Český versus italský komár


Čeští komáři? Pchá! Břídilové. 
Fakt. Jak je slyším bzučet, tak je mi těch malejch bídnejch chudáků líto. Potkat se se svými italskými kolegy, jejich ego utrpí nezměrnou porážku.

Budiž mi důkazem to, že tento článek jsem byla schopná napsat až celé 3 roky poté, co jsem se odstěhovala z Itálie. Teprve teď přišel ten moment, kterým jsem se tam dlouho utěšovala - že jednou přijde den, kdy se tomu dokážu zasmát. Teď už to dokážu. Trauma oficiálně překonáno. Hned vám vysvětlím proč.

Český komár: 


 • Otravně pobzíkává celou noc, jakmile ukořistí místečko kůže, trochu nasaje a vesele letí dál. 
 • Je single.
 • Na kůži zůstává malý svědivý pupínek, se kterým si hravě poradí tea tree či levandule.
 • Komárek malé velikosti odjíždí uspokojen trávit a na chvilku je od bzíkání klid.
 • Pokud ho zabijete, na zdi po něm zůstává malý takřka neviditelný flíček.

Italský komár:


 • Jakmile vtrhne do pokoje, začíná horor. Otravné pobzíkávání českých komárů je balada vedle děsivě vrčících komárů italských, již vydávají zvuk podobný motorové pile.
 • Italský komár nikdy nejezdí sám. Přijíždí v hejnu dalších krvelačných hyen. 
 • Jakmile ukořistí trochu kůže, je možné, že skončíte na kapačkách pro přílišnou ztrátu krve. U právě menstruujících žen či žen chudokrevných je to sázka na jistotu. Na noční stolek si tak připravte průkazku zdravotní pojišťovny a papírek s vaší krevní skupinou.
 • Nasává. Resp. vysává.
 • Jakmile je krvavá mise skončena, komár je trojnásobnej. Stěží se zvedá a ještě víc ztěžka odlétá. 
 • Pokud snad přežijete a zvládnete ho zabít, musíte urychleně bílit. Jinak vás první návštěva obviní z domácího masakru.


Teď je mi těch českých chudinek opravdu líto.
Co vy a komáři?
Luc.
 

17 komentářů:

 1. Ajajaj. Z italského komára jde strach...
  Komára jsem už dlouho žádného nepotkala... mám pocit, že od těch dob, kdy i u mě doma v pokojíčku v létě poletovaly, je pryč. Snad vymřeli, či co?? Nebo jen opravdu poctivě nesvítím při otevřeném oknu??? A v mém novém domově nejsou vůbec...
  Mé vzpomínky? Jak mi rodiče v kempu dávali (asi někde ne prvním stupni) cigaretu, abych komáry zahnala. Od té doby nekouřím :-)) Vykuřování komárů na Srí Lance, kde od nich hrozila horečka dengue - nic moc. Malárii jsem naštěstí nechytla nikdy :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevymřeli, všichni se přestěhovali na jih od Brna, evidentně. Když jdu jezdit, tak bych s sebou kolikrát potřebovala pomalu fukar, abych projela těma mračnama. :-( Ale je fakt, že letos je jich míň. Předloni po záplavách jsem opravdu chodila z každé vyjížďky tak poštípaná, že jsem vypadala, jak kdybych měla akné...

   Vymazat
 2. Jsem se pobavila a vzpomnela na ten pubertacky vtip o komarech. Tak to ty italsky budou vykonejsi.

  OdpovědětVymazat
 3. Mě italští komáři milují. Zatímco muž na dovolené klidně spí, já připomínám dalmatina s nervy na odchodu. Oblíbená je též historka, kdy si mne první okřídlený šmejd našel do dvou minut od překročení hranic. Za pár dní jim jedu opět vstříc...

  OdpovědětVymazat
 4. Komáry nesnáším..mě koneckonců ani tak nevadí to, že si nasaje, ale že pořád bzučí..nemívám moc hluboký spánek a tohle mě vyloženě se*e. Jinak v Praze komára snad ani nepamatuju, ale doma v Karviné to jej na denním pořádku =), to samé pak v Chorvatsku či jinde takto u pevninského moře. Na ostrovech celkově je hmyz nějak na ústupu, letos na Krétě jsme nepotkali snad ani mouchu, natož komára nebo něco podobného..
  Na tom celém se ale nemění fakt, že hmyz je hmyz a ten já přímo nenávidím =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 5. http://www.lokaltv.sk/animoterapia-komar/565/

  OdpovědětVymazat
 6. Tak ono všichni komáři u moře mi přijdou příšerní. A mají mě fakt rádi. Ty co máme tady jsou fakt zlatí :).

  OdpovědětVymazat
 7. našťastie som v Taliansku s komármi ešte veľmi tú česť nemala :D ale zato túto noc som sa kvôli jednúmu domácemu takmer nevyspala. všetko ma svrbí a štípance mám snáď všade.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to bych v Itálii umřela, nesnáším už ty české bzučáky! :D

  OdpovědětVymazat
 9. V Praze tu je asi tak zkažený vzduch, že tu všichni umřeli. Okno otevřené dokořán, světlo láká, ale ani si nezabzučí...

  OdpovědětVymazat
 10. Já myslím, že stejně tak v Itálii mají upgradovaný i vosy. Šlápla jsem tam na pláži na "zdánlivě" obyčejnou vosu a to, co následovalo, nepřeju ani nejhoršímu nepříteli. Takovou bolest jsem od vosy v životě nezažila a následně jsem měla chodidlo 3x takový, no hnus.

  OdpovědětVymazat
 11. Super článok, komáre by som asi všetky pozabíjala :D

  Môj BLOG /KLIK/

  OdpovědětVymazat
 12. Propána, teď se bojím jet k moři!

  OdpovědětVymazat
 13. Mám stejnou zkušenost s italskými komáry. A to jsme tam tenkrát byli ještě ke všemu v době, kdy komáři přenášeli nějakou smrtelnou, nevyléčitelnou nemoc a já měla během noci vždy několik nových štípanců, na které jsem měla tak silnou reakci, že jsem si musela postižená místa zafačovat obvazy namočených do višňáku. Na pláži jsem pak vypadala jako naprostý kokin, když jsem si to tam štrádovala s jednou polovinu prdele nateklou a zarudlou (vážně, nevím jak se to těm mrchám podařilo, ale fakt mě několikrát poštípali do zadnice!). Od té doby se bojím do Itálie jezdit a už tam taky nejezdím. Strach je silnější než já bohužel.

  OdpovědětVymazat
 14. Italské neznám, ale ti čeští mě pěkně štvou, jsem pokousaná snad všude.

  OdpovědětVymazat
 15. Italské neznám, ale ti čeští mě pěkně štvou, jsem pokousaná snad všude.

  OdpovědětVymazat