Přeskočit na hlavní obsah

Český versus italský komár


Čeští komáři? Pchá! Břídilové. 
Fakt. Jak je slyším bzučet, tak je mi těch malejch bídnejch chudáků líto. Potkat se se svými italskými kolegy, jejich ego utrpí nezměrnou porážku.

Budiž mi důkazem to, že tento článek jsem byla schopná napsat až celé 3 roky poté, co jsem se odstěhovala z Itálie. Teprve teď přišel ten moment, kterým jsem se tam dlouho utěšovala - že jednou přijde den, kdy se tomu dokážu zasmát. Teď už to dokážu. Trauma oficiálně překonáno. Hned vám vysvětlím proč.

Český komár: 


 • Otravně pobzíkává celou noc, jakmile ukořistí místečko kůže, trochu nasaje a vesele letí dál. 
 • Je single.
 • Na kůži zůstává malý svědivý pupínek, se kterým si hravě poradí tea tree či levandule.
 • Komárek malé velikosti odjíždí uspokojen trávit a na chvilku je od bzíkání klid.
 • Pokud ho zabijete, na zdi po něm zůstává malý takřka neviditelný flíček.

Italský komár:


 • Jakmile vtrhne do pokoje, začíná horor. Otravné pobzíkávání českých komárů je balada vedle děsivě vrčících komárů italských, již vydávají zvuk podobný motorové pile.
 • Italský komár nikdy nejezdí sám. Přijíždí v hejnu dalších krvelačných hyen. 
 • Jakmile ukořistí trochu kůže, je možné, že skončíte na kapačkách pro přílišnou ztrátu krve. U právě menstruujících žen či žen chudokrevných je to sázka na jistotu. Na noční stolek si tak připravte průkazku zdravotní pojišťovny a papírek s vaší krevní skupinou.
 • Nasává. Resp. vysává.
 • Jakmile je krvavá mise skončena, komár je trojnásobnej. Stěží se zvedá a ještě víc ztěžka odlétá. 
 • Pokud snad přežijete a zvládnete ho zabít, musíte urychleně bílit. Jinak vás první návštěva obviní z domácího masakru.


Teď je mi těch českých chudinek opravdu líto.
Co vy a komáři?
Luc.
 

Komentáře

 1. Ajajaj. Z italského komára jde strach...
  Komára jsem už dlouho žádného nepotkala... mám pocit, že od těch dob, kdy i u mě doma v pokojíčku v létě poletovaly, je pryč. Snad vymřeli, či co?? Nebo jen opravdu poctivě nesvítím při otevřeném oknu??? A v mém novém domově nejsou vůbec...
  Mé vzpomínky? Jak mi rodiče v kempu dávali (asi někde ne prvním stupni) cigaretu, abych komáry zahnala. Od té doby nekouřím :-)) Vykuřování komárů na Srí Lance, kde od nich hrozila horečka dengue - nic moc. Malárii jsem naštěstí nechytla nikdy :-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevymřeli, všichni se přestěhovali na jih od Brna, evidentně. Když jdu jezdit, tak bych s sebou kolikrát potřebovala pomalu fukar, abych projela těma mračnama. :-( Ale je fakt, že letos je jich míň. Předloni po záplavách jsem opravdu chodila z každé vyjížďky tak poštípaná, že jsem vypadala, jak kdybych měla akné...

   Smazat
 2. Jsem se pobavila a vzpomnela na ten pubertacky vtip o komarech. Tak to ty italsky budou vykonejsi.

  OdpovědětSmazat
 3. Mě italští komáři milují. Zatímco muž na dovolené klidně spí, já připomínám dalmatina s nervy na odchodu. Oblíbená je též historka, kdy si mne první okřídlený šmejd našel do dvou minut od překročení hranic. Za pár dní jim jedu opět vstříc...

  OdpovědětSmazat
 4. Komáry nesnáším..mě koneckonců ani tak nevadí to, že si nasaje, ale že pořád bzučí..nemívám moc hluboký spánek a tohle mě vyloženě se*e. Jinak v Praze komára snad ani nepamatuju, ale doma v Karviné to jej na denním pořádku =), to samé pak v Chorvatsku či jinde takto u pevninského moře. Na ostrovech celkově je hmyz nějak na ústupu, letos na Krétě jsme nepotkali snad ani mouchu, natož komára nebo něco podobného..
  Na tom celém se ale nemění fakt, že hmyz je hmyz a ten já přímo nenávidím =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 5. http://www.lokaltv.sk/animoterapia-komar/565/

  OdpovědětSmazat
 6. Tak ono všichni komáři u moře mi přijdou příšerní. A mají mě fakt rádi. Ty co máme tady jsou fakt zlatí :).

  OdpovědětSmazat
 7. našťastie som v Taliansku s komármi ešte veľmi tú česť nemala :D ale zato túto noc som sa kvôli jednúmu domácemu takmer nevyspala. všetko ma svrbí a štípance mám snáď všade.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to bych v Itálii umřela, nesnáším už ty české bzučáky! :D

  OdpovědětSmazat
 9. V Praze tu je asi tak zkažený vzduch, že tu všichni umřeli. Okno otevřené dokořán, světlo láká, ale ani si nezabzučí...

  OdpovědětSmazat
 10. Já myslím, že stejně tak v Itálii mají upgradovaný i vosy. Šlápla jsem tam na pláži na "zdánlivě" obyčejnou vosu a to, co následovalo, nepřeju ani nejhoršímu nepříteli. Takovou bolest jsem od vosy v životě nezažila a následně jsem měla chodidlo 3x takový, no hnus.

  OdpovědětSmazat
 11. Super článok, komáre by som asi všetky pozabíjala :D

  Môj BLOG /KLIK/

  OdpovědětSmazat
 12. Propána, teď se bojím jet k moři!

  OdpovědětSmazat
 13. Mám stejnou zkušenost s italskými komáry. A to jsme tam tenkrát byli ještě ke všemu v době, kdy komáři přenášeli nějakou smrtelnou, nevyléčitelnou nemoc a já měla během noci vždy několik nových štípanců, na které jsem měla tak silnou reakci, že jsem si musela postižená místa zafačovat obvazy namočených do višňáku. Na pláži jsem pak vypadala jako naprostý kokin, když jsem si to tam štrádovala s jednou polovinu prdele nateklou a zarudlou (vážně, nevím jak se to těm mrchám podařilo, ale fakt mě několikrát poštípali do zadnice!). Od té doby se bojím do Itálie jezdit a už tam taky nejezdím. Strach je silnější než já bohužel.

  OdpovědětSmazat
 14. Italské neznám, ale ti čeští mě pěkně štvou, jsem pokousaná snad všude.

  OdpovědětSmazat
 15. Italské neznám, ale ti čeští mě pěkně štvou, jsem pokousaná snad všude.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …