Móda podle rodičů

Řekl tady někdo stará mladá?

S našima byly problémy už od narození. Tedy od mého narození.
Jako dítě jsem chudák musela zvládat jak mamku, tak taťku. 
On totiž blbej aby se v nich vyznal. 
Co schvalovala mamka, z toho byl taťka minimálně na mrtvičku.
A co schvaloval taťka, za to mě zprdla mamka. 

A povím vám, vypěstovat ze sebe člověka, kterej dokáže vybalancovat oblíbenost jak mamky, tak taťky, nebylo nic jednoduchýho. Zvlášť, když nesouhlasíte ani s jedním. Dám vám velice čerstvý příklad z tohoto léta.

Jako správně vychovaná dcera jezdím k našim na návštěvu tak jednou měsíčně. Poptat se, jak jim slouží zdraví, nechat si u taťky spravit boty a u mamky zúžit sukni a nafasovat domácí vajíčka, rajčata, broskve, v zimě aspoň kompoty. 

Naši jsou samozřejmě za mou návštěvu více než šťastni, jelikož mají pocit, že se jim navrátila ztracená dcera, která - kvůli tomu, že nezůstala s nima na vesnici - se tam někde v Praze chytla špatný party a jak taky skončila. Hubená jak lunt, vařit neumí, pořádně nepracuje, beztak je na drogách. 

Přijela jsem nedávno v sukni nad kolena.
Taťku to pobouřilo: "V takhle krátkej sukni jezdíš po Praze? Vždyť ti z toho kouká půlka zadku!"
Mamku to pobouřilo ještě o něco víc: "Ježiš, to je dýlka. Ve svým věku bys měla nosit mini sukně. V tomhle vypadáš jak stará mladá."

Tady mi došlo, že tentokrát jsem to vybalancovat nedokázala a že má oblíbenost u obou dvou poněkud klesla. Minimálně ke kolenům. Dost jsem se tomu divila. Po všech těch letech a po dětství plném protichůdných mouder od obou dvou jsem se naučila na výbornou, jak být rozdvojená osobnost. 

Nakonec jsem odjela jen s upomínkou pro příště a dokonce i rajčata jsem vyfasovala. Takže se zase ukázalo, že to jsou naši, se kterejma jsou problémy už od narození.
Někdo má snad podobnou famílii? 
Luc.
10 komentářů:

 1. Já to mám s rodiči podobné. Mamka mi řekne, jak mi to sluší a jak jsem pěkně oblečená a taťka mi řekne, že jsem jak z cirkusu :D tak já už teda fakt nevim.

  OdpovědětVymazat
 2. Chm..nemám..naše famílie je asi teda jen průměrně normální =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 3. To jsem se zase nasmála, díky, Luci! (:
  Krásná fotka náhodou, vždyť se všechno vrací zpátky do módy, a beztak to jde stále furt dokola... :D
  Měla jsem to s našima uplně stejně a stále ještě mám - co schvaluje jeden, druhý (a možná že právě už jen z principu) rozhodně ne. I když jsem už dospělá, člověk to stejně pořád tak nějak řeší, co si rodiče myslí. Ale pracuju na tom. (:
  Krásný a vtipný článek, nikdy nezklameš!

  Krásné pondělí! ♥

  THE KAWAII PLANET

  OdpovědětVymazat
 4. Moc jsem se pobavila. U vás musí být pořád o zábavu postaráno.

  OdpovědětVymazat
 5. No Luci, uklidním tě, že u nás je to stejné. Nejlepší bylo, když jsem se zeptala: "Tati, mužu jít ven?" On na to: "Co si o tom myslí máma?" A já: "Mami, táta říkal, ať se zeptám tebe ..." A tak dokola :D

  OdpovědětVymazat
 6. Když jdou v názorech proti sobě, tak to ještě jde, ale jak se dají dohromady, tak jde do tuhýho...

  OdpovědětVymazat
 7. Super článek, mluvíš mi z duše :-) jenže u nás místo táty zasahuje babička a to je teprve něco :-D hlavní problém má s mým účesem, ať si na hlavě nechám udělat cokoliv, vždycky je to naprostá hrůza a to, co jsem měla předtím bylo mnohem lepší (to, že to předtím zkritizovala taky už je samozřejmě zapomenuto :-))

  OdpovědětVymazat
 8. Super článek, mluvíš mi z duše :-) jenže u nás místo táty zasahuje babička a to je teprve něco :-D hlavní problém má s mým účesem, ať si na hlavě nechám udělat cokoliv, vždycky je to naprostá hrůza a to, co jsem měla předtím bylo mnohem lepší (to, že to předtím zkritizovala taky už je samozřejmě zapomenuto :-))

  OdpovědětVymazat
 9. Tohle se mi stává u přítelových prarodičů. V jednu a tu samou chvíli mi řeknou, že jsem se spravila a v druhou, že vůbec nejím. Následuje to větou: "Janičko, ty vůbec nic nejíš, vem si, vem si!" Pak to jednou zabila babička slovy: "Já byla vždycky hrozně hubená, měla jsem problém s oblečením, všechno mi nesedělo a bylo mi velký." a pak se kritickým okem podívá na můj špek na břichu...

  OdpovědětVymazat
 10. vždyť ti z toho kouká půlka zadku :D to je KLASIKA!
  www.plesatazpevacka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat