Přeskočit na hlavní obsah

Rodičovská láska


Když v osmnácti přivedete domů vašim představit chlapa o 20 let staršího, na úrovni rodičovské lásky je to to samé, jako byste přišla v patnácti zbouchnutá bůhvíkým nebo si domů přivedla masového vraha.

Holanďan se snažil dost. Seděl jak zařezanej v obleku, debilně se usmíval celý večer, snažil se zdvořilostně povídat a nepouštěl se radši do slovíček, která by se mu mohla poplést. A stejně byl za masového vraha.

"To si ta holka musela přivézt zrovna tak starýho chlapa?" hřmil taťka.
"Važ slova," varovala ho mamka. "Vždyť je stejně starej jako já. A já jsem stará? Važ slova, než něco řekneš," vyhrožovala. Taťka se zdržel odpovědi.
"Hlavně abysme jednou nemuseli tahat vnoučata odněkud z Holandska."
Jak patrno, už jsem byla zbouchnutá. Masovým vrahem. Bezbřehá rodičovská láska.

Nakonec to taťka přenesl přes srdce a začali si kluci vrstevníci tykat.
"Ten chlap je ale divnej," říkal taťka. "Tak akorát k naší Lucce. Jo, to by mohlo fungovat."
Od té doby tak byli kamarádi.

Z knížky Snídaně u Florentýny

Pak přišla ona návštěva, kdy jim Holanďan jel oznámit, že se stěhuje do Itálie a že mě bere s sebou.
"To jakože nedokončí vejšku?" hřmil zase taťka.
V jazyce rodičovské lásky to znamená, že kvůli masovýmu vrahovi se zblázníte, utečete ze školy, z domova, ze země a skončíte nedostudovaná bůh ví kde. Je už nasnadě, že spadnete na samé dno, začnete fetovat a nakonec vás stejně ještě zbouchne. To už ostatně bylo jasný od začátku.

Tenkrát se však zapojila mamka, které došla jedna věc - buď skončím nedovzdělaná a možná trošku blbá, ale zase s tím správným chlapem. Anebo s tím správným vzděláním a trošku blbým chlapem. Po čase to došlo i taťkovi, takže se nabídli, že nám pomůžou se stěhováním do Itálie.


Když je přijel Holanďan požádat o mou ruku, tak naši řekli, ať se tak blbě neptá a rychle si mě vezme. Prý vystrojí hostinu, zaplatí půlku svatby, vařit a péct mě ještě dodatečně naučí, hlavně ať z tý svatby nesejde.

V jazyce rodičů totiž svatba znamenala stabilitu, zázemí a příslib, že mě možná nakonec ještě někdo zbouchne.
Luc.
 

Komentáře

 1. Takhle to podat umíš jedině ty! Moc jsem se takhle po ránu pobavila. Velice pěkný článek!

  OdpovědětSmazat
 2. Kdybys tohle začala psát do tištěných novin, začnu je znova kupovat =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 3. Měla by jsi začít uvažovat o psaní knížky :P určitě bych si ji koupila :)
  Blond LADY

  OdpovědětSmazat
 4. Ty tak skvěle píšeš :D fakt napiš knihu! <3

  OdpovědětSmazat
 5. :D :D :D Nejlepší část je ta s žádostí o ruku, ať se tak blbě neptá a rychle si tě vezme. A že tě vařit a péct dodatečně naučí, hlavně ať z tý svatby nesejde :D .... tak nějak to bude stopro i u nás, jestli se teda někdy nějaké žádosti dočkám :D

  New in: April 2015 + GIVEAWAY

  OdpovědětSmazat
 6. Nádherný článek! Pobavil! :D

  OdpovědětSmazat
 7. :D nemám čo viac dodať :D bavím sa

  OdpovědětSmazat
 8. Lucie, krásné manželské začátky:o))..moc jsem se pobavila:o)! Krásné dny nejen manželské Inka

  OdpovědětSmazat
 9. To je úžasně napsané, zasmála jsem se a trošku i rozněžnila, byla si nádherná nevěsta a jako svatební kytici chci od teď také slunečnici! :-D jinak souhlasím se všemi, napiš knihu.. a nejlepší část ať se tak blbě neptá a rychle si mě vezme.. u nás to bude asi podobné :-D

  OdpovědětSmazat
 10. Luci, napsala jsi to krasne. Talhle to umis jen ty a paradne jsem se zasmala. :)
  Byla jsi krasna nevesta. :)

  OdpovědětSmazat
 11. nevesta úžasná!!! a celé vtipné :D haha

  OdpovědětSmazat
 12. Ty nesklameš nikdy! A svadobná fotka krásna :)

  OdpovědětSmazat
 13. Hahaha, jo rodiče :-D starej chlap? No sodómie do nebe volající :-D

  OdpovědětSmazat
 14. vidíš a já si chci přivést Slováka svého věku a musím se kvůli tomu odstěhovat z domu.... holt rodičovská láska ...

  OdpovědětSmazat
 15. Ať se blbě neptá. :D :D Perfektní. :D

  OdpovědětSmazat
 16. Láska je prostě láska Luc :D občas ji rodiče nepochopí a občas jsou nakonec rádi, že jejich (byť i potencionální) zeď je takovek jakej je. Já jsem momentálně šťastně zamilovaná, do kamaráda mý sestry, kterýho sice znám od svých 17, ale tak 8 let jsme se neviděli, potkali náhodou na jedný diskotéce, na kterou jsem šla kvůli úplně jinýmu chlapovi. No a po 14 dnech, jsem se k němu tak trochu stěhovala a už u něj v podstatě měsíc bydlím :D A máma je nakonec ráda, že chlap kterýho mám, je zrovna on :)
  PS: A Luc, jako nevěsta jsi byla opravdu překrásná :)

  OdpovědětSmazat
 17. Ako vzdy, skvely clanok. Pobavila som sa :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Haha, vy jste teda rodinka, to nemá chybu! Ale rodiče chápu, že byli asi trochu vyjukaní :D

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …