mohla bych být za chvilku odborník :D Ale tohle mi tedy nic neříká. Jestli to nebude tím, že už přes rok na televizi vůbec nekoukám :D

  OdpovědětSmazat
 10. :D konec! :)) Děkuju opět za zpestření dne Luci :)

  OdpovědětSmazat
 11. :D jo úplně to vidím, vypadá to jako ten film s moc hezkejma lidma, kterej přes všechny problémy dobře dopadne :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Popisuju filmy nebo herce úplně stejně a jedinej, kdo byl kdy schopen tenhle popis pochopit, je můj táta. Nechápu, jak se mu to mohlo z "ten, co hrál v tamtom, no s tamtou, co hrála v tom..." podařit. Asi silně vyvinuté logické myšlení

  OdpovědětSmazat
 13. Popisuju filmy nebo herce úplně stejně a jedinej, kdo byl kdy schopen tenhle popis pochopit, je můj táta. Nechápu, jak se mu to mohlo z "ten, co hrál v tamtom, no s tamtou, co hrála v tom..." podařit. Asi silně vyvinuté logické myšlení

  OdpovědětSmazat
 14. Malá a blond? Tak mě napadla jen Reese Witherspoon a nebo Kristen Bell :D Nebo pak možná ještě Nicole Kidman, ta také není až tak vysoká :)
  Já mám problém s tím, že si nedokážu vzpomenout na jméno, ale vím o tom člověku snad všechno. Jak vypadá, co řekl, kdy jsem ho potkala, koho zná ...A lidi se většinou chytnou ;) Co se týká herců...Řekla bych, že jich znám dost, ale na mojí mamku opravdu nemám. Když tedy nevím kdo to je říkám...ta hrála v ... a následuje název filmu. Někdy naopak vím herce a netuším název filmu :D Zapomínat je lidské no :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicole Kidman meri 180 cm :D

   Smazat
  2. Reese ale nedrzi diety ani nikdy nepribrala, natoz aby hubla :P ale taky me napadla ona :D

   Smazat
 15. Sedm dni a sedm noci,uplne jasne :-D

  OdpovědětSmazat
 16. Mamka neni sama, taky se mi to obcas stava, ale napada mi jen film Sedm dni a sedm noci. :)

  OdpovědětSmazat
 17. Tak toto je presne moja mama a sestra... a ony dve keď sa snažia niečo vysvetliť to aby mal človek titul doktor kvantovej fyziky aby ich pochopil :D len same ved vies ten co... henten co.. henta co... a nič relevantné podľa čoho by sa dala osoba uhádnuť sa nedozvieš :D

  LadyinBlack

  OdpovědětSmazat
 18. Tak ten film fakt netuším :D, ale úplně mi to připomíná moji mamku, když po mně chce, abych ji stáhla nějakou písničku. Zazpívá pár tonů bez slov, ale je vždy úplně mimo, protože zpívat neumí, pak mi začne popisovat jak to zpívá nějaká ženská a když pak konečně přijdu na to, o jakou písničku se jedná, je to od nějaké kapely a zpívá to chlap! :D

  OdpovědětSmazat
 19. Ty voe??? Ty jezdíš tajně na naše rodinný setkání? :-D
  Tohle je přesně moje máma a babička. Můj muž je z toho na provaz :-D :-D

  OdpovědětSmazat
 20. Jo, to znám, na to je expert přítel. :D Nenávidím to! Začne o něčem skvělém mluvit a já se na to chci podívat nebo chi prostě vědět, kdo ten skvělý herec je, ale jelikož "takový tamten brit s hnědýma vlasama" je strašně obecný význam, nikdy nevím nic. :D

  OdpovědětSmazat
 21. Ježiš, to mi ani nepřipomínej, takhle nám babička všem v rodině pije krev :D dostat z ní jaký film nebo herce myslela, to je panečku porod. A taky nesnáším, když vypadne slovo mně samotné, vzpomenu si na pět dalších slov, které mají podobný nebo dokonce stejný význam, ale ne, já prostě musím říct to jedno konkrétní debilní slovo a dokud si na něj nevzpomenu, tak jen kulím očima, nafukuju se a nedovolím nikomu v místnosti promluvit, ne dokud na to nepříjdu. Je to naprosto příšerná a protivná vlastnost, ale bohužel s tím nic nenadělám, zkoušela jsem to, opravdu :D.

  OdpovědětSmazat
 22. co to je za film to nevím, ale s pamětí na jména se nedá nic dělat. Mám to stejný, hlavně u lidí...nevím jméno hned po tom, co se mi dotyčný představí a říkát všem zlato, kočko nebo hej ty...není zrovna nejlepší :-)

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …