Chci grázla puntíčkáře


Skoro půlnoc a my dva sedíme beze slova v kuchyni u večeře.
Holanďan vařil salát, kdyby vás to zajímalo. On hubne a já se docpávám pečivem.
Hrobové ticho, které jasně ukazuje, jak dobře se bavíme, přetne až oříšek padající Holanďanovi z talíře na zem.

Asi tak hodinu čerstvě vytřená podlaha. 
Oříšek opatlaný dresingem ještě chvilku skáče po podlaze, aby toho zasvinil co nejvíc.
Holanďan dělá, že nic neslyší, že mu nic nespadlo a v klidu jí dál.
Sbírat ho očividně nehodlá.
Fascinovaně na něj beze slova zírám.
2 minuty mě dokáže výborně ignorovat.
Úplně vidím, co mu jede v hlavě:

Jako co? Tak mi upadl oříšek, no. To z toho snad nebudeme dělat takový dráma, ne? Chtěl bych se v klidu najíst. Až tu zase budeš zametat a vytírat - a předpokládám, že pro tenhle měsíc už máš splníno - tak se to vyhodí, neboj. A nebo sám do tý doby uhnije, no. A vůbec. Konec debaty a jez nebo ti to vystydne.

Pořád na něj zírám a přemýšlím, jestli je lepší mít doma hodnýho chlapa s nulovým smyslem pro pořádek nebo grázla, co bude pedantsky kontrolovat i to, zda se třikrát denně utírá prach. Když tak koukám na tu podlahu, druhá varianta nezní vůbec špatně.
Holanďanovi už se mnou ale dochází trpělivost.

Svatozář. That´s right.

Hodí do placu obrovský povzdech, dá oči v sloup a nakonec se nohou snaží ten zatracenej ořech, co mezi náma dělá dusno, vylovit. Jakmile vítězoslavně omatlá půlku kuchyně tou debilní majonézou, omylem kopne oříšek za lednici.

OK, tak tohle jsem projel. Dneska už nic nebude a zejtra budu muset koupit kytku. A tak do tejdne už se mnou možná bude i mluvit.

Ještě někdo slovo o romantických večeřích?
Luc.

17 komentářů:

 1. No ten je hustej, co ten... ONI jsou hustý! A asi všichni stejný!
  U nás taky upadne kus jídla na zem a jakoby nic :-D že už to ani pes nežere, ptž to padá furt...
  A očekává se, že "samo se to..."

  OdpovědětVymazat
 2. Sic z pohledu muže i tak to vidím jako vystřižený z naší domácnosti :D
  Pořiďte si psa, většinu spadlého jídla uklidí za mě...


  Lukáš
  www.ajlaffesn.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Luci, vtipné....hlavně máš bod za to, žes to vydržela bez komentáře...jo jo, svatá to žena...modlím se směrem k Mecce a Tobě :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Luci, vtipné....hlavně máš bod za to, žes to vydržela bez komentáře...jo jo, svatá to žena...modlím se směrem k Mecce a Tobě :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 5. To je klasika .. koukám, všude stejné ... můj Anglán to ještě okoření mlaskáním a já radši odcházím do vedlejšího pokoje .. právě takový scénář proběhl včera u nás doma ... dnes ráno jsem to pěkně všechno uklidila a myslím si, že žádná myšlenka o kytce u něj vůbec neproběhla :(

  OdpovědětVymazat
 6. Jak casto dostavas kytky?
  Hmmm, u nas to upadne spis mne a podlahu meje robot, ale nekdo musi stiknout to tlacitko. To dela spis muj muz nebo ja, ale jen kdyz potrebuji sit :-) Ale neporadek moc nemame....no na podlaze trochu obcas, hlavne spendliky a nite.

  OdpovědětVymazat
 7. Nechápu, co je špatně. Vaří si, nepořádek mu nevadí, má sebereflexi a ještě kupuje kytky....

  OdpovědětVymazat
 8. Hmm, zajímalo by mě, jestli ty Holanďanovy myšlenky byly fakt v tomhle duchu =D.
  A když teda romantická večeře..byly svíčky? Jestli jo, tak se nediv, že mu to trvalo tak dlouho..víš jak je to hypnotizující koukat do jejich plamene a při tom se soustředit na jídlo? No fakt! S tím souvisí i to ticho. Pravidelně testováno u nás doma..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 9. No tak to je jako bych se dívala na večeři u nás. Zatracený ořech s majonézou co se kutálí po vytřené podlaze :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Kdybych za kazdy drobek dostavala kytku, tak mame doma po 33 letech kvetinarstvi..:o]]..uzasne napsano...bavim se jako vzdy! Krasne dny Inka

  OdpovědětVymazat
 11. No jo, chlapi :D Ale hlavní je, jestli bude ta kytka :D

  OdpovědětVymazat
 12. :D .... Ú nás se romanticky nevečeří, protože můj drahý potřebuje u jídla buď sjíždět internet a zprávy na iDnesu nebo koukat na film... nebo obojí. Každopádně to s tím pořádkem mám doma stejně. Všechno je marné, jen co uklidím, okamžitě všechno zasviní. Ano, podlaha je pokydaná, samý drobek a jemu je to šumák... a mě tečou nervy... znáš to :D

  Zaměřeno na: Kosmetika MOJE ♥

  OdpovědětVymazat
 13. Mám doma něco mezi. Hodnýho chlapa s pedantským smyslem pro pořádek. Když jsem uklidila koupelnu a on za mnou chodil a upozorňoval, co by ještě chtělo přejet, bylo to fakt na pěst :-D.

  OdpovědětVymazat
 14. Nemůžu se nesmát... Oba s přítelem pracujeme z domova, když on si dává takzvaně "pauzu", tak si lehne na gauč a pustí si televizi. Když já si dávám "pauzu", vytírám, myju nádobí nebo vařím oběd... Pak to na mě jednou měsíčně dolehne, jsem sprostá a nadávám. A odpověď? "Vždyť to přece dělat nemusíš..." Ano, nemusím, ale to bychom doma asi dávno uhnili... V jedné z těch světlejších chvilek, kdy jsem to brala s humorem, jsem o tom napsala článek na blog "Úklid z pohledu (mého) muže", tak třeba pobaví! Zdravím. Oba. Di

  http://www.svetpodledi.cz/2015/06/pritel-domaci-aneb-uklid-z-pohledu-meho.html

  OdpovědětVymazat
 15. Milá Lucie,
  vtipné postřehy máte. no bavím se načasováním, nejprve rady, jak to udělat, aby manželství klapalo a pak pavouci a nakonec drama s oříškem. Holka, na tom svět nestojí a to jsem sakra pořádná! chudák chlap. svatozář má tedy on! sorry (jinak Váš blog miluju, skvěle píšete) a krásný den! Maruška

  OdpovědětVymazat
 16. já toho holanďana prostě zbožňuju! :D oříšek! moje nový heslo v domácnosti!!
  http://plesatazpevacka.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 17. To je extra monstrózňácká legrace!!!! :) Lucko! Já už sem asi nebudu moct chodit, jinak si vysměju břicho (zní to divně, ale přesně takový pocit vždycky mám) :)

  OdpovědětVymazat