Proč nedokážu cvičit


Ano, jóga výborně zklidní mysl a navodí klid.
Pilates vyrýsuje svaly.
Zumba je zase sranda a pole dance je dost sexy.
Sport zkvalitňuje sex a těch endorfinů, co se vyplaví.

Já to všechno vím, nemyslete si, že ne. Ale kdyby mi měli vrátit peníze za všechny propadlý permanentky, už jsem dávno mohla mít několik plastik.

Já nadšení ze sportu opravdu sdílím. Zhruba tak celé první dvě lekce. Do třetí lekce mi většinou, k mé veliké nelibosti, něco vleze. A teď - žel - zase cítím, že mě čeká vyhazování peněz za to, abych si zkvalitnila sex a zklidnila mysl (a obráceně).

Ten pohled už jsem někde viděla...

A přitom vím dopředu, jak to dopadne. A protože chci být tedy protentokrát chytřejší a nedělat stále tu samou chybu dokola, rozhodla jsem si sepsat své vzpomínky ze všech možných lekcí. Je jedno, o co šlo. Je to pokaždé to samé:

 • 10 minut před začátkem: Bude to super!
 • 5 minut po začátku: Aha, jsem tu jediná, co nepotřebuje sportovní podprsenku. Přitom támhleta má menší zadek. Jsem smutnej případ. 
 • 10 minut po začátku: Jo, tohle protahování zrovna potřebuju. Ještě by to chtělo masáž.
 • 15 minut po začátku: Nějak často mi chodí opravovat pozice. Nemám to ráda. Všichni na mě hned čumí.
 • 20 minut po začátku: Opakovat třicetkrát? No ta se zbláznila, ne? Taková zátěž už pro tělo nemůže bejt zdravá.
 • 25 minut po začátku: Aha, už vím, na co ty sportovní podprdy jsou.
 • 30 minut po začátku: Ty vole, to jsme teprve v půlce? Už chci aspoň třičtvrtě!
 • 35 minut po začátku: Ta ženská přede mnou se mi vůbec nelíbí. Po třech dětech má to břicho nějaký moc plochý, ne? Beztak nerodila a našla si náhradní matku bo tak něco. A teď tady nad náma machruje.
 • 40 minut po začátku: No to kecáš, že tady mám taky nějaký svaly. Budu si je doma muset prohlídnout.
 • 45 minut po začátku: Třičtvrtě! To už bych dala jenom relax a vydejchávání v leže.
 • 50 minut po začátku: Cukaj mi jak ruce, tak nohy a ta můra přede mnou tu skáče jak divoká! Začínám ji nenávidět. Jsem přesvědčená, že fakt nerodila. To vím na beton.
 • 5 minut do konce: Poslední cvik. Už prý jen tolik, kolik zvládneme. Takže to zkusím třikrát - aby se neřeklo - a pak už odpočívám.
 • Konec: Jo, je mi hned líp. Endorfiny z toho, že už to skončilo mi naprosto zaplavují mozek. Příště už se sem asi nedostanu, tak aspoň něco.
Děkuji, nepotřebuju!

A to mi připomnělo - nenávist vůči kolektivním sportům ve škole. Ježiš, teď už je mi ale vážně šoufl. Už jsem myslela, že jsem se přes to přenesla, ale ne. Furt to ve mně je.  

Co vy a cvičící lekce?
Luc.

 

14 komentářů:

 1. Já a cvičící lekce? Ne, děkuji!
  Před několika lety jsem občas zašla na zumbu nebo aerobik, ale od té doby, co jsem objevila kouzlo běhání v lese (kde je klid, ticho a nejsou zde propocené čumící ženské), do tělocvičny mezi skupinu slepicoidních ženských ani nepáchnu :D

  Ale vystihlas to dokonale!

  OdpovědětVymazat
 2. :D:D:D Vážně jsem se dobře pobavila a jsem na tom dost podobně. Karolína

  OdpovědětVymazat
 3. Desi to aj mna. Preto cvicim doma,sama a beham :)

  OdpovědětVymazat
 4. Souhlas :-) běh (chuze) v lese je nejlepší

  OdpovědětVymazat
 5. Mě taky nic nevydrží. :D I když to zkouším dost často.

  OdpovědětVymazat
 6. Nenavidim kolektivni sporty. Diky tvemu clanku me doslo,ze to mozna bude tema spatnyma zazitkama ze zakladky (byla jsem obezni decko,takze si dovedete predstavit lol).Nikdy by me takhle souvislot nenapadla.

  OdpovědětVymazat
 7. Také jsem měla problém odchodit jakoukoliv permanentku. Jednou za čas mě posedlo nutkání si nějakou opatřit a po pár lekcích mě to přestalo bavit a měla jsem spoustu výmluv, proč už tam nejít. K mému překvapení jsem konečně narazila na cvičení, které mě baví. Tak to ještě nevzdávej a zkus něco nového. Jednou na ten správný typ určitě narazíš. Dominika

  OdpovědětVymazat
 8. Nasmál jsem se, připomnělo mi to sebe samého =D. Co stále nechápu je, jak kolektivní jóga může navodit stav klidu, když do toho pořád někdo (instruktor) kecá..

  Co mi ale šlo, byly soukromé lekce ve fitku s osobním trenérem, jenže to je trochu vysoká cenová =/ a disciplíně to stejně nenaučí, pokud člověk sám vnitřně nechce.. Ono..zkus se na sport vykašlat a dohnat to všechno sexem ;) =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 9. Che, taky se mi kolikrát na józe stane, že místo hlubokého soustředění na svůj pohled v zrcadle přemýslím nad tím, proč ta ženská vedle, kterou tam neustále potkávám, pořád chodí na jógu, kde je 42°C v propínacím svetříku z HMka... :D

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 10. Já to říkám pořád, traumatický zážitky z tělocviku na základce a na střední se hodně blbě odbourávaj, dokonce bych řekla, že je to zhola nemožný. Tímto apeluju na všechny tělocvikáře, aby na to myseli, táhne se to pak s náma celej život.
  Jinak jsem na tom stejně jak ty, z toho, co jsem vyzkoušela, mi vše nevydrželo déle než tři-čtyři lekce. Jediný, co na mě funguje, je cvičit podle youtube (FitnessBlender kanál nebo mám ráda Keairu LaShae). Sice se člověk musí doma donutit, ale jde to. :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Já nikdy na józe nebyla. Na co že jsou dobrý ty sportovní podprsenky? ;)

  OdpovědětVymazat
 12. jak ti rozumím! A plastiky TY rozhodně nepotřebuješ. Máš nádhernou postavu.

  OdpovědětVymazat
 13. Luci, ty mas nadhernou postavu. Zadny plastimy nepotrebujes. ;)
  Ja sportovala od malamala, proto asi ty lytka jako zavodni kobyla. Nicmene pohyb potrebuji a sportem (nejlepsi je pro me bosu) se vybijim a odbouravam stres. Kazdy to ma nastavene jinak. :)

  OdpovědětVymazat