Když se Holanďan opije


První jarní sluníčko je vždycky zrádný.
Člověk totiž vyleze ven, konkrétně k řece na Náplavku a hned se po dlouhé zimě zpije do němoty jedním blbým pivem.

Přepis procházky s Holanďanem

 

14:00 - nadšeně vyrážíme z domu. Holanďan se těší k řece jak malý dítě. Hodlá tam chytat bronz, dát si první letošní pivo (hned po novoročním přípitku) a užívat si kachny.

14:30 - Náplavka je plná lidí, což ho trochu zklamalo, ale hned mě bere ke stánku s pivem. "Malý nebo velký? Pomůžeš mi s tím kdyžtak?"

14:45 - sedíme na betonu, vyhříváme se na sluníčku a Holanďan je zklamanej. To pivo prej není dobrý. (Pozn: Když Holanďan řekne, že pivo není dobrý, jednoduše to znamená, že je moc hořký, což je pro Čechy asi zásadní, ale Holanďan se v tomhle nevyzná.

15:00 - cucáme pivo ve dvou a máme toho plný kecky. Jsme teprve v půlce a začínaj se nám točit kachny. "Jsme si měli dát to malý, tohle až dopijem, tak budem muset zavolat taxíka domů."


15:15 - dopíjíme pivo. Zatímco já začínám dělat nebetyčné vtípky o kachnách a labutích, Holanďanovi je zle. Nemůže se zvednout, těžko jde, prý bude asi zvracet. Navíc se nesměje mým chytrým vtipům o kachnách a labutích.

15:20 - je mi jasný, že musím jednat. Beru ho na nejbližší parník, aby si zase mohl sednout. Je to parník pivařů, pivo teče proudem a čepují opravdové specialitky. "Prosím vás, dám si půl litr vody. Perlivý," ukazuju na zničeného Holanďana. Číšník se soucitně podívá, kývne a nalívá.

Vím, co si myslí. Ten toho má dost. Chudák ženská. Že to má zapotřebí chodit s takovým ožralou. Kdo ví, kolik toho má.

Holanďan vítá vodu s nadšením, bublinky ho trochu přivádějí k životu, ale parník se na jeho vkus moc houpe. Dostává tak k opici ještě mořskou nemoc a úpal ze sluníčka. 

15:40 - zvládli jsme dojít na zastávku. Holanďan si sedá na schody a hlavu opírá o sochu. Usíná.

15:41 - přichází ke mně holčina, prý jestli nejsem Lucie, že to určitě musím být já, že mě zná z blogu. Jsem samozřejmě polichocena, tohle se mi nestává denně (vlastně naposledy se mi něco takového stalo v sauně, což bylo dost ponižující), a tak nevím, o čem začít.


Holčina navíc pošilhává po té mrtvole ležící na soše a trochu stydlivě se ptá, jestli to je Holanďan. (Tohle? Nééé, jak tě to vůbec mohlo napadnout? Holanďan je přece milý hodný kluk, co si po večerech čte o psychologii. Tohle je nějakej místní vožera, pojď, necháme ho tu spát a rychle utečeme.)

Trošku nejistě přiznávám, že to Holanďan je a dloubnu do něj, ať se jako hodlá představit. Ten, zmožen tím jedním pivem a náloží sluníčka, prudce vyskočí a úlekem začíná brebentit česky. Vysvětluje, že měl "celý jedno pivo a to ještě rovnou jedenáctku." To na slečnu udělá velký dojem (ono opít se z jednoho piva, to je umění, které jen tak někdo nezvládá), chválí mu češtinu a říká, že ty příspěvky o něm jsou stejně to nejlepší.


To Holanďan ožije a najednou je střízlivej.
A později v tramvaji mu dochází moje vtípky o kachnách a labutích.
Ale doma mu je zase špatně, takže letos už Náplavka nebude. Nebo maximálně tak s limonádou.

Někdo nějaký příběh s první jarní procházkou?
Luc.


8 komentářů:

 1. Na tomhle mi něco smrdí, asi to bude to jedno pivo. :D Ale tvoje příběhy jsou beztak vždycky ujetý a ztřeštěný, takže nechápu, proč mě to překvapuje. :D

  www.infinitetreasure.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem na tom podobně, ale trénuju, teďka už zvládnu i 3! piva :D. Trochu jsem byla donucena prací, protože dělám ve firmě, která v podstatě "vyrábí" pivovary, tak by to bylo fakt blbý, kdybych jim řekla, že pivo vlastně vůbec nepiju :D (a taky jsem to úspěšně docela dlouho tajila). Pro jistotu si ale i tak dávám radši jenom to jedno a mám dost...

  OdpovědětVymazat
 3. S první ne, ale jednou jsme si nedávno takto vyšli po práci na Náplavku taky a po jednom pivu jsme měli nakoupeno skoro stejně jako Holanďan =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 4. Chtela jsem rict, ze nekdy to nesedne, ale u vas to nebude az tak nezvykle opit se i po nealku, ze? Moc prima a vtipny clanek. Vic takovych...teda vlastne ne. Nechci, aby mu bylo spatne.

  Mnoho zdravi! Dam si jedno na to vase!

  OdpovědětVymazat
 5. :D :D :D úžasná historka Luci, úplně mi zvedla náladu a usmívám se tu teď jako sluníčko...přiopitý sluníčko :D

  Giveaway + Make-up speciál 2.část

  OdpovědětVymazat
 6. Ha ha ha, dostala jsem chuť na pivo a Holanďana visím viset na soše. :D Teď ale nemůžu, dám si až večer, díky za náladu! :)
  https://hudbaumelci.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
 7. suprovej příběh :D Ty se opravdu nikdy nenudíš !

  LENNY MALI .com

  OdpovědětVymazat
 8. To se mi nechce věřit, že to je možný. Opít se tak moc z necelýho piva, jestli Vám tam do toho něco nedali.

  OdpovědětVymazat