Letní téma pro otrlé: Pavouci


Jistě, že jsem holka z vesnice.
A právě proto! Když vám sousedi pod okny chovaj všemožnej dobytek, naučíte se už jako dítě nenávidět veškerou vlezlou havěť.

Chci říct. Pavouci mi nesměj přes práh. Holanďan si ovšem u našich na vesnici vyžívá v otevřeném balkoně po celou noc. Prý čerstvý vzduch a něco o šumavské přírodě. Jako upřímně - Šumava nešumava, pod oknama jsou prasata!

"Zavřem to, jo?"
"V tomhle horku? Vždyť se tu uvařím!"
"Vydržíš. Když to nezavřem, bude to tu samej pavouk."
"Pavouci mi nevadí."
Dobře, nebudeme se hádat, zavřeme to.

Nechat otevřený balkon celý den a noc, to nemůže dopadnout dobře.
Se ségrou jsme ho jako malý holky jednou zapomněly zavřít a jen co jsme večer ulehly, už nám po nohách lezli pavouci. Každá měla v peřině toho "svýho", se kterým se musela vypořádat.

Za oknem divočina. Fotil Šumař.

Mně bylo asi 12 let, to je takový ten citlivý pubertální věk, kdy si vytváříte vztah ke svýmu tělu. A když vám po nohách projede obří pavouk, je jasné, že už k nim vždycky budete pociťovat odpor. K nohám. I k pavoukům.

V ten moment jsme si obě dvě vytvořily blok. Blok, který nám už navždy bude nevědomě zasírat jak mezilidský vztahy (jelikož otevřít se někomu po tomto zážitku už nebude možný), tak karmu (jelikož to pavouci nepřežili.)

A v ten moment se nám šokem zarazil vývoj.


Takže ten balkon zavřeme, ať je klid v rodině.
Moudřejší ustoupí.
Ono ostatně co si budeme povídat, Holanďan je ten moudřejší. Pochopitelně. Je o 20 let starší. Ve svým věku už moudřejší bejt musí. Musí mít nadhled, pochopení a zároveň vědět, že se nemá cenu hádat kvůli prkotinám. I když pravda, někteří pavouci už jsou fakt dost velká věc.

A v noci veškeré dobrodružství začíná...

Celou nechutnou manželskou hádkou, která jen zázrakem neskončila zabitím, vás nebudu zatěžovat.
Řeknu jen, že teď už jsou nejen mezilidský, ale i pracovní vztahy v prdeli. Další blok. Neptejte se.
Co vy a havěť?
Luc.

9 komentářů:

 1. Pavouci jsou snesitelní pouze do určité velikosti a s určitým zabarvením. Pokud je tato hranice překročena, stává se z nich veliký a neřešitelný problém, kvůli kterému je nutné volat sousedy, hasiče a v jistých případech i armádu s plamenomety... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak tak, s týmto komentárom úplne súhlasím. Lepšie by som to nevystihla :D

   Vymazat
 2. Zrovna nedavno mi jeden sedel ve drezu, kdyz jsem se jala uklidit nadobi do mycky. Ten sok teda nepreji nikomu, myslela jsem, ze je po mne. Byl obrovskej, s tlustyma nohama. Brrrrrrr... Jeste, ze jsem na neho nevedomky nesahla.

  Silva

  OdpovědětVymazat
 3. V životě mi žádný pavouk nic neproved (alespoň vědomě), nicméně k nim i k celé hmyzí říši mám neskutečný odpor a kdyby to na světě mohlo bez ní fungovat, hlasoval bych všemi dvaceti pro..jenže to nejde, že..je jich milionkrát víc než nás, savců a tak nějak podvědomě řídí tento svět (fakt!)..co už. Každý máme nějakou fobii, já mám tuhle..hmyzí..takže ti naprosto rozumím.. Tam, kde jiná skáčou na stoly, když vidí myš, tak já se směju..jak ale dojde na chrobáky apod., role se obrací..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 4. Zrovna dneska můj přítel říkal:,,Všechny bych je zrušil!!! kvůli nějakým zkur... pavoukům tu chcípneme vedrem" :-D Takže naprosto vim, čim si doma procházíte, Luci :-D

  OdpovědětVymazat
 5. To mi připomíná krásnou snídaní na Ibize, do dneška mám toho švába, co mi lezl po noze před očima! A taky toho pavouka, co mi včera lezl po ruce, když jsem potřebovala rychle napsat mail, následně chvíli vysedával na myši a koukal na mě, asi si říkal co ta kráva tak blbě čumí. Pak jsem ho asi přestala bavit a zalezl pod stůl :D.

  OdpovědětVymazat
 6. S pavukmi do rozumnej veľkosti sa dokážem vysporiadať aj sama. (Rozumná veľkosť je do 2 cm, všetko väčšie je nebezpečný votrelec). Mňa trápia skôr jašteričky, ktoré občas navšetvujú našu domácnosť bez náležitého pozvana. Občas mi spôsobujú zástavu srdca, keď sa nečakane stretneme.o)

  Anna
  www.flostenparadise.com

  OdpovědětVymazat
 7. Jenom jsem si přečetla nadpis a v duchu jsem si říkala, čím pobavíš tentokrát :D
  Já jsem s pavoukama celkem v pohodě (né že bych je nějak milovala), ale většina lidí okolo mě pavouky nesnáší a když je vidí, hned zvedaj nohy ze země a já jsem ten hrdina, kterej ho odnáší - chlapy nechlapy :D

  OdpovědětVymazat
 8. Nenávidím pavouky a mám z nich hrůzu. Kdysi mě jeden pokousal a od té doby z nich mám šílený strach. Pavouk nic neudělá, protože se mě bojí víc než já jeho? Kec! Buď někdo nezná můj strach, nebo nezná pavouky a neví, že když mají strach, jejich obranou je útok! Jsou to krvelačné bestie a je jedno, jak jsou velké, všem jde o jediné - vyhladit lidskou rasu a převzít vládu nad světem! :D

  OdpovědětVymazat