5 zlomů v životě blogera


U dětí jsou zásadní zlomy jednoduchý - první zoubek, první třída, první pětka, první sex, maturita, státnice, svatba... Ale svoje milníky mají i blogeři. Což je občas větší průser než celá trapná základka dohromady.

1.) Prvních 1000 zobrazení denně


Nebo jakékoli libovolné číslo, které si předtím bloger vymezil jako hlavní cíl. Jakmile je číslo pokořeno a na blogu to začíná žít, je potřeba si tu slavnostní chvíli užít. Vychutnat si jí. Užít si ten pocit, že jsem hvězda, že jsem tak slavná, že nemůžu vyjít z baráku bez make-upu, aby mě náhodou v moment, kdy vynáším odpadky, nenačapali paparazzi. A víme všichni dobře, že ti číhaj všude!

2.) První hater


První hater je jako první menstruace. Všichni víme, že je jen otázka času, kdy to přijde. Víme, že jsme s tím museli počítat. Je to sice lehce nepříjemné, možná až bolavé, ale víme, že je to známka toho, že všechno funguje tak, jak má a že něco děláme dobře.


3.) Babička s dědou si založí Facebook


Člověk miluje babičku s dědou, stejně tak jako svojí máti (možná o trochu víc, jelikož v dětství byli vždycky na jeho straně proti mamce. A to se hodně počítá).

A právě proto se je snaží uchránit před svým blogem. A Facebookem. Zcela logicky. Zatímco na sociálních sítích ze sebe můžu dělat borce svými kontroverzními, sexuchtivými či provokativními texty, před babičkou a dědou jsem ale ta malá holčička, kterou pomáhali přebalovat!


4.) Objeví vás váš nadřízený


Blogování už nikdy nebude stejný poté, co vám šéf s ďábelským úsměvem řekne, že objevil váš blog.
A zatímco babička s dědou se nakonec ukáží jako největší fanoušci všeho, co napíšete, u šéfa už člověk neví. Za každým jeho slovem slyšíte narážku na svůj předchozí článek a zároveň se bojíte, že se pozná ve všech těch idiotech, o nichž píšete. Přitom o něm nepadne - tedy do té doby, než vás vyhodí na hodinu - ani slovo.


5.) Čte vás váš ex


Tohle už je dost těžký kalibr. Jakmile vám váš ex napíše kromě narozeninového přání i to, že se dobře baví u vašeho blogu, doporučuji to nebrat jako výhružku. Ovšem může to být fatální pro celý blog. Zvlášť pokud máte na svého ex pár šťavnatých vzpomínek, které si doslova žádají, aby byly sepsány na blog.


Já říkala, že milníky v životě blogera nejsou žádnej med.
Svatej první sex!
Co bylo hlavním milníkem na sociálních sítích u vás?
Luc.


PS: Zdravím babičku s dědou.
PS1: Svou nadřízenou mám upřímně ráda. Ani křivý slovo o ní!
PS2: Ano, drahý bývalý. Hodlám napsat přesně tamten příběh.

25 komentářů:

 1. Tak ty klíčová slova mě pobavila :D

  OdpovědětVymazat
 2. To, že jsem neuváženě některým lidem řekla, že mám blog. Jedna osoba to dokonce začala používat jako zbraň proti mě :( Vcelku velká facka na probuzení....

  OdpovědětVymazat
 3. Zasmala jsem se :D O mym blogu vi rodina, kamaradka a neustale ho smiruje pritel :D
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 4. Ta klíčová slova :D :D Jinak takové milníky zatím nemám - rodina a kamarádky ví, že píšu, ale neví, kde, šéfka zná starý blog, díky kterému jsem vlastně dostala tu práci, a přítel se neustále snaží zjistit adresu :)

  OdpovědětVymazat
 5. :D :D Seš úžasná Luci, skvělý článek

  OdpovědětVymazat
 6. Tak až na bod 3 a 4 to znám =D..i když k bodu 3 bych mohl napsat, že babičce nějaká její známá pověděla, že objevila můj blog..no babi nemá internet, takže asi tak =D

  Jinak u mě se první hater objevil nedávno, a jak znenadání se objevil, tak také zmizel..tak nevím, asi něco dělám zle..

  Ach..jak rád se já sem vracím =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 7. článěk opět pecka :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 8. Luci já se picnu :-D přirovnat prvního hatera k první menstruaci - :-D to fakt vymyslíš jen ty. Smíchy jsem šla pod stůl.

  OdpovědětVymazat
 9. Skvelý článok! :D Ja som tiež bola nenormálne šťastná keď som dosiahla svojich prvých 1000 zobrazení :DD pobavil :)

  OdpovědětVymazat
 10. Niekedy dávnejšie, keď mi niekto povedal, že našiel môj blog, tak som si prišla, ako keby som spravila niečo zlé :D Teraz sa už len zasmejem a poviem, že dúfam teda, že sa mu páči! :D

  OdpovědětVymazat
 11. Tve clanky jsou dokonale, stejne jako ty. Nejsmutnejsi je, kdyz o tobe/myslim mne/ mluvi nekdo nehezky a pritom je to nekdo znamy, koho mas rada. To je rozcarovani!

  OdpovědětVymazat
 12. Haha, dost dobrý! U mě teda místo babičky s dědou čtou blog spíše tety, strýc a sestřenice, ale i tak to je hustý. Z kolegů v práci to ví jen jedna, která mi tu v práci v podstatě nabídla přes instagram, takže to jsem jenom ráda :) Když jsem ještě byla na gymplu a s blogem začínala, tak jsem v okolí měla spoustu lidí, u kterých mi to, že můj blog objevili, hrozně vadilo a užírala jsem se kvůli tomu. Teď když mi někdo řekne, že ví o blogu, tak jsem za to moc ráda a řeknu, že teda doufám, že se mu líbí. A ono většinou jo :)
  První první menstruace a zlatej první sex, haha, zase super článek :D

  OdpovědětVymazat
 13. Zrovna včera mi přišlo na blog 500 lidí, to je hezká náhoda :-) Tak, teď ještě ten hejtr!

  OdpovědětVymazat
 14. Luxusní, odpadla jsem uz kdyz se jednotlivé body začaly objevovat na FB!

  Mými milníky bylo prvních 100followers a pak první nabídka ke spolupráci. Rozhodne jsem ale nezpychla, stále dekuji za každého člověka, co ke me nakoukne a vážím si každé firmy, kterou muj blog a zaujme ;-)

  Jo a samozřejmě je největší sranda, kdyz mi nějaký znamy, kamarád ci přítel od kamarádky řekne, ze me čte a navic ma o obsahu výborný přehled. To me vždycky dostane!

  OdpovědětVymazat
 15. Senzační článek Luci a hlavně naprosto zásadní milníky, po kterých život blogera už nebude jako dřív :D

  I jeden šperk dodá mnoho krásy ♥

  OdpovědětVymazat
 16. Moc jsem se pobavila opravu pecka! O mém blogu vědí sna všichni a neboj taky ho pomlouvají a myslí si, že to nevím :-D Nejen blog, ale i videa :D Ale já na ně kašlu! Baví mě to tak ať si naserou :-D

  OdpovědětVymazat
 17. Haha, "ex holka malá prsa":D Ke mně přišli lidi na blog zase přes heslo "muscle selfie", proč ne, žejo. Ale ty milníky jsou fakt něco:-) Pro mě to byla taky tisícovka zobrazení denně, tisícovka na Facebooku, takový ty klasiky, jen na pořádnýho hejtra ještě čekám, zatim bylo pár rejpalů, ale prostě bez hejtrů nebudu pro ty paparazzi dost zajímavá, žejo!

  OdpovědětVymazat
 18. Ty jsi fakt úžasná, Lucko :). Už jsem několikrát předčítala tvůj blog i příteli :). Kdybych to měla brát, kolik z těchto "milníků" už mám taky za sebou, tak první 1000 za den jsem už měla (ale není to pravidlo), babička s dědou si asi facebooku nikdy nezaloží, ale Lenička (moje mamka) je pravidelně informuje, moji nadřízení jsou cizinci - tedy doufám, že to nikdy číst nebudou, protože mám pocit, že možná občas porušuju pravidla smlouvy a píšu "jejich tajemství" :D a hatera asi žádného nemám zatím, ale těším se na něj docela, protože si pak budu připadat populární, alespoň na sekundu :D. Nikdy bych to ale neuměla takto trefně, jasně, stručně a zajímavě popsat a tak jsem se vykecala alespoň sem :). Jsi skvělá! Měj se krásně, Terez

  OdpovědětVymazat
 19. Geniální článek! Fakt jsi mne rozsekala a to je dnes docela těžký :o))))). Moc si přeju, abys jednou napsala knihu! :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Povedené! :D Umíš parádně psát. :)

  OdpovědětVymazat
 21. Můj hlavní bloggerský milník byl ten, kdy mi přestaly chodit komentáře ke článkům typu "krásně napsáno", ale lidé se začali sáhodlouze rozepisovat o tom, jak je můj blog baví a jak ho často čtou.. To byl nejkrásnější milník :))

  OdpovědětVymazat
 22. Tak tohle mě opravdu pobavilo. :D Moc pěkně píšeš. Za hlavní a nejtěžší milník považuji asi to, vyrukovat s blogařením na světlo a netutlat si to jen pro sebe. A aby se tomu zasmáli i ti o kom sama píšeš. To už ale záleží na štěstí na lidi kolem tebe. Jinak závist světem vládne a kdo závidí, druhém nepřeje. Ale o tom psát nechci. :) Díky.P.
  https://miklaskapeta.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
 23. Lucie, kdy napíšeš "tam ten příběh", o kterém mluvíš v PS2? Myslím, že na tuhle kardinální otázku všichni komentující zapomněli, ale přitom je odpověď určitě zajímá. :-)

  OdpovědětVymazat
 24. tak to je přesné. Na dosažení těchto milníků netrpělivě čekám :-)

  OdpovědětVymazat