3. srpna 2015

Život podle Lucie v červenci


Jaký byl první letní měsíc?
Deníkové zápisky všeho, co mě v červenci formovalo.

Prázdniny začaly Utuberingem


Když mě Petra LovelyHair zvala do své talk show na Utuberingu, netušila jsem, do čeho jdu. Vlastně jsem se původně bála, že celý areál nenajdu, a tak jsem vyrazila vstříc svému bloudění extrémně brzo. Poslední dvě autobusové zastávky jsem však začínala tušit, že se tu asi něco bude dít - ty davy lidí bych odhadovala na návštěvu Kate Middleton s princem Williamem, ale nakonec se z toho vyklubal Utubering. Místo jsem našla, ztrácela jsem se jenom mezi lidma.

Já s Heidy. Stála mi za zády pořád.


Naše talkshow, kde mluvila ještě Rendy a Ája, byla jen začátkem toho, co Peťa zažívala celý den. Fyzicky byla sice zničená, ale v tom davu svých nejvěrnějších fanoušků zářila štěstím a vznášela se asi půl metru nad zemí.


Objevila jsem nejlepší bronzující fluid

 

O německé značce Martina Gebhardt jsem tu několikrát už psala. Je to ta kosmetika s nejpřísnějším certifikátem BIO kosmetiky Demeter a značka, která staví jen na kvalitních ingrediencí bez glycerinu, sójového oleje a přehršle vody.

Teď jsem objevila tajemství celoroční opálenosti naší šéfové skladu Lucinky - bronzující fluid. Jde o lehkou konzistenci tělového mléka, které je ovšem světle hnědé. Ale spíše glazurově hnědou, nikoli ale jako BB krémy. Fluid nemá krycí schopnosti, ale pleť s ním vypadá hned mnohem líp. Jedna vrstva bohatě stačí místo krému a dodá zdravou barvu i bledulkám. Dvě a tři vrstvy už se postarají o krásnou bronzovou pleť, kterou nerozeznáte od skutečného opálení.


Já osobně kapu do fluidu ještě kapku oleje, což je péče, která mi bohatě stačí. Balení má 100 ml, takže se dá použít i na tělo. A co na tělo! Hlavně na nohy, kde vytváří dojem opálených nožek bez žilek. A prodávají se vzorečky :-)

Série fotek Sbohem, Kájo


Na počest Káji Saudka, který nedávno zemřel, vznikla v červenci série fotek inspirovaných jeho tolik známými komiksovými hrdinkami. A jelikož mé hrudní vybavení neodpovídalo hrudnímu vybavení Saudkových postaviček, nepřišel na řadu photoshop, nýbrž balonky. S Olympus PEN E- PL7 fotil Ricarderon.

Poprvé a naposledy za život jsem zažila ten pocit nevidět si na nohy. Kája by měl určitě radost.
 

Vrátila jsem se na prodejnu


Po menší pauze a týdnech v Moskvě jsem se vrátila na prodejnu do Biaaa. Přišly dvě nové kolegyně, z čehož jedna je bývalá světová modelka Míša a druhá vystudovaná psycholožka Evička. Vypadá to tedy, že jsou obě otrlé, což je přesně vlastnost, kterou na lidech oceňuju. Taky jsme dostaly nové pracovní uniformy - krásné retro šatky od Jane Bond, takže nyní jsme dost stylový krámek hýřící barvami a puntíky. A co je hlavní, za milou návštěvu v práci děkuju čtenářce Claire, která vyrazila za nákupy pendolinem až z Ostravy.

Průlet Čapím Hnízdem

 

Čapí Hnízdo se teď hodně skloňuje díky svatbě Míši Ochotské, která tam nedávno měla romantickou svatbu (a hezký šaty). Já tam jen pár dní předtím ve stájích hřebelcovala koně. Vdávání a hřebelcování je ale podobné - musíte se s tím druhým naučit pracovat, i když si postaví hlavu.


K hotelu Čapí Hnízdo, kde je i fitko a super luxusní wellness, spadá i Eco Centrum, kam sice vyráží hlavně rodiče s dětma, i pro dospělýho je to ovšem zážitek. K Eco Centru spadá menší ZOO, k hotelu zase i možnost si vyzkoušet postarat se o zvířata - kydat hnůj, vést koně, hřebelcovat koně, krmit dravou zvěř.Čapí Hnízdo tak doporučuju jak na svatební cestu (wellness), tak ještě lépe - na první společnou dovolenou. Ideální na nenápadné oťukávání. Já získala například hodně plusových bodů od Holanďana, když viděl, že po mém hřebelcování kůň přežil.

Mixturam až teď!


O tom, že si můžu namíchat vlastní směs vitamínů a minerálů a vybrat si i speciální směsi pro krásu a růst vlasů, vím už dlouho. Nikdy mě však zobání multivitamínů nebralo a když bylo třeba, pila jsem mladý ječmen.

Kdyby mi z Mixturam nenapsali, ať se podívám na všechny ingredience, které nabízejí, nedala bych tomu šanci. V nabídce přitom mají i zelené potraviny, lecitin, lněné semínko, echinaceu, zázvor, zelený čaj, mořské řasy, rakytník či psyllium. A plno dalšího!


Já se jala namixovat si mix nikoli na imunitu, ale právě na doplnění všech různých živin z potravin, které jinak běžně nejím (buď mi nechutnají nebo jsou těžce k sehnání). Tomuhle projektu tak dávám palec nahoru!

Fotila jsem s Mírou Čížkem


My se s Mírou vždycky měli rádi. Jako bloger je neuvěřitelně zábavný, jako fotograf má výborné oko. Navíc má podobně pokřivený smysl pro humor jako já, a tak jsem byla ráda, že právě mnou si chtěl okořenit své portfolio. Poslední týden v červenci jsem tak jela směr Jindřichův Hradec za Mírou a Peťou, kteří mě přivítali ve svým krásným domečku (pakliže se vám budou snažit namluvit cokoli opačného, nevěřte jim.)Peťa mě krásně nalíčila, upekla buchtu, učila mě stínovat tvář a darovala mi snad všechny sady svých štětců. Míra už mě pak jenom naložil do auta a odvezl do nejbližšího lesíku, kde jsem se chtě nechtě (chtě) musela svléknout a lehnout si do jehličí.

A tam někde mezi mravencemi mi došlo, jaké štěstí to mám. Na Utuberingu se na tyhle dva čekaly fronty a já jsem dokonce natolik poctěná, že se tady můžu válet nahá u nich v lese za barákem a hladit si jejich kočku.

Fotil nás Míra. A pochopitelně si svou milovanou nafotil tak nějak hezčeji, ale já to chápu.

Krémový olej Kakao a Švestka dotestováno!


Krémový olej Kakao a Švestka je vlastně olejový balzámek pro nejmenší. Taky to tak voní - miminkovsky. Pro své čisté složení jsem si ho však vzala taky, jelikož olejové balzámky u mě v koupelně hrají prim! Teď, kdy už domačkávám poslední kousky, můžu říct, že je to příjemná věc, která okamžitě zklidní podrážděnou pokožku stejně dobře, jako jí vyhladí.


Balzámek se skvěle hodí na celé tělo, nejvíce se však výsledky ukáží na tváři a dekoltu. Obsahuje množství bylinek, olejů, ale třeba i kakaové máslo a hlavně lecitin. Ten se v kosmetice jen tak nevidí, přitom by v ní neměl chybět. Je to jedna z těch klíčových ingrediencí, která napomáhá lepší vstřebatelnosti všech látek do pokožky těla. Tip: Občas najdu lecitin i v některých výrobcích Martiny Gebhardt, jinak je potřeba hledat.

Večer s krásným úsměvem


Simona ze Style CookBook pořádala ve spolupráci s Orbit Večer s krásným úsměvem. Kromě povídání se zubařkou a dentální hygienistkou, která nás provedla kompletní péčí o zuby a odpovídala na otázky ohledně bělení zubů (a jak najít skutečného odborníka) tu byla i módní návrhářka Veronika Štěrbová (značka Sophistic by Veronika), která se postarala o tu fashion část večera.

Simona se zhostila role moderátorky, ale upřímně - kdyby v programu byla módní přehlídka, mohla to klidně i odchodit. Je ještě hezčí než na fotkách, má ještě hezčí vlasy než na fotkách a já jsem ráda, že jsem jí konečně poznala.


Rolland Frozen Glaze 


Čistě přírodní značku stylingu na vlasy Rolland znáte? Já od nich nedávno kupovala Frozen Glaze, což bych přirovnala ke gelu na vlasy, resp. ke tvarovací hmotě. Na moje krátké vlnité vlasy ideální. Opravdu výborně drží, víc než většina gelů dohromady. Nemastí, nezatěžuje. Že jsem se s ním ještě pořádně nenaučila pracovat už je jenom moje věc. Myslím, že až přijdu na to, jak s ním tvarovat vlny i bez kulmy, tak budu maximálně spokojená. Zatím tím krotím jen trčící vlasy či zpevňuju vlny.


Projekt Dvacku za dvacku

Mně nevadí, že jsem trošku chladnějšího ražení. Ale jestli při něčem opravdu trpím, tak při zprávách o opuštěných či týraných zvířatkách. Takže. Projekt "Dvacku za dvacku" spustila před rokem skupina kočkomilů, včetně mé známé Stáni, a myšlenka celého projektu je jednoduchá - na transparentní účet pro vybrané kočičí útulky se přispívá třeba jen 20 Kč, celou akci ale pak každý sdílí dál mezi ostatní. Dvacka je málo, ale kočkomilů, co by rádi pomohli, je na světě spousta.

Každý měsíc se pomáhá jinému útulku. Tentokrát se tým rozhodl podpořit Opuštěná a léčená zvířata, o.p.s. Jde o spolek, který se v současné době stará o cca 120 koček a 4 pejsky. Veškeré novinky, přesná čísla i konkrétní útulky najdete na FB Dvacku za dvacku nebo na webu Cat-Mania.


Co v červenci formovalo vás?
Luc.


10 komentářů:

 1. Ty jsi skvělá, Lucko, a tvůj měsíc bych si tedy klidně nechala líbit na vlastní kůži! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. A já se těším na foto od Míry, doma mám taky přítele úchyla(jak sama Péťa tvrdí) ,takže si jeho foto dovedu představit:-D aproto se těším ještě víc:-D

  OdpovědětVymazat
 3. Mě v červenci formovala práce, cestování a svatba =D. Tento první srpnový víkend byl pak konečně čas si odpočinout a na chvíli oddychnout..

  Jina fotky s balónky jsou skvělý!! A ty puntíkatý retro šaty nejvíc =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 4. Ty toho ale stihas! Mely bychom se take spolu nekdy vyfotit :-) Kdyz te vidim, tak je mi to žinantní :-) te vubec pozadat.

  OdpovědětVymazat
 5. Super článok! A takéto jemné líčenie, aké ti Peťa urobila, ti veľmi svedčí! :) Ja som minulý mesiac hlavne cestovala a venovala sa líčeniu, takže som robila všetko to, čo mám rada :)

  OdpovědětVymazat
 6. Bylo moc milý vidět tě na utuberingu, Luci! Jsi vážně nádherná :)

  OdpovědětVymazat
 7. Och! Jsem poctena, ze jsem te mohla potkat v biooo, konecne se mi to na nekolikaty pokus povedlo! Uzivej leta!
  The crazy ginger's diary

  OdpovědětVymazat
 8. Ta série fotek je opravdu nádherná!:) Ty puntíkované šaty jsou opravdu boží. :)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za typ na fluid, něco takového mi v mé kosmetice chybí. Jen doufám, že jako exematik s ním nebudu mít na nohou problémy.
  Jinak spoustu věcí z tohoto článku, my co sledujeme Instagram, víme :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Ach Luci, tvůj červenec byl vážně skvělý! :) Závidím, teda možná až na to jehličí a mravence :D

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  OdpovědětVymazat